Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Citajuci ove postove,videh da se CR preporucuje onome ko ima veliku dioptriju. Kolika je dioptrija koju trudnica treba da ima,plus ili minus? Ja imam od rodjenja,rodjena sam kao kratkovida,pa me zanima sve to kako i sta,jer mi doktorka nikakav carski nije pominjala,niti pitala za dioptriju :unsure: jel CR obavezan kada neko ima dioptriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citajuci ove postove,videh da se CR preporucuje onome ko ima veliku dioptriju. Kolika je dioptrija koju trudnica treba da ima,plus ili minus? Ja imam od rodjenja,rodjena sam kao kratkovida,pa me zanima sve to kako i sta,jer mi doktorka nikakav carski nije pominjala,niti pitala za dioptriju :unsure: jel CR obavezan kada neko ima dioptriju?

Ja imam diptriju -5 i prirodno sam se porađala...nemam nikakvih tegoba...

zelenooka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam diptriju -5 i prirodno sam se porađala...nemam nikakvih tegoba...

Moja dioptrija je -3. Nikad mi nije palo na pamet da to moze uticati na porodjaj,sad videh ovde nesto o tome :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mog iskustva sa cr,

porodila sam se 05.01.2012 carskim rezom, posto sam nosila blizance i to je vec rizicna trudnoca sama po sebi smela sam da biram hocu li prirodan porodjaj ili carski, ja htela prirodan sto su i lekari odobravali a bebice su bile odlicno namestene za prirodni, porodjaj je izazvan tabletama ali posto ja nisam imala nikakve kontrakcije niti sam pocela da se otvaram, a jednoj bebi se ubrzao rad srca, posle 4 sata zavrsila sam na operacionom stolu,

u spinalnoj anesteziji, moram priznati cudan osecaj oni te seckaju a ti potpuno svesna :blink: , ubod za anesteziju nisam ni osetila, samo vam je posle nekih 5 minuta toplo, toplo, toplo... i vise bol ne osecate... ali neko secanje kao masazu ;)

mm je bio prisutan, sedeo iznad moje glave i tako pricali kad ce vec jednom da pocnu i tada samo cula plac moje bebice br. 1 a posle tri minuta i bebe br. 2, odmah sam ih dobila na grudi, i vecu sam drzala celo vreme dok su me usivali, bas me je u tom trenutku bilo briga sta mi rade...

njih su zatim u pratnji tate odneli na kupanje i oblacenje a mene na intenzivnu dok mi se vrati osecaj u nogama, za nekih pola sata su mi se bebe i suprug pridruzli... njih mi babice stavile da sike i da se mazimo.... :wub:

oporavak hm brz, posle 4 sata sam ustala i na molbu sestre odmah se vratila u krevet, ujutru mi skilnuli kateter i infuziju, mogla sam da ustanem bez vecih problema i bez bolova...

bolove nikakve nemam, malo utrnut stomak ali nista strasno, ranu da ne vidim ne bih ni znala da je tu..

zelenooka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila zbog visoke dioptrije. Imam je od rođenja na jednom oku i do pre dve godine je bila -20 prvi carski je urađen sa tom dioptrijom. U maju 2010 mi je urađena operacija ugradnje sočiva pa je dioptrija smanjena na nulu ali je očni mišić slab i zbog toga je morao i drugi porođaj da bude na carski rez. Kako su meni rekli za sve dioptrije preko - 10 je obavezan carski rez zbog mogućnosti skakanja očnog pritiska prilikom napinjanja.

zelenooka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih volela prirodni posle carskog, ali ne znam da li cu imati hrabrosti. Carski pamtim po nevidjenim bolovima. Ne znam da li cu vise radjati. Trudnoca mi je bila predivna i volela bih to da ponovim, ali ne znam da li cu uspeti da prevazidjem strah.

NanaS, u potpunosti te razumem. Isto sam se i ja osechala po prvom porodjaju. Ako hochess mogu ti poslati tel babice mile. To je zzena u koju sam imala apsolutno poverenje i bez koje ne bih mogla da izguram sve. Bol nije bio strassan kao na carskom, disanje te toliko angazzuje da ne osechass bolove. A osehaj kada se porodiss-pa to je nesso predivno. I sada, posle godinu dana, meni podju suze na occi kada se prisetim.

Eto, nadam se da sam bila od pomochi

Pozdrav,

Ivana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez (sectio caesarea) je hirurški zahvat koji podrazumeva pravljenje reza na trbuhu i na materici i porođaj vaše bebe kroz taj rez. Može biti planiran, kada se unapred zna da postoji nemogućnost vaginalnog porođaja, ili hitan, kada u toku porođaja dođe do pojave komplikacija zbog kojih je suviše opasno završiti porođaj vaginalnim putem.

Ispričajte nam vaša iskustva o porođaju carski rezom, koji su bili razlozi za carski rez, kako ste se osećali nakon porođaja.

Ukoliko želite da pročitate detaljnije o ovoj temi kliknite ovde

Porodila sam se cr pre 5,5 meseci u porodilištu bolnice u Zr.To mi je bio drugi porodjaj ali prvi cr.Cr je bio zbog placente previe i bio je planiran,mislim znalo se da će se tako završiti trudnoća zbog takve postreljice.Što se tiče same operacije trajala je oko dva sata jer su odlubljivali posteljicu pošto je bila urasla u matericu.Oporavak teži ali stisla sam zube i izdržalo se.Bila sam u totalnoj anesteziji.U cr nema c od carskog.Mislim boli pa boli.JASNO I GLASNO MOGU DA KAŽEM DA ONE ZENE KOJE TRAŽE DA SE TAKO PORODE I LEKARI KOJI PRISTAJU NA TAKO NEŠTO NEMAJU POJMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski rez (sectio caesarea) je hirurški zahvat koji podrazumeva pravljenje reza na trbuhu i na materici i porođaj vaše bebe kroz taj rez. Može biti planiran, kada se unapred zna da postoji nemogućnost vaginalnog porođaja, ili hitan, kada u toku porođaja dođe do pojave komplikacija zbog kojih je suviše opasno završiti porođaj vaginalnim putem.

Ispričajte nam vaša iskustva o porođaju carski rezom, koji su bili razlozi za carski rez, kako ste se osećali nakon porođaja.

Ukoliko želite da pročitate detaljnije o ovoj temi kliknite ovde

Porodila sam se cr pre 5,5 meseci u porodilištu bolnice u Zr.To mi je bio drugi porodjaj ali prvi cr.Cr je bio zbog placente previe i bio je planiran,mislim znalo se da će se tako završiti trudnoća zbog takve postreljice.Što se tiče same operacije trajala je oko dva sata jer su odlubljivali posteljicu pošto je bila urasla u matericu.Oporavak teži ali stisla sam zube i izdržalo se.Bila sam u totalnoj anesteziji.U cr nema c od carskog.Mislim boli pa boli.JASNO I GLASNO MOGU DA KAŽEM DA ONE ZENE KOJE TRAŽE DA SE TAKO PORODE I LEKARI KOJI PRISTAJU NA TAKO NEŠTO NEMAJU POJMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se cr pre 5,5 meseci u porodilištu bolnice u Zr.To mi je bio drugi porodjaj ali prvi cr.Cr je bio zbog placente previe i bio je planiran,mislim znalo se da će se tako završiti trudnoća zbog takve postreljice.Što se tiče same operacije trajala je oko dva sata jer su odlubljivali posteljicu pošto je bila urasla u matericu.Oporavak teži ali stisla sam zube i izdržalo se.Bila sam u totalnoj anesteziji.U cr nema c od carskog.Mislim boli pa boli.JASNO I GLASNO MOGU DA KAŽEM DA ONE ZENE KOJE TRAŽE DA SE TAKO PORODE I LEKARI KOJI PRISTAJU NA TAKO NEŠTO NEMAJU POJMA.

Mora da je baš bolelo...ja sam za prirodni...čisto da se zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora da je baš bolelo...ja sam za prirodni...čisto da se zna...

Moj prvi porodjaj je bio prirodni i mogu da kazem bajka u odnosu na drugi koji je bio cr.I ja glasam za prirodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala iskustva ni sa jednim ni sa drugim, ali od jednih cujes prirodno je prirodno, a od drugih koji su isli na carski cujes malo boli rana i to je to, ali u oba slucaja imas ranu.

Opet kazem ja ne znam kako je, ali gledajuci moje sestre, od kojih se jedna porodila prirodno druga carskim, mislim da je ova sa carskim mnogo bolje prosla. Ova je imala rez od operacije koji je boleo jako 2-3 dana posle je bilo ok, a ova druga nije mogla da sedne 20 dana, dobila hemoroide od naprezanja, velika nuzda joj je bila problem...

To je sve individualno, kako ko koji podnese i koliko se lako poradja prirodno.

Mislim da nema ovaj je bolji i ovaj laksi, oba imaju i dobre i lose strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila za cr, ali vise ne. Operacija je operacija.Ostaju posledice posle cr dugo dugo.Moja drugarica koja se pre 7 meseci porodila cr jos uvek ima bolove,trne joj stomak,ima dana kada ne moze da ustane iz kreveta od bolova. Verujem da prirodni porodjaj BOLI, ali mislim da ce se osoba brze oporaviti posle prirodnog nego posle carskog. Da me je neko pre 2 meseca pitao da li bi volela carski bez razmisljanja bih rekla da.Hvala Bogu pa sam se opametila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas katastrofa. Da boli- boli nema tu, ali to je bas predugo 7 meseci?! Ma samo da je sve ok bez komplikacija, pa preguraju se i jedan drugi. Mada iskreno ne znam koji gore zvuci. I na temi prirodni porodjaj nije nista veselija situacija. Jedino one koje su imale i jedan i drugi znaju kako je.

Ja licno sam kukavica koji god da mi bude u pitanju :unsure:

Inace po prirodi nisam uopste kukavica, ali sto se toga bojim pa ja ne mogu da vam opisem. Ali sad nema nazad... :(

Jao pa jos posle porodjaja kad se raskokam u kukovima, a ne verujem da se vrati sve na isto nema sanse...Grudi opustenije, stomak mlitav, strije, da ni ne pominjem jos nesto ;) ...

Zavidim zenama koje uzivaju u svemu ovome, i koje ni ne misle na to. Misle samo na bebu. One su stvarno prave zene zmajevi, a ne kao ja. Uzasna sam znam.

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas katastrofa. Da boli- boli nema tu, ali to je bas predugo 7 meseci?! Ma samo da je sve ok bez komplikacija, pa preguraju se i jedan drugi. Mada iskreno ne znam koji gore zvuci. I na temi prirodni porodjaj nije nista veselija situacija. Jedino one koje su imale i jedan i drugi znaju kako je.

Ja licno sam kukavica koji god da mi bude u pitanju :unsure:

Inace po prirodi nisam uopste kukavica, ali sto se toga bojim pa ja ne mogu da vam opisem. Ali sad nema nazad... :(

Jao pa jos posle porodjaja kad se raskokam u kukovima, a ne verujem da se vrati sve na isto nema sanse...Grudi opustenije, stomak mlitav, strije, da ni ne pominjem jos nesto ;) ...

Zavidim zenama koje uzivaju u svemu ovome, i koje ni ne misle na to. Misle samo na bebu. One su stvarno prave zene zmajevi, a ne kao ja. Uzasna sam znam.

I ja sam bila paničarka što se porođaja tiče, nisam mogla da se odlučim da li bi pre na prirodni ili na carski. Na kraju je ipak bio carski i imala sam sreće... Odspavaš malo, probudiš se - već si mama! Bolelo je nekoliko sati posle buđenja, dok ne počnu da deluju lekovi protiv bolova. Sledeći dan boli kao jači menstrualni bolovi, a teći dan kući... Nedelju dana posle, kao da ništa nije bilo. Ja glasam za carski! Mogla bih još pet puta

Drago mi je da nisam jedina koja je bila opsednuta izgledom u trudnoći, a i posle nje... Beba je prilično aktivna i zahtevna, tako da sam brzo povratila liniju... Što se tiče strija, ja sam koristila Strijet u velikim količinama i pre i posle porođaja - sada nemam ni jednu crrticu na stomaku. Takođe mi je pomogao pojas za porodilje - da mi se stomak što pre vrati. Linija od carskog se jedva vidi... A što se grudi tiče, tu neću ništa reći, za to nemam utešnih reči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila paničarka što se porođaja tiče, nisam mogla da se odlučim da li bi pre na prirodni ili na carski. Na kraju je ipak bio carski i imala sam sreće... Odspavaš malo, probudiš se - već si mama! Bolelo je nekoliko sati posle buđenja, dok ne počnu da deluju lekovi protiv bolova. Sledeći dan boli kao jači menstrualni bolovi, a teći dan kući... Nedelju dana posle, kao da ništa nije bilo. Ja glasam za carski! Mogla bih još pet puta

Drago mi je da nisam jedina koja je bila opsednuta izgledom u trudnoći, a i posle nje... Beba je prilično aktivna i zahtevna, tako da sam brzo povratila liniju... Što se tiče strija, ja sam koristila Strijet u velikim količinama i pre i posle porođaja - sada nemam ni jednu crrticu na stomaku. Takođe mi je pomogao pojas za porodilje - da mi se stomak što pre vrati. Linija od carskog se jedva vidi... A što se grudi tiče, tu neću ništa reći, za to nemam utešnih reči...

Eh..mislia sam da i za grudi imaš neki tajni recept... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E lepotance, sad mi je lakse! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila za cr, ali vise ne. Operacija je operacija.Ostaju posledice posle cr dugo dugo.Moja drugarica koja se pre 7 meseci porodila cr jos uvek ima bolove,trne joj stomak,ima dana kada ne moze da ustane iz kreveta od bolova. Verujem da prirodni porodjaj BOLI, ali mislim da ce se osoba brze oporaviti posle prirodnog nego posle carskog. Da me je neko pre 2 meseca pitao da li bi volela carski bez razmisljanja bih rekla da.Hvala Bogu pa sam se opametila.

Ja bih se zabrinula da imam bolove 7 meseci posle... :unsure:

Jesu ti bolovi konstantni, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih se zabrinula da imam bolove 7 meseci posle... :unsure:

Jesu ti bolovi konstantni, ili...?

Pa kaže da je često zaboli donji deo stomaka. Meni je to jako čudno,mislila sam da to boli možda još nekih mesec dana posle operacije, ali nju baš često uhvate bolovi i to žestoki.Ići će uskoro na kontrolu pa će videti šta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila zbog visoke dioptrije. Imam je od rođenja na jednom oku i do pre dve godine je bila -20 prvi carski je urađen sa tom dioptrijom. U maju 2010 mi je urađena operacija ugradnje sočiva pa je dioptrija smanjena na nulu ali je očni mišić slab i zbog toga je morao i drugi porođaj da bude na carski rez. Kako su meni rekli za sve dioptrije preko - 10 je obavezan carski rez zbog mogućnosti skakanja očnog pritiska prilikom napinjanja.

[color="#4169E1]Imam slichan problem, mada daleko manja dioptrija. Molim te reci mi gde si se poradjala? I kod kojeg lekara, bash mi treba neka preporuka, pogotvo za Narodni Front. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila c. rezom pre 2 nedelje. Vec me mnogooo manje boli, svakog dana sve manje, tj setim se da imam rez samo pri nekom naglom pokretu i slicno... Bol kao bol - kada sam se probudila iz anestezije bolelo je, da se ne lazemo, posebno kada vam ukljuce uterotonike za skupljanje materice. Ne pomazu analgetici ( mozda malo psihicki jer znas da su ti nesto dali protiv bolova, ali je u medicini poznato da to nema bas veze), ali sve se izdrzi. Sutradan sam vec isla sama da se tusiram i setam, boli pri ustajanju sa kreveta i vracanja u isti ( posebno jer su kreveti u Betaniji uzasni), ali sav bol nestane kada vam donesu bebu :) Drugog postoperativnog dana sam pocela da dojim i bila najsrecnija na svetu :) Sto se mog iskustva tice - mogla bih opet na cr jer nije nista strasno, (a indikovan mi je i drugacije ne mogu da se porodim), porodila me je dr Bulatovic, mozda nekom znaci i taj detalj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OljaNS drago mi je da nosis lepe utiske. Jesi bila pod opstom anestezijom ili u spinalnoj? Pitam to, jer vidim da si super podnela, a obicno se tako osecaju zene koje su imale cr u spinalnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OljaNS drago mi je da nosis lepe utiske. Jesi bila pod opstom anestezijom ili u spinalnoj? Pitam to, jer vidim da si super podnela, a obicno se tako osecaju zene koje su imale cr u spinalnoj.

Ja bih rekla da je u totalnoj, pošto je napisala da se "probudila" iz anestezije :).

Boli svaka koska kad te probude (kosa i nokti), kažem iz iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OljaNS drago mi je da nosis lepe utiske. Jesi bila pod opstom anestezijom ili u spinalnoj? Pitam to, jer vidim da si super podnela, a obicno se tako osecaju zene koje su imale cr u spinalnoj.

u opstoj! Meni su vec trbusni misici bili seceni pa mi je bol mozda i jaceg intenziteta jer mi je slab trbusni zid, boli, da se ne lazemo, ali kad vidim moju ljubav malu sve zaboravim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rekla da je u totalnoj, pošto je napisala da se "probudila" iz anestezije :).

Boli svaka koska kad te probude (kosa i nokti), kažem iz iskustva :)

:lol: :lol: :lol:

kraljice!!!

Boli rana, to stoji, posebno onaj momenat kad treba prvi put da ustanes...ali usudila bih se ja jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

kraljice!!!

Boli rana, to stoji, posebno onaj momenat kad treba prvi put da ustanes...ali usudila bih se ja jos jednom ;)

ma jos 2 puta :lol:

Ja zaboravila kako behu strašni ti bolovi i ta prva noć posle buđenja iz anestezije ;) tako da Olja - biće još koji put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.