Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ovaj spisak sam ja dobila jutros kod nas u porodilištu... Izdržaćeš- odmaraj,leškari... Meni je termin 9.a rade me 6. ,znam kako je što se izdržavanja tiče ;)

[/ hvala ti puno.......... :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj spisak sam ja dobila jutros kod nas u porodilištu... Izdržaćeš- odmaraj,leškari... Meni je termin 9.a rade me 6. ,znam kako je što se izdržavanja tiče ;)

Hvala ti puno,ti jos malo.Neka sve bude kako treba da sve prodje ok,zelim ti svu srecu da bebe i ti budete dobri. :wub::D:wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eNortjKzUjI0NzQwNlSyBlwwFWECyg,,42.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,jase, puno! Javiću vam sve kako je prošlo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,jase, puno! Javiću vam sve kako je prošlo ;)

Пошто је већ 10, остаје још пет дана до твог доктора Јасе. :rolleyes:

Јел се држите жене?

Уствари нанчика је то већ требало би пребродила... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пошто је већ 10, остаје још пет дана до твог доктора Јасе. :rolleyes:

Јел се држите жене?

Уствари нанчика је то већ требало би пребродила... :unsure:

Jeste,jeste! Kod mene je sve prošlo i više nego odlično- super brzo sam se oporavila, rana me i nije nešto bolela, ustajala sam što više, jedva čekala da mi skinu kateter... Buđenje iz anestezije mi je bilo kao buđenje nakon spavanja- bolelo me je skupljanje materice,ali čim su mi dlai prvu dozu lekova protiv bolova je sve bilo ok. To i ne traje nešto dugo- ne mogu tačno da ocenim koliko traje,ali sve u svemu nije dugo. Već predveče su mi doneli moju malu mišicu da je vidim i ljubim. To veče se prelazi u poluintenzivnu negu, taj operativni dan smo na infuziji samo,a sutradan su nam skinuli kateter, pa sam se istuširala, išla u wc,mobilisala, počela da se mazim sa bebom. Sutradan su hteli da me puste kući,ali smo morale da ostanemo do 4.postoperativnog dana zbog dojenja. Moje iskustvo je bilo da sam se bojala svega- počevši od braumile, injekcije, katatera, buđenja,a u stvari sam u svojoj glavi iskonstruisala da to boli,a nije tako.

Eto, nisam jako puno detaljisala,ali svako koga interesuje, može da me pita! :)

Srećno,devojke! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno na odgovoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj dr je meni rekao da kad M napuni godinu dana planiram drugu trudnocu, da nema potrebe da se ceka predugo (rekao mi je i da nisam bas mlada :unsure::angry: )

Medjutim, vremenom shvatam da je Dzo u pravu :D

Dzo i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj dr je meni rekao da kad M napuni godinu dana planiram drugu trudnocu, da nema potrebe da se ceka predugo (rekao mi je i da nisam bas mlada :unsure::angry: )

Medjutim, vremenom shvatam da je Dzo u pravu :D

E svašta!! Pa nemaš još ni 30!!

Ja samo da kaže da se ne kajem ni najmanje što mi razlika između dece skoro 5 godina. Verovatno bih poludela da je manja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dr ni pitala kad smem-ne planiram jos sigurno 4 godine! Samo mi je rekao-Nemoj sad da mi zatrudnite (nakon 3 meseca od porodjaja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije svakom isto....evo meni npr. je bila banja!!!!

I meni!

Marija_Mara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ipak slazem sa Deom.

Prva stvar koja jeste ozbiljna a to je da se carskim rezom obavezujemo na max 3 porodjaja, a po meni je to strasno.

nista nije strasno..

samo pogledaj iz drugog ugla..

neko ne moze da ima dete uopste.. neko ne moze da iznese trudnocu uopste..

a zene sa carskim rezom, mogu cak troje!

tako da to ne treba dozivljavati kao nesto strashno... strashno je kad ne moze nikako...

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista nije strasno..

samo pogledaj iz drugog ugla..

neko ne moze da ima dete uopste.. neko ne moze da iznese trudnocu uopste..

a zene sa carskim rezom, mogu cak troje!

tako da to ne treba dozivljavati kao nesto strashno... strashno je kad ne moze nikako...

Svim onim zenama koje imaju problema sa plodnoscu ili sa problematicnim trudnocama zelim sve najbolje i da sve bude u redu, ali ne znam sto bih se sa njima poredila?

To sto moze max 3 porodjaja carskim rezom i ni jedan doktor nece odobriti vise, ne znaci da ce ta zena posle 3 porodjaja imati 3 zivo rodjena deteta.

A ono sto meni jeste strasno je to sto se zene koje su zdrave i mogu prirodno da rode dete, sebe obavezuju na ovo. Ne kazem da je strasno ako vec moras da se porodis carskim rezom, pa i ja sam morala, al' mnogo bih srecnija bila da nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad je bila obaveza tri carska,ali danas u 21 veku sa dobrim ginekologom moze i vise...Znaci ja bih onda morala da se zadovoljim sa dvoje,a zelim vise.Pa i 6 da zelim,sve se to moze izgurati.

Operacija je operacija ali sta je sa ljudima koji su imali sedam i vise,pa im se nista nije desilo.

Ja nisam zelela carski,tako je moralo.Problema nisam imala i oporavila sam se posle desetak dana toliko da sam kucu sredjuvala bez problema.

Meni je ginekologica rekla moze odmah posle 5 meseci,ja sam cekala osam.

Jeste da se vodim kao viskoko rizicna ali to nije zbog carskog.

Bitno je to da vise nije granica tri carska reza.Pogotovu ako je veci razmak izmedju trudnoca(tipa 4-5 godina....).

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a cek ja ne razumem jednu stvar, ako troje rodis na carski, i zatrudnis cetvrti put sta niko nece hteti da te porodi?

Kikiriki, Marija_Mara i bekulino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim onim zenama koje imaju problema sa plodnoscu ili sa problematicnim trudnocama zelim sve najbolje i da sve bude u redu, ali ne znam sto bih se sa njima poredila?

To sto moze max 3 porodjaja carskim rezom i ni jedan doktor nece odobriti vise, ne znaci da ce ta zena posle 3 porodjaja imati 3 zivo rodjena deteta.

A ono sto meni jeste strasno je to sto se zene koje su zdrave i mogu prirodno da rode dete, sebe obavezuju na ovo. Ne kazem da je strasno ako vec moras da se porodis carskim rezom, pa i ja sam morala, al' mnogo bih srecnija bila da nisam.

moram reci bas se i ne slazem sa tobom... prvo sve je individualno, i sto kaze majibebac u 21 vijeku je broj od 3 porodjaja povecan...pa i da nije,ne vidim tu nista lose. onda,pricale ste o razmaku izmedju cr, meni je moja dr rekla da je najbolje da se saceka makar 6 mjeseci,jer iskreno,danas ne mozes da zatrudnis kad te volja. a druga dr mi je rekla da posto sam mlada,mozemo nakon mjesec dva da pokusavamo.i meni je prvi put na cr bio spinal,doduse prvo su mi rekli totalna,ali je bolje sa spinalom. mislim da je phoenix pisala ako se ne varam, isto tako i ja nisam osjecala bol ali sam osjecala sve drugo. dobra stvar spinala,kod mene je isao oporavak brzo,prva 2 dana bolna,drugi dan ustajanje,setnja po malo,3ci dan makli kateter i 4ti dan ujutru kuci. nikakve posljedice od spinala nemam.vidjecemo sta ce mi reci za porodjaj ovog puta,ali ja bih iskreno opet voljela cr jer ne bih da rizikujem zbog bebe,ali isto tako bih zeljela i prirodno...tako da ostaje da se vidi,kazu nije nemoguce :D

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija,ja cu opet carski,jer sto je sigurno sigurno je.Samo cu ovaj put traziti u spinalu jer sam od opste prosli put zamalo postala pokojna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a cek ja ne razumem jednu stvar, ako troje rodis na carski, i zatrudnis cetvrti put sta niko nece hteti da te porodi?

Ma naravno da će te poroditi, ali rizici se svakim narednim carskim rezom povećavaju. Mislim da je najveći problem oko neelastičnosti tkiva materice oko reza, te lako može doći do pucanja/rupture ili preranog oblubljivanja posteljice na tom mestu.

Takođe, mislim da nemaju svi dr-i isto mišljenje. Mislim da neki kažu da može i 4 CR-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam 3 žene koje su radile 4 put carski rez i sve ok proslo znači može rizik jeste veći .Joj ja sam imala grozno iskustvo sa cr i nikad mi nije bilo jasno kad bi neke žene rekle e da me hoce na cr porodit ja bi bila srecna a posle mog cr mi je još nejasnije zašto tako misle .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da će te poroditi, ali rizici se svakim narednim carskim rezom povećavaju. Mislim da je najveći problem oko neelastičnosti tkiva materice oko reza, te lako može doći do pucanja/rupture ili preranog oblubljivanja posteljice na tom mestu.

Takođe, mislim da nemaju svi dr-i isto mišljenje. Mislim da neki kažu da može i 4 CR-a.

upravo to nije za ta 3 u kamenu zapisano vec zavisi od slucaja do slucaja

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija,ja cu opet carski,jer sto je sigurno sigurno je.Samo cu ovaj put traziti u spinalu jer sam od opste prosli put zamalo postala pokojna.

e zamisli ti sta se meni tad desilo, do ulaska u salu bilo je price da se radi u totalu.mene je iskreno bila veca frka od totala, al ajde kad se mora sta cu...ulazim ja u salu,sijedaju me na sto i kazu sjedni i nagni se naprijed. ja rekoh u sebi jesam li luda,kako cu totalnu da primim tako, kad mi dolazi moj ginekolog i kaze nestalo je totala,pa radimo spinal. sve i da nisam htjela, nisam mogla da odustanem :D ali ispalo je super, jer je kazu laksi oporavak.meni je proslo sve super, tako da bih i ovaj put spinal, da se ne igramjedino mi je bilo malo bzv sto sam ih cula sta pricaju cijelo vrijeme, a pricali su da li da odrade poslije mene jos jedan cr pa da idu da jedu,ili da prvo jedu pa onda cr..uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zamisli ti sta se meni tad desilo, do ulaska u salu bilo je price da se radi u totalu.mene je iskreno bila veca frka od totala, al ajde kad se mora sta cu...ulazim ja u salu,sijedaju me na sto i kazu sjedni i nagni se naprijed. ja rekoh u sebi jesam li luda,kako cu totalnu da primim tako, kad mi dolazi moj ginekolog i kaze nestalo je totala,pa radimo spinal. sve i da nisam htjela, nisam mogla da odustanem :D ali ispalo je super, jer je kazu laksi oporavak.meni je proslo sve super, tako da bih i ovaj put spinal, da se ne igramjedino mi je bilo malo bzv sto sam ih cula sta pricaju cijelo vrijeme, a pricali su da li da odrade poslije mene jos jedan cr pa da idu da jedu,ili da prvo jedu pa onda cr..uzas

Meni su drmnuli totalku jer je bio hitan carski rez,a zamalo da se ugusim od anestezije i tubusa,veruj sekundi su me delili.Posle mi je jedna sestra rekla da je malo falilo da umrem i da trebam da budem srecna sto sam ostala ziva,a ni do dan danas nzm zbog cega.

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila deciju dozu totalne zbog kilaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e uzas sto neces sve dozivjeti od nasih doktora...al dobro je kad je proslo. ja iskreno,ovaj put zbogbebe bih vojlela opet carski (mada licno mislim da ovdje i nemam izbora sem tako) ali eto nekako bih kao zena voljela i prirodan porodjaj da iskusim.ako ne moze,nikom nista :D samo da bebac bude ok. danas sam na uz prvi pa vam javljam sta su nam rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e uzas sto neces sve dozivjeti od nasih doktora...al dobro je kad je proslo. ja iskreno,ovaj put zbogbebe bih vojlela opet carski (mada licno mislim da ovdje i nemam izbora sem tako) ali eto nekako bih kao zena voljela i prirodan porodjaj da iskusim.ako ne moze,nikom nista :D samo da bebac bude ok. danas sam na uz prvi pa vam javljam sta su nam rekli

Maro ljubavi,ja sam krenula prirodno i skoro ga izgurala,boli u pm...place ti se a ne mozes da places koliko boli...veruj ono sto prodjes kod carskog nije ni delic koliko boli prirodno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.