Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ja sam imala carski rez zbog zdravstvenih problema koje ja imam sa srcem.Operacija je trajala 15 minuta,za 7 minuta su izvadili bebu,to znam jer sam videla koliko je sati bilo kada su poceli i zbog vremena rodjenja cerkice.Najteze mi je bilo sto sam ja dobila neku plitku anesteziju,spavala sam,ali sam cula sve i osetila(ne bol,vec rastezanje stomaka,cula sta pricaju,njen prvi plac......)to mi nije bilo prijatno!Posle carskog sam 30h provela u sok sobi zbog pracenja mog stanja,tek posle su me odveli na CR.TU sam videla svoju bebu tek,odmah taj dan stala na noge,setala,bolelo je,ali se covek malo pritrpi,svaki naredni dan sam najmanje vremena h090.gif bila u krevetu.Za mene je carski rez prosao super,boli/to da/,ali VREDI!Mislim da mnogi uvelicavaju koliki je taj bol,sve to prodje. s030.gif

Skoro pa identicna prica,ja sam imala cr zbog pritis :) ka,ostalo je sve isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se zakazan porodjaj sa epiduralom zavrsio carskim rezom zbog prekrupne bebe.Ali super sam ga podnela i brzo se oporavila tako da cu i drugi put na carski sigurno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se zakazan porodjaj sa epiduralom zavrsio carskim rezom zbog prekrupne bebe.Ali super sam ga podnela i brzo se oporavila tako da cu i drugi put na carski sigurno :)

Koliko ti je imala beba na porodjaju? Moj sincic se rodio sa 4300 i nisu hteli da me porode carskim rezom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ti je imala beba na porodjaju? Moj sincic se rodio sa 4300 i nisu hteli da me porode carskim rezom.

Rodjen je sa 3600g,56cm dugacak sa obimom glavice 37cm.Meni je ona mera bila ispod 17 cm,zaboravila sam tacno kako se zove taj presek.Uglavnom sam bila preuska da bi on sa tolikom glavicom prosao,postojala je velika verovatnoca da bi se zaglavio u kanalu pa je zbog toga radjen carski.Zbog toga nas i mere pre porodjaja da bi se videlo da li beba moze da prodje kroz porodjajni kanal. Sincic ti je imao 4300!Masalaaaa! :D Nek je ziv i zdrav,pravi delija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjen je sa 3600g,56cm dugacak sa obimom glavice 37cm.Meni je ona mera bila ispod 17 cm,zaboravila sam tacno kako se zove taj presek.Uglavnom sam bila preuska da bi on sa tolikom glavicom prosao,postojala je velika verovatnoca da bi se zaglavio u kanalu pa je zbog toga radjen carski.Zbog toga nas i mere pre porodjaja da bi se videlo da li beba moze da prodje kroz porodjajni kanal. Sincic ti je imao 4300!Masalaaaa! :D Nek je ziv i zdrav,pravi delija :D

Hvala Vexy! a015.gif I ja sam mnogo uska, mozes onda misliti koliko sam se namucila.. Ali, bitno je da je sada sve ok, hvala Bogu. Niti su me merili pre porodjaja, niti su bebu gledali na UZ, sve vreme trudnoce dr mi je pricao da je beba mnogo sitna, kad ono dasa i po! Molila sam ih da me vode na carski, a oni su se samo smejali. No comment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toni ja sam celu trudnocu vodila privatno i imala sam zakazan porodjaj pa sam odlicno p-rosla inace da nisam ko zna sta bi bilo.Necuveno je da ti u 21 veku ne urade karlicne mere,pa to je najosnovnija stvar.Ocigledno nisi imala korektan tretman ali najvaznije je da je bebac dobro.To je najbitnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvata me panika od porođaja! Dr mi je rekao da će najverovatnije biti CR, zbog mioma koji imam! Kaže da bi to bilo najbezbolnije po mene i bebu a i svaku sledeću bebu!

Mnogo me je strah!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, hvata me panika od porođaja! Dr mi je rekao da će najverovatnije biti CR, zbog mioma koji imam! Kaže da bi to bilo najbezbolnije po mene i bebu a i svaku sledeću bebu!

Mnogo me je strah!!!

Nemoj da se bojis,znam kako ti je,nije to nista strasno!ja sam imala priliku da iskusim cari prirodnog porodjaja i carskog(krenuo prirodni a zavrsio se carski),veruj mi da je meni manje bolan bio ceo oporavak od carskog nego one nesrecne kontrakcije koje sam trpela dok sam lezala vezana na indukciji!samo je bitno da se psihicki pripremis,odes obavis to i uzivas sa svojom bebicom!Doktor najbolje zna sta je dobro po vas!OPUSTI SE!znam da je to lakse reci nego uraditi ali probaj!ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj,podrska je tu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se bojis,znam kako ti je,nije to nista strasno!ja sam imala priliku da iskusim cari prirodnog porodjaja i carskog(krenuo prirodni a zavrsio se carski),veruj mi da je meni manje bolan bio ceo oporavak od carskog nego one nesrecne kontrakcije koje sam trpela dok sam lezala vezana na indukciji!samo je bitno da se psihicki pripremis,odes obavis to i uzivas sa svojom bebicom!Doktor najbolje zna sta je dobro po vas!OPUSTI SE!znam da je to lakse reci nego uraditi ali probaj!ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj,podrska je tu :wub:

Hvala, Melita! Pitaću te sigurno :rolleyes: ! Možda ti i dosadim :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Melita! Pitaću te sigurno :rolleyes: ! Možda ti i dosadim :) !

nista ti ne brini,volim da ugadjam trudnicama! :rolleyes:

pozdrav do kuckanja! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista ti ne brini,volim da ugadjam trudnicama! :rolleyes:

pozdrav do kuckanja! :lol:

i080.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, cega te je konkretno strah? Anestezije, oporavka ili neceg drugog?

Ja ti zelim oporavak kao sto je moj, vec sam pisala negde na ovu temu, posle 11h prirodnog porodjaja, zbog toga sto sam uska, hitan CR. To je los deo porodjaja, sto se tice oporavka ja sam super prosla. Drugi dan sam ustala i vec uvece odbila injekcije protiv bolova (inace se primaju svih 7 dana dok si u bolnici). Cim sam izvadila konce sve sam mogla raditi.

Mislim da nema potebe za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci procitaj i moje iskustvo,da se sad ne ponavljam pricajuci sve iz pocetka.Moj porodjaj je bio skoro isti kao melitin. UZIVAJ na carskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja idem sledece nedelje da vadim bebu i hvata me uzasna panika.neznam ni ja zasto ali panike ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veca23 stvarno nema razloga za brigu,samo opusteno i misli kako ces uskoro videti svoje cedo. Najdivniji osecaj na svetu. Samo misli pozitivno,nema losih misli jer se nista lose nece ni dogoditi.

Dobra ti je ova - da vadim bebu - :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na CR morala zbog toga sto se uopste nisam otvarala niti imala kontrakcije,a ni bolove,pa se ja ponekad salim da sam rodila dvoje dece,a ne znam kako izgleda porodjaj.A i bebi je bila obmotona pupcana vrpca oko vrata,drugi put je moj dr rekao da mora cr,jer sam imala operaciju gde mi je uklonjen jajnik,a tu je i prvi carski pa je rizicno ici na prirodan porodjaj.I za sve nase trudnice koje se plase cr-a NEMA POTREBE za strahom,mene je cak posle drugog cr mnogo vise bolelo,ali to traje sat dva i cini mi se da taj prvi sat najvise boli,jer osecas kontrakcije zbog vracanja materice,odmah dobijes bocu i to prodje,malo pritrpite,a posle uzmete Diklofen cepice i mozeste da setate.(za diklofen mi je rekla babica i spasila me,jer injekcije kratko traju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam na prirodni porodjaj,ali morala sam na carski zbog pritiska i bebi je bila obmotana pupcana vrpca oko vrata.Za mene su pripreme bile najgore,pogotovo onaj kateter(valjda se tako zove),i nisam mogla da hodam,rana me je bolela,i plakala sam,ali posle3-4 dana ja sam trcala kroz bolnicu,igrala kolo,jedino nisam smela da se smejem jer tad me najvise bolela rana,ali to je bilo tesko ,jer me cimerke stalno zasmejavale,ali posle je bilo super,.Drugi put isto mi je bilo strasno zbog katetera,mnogo mi je smetao ,i kad mi se piskilo mnogo me je bolelo i peckalo ,jedva sam cekala da mi ga skinu.Bio mi je malo problem da ustanem jer babice nisu bile mnogo ljubazne,ali posle je bilo super..Jednom sam se uplasila kad je jedna zena pocela da vristi ispred moja vrata jer je pocela da se poradja,tad sam zahvalila Bogu sto i ja to nisam dozivela..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima, ja sam nova i u panici :D

...meni su rekli da moram na carski jer sam imala intervenciju na srcu i sada dok citam sta ste sve pisale hvata me panika :( ...moze li neko da mi kaze koliko cevcica ce da visi iz mene posle CR? ...mene to najvise plasi :( ..i pomisao da cu da cujem ono "sestro makaze!" :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima, ja sam nova i u panici :D

...meni su rekli da moram na carski jer sam imala intervenciju na srcu i sada dok citam sta ste sve pisale hvata me panika :( ...moze li neko da mi kaze koliko cevcica ce da visi iz mene posle CR? ...mene to najvise plasi :( ..i pomisao da cu da cujem ono "sestro makaze!" :(

Ne brini,samo jedna od katetera i to ti ako je sve ok izvade posle nekoliko sati(bar su meni tako)bitno je da ti ne stoji dugo jer onda osecas potrebu da ides u wc i moras da se kreces a samim tim je oporavak laksi ;) .ja nisam imala problem sta cu cuti jer sam se porodila pod totalnom anestezijom.bez panike nista to nije tako strasno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima, ja sam nova i u panici :D

...meni su rekli da moram na carski jer sam imala intervenciju na srcu i sada dok citam sta ste sve pisale hvata me panika :( ...moze li neko da mi kaze koliko cevcica ce da visi iz mene posle CR? ...mene to najvise plasi :( ..i pomisao da cu da cujem ono "sestro makaze!" :(

Pa da ,samo kateter,ali meni su skinuli tek posle nekoliko dana,... I ja sam bila prikljucena na infuziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ,samo kateter,ali meni su skinuli tek posle nekoliko dana,... I ja sam bila prikljucena na infuziju

a da i infuzija al to iscuri pa vade!al se lepo osvezava od te infuzije :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim mamama! :D Ja imam zakazanu hospitalizaciju 1.jula u Visegradskoj a termin mi je 11.jul. Do sada su mi 2 lekara i 1 babica rekli da mi je beba krupna a i karlicne mere su mi navodno 18 necega (tj uska sam)... Imam i dioptriju na oba oka vecu od -7. Kad sam razmisljala o porodjaju najvise me je brinulo to da ce bebac da se mnogo namuci, bilo me je i strah od bola ali manje. Na kraju i moja mama je uticala svojim pricama o 2 uzasna porodjaja. Dakle trazila sam nacin da odem na CR i nasla ga ;) nadam se da sam dobro odlucila... Sada jedino razmisljam da li da idem na spinalnu ili opstu anesteziju. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao , kao nova prvo da vas sve pozdravim .Imala sam dva cr, i sve je bilo ok :) .meni je bio nezgodan prvi dan posle cr ali nista vise ,imala sam divnog doktora. Sada treci put cekam cr ,radujem se jos jednoj bebi, sada su mi jedini strah godinice. :angry: . Ipak presrecna sam ,cr je zaista carski. samo hrabro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini,samo jedna od katetera i to ti ako je sve ok izvade posle nekoliko sati(bar su meni tako)bitno je da ti ne stoji dugo jer onda osecas potrebu da ides u wc i moras da se kreces a samim tim je oporavak laksi ;) .ja nisam imala problem sta cu cuti jer sam se porodila pod totalnom anestezijom.bez panike nista to nije tako strasno! :)

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ,samo kateter,ali meni su skinuli tek posle nekoliko dana,... I ja sam bila prikljucena na infuziju

hvala na informaciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.