Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Pa traje oko pola sata, nekad par minuta, sve zavisi... Inace imam nizak pritisak i cim mi malo skoci meni zasmeta, i eto... Eho nisam radila, a ekg je kazem ti bi oko 100, 110, ali ja cim vidim doktore i to sve, meni odma cuka pocne da lupa xD :D

:D ...ti kada vidish doktora ili doktorku zmuri :) tako se nece deseti da dobijes tahikardiju :) ...a da bi odrzavala nizak pritisak, jedi beli luk ;)

..sve je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim mamama! :D Ja imam zakazanu hospitalizaciju 1.jula u Visegradskoj a termin mi je 11.jul. Do sada su mi 2 lekara i 1 babica rekli da mi je beba krupna a i karlicne mere su mi navodno 18 necega (tj uska sam)... Imam i dioptriju na oba oka vecu od -7. Kad sam razmisljala o porodjaju najvise me je brinulo to da ce bebac da se mnogo namuci, bilo me je i strah od bola ali manje. Na kraju i moja mama je uticala svojim pricama o 2 uzasna porodjaja. Dakle trazila sam nacin da odem na CR i nasla ga ;) nadam se da sam dobro odlucila... Sada jedino razmisljam da li da idem na spinalnu ili opstu anesteziju. Pozz

Draga, upravo iz istog razloga odlucila za CR. Jako sam se plasila da mozda svojim neznanjem tokom prirodnog porodjaja ne uticem nesto lose na bebu, kao i da ne krene nesto lose pa se beba mnogo namuci. Imala sam mnogo takvih uskustava u mom blizem okruzenju. Zato sam se odlucila za CR. Porodila sam se sa spinalnom anestezijom, koja je trenutno najbolji vid anestezije, jer nemate apsolutno nikakvih posledica posle nje. Ne mogu da vam se jave glavobolje kao kod epidurala i definitivno je mnogo mnogo zdravije nego da radite CR pod totalnom anestezijom. Dakle, bez brige, to toliko kratko traje - evo kod mene je bio slucaj da su mi u 9:15 stavili anesteziju (samo jedan gotovo bezbolan ubod u ledja kod kicme, nema cevcica, nista... stvarno nije nista strasno!), u 9:25 se rodila beba, a u 10:00 sam bila na intenzivnoj nezi (dakle tu dolazi i premestaj na drugi krevet, pa voznja do intenzivne). Sve je ovo jako kratko ako mene pitate. Kod spinalne anestezije jedino sto ne osecate je bol, dok prste na nogama npr mozete :) Malo je neprijatno jer dosta cujete sta se desava, ali doktori nista ne komentarisu i nema toga "sestro makaze", jer su oni svi toliko uvezbani.. Divan je osecaj videti prelepu nenamucenu bebu, bez crvenila, podliva i ostalog. Ja sam prezadovoljna. Da se ponovo porodjam, opet bih isto.

Sto se tice oporavka, verujte da sam se mnogo brze oporavila nego neke moje prijateljice posle prirodnog porodjaja. Bol traje dok ste u porodilistu, kada dodjete kuci vi skroz normalno funkcionisete. Jedino sto morate da pazite jeste da ne podizete bebu, mada vidim da u stranoj literaturi to nigde ne pise. Ja sam dosta imala pomoci od muza koji mi je donosio bebu tokom noci, ali ja sam to definitivno mogla sama, samo sto sam htela da poslusam doktore i eto ne izazivam sudbinu.

Ono sto bih predlozila i sto nikako ne treba da uradite jeste CR i baby friendly, posto je to katastrofa. Vas boli rana pri ustajanju, a beba vam je tu. Uvek morate da zovete sestru da vam pomaze, a one vam naravno nikad nisu pri ruci. Bilo bi vam najvolje ukoliko ovo mozete da izbegnete, ja nisam mogla jer je celo porodiliste baby friendly.

Veliki pozdrav i bez sekiracije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divan je osecaj videti prelepu nenamucenu bebu, bez crvenila, podliva i ostalog. Ja sam prezadovoljna. Da se ponovo porodjam, opet bih isto.

Pa i moja beba je bila bez podliva, crvenila i ostalog kada se rodila prirodnim putem. Bila je prelepa devojčica, čak su i babice komentarisale da je lepa i, verovatno, preneta beba (a nije bila preneta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao trudnjače

Iznenadila sam se čitajući ovaj forum.

Ja se nikad ne bi dala da mi se radi carski rez da nije neophodno. Nažalost, došlo je do komplikacije i sada sa 34a nedelja trudnoće. Izgleda da ču morati pod nož...

Bila sam jako tužna kad sam saznala, ali mi je najvanižnija da je beba uredu.

Moj savet je svima, budite habre ako ste se već odlučile za ovaj koaraj, porođaj ništa nije nasprem onog šo nas čeka u narednim godinama. Pored toga, to su muke, ali su kratkoročne, dok carski ide bez muke, ali zato se posle mora mirovati, bolovi, nema kupanja, nema kretanje.

Znači ako nemorate, zašto ni se same odlučile za carski? Kad Vas jednom seku, tu posle ništa nije kao pre...

Ja se još nadam da će mi se desiti čudo i ipak ću uspeti prirodnim putem....

Pozz svima i želim Vam puno snage i hrabrosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozan je osecaj, kao da se davim. Takodje, u jednom trenutku tokom operacije sam se probudila, cula sam doktore sta pricaju, ali nisam mogla da vidim, govorim ili se pomeram. Nisam osecala bol, ali neki cudan osecaj da mi muljaju po stomaku, jesam. To je verovatno trajalo jako kratko, pa sam opet "zaspala", ali sam se prepala najstrasnije toga da cu do kraja zahvata biti budna. Srecom nisam.

covece pa ti si dozivela situaciju iz filma "awake"......:)

jednom sam samo bila pod potpunom anestezijom u svom zivotu i u fazonu sam "samo za ne daj Boze u najgorem slucaju, plasim se tog budjenja u sred...." ...pogotovo posle filma "awake" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i moja beba je bila bez podliva, crvenila i ostalog kada se rodila prirodnim putem. Bila je prelepa devojčica, čak su i babice komentarisale da je lepa i, verovatno, preneta beba (a nije bila preneta).

i moj luka je bio bez podliva i crvenila......kao andjeo...ista prica kao kod vas......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nikad ne bi dala da mi se radi carski rez da nije neophodno. Nažalost, došlo je do komplikacije i sada sa 34a nedelja trudnoće. Izgleda da ču morati pod nož...

Bila sam jako tužna kad sam saznala, ali mi je najvanižnija da je beba uredu.

Tako sam i ja plakala ko kiša kad mi je doktorka rekla da je bezbednije za mene i bebu da mi rade CR, a tako sam silno želela iskustvo prirodnog porođaja.

Ali kad prođe vreme, onda ti više nije važno kako si donela na svet svoje dete.

Ja se nadam da, ako daj Bože, budem imala još jedno dete, da će mi dozvoliti prirodan porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja plakala ko kiša kad mi je doktorka rekla da je bezbednije za mene i bebu da mi rade CR, a tako sam silno želela iskustvo prirodnog porođaja.

Ali kad prođe vreme, onda ti više nije važno kako si donela na svet svoje dete.

Ja se nadam da, ako daj Bože, budem imala još jedno dete, da će mi dozvoliti prirodan porođaj.

Da, upravo sam se i ja raspitala da li se može posle jednog carskog drugi da bude prirodan porođaj. Valjda se može...ali si u pravu. Samo da bebe budu uredu, lako ćemo mi posle za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke moja baka je imala jednu divnu recenicukoju je izrekla kad sam ja pocela da kukam zbog bolova u kicmi posle porodjaja,ona zvuci ovako

,,samo jednom si devojka,cim rodis gotovo......tako da bio carski ili prirodan porodjaj uvek ce nekoj od nas ostati nesto nepovratno bila to glavobolja,kostobolja,stomak,opustene grudi,strije bla bla....retke su srecnice koje nemaju ama bas nista od toga...nazalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam vecinu ovih postova na temu carski r. ali ne mogu da nadjem da li je neka od vas bila na porodj.carskim rezom zbog visoke dioptrije. I da li mozda neko od vas zna sta o tome i koja je to dioptrija granicna za normalni/carski porodjaj.

Doktor mi nagovijesti da bi bilo preporucljivo zbog moje dioptrije poroditi se carskim rezom, jer od naprezanja na porodjaju moze doci do odvajanja retine , sto dovodi do slepila. (ako sam ga dobro shvatila). Meni je dioptrija (-6,50 i -6,75), a doktor mase glavom kaze granica je (-7) a ovo je jako blizu.

I to nije jedini faktor koji ukazuje na moguci carski rez, drugi je krupna beba, doktor kaze ako izdrzimo do kraj (40sedmica) beba bi imala blizu 4,5kg. A opet , smatra mozda to i ne bi bio problem, sobzirom da sam vec imala porodjaj sa krupnom bebom (moj stariji sin je imao 4 kg.) i jos da dodam imala sam istu dioptriju i niko me nije ni pitao za dioptriju (to je bilo prije 10 godina, izgleda su se vremena promijenila)

Molim vas ako koja od vas ima slicno iskustvo sa porodjajem i visokom dioptrijom, da mi objasni sta su joj doktori savjetovali u vezi sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam vecinu ovih postova na temu carski r. ali ne mogu da nadjem da li je neka od vas bila na porodj.carskim rezom zbog visoke dioptrije. I da li mozda neko od vas zna sta o tome i koja je to dioptrija granicna za normalni/carski porodjaj.

Doktor mi nagovijesti da bi bilo preporucljivo zbog moje dioptrije poroditi se carskim rezom, jer od naprezanja na porodjaju moze doci do odvajanja retine , sto dovodi do slepila. (ako sam ga dobro shvatila). Meni je dioptrija (-6,50 i -6,75), a doktor mase glavom kaze granica je (-7) a ovo je jako blizu.

I to nije jedini faktor koji ukazuje na moguci carski rez, drugi je krupna beba, doktor kaze ako izdrzimo do kraj (40sedmica) beba bi imala blizu 4,5kg. A opet , smatra mozda to i ne bi bio problem, sobzirom da sam vec imala porodjaj sa krupnom bebom (moj stariji sin je imao 4 kg.) i jos da dodam imala sam istu dioptriju i niko me nije ni pitao za dioptriju (to je bilo prije 10 godina, izgleda su se vremena promijenila)

Molim vas ako koja od vas ima slicno iskustvo sa porodjajem i visokom dioptrijom, da mi objasni sta su joj doktori savjetovali u vezi sa tim.

ja ne znam za dioptriju ali ako je po velicini bebe ti si za carski rez....mada ne znam koliko ti je beba sad teska, jer jos nisu ti dosle poslednje dve-tri nedelje pa da se moze reci sa sigurnoscu...

ali ako dr misli da ce ti beba biti toliko velika, kakve ima veze sto si prvi porodjaj izdrala....jedan porodjaj sa drugim nema veze.....a po novom ako je beba veca od 3.5 kg ide se na carski......

to je neko moje misljenje...e sad nek ti devojke kazu za dioptriju sta ti je ciniti.....

srecno u svakom slucaju....cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam za dioptriju ali ako je po velicini bebe ti si za carski rez....mada ne znam koliko ti je beba sad teska, jer jos nisu ti dosle poslednje dve-tri nedelje pa da se moze reci sa sigurnoscu...

ali ako dr misli da ce ti beba biti toliko velika, kakve ima veze sto si prvi porodjaj izdrala....jedan porodjaj sa drugim nema veze.....a po novom ako je beba veca od 3.5 kg ide se na carski......

to je neko moje misljenje...e sad nek ti devojke kazu za dioptriju sta ti je ciniti.....

srecno u svakom slucaju....cmokic

Ne kod nas - prijateljica treba da se porodi za koji dan, celu trudnocu muku muci s pritiskom, par puta je bila u bolnici na nekoliko dana, ima 33 godine, a beba po proceni ima 4300-4500. Njoj niko ne spominje CR, ovde u Betaniji. Nagovaram je da ode u Bg jer moze, odnosno, ima gde da bude do i posle porodjaja, bolje tako nego da se ovde namuce i beba i ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budce mamicee !!!

Svaka trudnica je drugacija i sve smo mi razlicite !!!! Ne vredi slusati "abrove " ,niti ONA JE REKLA TO ILI ONO ____ kada stignes u porodiliste ,misli su ti samo na bebca i vec mislis kada ces kuci !!!!

Meni je radjen carski rez ,jer mi se beba okrenula tj.poprecila { kako i ne bi kada sam na poro.stolu bila 3 dana } ,inace trudnoca mi je bila fantasticna -nista -jedino u 8 mesecu su mi otekle noge -i to je jedini problemcic sto se tice trudnoce !!!!

NARAVUCENIJE -Ako vide da mogu da te seku -SECICE !!!!!

Sto se tice C.R -ustala sam to jutro ,sama sam skinula katetar i PRAVAC kupatilo ,odmah sam uocila kafemat I MIRIS KAFE !!!

Tako da ko hoce on moze ,svi su bili zgranuti mojom snagom -

Savet i misljenje;

1.Nista strasno i ako je carski

2.nije tacno da ne smes da se kupas

3.moras da ustanes iz kreveta -STA da nece mozda da ti puknu savovi !!!

4.Normalno je da boli tj.vise je neprijatna ta rana !

5.Svih 7 dana primas inekciju za bolove !!!

6.Takodje i tvoja beba prima inekcije TAKO DA MMMOOORAS ne HOCES ,da budes hrabra !!!!

Ne zelim da se neko uplasi ovih stavki TO je tako { iz petinih zila skupi snagu i hrabrost } PA NEKAZE SE ZA DZABE *MAJKA JE MAJKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrav svim buducim i sadasnjim mamicama !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala tarifu iz prve ruke, kod dr.Stojica (Ginako) CR 300e s epiduralom,ali je bio vrlo nekorektan jer posle nije hteo da skine konce u boilnici nego u ordinaciji za 6000din. (u bolnici ga "nije bilo tad kad su konci trebali da se skidaju")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijateljica kojoj je bio indikovan CR zbog viskokog pritiska ,a niko ga nije pominjao, ipak ide na operaciju sutra i to zato sto je posteljica potpuno van funkcije, ima premalo plodove vode i beba ima oko 5kg. Danas joj je termin i kada je otisla na kontrolu, dr.Pjevic (valjda sam dobro cula i zapamtila) se jako iznenadio sto joj CR vec nije zakazan jer beba pati. Eto...toliko o revnosti. Ja sam definitivno odlucila da idem na CR. Jednostavno nemam poverenja u ostale dr u Betaniji i necu da mucim svoje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala tarifu iz prve ruke, kod dr.Stojica (Ginako) CR 300e s epiduralom,ali je bio vrlo nekorektan jer posle nije hteo da skine konce u boilnici nego u ordinaciji za 6000din. (u bolnici ga "nije bilo tad kad su konci trebali da se skidaju")

po informacijama koje ja imama,kod njega je OBICAN PORODJAj,bez komplikacija 300 evra,a CR ili KOMPLIKOVANIJI PORODJAJ 500 evra...inace...to je jedan od lekara za kog sam cula da se NIJE POJAVIO NA PLACENOM PORODJAJU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijateljica kojoj je bio indikovan CR zbog viskokog pritiska ,a niko ga nije pominjao, ipak ide na operaciju sutra i to zato sto je posteljica potpuno van funkcije, ima premalo plodove vode i beba ima oko 5kg. Danas joj je termin i kada je otisla na kontrolu, dr.Pjevic (valjda sam dobro cula i zapamtila) se jako iznenadio sto joj CR vec nije zakazan jer beba pati. Eto...toliko o revnosti. Ja sam definitivno odlucila da idem na CR. Jednostavno nemam poverenja u ostale dr u Betaniji i necu da mucim svoje dete.

PA ONI SU STVARNO KRETENI! :angry:

da li moze da se trazi CR ukoliko to lekari nisu preporucili? ja sam cula da ne moze,jedino,ukoliko prirodni porodjaj krene ,,naopako`` pa mora da se uradi CR.

zivimo u istom gradu,a 100 razlicitih informacija...ta betanija mi postaje sve mrskija i mrskija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA ONI SU STVARNO KRETENI! :angry:

da li moze da se trazi CR ukoliko to lekari nisu preporucili? ja sam cula da ne moze,jedino,ukoliko prirodni porodjaj krene ,,naopako`` pa mora da se uradi CR.

zivimo u istom gradu,a 100 razlicitih informacija...ta betanija mi postaje sve mrskija i mrskija....

Sto se Stojica i nedolaska na zakazani porodjaj tice - nemam texta,al sapleo bi se nocu o kore od banane...a evo i svezih info - Cetkovic 150, Stajic 500, Visnjevac 600, Vejnovic nekad bio 800, sad ne znam...ne znam samo da li od cene zavisi i rez i nacin usivanja, mislim cemu tolika razlika u ceni, ako je Cetkovic vec poznat kao odlican?! Provericu kod Todorovica koliko bi me to "zadovoljstvo" kostalo,ako je vise od 300, idemo kod Cetkovica.

St se Betanije tice...ja vec spomenuh negde, najradije bih se kod kuce poradjala, bar znam da nemam na koga da racunam...

ps. zene ostave po 15 sati na indukciji (konkretno znam za slucaj da je zena bila 24 sata na indukciji,kao i slucaj gde nije uradjen UZ pre porodjaja, pa je beba sa dva puta obmotanom pupcanom vrpcom pustena da se tako malo muci 6 sati,a onda kad je bilo ili -ili uradjen je CR, dete je reanimirano,bilo je potpuno modro...UZAS )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam za dioptriju ali ako je po velicini bebe ti si za carski rez....mada ne znam koliko ti je beba sad teska, jer jos nisu ti dosle poslednje dve-tri nedelje pa da se moze reci sa sigurnoscu...

ali ako dr misli da ce ti beba biti toliko velika, kakve ima veze sto si prvi porodjaj izdrala....jedan porodjaj sa drugim nema veze.....a po novom ako je beba veca od 3.5 kg ide se na carski......

to je neko moje misljenje...e sad nek ti devojke kazu za dioptriju sta ti je ciniti.....

srecno u svakom slucaju....cmokic

hvala puno, ponajvise se nadam bozjoj pomoci, jer vidim koliko su ovi ljekari revnosni da pomognu i stvar urade do kraja kako treba. Nego se mi jadne informisemo po sajtovima sta nam je ciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj placate ????????????????????????????????????????? :mellow::blink::huh::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj placate ????????????????????????????????????????? :mellow::blink::huh::o

Placamo,potplacujemo lekare, koji god izraz da se upotrebi, nece biti pogresan. Volela bih da postoji privatno porodiliste u kom bi postojao izbor u stilu "koliko para -toliko muzike". Sada se prosto nadamo da nam se, kako neko rece, ne zalomi neki idiot od lekara i da sve dobro prodje. Onako bih bar znala sta sam kome i zasto platila. Ovako moram krisom i nekim ilegalnim kanalima da dolazim do kakve-takve "sigurnosti".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po informacijama koje ja imama,kod njega je OBICAN PORODJAj,bez komplikacija 300 evra,a CR ili KOMPLIKOVANIJI PORODJAJ 500 evra...inace...to je jedan od lekara za kog sam cula da se NIJE POJAVIO NA PLACENOM PORODJAJU

Ja sa doticnim imam lose iskustvo sa prvom trudnocom, jer je mslio da sam necija veza kada sam bila zakazana na carki pa me je pokusao poradjati prirodno i naravno nije islo, a onda u salu na HITNU sekciju, a moglo je sve proci mnogo bezbolnije. Bogu dragom HVALA i beba i ja smo bile dobro, te sam mu oprostila. Mada je po meni veliki ljigavac i takve ljude ne podnosim... Ja sam zdravsveni radnik, to je sramota za nasu struku... Slazem se ja da naplatis nesto ukoliko to ne spada pod standardne usluge, tipa ocu carski da mi radi taj i taj i tad kad hocu, nema problema, to kosta toliko i cao...a ovo je bezobrazluk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam htela samo koju o tom carskom... Ja sam pre 6god. imala prvi, koji je bio hitan je jer radjen prirodan porodjaj na silu i nije islo, te su me nkon osam sati indukcije odneli u salu.

Sada mi je sekcija zakazana za 02.08. i ako sam na zakazivanje sekcije dosla sa CTGom gde su se pokazale kontakcije, doktorka to nije ni pogledala, a pride se sumljalo da mozda postoji mogucnost rupture uterusa(pucanja zida materice) jer sam imala dve kiretaze izmedju ove dve trudnoce. Ne znam sta cekaju, ali se nadam da ce ipak sve da se zavrsi kako treba...Njima nista vise ne verujem, samo se pomolim Bogu...

Drugo, ukoliko postoji indikacija za carski rez i prodjete komisiju, mozete da birate ko ce da vam radi sekciju, ali npr. kazete dr Vejnovic, oni provere da li radi taj dan i da li ima mesta kod njega, te ukoliko ima vas zakazu ako ne birate sledeceg.

Sto se tice rezova i cena, misljenja su razlicita... Ja sam cula da Vejnovic radi sekcije za 10 min i da su rezovi fenomenalni, a eto opet moja drugarica ima lose iskustvo sa njim.

Nakon njega Stajic je extra...a onda kazu da su svi ostali zlatna sredina... Stojic je kazu katastrofa, e sada verovatno da neko ima i kod njega pozitivno iskustvo.

Sto se same sekcije tice, idem sada u opstu anesteziju, tako sam se dogovorila sa doktorkom koja ce me raditi, kako bi mogla da mi sredi priraslice od predhodne sekcije. Jedino sto me muci je to prvo ustajanje i nekako samo zelim da mi to prodje, a sve ostalo mi nije bitno.... to se tako brzo zaoravi i kada uzmete vasu bebu u ruke zaboravis i da su te sekli. Da nije tako vise niko ne bi ostajao trudan.

Samo se molim Bogu da sve prodje kako treba, da i beba i ja budemo dobro,a ostalo ce proci...

SRECNO SVIMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa doticnim imam lose iskustvo sa prvom trudnocom, jer je mslio da sam necija veza kada sam bila zakazana na carki pa me je pokusao poradjati prirodno i naravno nije islo, a onda u salu na HITNU sekciju, a moglo je sve proci mnogo bezbolnije. Bogu dragom HVALA i beba i ja smo bile dobro, te sam mu oprostila. Mada je po meni veliki ljigavac i takve ljude ne podnosim... Ja sam zdravsveni radnik, to je sramota za nasu struku... Slazem se ja da naplatis nesto ukoliko to ne spada pod standardne usluge, tipa ocu carski da mi radi taj i taj i tad kad hocu, nema problema, to kosta toliko i cao...a ovo je bezobrazluk...

Kao sto rekoh, toj prijateljici nije hteo da izvadi konce u betaniji, nego kod njega u priv.ordinaciji...bar ljigavac...imam nove info,ali cekam prijetljicu da izadje iz porodilista da mi ih prenese :) nove info i novi cenovnik za CR,kako li to samo zvuci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam htela samo koju o tom carskom... Ja sam pre 6god. imala prvi, koji je bio hitan je jer radjen prirodan porodjaj na silu i nije islo, te su me nkon osam sati indukcije odneli u salu.

Sada mi je sekcija zakazana za 02.08. i ako sam na zakazivanje sekcije dosla sa CTGom gde su se pokazale kontakcije, doktorka to nije ni pogledala, a pride se sumljalo da mozda postoji mogucnost rupture uterusa(pucanja zida materice) jer sam imala dve kiretaze izmedju ove dve trudnoce. Ne znam sta cekaju, ali se nadam da ce ipak sve da se zavrsi kako treba...Njima nista vise ne verujem, samo se pomolim Bogu...

Drugo, ukoliko postoji indikacija za carski rez i prodjete komisiju, mozete da birate ko ce da vam radi sekciju, ali npr. kazete dr Vejnovic, oni provere da li radi taj dan i da li ima mesta kod njega, te ukoliko ima vas zakazu ako ne birate sledeceg.

Sto se tice rezova i cena, misljenja su razlicita... Ja sam cula da Vejnovic radi sekcije za 10 min i da su rezovi fenomenalni, a eto opet moja drugarica ima lose iskustvo sa njim.

Nakon njega Stajic je extra...a onda kazu da su svi ostali zlatna sredina... Stojic je kazu katastrofa, e sada verovatno da neko ima i kod njega pozitivno iskustvo.

Sto se same sekcije tice, idem sada u opstu anesteziju, tako sam se dogovorila sa doktorkom koja ce me raditi, kako bi mogla da mi sredi priraslice od predhodne sekcije. Jedino sto me muci je to prvo ustajanje i nekako samo zelim da mi to prodje, a sve ostalo mi nije bitno.... to se tako brzo zaoravi i kada uzmete vasu bebu u ruke zaboravis i da su te sekli. Da nije tako vise niko ne bi ostajao trudan.

Samo se molim Bogu da sve prodje kako treba, da i beba i ja budemo dobro,a ostalo ce proci...

SRECNO SVIMA

Za Vejnovica sam cula da ima svoj sopstveni sistem i da je rez minimalan, bas kao i oziljak.

Ja hocu elektivni CR, tj nije indikovan,tako da cu morati da placam, sta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.