Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

hvala na informaciji :)

Nema na cemu,i nema cega da se plasis ,bice sve ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja zelim da se porodim carskim rezom jer se puno plasim porodjaja,a i ovo mi je prva trudnoca..moj problem je taj sto imam ubrzan rad srca,npr kada sam skroz mirna i opustena otkucaji dostizu 115 ponekad i 120 pa me brine sta bi moglo da se desi ako se puno uplasim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu,i nema cega da se plasis ,bice sve ok..

...joj, drzim te za rec :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja zelim da se porodim carskim rezom jer se puno plasim porodjaja,a i ovo mi je prva trudnoca..moj problem je taj sto imam ubrzan rad srca,npr kada sam skroz mirna i opustena otkucaji dostizu 115 ponekad i 120 pa me brine sta bi moglo da se desi ako se puno uplasim..

jesi li isla kod kardiologa? ...ja sam imala tahikardiju, ubrzano lupanje srca, do pre oko dve tri godine..... otkucaji su cesto prelazili 300 a najcesce sam imala izmedju 200-250...nekada su napadi trajali i po vise sati... operisala sam srce i sada imam blage tahikardije koje su oko 100-110 otkucaja (meni je to blago :))... moj ginekolog mi je rekao da zbog toga sto sam imala intervenciju na srcu i zbog tih tahikardija moram da idem kod kardiologa da mi on napise kako smem da se porodim... kada sam otisla kod kardiologa on mi je napisao da idem na carski, za svaki slucaj...

...ti mozda imas tahikardiju na nervnoj bazi, od straha - i to se desava...

..i meni je prva trudnoca tako da ne mogu mnogo da te posavetujem onim da odes kod kardiologa i da mu kazes sta ti je...

koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mame i buduće mame.Ja imam bebu od 5,5 meseci i porodila sam se carskim i imam jako loše iskustvo sa porođaja jedino što je dobro prošlo što su me posle 13 sati mučenja na prirodnom porodili carskim i što mi je beba dobro.Inače moje iskustvo je užasno i da naglasim svim porodiljama da ako vam probuše vodenjak maksimalno možete da budete 6 sati sa probušenim vodenjakom i vucite lekare za rukav da vas porođajaju jer ćete dobiti infekciju i to nije dobro.Meni su probušili vodenjak u 9 ujutro i tek su u 19,00 časova videli listu da mi je ujutro u 9 dr.probušio vodenjak i tako sam ja dobila užasnu infekciju i sa tom inf. sam se borila 3 meseca.odenjakomPošto se za 13 sati nisam otvorila i sa teškom inf. morala sam na carski .Carski je zakon i ne razmišljajte o cevčicama i ostalim stvarima jer kada dobijete malu bebicu u naručje počinjete da se borite da ustanete i samo razmišljate kada će vam doneti bebu na podoj i kada ćete kući.Srećno svima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesi li isla kod kardiologa? ...ja sam imala tahikardiju, ubrzano lupanje srca, do pre oko dve tri godine..... otkucaji su cesto prelazili 300 a najcesce sam imala izmedju 200-250...nekada su napadi trajali i po vise sati... operisala sam srce i sada imam blage tahikardije koje su oko 100-110 otkucaja (meni je to blago :))... moj ginekolog mi je rekao da zbog toga sto sam imala intervenciju na srcu i zbog tih tahikardija moram da idem kod kardiologa da mi on napise kako smem da se porodim... kada sam otisla kod kardiologa on mi je napisao da idem na carski, za svaki slucaj...

...ti mozda imas tahikardiju na nervnoj bazi, od straha - i to se desava...

..i meni je prva trudnoca tako da ne mogu mnogo da te posavetujem onim da odes kod kardiologa i da mu kazes sta ti je...

koja si nedelja?

nisam isla kod kardiologa,ali cu verovatno morati...u 15 nedelji trudnoce sam!hvala na savetu..veliki pozdrav za tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...Carski je zakon i ne razmišljajte o cevčicama i ostalim stvarima jer kada dobijete malu bebicu u naručje počinjete da se borite da ustanete i samo razmišljate kada će vam doneti bebu na podoj i kada ćete kući.Srećno svima. :rolleyes:

...hvala :) ..ja sam ta koja je razmishljala o cevcicama :) ali vise ne razmishljam :) ....usli u 35-u nedelju i jedva cekamo sledecu kontrolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam isla kod kardiologa,ali cu verovatno morati...u 15 nedelji trudnoce sam!hvala na savetu..veliki pozdrav za tebe!

nema na cemu... ako ti nesto zatreba pusti mi mail na mmilicaa@gmail.com

.. pozdrav i tebi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...hvala :) ..ja sam ta koja je razmishljala o cevcicama :) ali vise ne razmishljam :) ....usli u 35-u nedelju i jedva cekamo sledecu kontrolu...

U trudnoći se o svemu razmišlja,ja nisam bila opterećena porođajem već sam bila opterećena bebom,recimo da sam poslednjih mesec dana bila ubeđena da moja beba nema gornju usnu.Suprug je odlepio od mene.Ja te skroz razumem i ako uspeš da ne razmišljaš ni o čemu mnogo ćeš sebi olakšati.Srećno i kada ti je termin? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći se o svemu razmišlja,ja nisam bila opterećena porođajem već sam bila opterećena bebom,recimo da sam poslednjih mesec dana bila ubeđena da moja beba nema gornju usnu.Suprug je odlepio od mene.Ja te skroz razumem i ako uspeš da ne razmišljaš ni o čemu mnogo ćeš sebi olakšati.Srećno i kada ti je termin? :D

joj o cemu ja sve razmishljam, ne smem na glas da pricam jer bi moj dragi odlepio - a i ovako mu nije lako :) ...termin je 29. jula mada mi je beba naprednija za 8 dana tako da su mi rekli da je moguce i da me ranije porode...

...kada pocinje da se spusta stomak tj. beba u stomaku?

... cini mi se da mi se stomak malkice spustio pa ne znam da li treba da se uhvatim za kosu i da trcim u koncentricnim krugovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj o cemu ja sve razmishljam, ne smem na glas da pricam jer bi moj dragi odlepio - a i ovako mu nije lako :) ...termin je 29. jula mada mi je beba naprednija za 8 dana tako da su mi rekli da je moguce i da me ranije porode...

...kada pocinje da se spusta stomak tj. beba u stomaku?

... cini mi se da mi se stomak malkice spustio pa ne znam da li treba da se uhvatim za kosu i da trcim u koncentricnim krugovima :)

U suštini stomak se spušta u poslednjem mesecu,a ti si ušla u 9.mesec jer ti je beba naprednija i moguće je da se porodiš oko 20.jula.Mada nema pravila nekim ženicama se spusti 5 dana pre porođaja.Ti čekaj kontrakcije i onda počni da trčiš u koncentričnim krugovima :rolleyes::rolleyes: .Jesi išla u školicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Evo ja sam se upravo uclanila na forum! U 34-oj sam nedelji i zelim da se porodim carskim rezom... Nadam se da se necu pokajati! Kad citam vasa iskustva, bude mi lakse

joj veruj mi da neces,ja sam probala prirodnm putem mucila sam se 11 sati i na kraju sam morala carski rez,svima savetujem carski rez,SRECNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U suštini stomak se spušta u poslednjem mesecu,a ti si ušla u 9.mesec jer ti je beba naprednija i moguće je da se porodiš oko 20.jula.Mada nema pravila nekim ženicama se spusti 5 dana pre porođaja.Ti čekaj kontrakcije i onda počni da trčiš u koncentričnim krugovima :rolleyes::rolleyes: .Jesi išla u školicu?

..zvala sam lekara danas i rekao mi je da je sve to ok :) ...a ne ne.. ja sam se sa bebcem dogovorila da on nigde ne gura do sledece kontrole dok mi ne zakazu carski.. i on se slozio :D

...nisam isla u skolicu :( i to samo zato sto mi je krava (izvinjavam se na izrazu) u domu zdravlja, kada sam dosla da se prijavim (sto je bilo u 29. nedelji - rekli su mi da treba da krenem u skolicu od 27. ali sam bila sa dragim na putu), rekla da nema mesta nego da dodjem za 4 nedelje pa da vidi da li ce moci da me ubaci.. najbolje da odem u skolicu kada se porodim pa da ucim za drugo dete :angry:

..nadam se da mi skolica nece trebati jer, zbog intervencije na srcu koju sam imala pre dve godine, moram idem na CR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugi cr bio laksi nego prvi.Sada se nadam da ce treci biti laksi nego drugi. :rolleyes: Ćitam i razmisljam o tome da mi uopste nije zao sto ne znam kako izgleda porodjaj.Ja sam se oporavila za par dana i sve je bilo ok ,dok su moje drugarice nedeljama sedele na jastucicima i nakrivo zbog cepanja prilikom prirodnog porodjaja...Istina prvih par sati boli ali nije strasno diklofen i sve je ok.Za trece mi je zakazan cr i radujem se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svim mamicama!ja sam se sad prijavila na forum.ja sam imala 2 trudnoce i obe su zavrsene sa carskim rezom.kod prvog porodjaja nisam ni slutila da cu da zavrsim na operacionom stolu,desilo se zbog toga jer se beba nije dobro namestila tj.zaglavila se.hvala bogu carski je prosao bez ikakvih problema,beba je bila ok.ali sad kada sam drugi put ostala trudna znala sam da cu ponovo na carski.bila sam potpuno spremna na to. kada sam usla u predporodjajnu salu,imala sam kontrakcije na svakih 5 minuta,pregledao me doktor i rekao je da me spreme za salu,dok su me spremali za salu doktor hitno primi u salu neku zenu kojoj je pozlilo.i tako ja ostadoh da cekam kraj te operacije.ja sam cekala 4 puna sata,sa kontrakcijama na svaki 1 minut i molila boga da doktor zavrsi tu operaciju.i konacno ja udjem u salu i rodi divnog decaka koji sada ima 3 meseca.moram vam reci da mi ovaj drugi carski bio gori od prvog i ako sam znala sta me sve ceka.i kao slag na tortu 6 dan kada su mi vadili konce tako su mi lepo usili da sam plakala kada ih je doktor vadio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZZ svima :) Evo i ja sam se pre osam meseci porodila na carski rez uz spinalnu anesteziju.CR je bio planiran jer mi je posteljica srasla za grlic pa nisam smela na prirodni.Mogu vam reci da sam prezadovoljna :D Ustala sam 24 casa posle porodjaja do kupatila (to me je malko bolelo,poseces prst pa te boli a ne rez), sutradan ceo dan dojila i nosala bebu a cetvrti dan dosla kuci... :D Skinula sam konce posle sedam dana i tad krenula u akciju spremanja i sopinga :) Sada se rana tek nazire u vidu crvenila a ja se osecam super!!! Inace,rodila sam sina Mateju,i ako se ja budem pitala ici ci ponovo na carski! Zato devojke,ne ocajavajte,nije nista strasno!!! :)

Jel mi mozes objasniti kako je sa spinalnom? Ja sam prvi imala sa opstom a spinalnu mi nisu ni ponudili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ja sam u nedoumici :) Nosim prvo bebce, i porodila bih se carskim rezom jer sam veeeeeeeeeeliki panicar <_< A opet sa druge strane mlada sam, zdrava(samo imam malo tahikardiju xD ), pa bi mozda normalan porodjaj i bio prikladniji.. Nisam pametna... POMAGAJTEEEEEEEEEE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drage moje, mene interesuje kroz koliko sati ste se probudile nakon carskog. Ja sam pričala prije par dana sa 3 dame koje su rodile CR kao i ja one su se sve probudile kroz 2-3h a ja kroz 13 sati. Pa sam nešto se zabrinula jer sam trudna 8 mj i volila bi da sad bude prirodnu. Stoga Vas molim koje ste imale CR a ima Vas vidim da mi pišete kroz koliko ste vremena se probudile, Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drage moje, mene interesuje kroz koliko sati ste se probudile nakon carskog. Ja sam pričala prije par dana sa 3 dame koje su rodile CR kao i ja one su se sve probudile kroz 2-3h a ja kroz 13 sati. Pa sam nešto se zabrinula jer sam trudna 8 mj i volila bi da sad bude prirodnu. Stoga Vas molim koje ste imale CR a ima Vas vidim da mi pišete kroz koliko ste vremena se probudile, Hvala

ja odmah kad su me spustili na intenzivnu negu otvorila sam oci,anesteziolog me je pitao jel sam dobro i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja odmah kad su me spustili na intenzivnu negu otvorila sam oci,anesteziolog me je pitao jel sam dobro i to je to!

Ma vidim ja svi se brzo probudili pišu i pričaju, znala sam ja da to nešto nije okk tako me sad uhvatila panika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vidim ja svi se brzo probudili pišu i pričaju, znala sam ja da to nešto nije okk tako me sad uhvatila panika.

Pa razgovaraj sa lekarom neka ti urade neke analize,imas pravo na to. Ja neznam drugi put za koji bi se porodjaj odlucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ja sam u nedoumici :) Nosim prvo bebce, i porodila bih se carskim rezom jer sam veeeeeeeeeeliki panicar <_< A opet sa druge strane mlada sam, zdrava(samo imam malo tahikardiju xD ), pa bi mozda normalan porodjaj i bio prikladniji.. Nisam pametna... POMAGAJTEEEEEEEEEE!!!!

Cao :)

koliko to malo imas tahikardiju? Jesi li isla kod kardiologa?

Ovo te pitam jer sam ja imala tahikardiju do pre dve i po godine i operisala sam srce... te ce mi zbog toga raditi carski... i meni je ovo prva trudnoca, zdrava sam i prava :) ..koliko otkucaja imash, kada se pojavila tahikardija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao :)

koliko to malo imas tahikardiju? Jesi li isla kod kardiologa?

Ovo te pitam jer sam ja imala tahikardiju do pre dve i po godine i operisala sam srce... te ce mi zbog toga raditi carski... i meni je ovo prva trudnoca, zdrava sam i prava :) ..koliko otkucaja imash, kada se pojavila tahikardija?

Ma isla sam, i snimala sam srce i nema nista, ok je sve, samo eto, vec poslednje 2 godine mi se tako iz cista mira uzlupa srce, i bude negde oko 100 otkucaja... Dala mi je doktorka neki propranolol da pijem kad se to desi, da bi se srce smirilo, ali naravno sada to ne smem da pijem... Mada kaze da hoce to, jer kao jos sam mlada, vremenom ce da se smiri... Pa ni sama vise ne znam... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma isla sam, i snimala sam srce i nema nista, ok je sve, samo eto, vec poslednje 2 godine mi se tako iz cista mira uzlupa srce, i bude negde oko 100 otkucaja... Dala mi je doktorka neki propranolol da pijem kad se to desi, da bi se srce smirilo, ali naravno sada to ne smem da pijem... Mada kaze da hoce to, jer kao jos sam mlada, vremenom ce da se smiri... Pa ni sama vise ne znam... :/

aaaa, pa to nije strasno... ja sam imala izmedju 270 i 300 otkucaja i to od seste godine do dvadeset i cetvrte, valjda :) ali nisam pila lekove - kada dobijem napad samo bih popila jednu casu ledene vode (ili bih dugo zadrzala vazduh) i srce bi mi se vratilo i normalu (probaj to ali nemoj da pijes vise od jedne case vode zbog pritiska)... meni su samo u jednom trenutku dali neki lek i kasnije sam saznala da ne bi trebalo da ga pijem jer mi od njega slabi srce, a srce mi je zdravo, tako da sam prestala...

...tahikardija se, realno, javlja kod jako velikog broja zdravih devojcica i sa zdravim srcem.... nekome sama nestaje od sebe a nekome ostane... nemoj da brines, stvarno nema potrebe, pogotovo ako su ti eho i ekg u redu...

koliko tebi vremenski traje tahikardija, kada je dobijes?...meni je tahikardija umela da traje i po ceo dan... poslednji put, pre operacije, mi je trajala nesto manje od 6 sati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa, pa to nije strasno... ja sam imala izmedju 270 i 300 otkucaja i to od seste godine do dvadeset i cetvrte, valjda :) ali nisam pila lekove - kada dobijem napad samo bih popila jednu casu ledene vode (ili bih dugo zadrzala vazduh) i srce bi mi se vratilo i normalu (probaj to ali nemoj da pijes vise od jedne case vode zbog pritiska)... meni su samo u jednom trenutku dali neki lek i kasnije sam saznala da ne bi trebalo da ga pijem jer mi od njega slabi srce, a srce mi je zdravo, tako da sam prestala...

...tahikardija se, realno, javlja kod jako velikog broja zdravih devojcica i sa zdravim srcem.... nekome sama nestaje od sebe a nekome ostane... nemoj da brines, stvarno nema potrebe, pogotovo ako su ti eho i ekg u redu...

koliko tebi vremenski traje tahikardija, kada je dobijes?...meni je tahikardija umela da traje i po ceo dan... poslednji put, pre operacije, mi je trajala nesto manje od 6 sati...

Pa traje oko pola sata, nekad par minuta, sve zavisi... Inace imam nizak pritisak i cim mi malo skoci meni zasmeta, i eto... Eho nisam radila, a ekg je kazem ti bi oko 100, 110, ali ja cim vidim doktore i to sve, meni odma cuka pocne da lupa xD :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.