Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

e ovako ja sam majka sa 3 cr i ovaj treci put sam isti dan ustala bez problema u 123 operisana u 21 cas ustala sama sam se cudila oporavila se 3 dan i mogu samo reci cak je i dr rekao da sam ko balerina ustala to sve zavisi od zene do zene neke zene se prenemazu nemogu ovo ono boli sve je to normalno i mora da boli al sve prodje onog trena kad znas da ishod toga svega je tvoj andjeo koga rodis .....

Naravno, ja boga mi sam jedva ustala - al sam imala cimerku do mene - koja me je bodrila - što pre ustaneš pre ćeš kući!

I četvrti dan sam otišla kući sa bebom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, ja boga mi sam jedva ustala - al sam imala cimerku do mene - koja me je bodrila - što pre ustaneš pre ćeš kući!

I četvrti dan sam otišla kući sa bebom!

Ja sam ostala 9 dana... Poludela sam.. :angry: I rekla sam sebi sledeci put odmah nakon sto izadjem iz sok sobe pravac kuci na sopstvenu odgovornost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam da je Ivancica izasla 4.dan,a i po novinama sve ove estradne zvezde na carski i kuci posle 4 dana.Kod nas porodilje koje su se porodile carskim pustaju 8.dan tj idete kuci na dan na koji ste se porodile.Tako je meni bilo sva tri puta.Treci put su mi petog dana tek skinuli dren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam da je Ivancica izasla 4.dan,a i po novinama sve ove estradne zvezde na carski i kuci posle 4 dana.Kod nas porodilje koje su se porodile carskim pustaju 8.dan tj idete kuci na dan na koji ste se porodile.Tako je meni bilo sva tri puta.Treci put su mi petog dana tek skinuli dren.
Mozda je nasa Ivancica neka poznata licnost... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pocinjem da sumnjam,cek-cek da vidim kolika je beba,prosle godine su se oko februara,marta,aprila ne znam tacno poradjale Leontina,Aleksandra Radovic i jos neke ne mogu da se setim :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je van teme,ali ne mogu da odolim,posto je u drugoj temi pisala o neobicnom prezimenu svog supruga da nije mozda Pat :lol::lol::lol:

Necu vise obecavam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je nasa Ivancica neka poznata licnost... :D

Hehe,

ženske nisam ja ta :rolleyes:...

Nego u Mišoviću te posle 72 sata puste ako je sve ok.

Ja jes da sam jedva ustala, al kažem vam - comerka mi je bila super, ustani da što pre odeš kući, njoj je bio drug CR i znala je šta i kako ide...

Elem, porodila sam se u februaru, nedelja uveče beše. U ponedeljak su mi skinuli kateter, znači - ustaj sama :lol:

Najveći problem je bilo ustajanje i vraćanje u krevet...

Beba non stop pored tebe, kad plače moraš da ustaneš, a on je dva dana bio gladan i posle dohrane spavao sat vremena i budio se - ustaj svako malo.

Dođe sestra i pita što mi plače dete... De znam, prvo mi je... :lol: Da sisa oće, al da nema mleka ni trunka... onda su mu davali duplu dozu dohrane i dva dana je prespavo u bolnici...

U četvrtak ujutro dolazi vizita, kaže - super ti je rana - skinuše mi konac - grlić se zatvorio (inače su mi rekli da sam uska dole i da bi me svakako iskasapili :lol: )...

Imala sam samo jedan konac duž cele rane, skinuše ga i ajde doma...

Kući - druga pesma - nema kad da misliš na bolove... I ubrzo sam zaboravila na strahote posle buđenja, verujte da me je babica jedva digla iz kreveta... A nisam ni odma počela da krvarim, pa pritisak 150/90 ( u trudnoći 100/40 - 80/60), al ustaneš silom prilike...

Da vam ne pričam kakv sam kmeza bila pre trudnoće - kad me nešto boli 8što je bilo retkoo) samo kukumavčem - trudnoća i porođaj - bubica - moja mama mi se divila! :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je van teme,ali ne mogu da odolim,posto je u drugoj temi pisala o neobicnom prezimenu svog supruga da nije mozda Pat :lol::lol::lol:

Necu vise obecavam :rolleyes:

Nije, nije - nego je sa Kosova, a ja Šumadinka - oboje smo na IĆ :lol:

Eeeeee, već počinjem previše da otkrivam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i taj konac sto tebi skidali 4.dana meni su skidali 15.dana,a to je i novina na prva dva carska nisam imala taj konac duz rane,vec samo samoispadajuce.Ma jesi ti sigurna da nisi neka zvezda? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i taj konac sto tebi skidali 4.dana meni su skidali 15.dana,a to je i novina na prva dva carska nisam imala taj konac duz rane,vec samo samoispadajuce.Ma jesi ti sigurna da nisi neka zvezda? :lol:

Pa.... :P

Još imam stomače od porođaja a zvezde ravne ko daske!!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i taj konac sto tebi skidali 4.dana meni su skidali 15.dana,a to je i novina na prva dva carska nisam imala taj konac duz rane,vec samo samoispadajuce.Ma jesi ti sigurna da nisi neka zvezda? :lol:

:lol::lol: Ivancice.... ?????Goca Trzan je imala stomacinu posle porodjaja... I Dara Bubamara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Ivancice.... ?????Goca Trzan je imala stomacinu posle porodjaja... I Dara Bubamara...

Pa kad ste navalile.... :rolleyes: :rolleyes:

Goca više nema muža - a ja imam - divnog! :lol: :lol: :P

A i stvarno sam Ivana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, onda materica moze da ti pukne u bilo kom delu trudnoce, ako tako gledas. Malo je to preterano! Ne mora carski ako je jednom bio carski. Sem ako si ga prvi put platila, onda se dr isplati da i sledeci put isto bude. Zato ta reklama! Inace, ne znam zasto sad ne bi mogla normalno?! Hoces reci da zene kojima je beba bila prvi put karlicno, pa morale carski i sledeci put mora, iako beba dobro stoji? Nije to neka logika.

Posto je gospodji prosla samo godina od prvog carskog, mora opet carski. Mislim, ne mora - ali rizik je VELIK. Posle carskog ne bi trebalo da se zatrudni 2-3 godine (kazu da je to idealno) i onda moze i prirodni posle carskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je gospodji prosla samo godina od prvog carskog, mora opet carski. Mislim, ne mora - ali rizik je VELIK. Posle carskog ne bi trebalo da se zatrudni 2-3 godine (kazu da je to idealno) i onda moze i prirodni posle carskog.

Valjda ću ja ovako... Pa normalno.... Ni CR ništa ne fali, ko ga voli nek izvoli, ko morao - morao...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je gospodji prosla samo godina od prvog carskog, mora opet carski. Mislim, ne mora - ali rizik je VELIK. Posle carskog ne bi trebalo da se zatrudni 2-3 godine (kazu da je to idealno) i onda moze i prirodni posle carskog.

To su neka zastarela mišljenja.

Sećam se da je moj dr rekao da za par meseci nakon porođaja (cr) mogu ponovo da zatrudnim ako želim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su neka zastarela mišljenja.

Sećam se da je moj dr rekao da za par meseci nakon porođaja (cr) mogu ponovo da zatrudnim ako želim.

Slozila bih se sa ovim,takodje ne vazi pravilo jednom carski-uvek carski.Zena moze da se posle carskog porodi prirodnim putem ,bez problema,ako je naravno sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bih se sa ovim,takodje ne vazi pravilo jednom carski-uvek carski.Zena moze da se posle carskog porodi prirodnim putem ,bez problema,ako je naravno sve ok.

Ali sve zavisi i od doktora.Kada sam se ja porodila prvi put carskim i posle pitala doktorku za dalje,ona je rekla da je ona za ideju jednom carski uvek carski,jedino ako bih joj na porodjaj dosla otvorena toliko da sam odmah za u salu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke,

tek sam saznala da sam trudna ali vec me muci pomisao na porodjaj, pre tri godine sam se porodila carskim, porodjaj je krenuo prirodno ali moj decak je imao na rodjenju 4kg a ja sitne gradje, bas su mucili dok nisu resili da idem na carski, kad se setim tih groznih pregleda na samom porodjaju i agonije cekali su poslednji momenat da me vode na carski...... bolovi posle carskog su mi bili kao ujed komarca kad uporedim sa celim pokusajem porodjaja. e sad mene muci sledeci porodjaj, nikako ne bi volela ponovo da pokusavam prirodno, volela bi opet na carski ali da li se mi nesto pitamo?? da li moze da se zahteva a da ne kosta puno?? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozila bih se sa ovim,takodje ne vazi pravilo jednom carski-uvek carski.Zena moze da se posle carskog porodi prirodnim putem ,bez problema,ako je naravno sve ok.
Neka hvala... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke,

tek sam saznala da sam trudna ali vec me muci pomisao na porodjaj, pre tri godine sam se porodila carskim, porodjaj je krenuo prirodno ali moj decak je imao na rodjenju 4kg a ja sitne gradje, bas su mucili dok nisu resili da idem na carski, kad se setim tih groznih pregleda na samom porodjaju i agonije cekali su poslednji momenat da me vode na carski...... bolovi posle carskog su mi bili kao ujed komarca kad uporedim sa celim pokusajem porodjaja. e sad mene muci sledeci porodjaj, nikako ne bi volela ponovo da pokusavam prirodno, volela bi opet na carski ali da li se mi nesto pitamo?? da li moze da se zahteva a da ne kosta puno?? :blink:

Kod nas u bolnici ako si jednom carski i sledeci je carski ne moras da trazis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke,

tek sam saznala da sam trudna ali vec me muci pomisao na porodjaj, pre tri godine sam se porodila carskim, porodjaj je krenuo prirodno ali moj decak je imao na rodjenju 4kg a ja sitne gradje, bas su mucili dok nisu resili da idem na carski, kad se setim tih groznih pregleda na samom porodjaju i agonije cekali su poslednji momenat da me vode na carski...... bolovi posle carskog su mi bili kao ujed komarca kad uporedim sa celim pokusajem porodjaja. e sad mene muci sledeci porodjaj, nikako ne bi volela ponovo da pokusavam prirodno, volela bi opet na carski ali da li se mi nesto pitamo?? da li moze da se zahteva a da ne kosta puno?? :blink:

Pa posle nek kažu kako smo razmažene mi što smo morale na CR...

Reci da oćeš CR ili će da bude vriske :lol:

Šalu na stranu... moraš da se raspitaš kod doktorke koja ti vodi trudnoću, verujem da imaš jednu i da ti CR neće biti sporan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke!!!

malo ste me umirile ali lagano imam 9 meseci da razmisljam o tome i stresiram se, na kraju cu udariti na galamu kao sto ivancica kaze pa sta bude.

jedna babica iz nase bolnice mi je rekla da cu se 99% poroditi na CR ali mene muci onaj 1%...... hihihihi sve su svemu hvala na brzim odgovorima....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke!!!

malo ste me umirile ali lagano imam 9 meseci da razmisljam o tome i stresiram se, na kraju cu udariti na galamu kao sto ivancica kaze pa sta bude.

jedna babica iz nase bolnice mi je rekla da cu se 99% poroditi na CR ali mene muci onaj 1%...... hihihihi sve su svemu hvala na brzim odgovorima....pozz

Ma ne brini... Videces da ce biti carski... ;) Nemas razloga da se plasis stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po mom saznanju rani carski rez se ne preporucuje zbog mogucnosti dobijanja placente previje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.