Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

i mene to buni...malo je bezvezse ako si vec na cr da cekas termin a postoji mogucnost da krenu pre vremena :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su porodili u 40toj nedelji 4 dana pre termina, ali prvo su mi radili gin pregled da utvrde da li sam otvorena itd sto nisam bila i ultrazvuk i svaki dan ctg i analize krvi. Primljena u bolnicu 1.7. a cr 7.7. Termin 11.7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a el mozete da mi malo objasnite cr?

mislim ja se mnogo plasim seckanja i sl...

i plasim se totalne anestezije(tj da li cu se probuditi)-suntava sam al sta mogu :lol:

i da li je spinalna anestesija opasna za kicmu?

da li bas jako boli rez ili kao svaka rana tj posekotina ona veca :D

koliko se lezi u bolnicu i tako to?

i da da li je potrebno vise peskira i tih stvarcica za higijenu nego kod obicnog porodjaja?

ja sam usla u 34-u nedelju i nista ne pripremam sve mislim ima vremena <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a el mozete da mi malo objasnite cr?

mislim ja se mnogo plasim seckanja i sl...

i plasim se totalne anestezije(tj da li cu se probuditi)-suntava sam al sta mogu :lol:

i da li je spinalna anestesija opasna za kicmu?

da li bas jako boli rez ili kao svaka rana tj posekotina ona veca :D

koliko se lezi u bolnicu i tako to?

i da da li je potrebno vise peskira i tih stvarcica za higijenu nego kod obicnog porodjaja?

ja sam usla u 34-u nedelju i nista ne pripremam sve mislim ima vremena <_<

Ja sam se porodila cr 08.03.2011. Nisam se plasila sve dok nije dosao taj dan... :) 02.03.2011.su mi zakazali cr za 08.03.i odradili sve potrebne analize....

07.03. su me primili u bolnicu a odmah sutradan rano ujutru i porodili... :) Termin mi je bio 12.03.2011.

Jedino cega sam se plasila kod cr bilo je budjenje... :D Isto sam se plasila da se necu probuditi... Porodili su me uz totalnu anesteziju-kod nas spinalne jos uvek nema a i da ima pre bih se opredelila za totalnu...

Sto se tice reza odmah nakon porodjaja dobijas lekove protiv bolova i tako sve dok ne izadjes iz sok sobe ujutru i uvece. Prvog dana nakon porodjaja u 6 ujutru su mi rekli da ustanem i ja odmah pooletela... Nisam mogla vise da podnesem lezanje u mestu... Nije bilo vrtoglavice prilikom ustajanja kao sto su mi pricali da im se vrtelo i sta znam sta vec... Odmah sam trzila sestri da mi skine katetar i setkala nakon toga non stop... Rana pecka pri ustajanju ili malo bolucka. To sve prestaje nakon sto skunu konce ( a skidaju se sesti i sedmi dan s tim sto se za prvi dan racuna prvi dan nakon porodjaja ). Da napomenem da skidanje nisam ni osetila...

Bol ne moze da se poredi sa posekotinama jer je sasvim drugaciji-veruj mi nista strasno .

U bolnici sam dakle ostala ukupno 9 dana.

Najvise su mi bili potrebni ulosci i sa krilcima i trudnicki obavezno. Peskirica par ponesi ( meni je mm donosio jos naknadno ).

Spavacice i pidzamice sam non stop presvlacila zbog mleka a i preznojavala sam se non stop ( valjda od anestezije )

Ja sam torbu pripremila kao za obican porodjaj jedino jos sto mi je trebalo bio je pampers ( trazili su mi u bolnici za prvi dan jer ga stavljaju nakon porodjaja dok ne skinu kateter)

Nadam se da sam ti malo pojasnila :) ako te zanima jos nesto pitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila cr 08.03.2011. Nisam se plasila sve dok nije dosao taj dan... :) 02.03.2011.su mi zakazali cr za 08.03.i odradili sve potrebne analize....

07.03. su me primili u bolnicu a odmah sutradan rano ujutru i porodili... :) Termin mi je bio 12.03.2011.

Jedino cega sam se plasila kod cr bilo je budjenje... :D Isto sam se plasila da se necu probuditi... Porodili su me uz totalnu anesteziju-kod nas spinalne jos uvek nema a i da ima pre bih se opredelila za totalnu...

Sto se tice reza odmah nakon porodjaja dobijas lekove protiv bolova i tako sve dok ne izadjes iz sok sobe ujutru i uvece. Prvog dana nakon porodjaja u 6 ujutru su mi rekli da ustanem i ja odmah pooletela... Nisam mogla vise da podnesem lezanje u mestu... Nije bilo vrtoglavice prilikom ustajanja kao sto su mi pricali da im se vrtelo i sta znam sta vec... Odmah sam trzila sestri da mi skine katetar i setkala nakon toga non stop... Rana pecka pri ustajanju ili malo bolucka. To sve prestaje nakon sto skunu konce ( a skidaju se sesti i sedmi dan s tim sto se za prvi dan racuna prvi dan nakon porodjaja ). Da napomenem da skidanje nisam ni osetila...

Bol ne moze da se poredi sa posekotinama jer je sasvim drugaciji-veruj mi nista strasno .

U bolnici sam dakle ostala ukupno 9 dana.

Najvise su mi bili potrebni ulosci i sa krilcima i trudnicki obavezno. Peskirica par ponesi ( meni je mm donosio jos naknadno ).

Spavacice i pidzamice sam non stop presvlacila zbog mleka a i preznojavala sam se non stop ( valjda od anestezije )

Ja sam torbu pripremila kao za obican porodjaj jedino jos sto mi je trebalo bio je pampers ( trazili su mi u bolnici za prvi dan jer ga stavljaju nakon porodjaja dok ne skinu kateter)

Nadam se da sam ti malo pojasnila :) ako te zanima jos nesto pitaj...

hvala puno...mislim kad razmislim nije toliko strasno ali strah mora da postoji eto i kod tebe :rolleyes:

ja sam mnogo smesna i kad pretucam prst(sto mi se skoro i desilo) bilo me je strah da skinem zavoj pa ga moj prikan odmotavao i pripremao da pogledam a tek ovu ranu necu smeti pa neki mesec da pogledam :mellow: ali dobro sve to prodje..

ako se setim jos necega pitacu..a da, da li smes da dizes dete..posto kao ne zme tesko da se dize i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno...mislim kad razmislim nije toliko strasno ali strah mora da postoji eto i kod tebe :rolleyes:

ja sam mnogo smesna i kad pretucam prst(sto mi se skoro i desilo) bilo me je strah da skinem zavoj pa ga moj prikan odmotavao i pripremao da pogledam a tek ovu ranu necu smeti pa neki mesec da pogledam :mellow: ali dobro sve to prodje..

ako se setim jos necega pitacu..a da, da li smes da dizes dete..posto kao ne zme tesko da se dize i sl?

Zaboravila sam da napisem da mi je nakon ustajanja trebao i steznik jer sam imala osecaj da mi rana visi... :D Oni ce verovatno i sami da ti kazu. Meni su rekli nakon ustajanja i kad su mi skinuli konce da ga nosim.

Iskreno ni ja nisam smela ranu da pogledam... Gazu sam trebala da skinem sama treci dan nakon sto su mi skinuli konce a ja skinula peti :D i nisam je ni pogledala odmah...

Sve prodje i zaboravi se. Iskreno da ti kazem budjenje nakon anestezije je neprijatno i bolno jer treba da prodje malo vremena dok pocnu da deluju lekovi...

A dete nosis naravno. Mene je rana bolela samo kad bih je duze nosila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto se poradjas carski? Stavi tiker da vidimo koliko si trudna i da pratimo kako se blizite porodjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto se poradjas carski? Stavi tiker da vidimo koliko si trudna i da pratimo kako se blizite porodjaju...

na cr idem zbog visoke dipotrije -10 sociva a naocare su -12..doca kaze preko -5 da idu na carski :unsure:

mislim da ako je u pitanju ostecenje vida da je i tako bolje,moja mama isto ima visoku dipotriju ali u to vreme nisu obracali paznju i sada ne vidi na jednom oku a drugom joj se i pogorsao vid...ja da skidam sama gazu nema ni veze...e bas cu da budem problematicna :lol:

i taj steznik ne smeta rani?

posto jedna novopecena mama tacnije pre godinu dana bila na carski i kaze da ne sme zbog rane a ja je pitala posle 6 meseci zasto ga ne nosi..po meni to je bas pametna stvar cim postoji i cim ga doktori preporucuju ;)

stavlja ja stikere al nece stalno,nego moram svaki put da idem na sajt i da kopiram pa me mrzi :rolleyes:

glZOp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na cr idem zbog visoke dipotrije -10 sociva a naocare su -12..doca kaze preko -5 da idu na carski :unsure:

mislim da ako je u pitanju ostecenje vida da je i tako bolje,moja mama isto ima visoku dipotriju ali u to vreme nisu obracali paznju i sada ne vidi na jednom oku a drugom joj se i pogorsao vid...ja da skidam sama gazu nema ni veze...e bas cu da budem problematicna :lol:

i taj steznik ne smeta rani?

posto jedna novopecena mama tacnije pre godinu dana bila na carski i kaze da ne sme zbog rane a ja je pitala posle 6 meseci zasto ga ne nosi..po meni to je bas pametna stvar cim postoji i cim ga doktori preporucuju ;)

stavlja ja stikere al nece stalno,nego moram svaki put da idem na sajt i da kopiram pa me mrzi :rolleyes:

glZOp2.png

ma hoce samo udji u moje kontrole pa u izmena potpisa i tu iskopiraj i bice uvek tu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stavlja ja stikere al nece stalno,nego moram svaki put da idem na sajt i da kopiram pa me mrzi :rolleyes:

Evo stavila sam ti u potpis, ne moraš više da ga kopiraš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oket,hvala zenske :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala zvoncice...da svaka zena je drugacija :rolleyes:

ja isto u toku ove nedlje dajem rezultate pa kod doce opet..mada mi nista ne prica konkretno i ne savetuje pa sve moram da ga pitam sama..ispadam dosadna ko moja baba :lol:

ja sam vise za za spinal..to je kao kod zubara kad vadis zub..ne osecas i nevidis sta oni rade..tj osecas da se nesto desava ali ne boli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja hocu da probam spinal jer kad sam njih dve radjala pre 9 i 11 god nije ga bilo dostupno sad je i hocu da vidim mog sina :)

I meni je mnogo zao sto nisam videla moju devojcicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce nam dozvoliti spinal ako nece ja cu da napravim haos :lol:

i kod mene je pre 2 mesec bio decak..pre mesec dana doca kaze a lici na dedu..e sad ne znam sta ce da izadje iz mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol:

ovaj moj bebac kad god idem kod drugog doce kaze sad spava <_<

a inace moj prikna mnogo voli da spava...a ovako se mnogo ritaa a ja sam hiper aktivna :rolleyes:

bice cudna mesavina :lol:

a da i deda i ja iamo klempave usi i to mnogo brine mog prikana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u spinalu, i mogu reći da je to suuuper stvar. U toku cele operacije ja sam bila opuštena, jer si budan a ne osećaš bol, niti šta-extra stvarno. Mislim da je ceo tok trajao nekih 45min.ali nisam sigurna jer je meni vreme proletelo. Pošto je moja beba bila visoko(što je u najvećoj meri i uticalo na to da idem na CR iako sam htela prirodno) osećala sam samo blagi pritisak kad su je izvlačili, ostalo ništa, sem, naravno, neizmerne sreće kad sam je ugledala :wub: :wub: :wub:

I da, ubod u kičmu je manje bolan nego obična injekcija, bar je tako meni bilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi drago srce da si dobro prosla :)))

Hvala ti! Daj Bože da i tebi tako bude!

Negativna strana spinala je što posle toga moraš 24h da budeš u skroz ležećem položaju, pa tek sutra_dan ti podignu uzglavlje malo, i teraju te da ustaneš, ali samo pored kreveta da stojiš minut,dva, jer od spinala su moguće glavobolje i vrtoglavice, pa zato neće odmah da te forsiraju da šetaš, što rade kad ideš na totalnu anesteziju. Tako da sam tek posle 48h prvi put prošetla, rana je bolela, ali nije strašno, da se izdržati taj bol kad znaš šta si dobila kao nagradu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti! Daj Bože da i tebi tako bude!

Negativna strana spinala je što posle toga moraš 24h da budeš u skroz ležećem položaju, pa tek sutra_dan ti podignu uzglavlje malo, i teraju te da ustaneš, ali samo pored kreveta da stojiš minut,dva, jer od spinala su moguće glavobolje i vrtoglavice, pa zato neće odmah da te forsiraju da šetaš, što rade kad ideš na totalnu anesteziju. Tako da sam tek posle 48h prvi put prošetla, rana je bolela, ali nije strašno, da se izdržati taj bol kad znaš šta si dobila kao nagradu :wub:

Vidiš, kod nas nije tako. I ja sam porođena u spinalu, pa su me digli posle jedva 20h da se prošetam, kao da se umijem. A već posle toga, nakon dva sata, sama sam odšetala do drugog odeljenja. Jedva, ali sam uspela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je to ležanje najviše ubijalo, ma nisam smela da se pomerim prvih 24h, gledala samo samo u jednu tačku na plafonu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja se nadam da cu ici na spinal..svaka bolnica je za sebe i svuda drugacije postupaju sa trudnicam..videcu kako ce sa mnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa valda cu izdrzati kad sam sve operacije podnela pa i spinal cu ....

Spinal je pesma videces,budna si i kapiras sve,a nista ne boli pa mozes i knjigu da citas ja sam na porodjaju pevala sa mojim ginekologom i anesteziologom...odmah su mi dali klince da ih ljubim i vidim....jedino mi je bilo jako hladno nekih pola sata posle operacije ali to je trajalo 15-20 min,malo se treslakao kad se smrznes i to je to!!! :rolleyes:

sto se tice cr ili prirodno ja sam do kraja htela prirodni porodjaj ali na kraju nije moglo jer mi je decak bio mnogo visoko i u gadnom polozaju pa mi je ginekolog rekao mozemo da probamo prirodno,ali ako izvadim devojcicu a on ne krene za 15 min odmah ides u salu...pa da se ne bi poradjala 2 puta u istom danu izabrala sam cr i ne kajem se!!!porodjaj super prosao,brzo su me digli,setala,malo su me zatezali konci,ali nista strasno!!oziljak mi je jako nisko,ginekolog me usio koncima koji se samo raspadaju u telu pa nisam isla na vadjenje konaca-oziljk mi je jedna tanka crvena linija koja polako bledi tako da sam prezadovoljna pa bi opet izabrala cr!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bezis mi za 4 dana hehehhehehee jel ti ides da ugovoris cr ja idem 6 maja ...

e neam pojma nista kako to ide..znaci treba da se ugovori :o

sutra idem po rezultate pa kod doce u dispanzer e sad da li ce me uputiti u bolnicu ili nece

videcu ili sama da ga pitam??!!

u svakom slucaju trebam da se vencam 12.5 nadam se da ce moci posle toga da se zakaze :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ces moci ....

ehej zvoncice ja bila danas i kaze posle praznika da se javim da me uputi u bolnicu :blink:

e sad sta se desava kad te upute..vrse preglede,nesto,a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da sad bas gledam nama je termin skoro isto meni je receno da dodjem 6 maja tako da do 18 boze zdravlja 20 najkasnije gotova sam znaci i ti ces tako :lol:

kukuuuuuuuuuuuuuuu ala ce to biti brzo taman sto izgovorim da eto bebca :lol:

ijaooooooo sad moram malo psihicki da se pripremam..uhuhu :blink:

tu smo negde..sad koja ce prva videcemo :rolleyes:

a zar ne treba da se saceka do 38 nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, čeka se. Meni je CR bio zakazan 2 dana pre VTP-a. Dakle, porodila sam se u 39+5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.