Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ja sam na prvom cr imala njihov, i meni je bio ok. Ništa nisam osetila da mi smeta. Ali sve ženice oko mene imale su silikonski. Tako su im rekli u školici i one ponele. Ali nisam ih pitala kakav je osećaj, pošto ja ni sa ovim nisam imala problem. Ako nešto saznaš, piši. A ja mislim da nije na odmet da kupiš i poneseš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupicu verovatno, samo za velicinu da proverim mada po forumima vidim da su uzimali vel.16. Mene je urnisao onaj njihov prosli put, cini mi se da me je mesec dana mucilo pecenje i bol posle porodjaja od njega, a i dok sam ga nosila. 

Javljam za koji dan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam duzna da javim da li je bolje sa silikonskim kateterom. Nemam pojma, jer mi nisu dali da donesem. Nisu imali tu praksu do sada :huh: Ali je divna dr koja me je poradjala rekla sestrama da mi stave tanji jer misli da sam prvi put imala problem zbog toga. I zaista, nikakvih problema nisam imala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu ti dali da doneseš? Strašno! Ne mogu da verujem. Bitno je da si ipak dobro prošla. Sreća, pa ima i dobrih dr. Kad si se porodila? Kako je bebica? Ti? Ja ne mogu da dočekam. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije praksa ni u Kraljevu da se donosi kateter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ne razumem šta je problem i ako neko donese? Pošto nam je zdravstvo u rasulu, možemo same sebi olakšati, kad već oni nisu u stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su zene koje su se porodile u nasem porodilistu i rekle za taj silikonski, ne bih inace ni znala. Verovatno nekad moze, nekad ne. Ili neko. No, nebitno. Bitno da je sve bilo ok, nisam ga ni osetila, prosli put sam ili navukla neku infekciju ili sam uspela da se povredim dok sam ga nosila pa sam muku mucila mesec dana.

Sto se tice porodjaja, dobro je sve proslo. Mnogo sam lakse podnela nego prvi put, bila sam psihicki i fizicki spremnija. Najteze mi je opet palo lezanje na ledjima bez uzglavlja 24h nakon porodjaja, to je zbog spinala. Rana nista posebno, ni prvo ustajanje. Brze sam se i oporavila, sad sam vec kao da se nisam ni poradjala. Prvi put sam se vukla kao prebijena macka mesec dana. 

Bebac super, koliko sam se plasila da ce biti problema zbog ranijeg porodjaja, on je odlican, iako je porodjaj bio dve nedelje pre termina :wub:

Sad sam vec u drugom filmu, sisanje, pumpice, kake, nespavanje, ali mi ne pada tesko, samo kad se porodih vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja znam šta me sve čeka posle porođaja, ali opet jedva čekam. Slatke su to mukice! Samo kad je bebac dobro. Drago mi je da ti je sve tako dobro prošlo i da ste oboje super. Uživajte u druženju! :babymommy:

Ti si se odlučila za spinalnu? Ja još ne znam šta da radim. Čitam mnogo pozitivnih iskustava, ali opet mi nekako nije svejedno. Prošli cr je bio u totalnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sama sam izabrala spinal, za oba porodjaja. Kod prvog sina sam bila toliko istraumirana da li ce sve biti u redu sa njim da mi je spinal bio jedina opcija, htela sam odmah da znam da je dobro, nisam htela da cekam budjenje, pa sestre da mi ga donesu ko zna kada... A sada sam opet izabrala isto jer sam prvi put prosla dobro. Jednom sam imala i operaciju u totalnoj anesteziji, teze sam podnela nego spinalnu. Bude ti malo strasno kada legnes na sto, daju ti hiljadu nekih injekcija, prate disanje, otkucaje srca, pritisak... ali nekako si polusvestan svega, omami te malo sve, gomila ljudi je oko tebe, pricaju o normalnim stvarima, sale se, pricaju sa tobom, anesteziolozi su sve vreme uz tebe i posveceni tebi. I najvaznije od svega sto sam odmah videla svog sina i poljubila ga. Oko deset minuta prodje dok ne izvade bebu iz tebe, a posle jos jedno 40-ak minuta dok te usiju. Mene su ovog puta pitali da me uspavaju nakon sto sam videla sina, da se ne bih smarala, ali nisam pristala jer sam htela da pozovem muza i kazem mu da smo dobro cim me odnesu u sobu.

Ja sam se super oporavila od spinala, mada neke zene imaju problem sa glavoboljama nakon toga. Zato se lezi na ravnom, bez jastuka. Zene sa tot.anestezijom imaju normalan jastuk. Sto se tice svega ostalog, kod nas oporavak tece isto, tj.procedura. I jedne i druge ustaju posle 24h, posle 48h smeju vodu i malo supe,  neki keks, tek dan nakon toga smeju da jedu malo vise. Jedna zena koja se porodila sa spinalnom malo pre mene imala je problem sa vratom, to joj je bio veci problem od rane i svega ostalog. 

Ne znam, ne bih smela nikoga da nagovaram na spinal, meni je bio super, ali nekima i ne, ipak je to pipava stvar. Zavisi i koliki si panicar po prirodi, koliko si plasljiva... Ni meni nije bilo svejedno, ali sam imala u glavi to, da ako nesto podje po zlu, uvek mogu da me uspavaju. 

Tasa021, Milica.Lica i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh! Mislim da nisam paničar. Ne bojim se porođaja uopšte. I prirodni da je u pitanju. Imam visok prag bola i mislim da bih lako sve podnela. Ali ovo da me seckaju, a ja budna, to mi je nekako strašno. Ali opet mi je super da odmah vidiš bebu i nema buđenja iz anestezije koje mi je prošli put bilo bezveze. Kad su mi doneli sina, uopšte se ne sećam ni šta mi je dr rekla, ne sećam se ni da sam ga videla. To mi je posle rekla žena koja se porađala u spinalnoj. A oporavak kasnije je bio super. A ona je malo imala problem sa glavoboljom. Imam još vremena da razmislim. Možda da ipak probam, da ne živim u neznanju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala glavobolje, samo me nekad zaboli kicma na tom mestu, nista strasno. Ne osecas nista, tj.osecas da ti nesto rade ali to je sve. Jedino osetis kada vade bebu, nista ne boli, samo kao neki vakuum i kao da ces da poletis, sto se zatrese :) jos jedna prednost je sto su ti donji ekstremiteti oduzeti jos nekoliko sati posle svega pa ti to umanjuje one najgore bolove. Ne znam, razmisli dobro, raspitaj se jos malo. Ti si ta koja ce proci kroz sve. Meni je odlucujuce bilo to sto sam htela decu odmah da vidim.

Tasa021 i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam tri puta u spinalu, to lezanje je najgore, ali sam se ja poslednja dva puta dosta rotirala levo-desno i to preporucujem svima. Kod spinala ne smes samo da dizes vrat, ali dizanje nogu, karlice, rotiranje levo-desno dosta pomaze.

Girasole i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda ću i ja skupiti hrabrosti da probam spinalnu. Dosta su pozitivna iskustva žena koje su se tako porađale. A što se tiče pomeranja, i prvi put čim su nam rekli da bi trebalo da se krećemo, ja sam maksimalno iskoristila. Ubija me ležanje, i iako rana zateže, šetala sam i jako brzo se oporavila. Kad sam stigla kući, sve sam sama radila oko bebe, još nam je spavaća soba na spratu, pa sto puta gore-dole. Treći dan, muž rekao da će me vezati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.

Nova sam ovdje.

Molim da mi kazete sta mi sve treba za porodiliste za carski, kao i nakon izlaska? Porodjaj u Sarajevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage dame. Molim devojke koje su prošle kroz carski rez da me podsete dali i kad, kad idemo iz porodilista kući, treba da idemo na prevezivanje rane od cr? I još gde se trebaju skidati konci? U porodilistu? Toliko sam bila suđena da nisam ni pitala sta treba sa tim raditi. Hvala na odgovoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta ke prevezivanje rane,a konce mi je skidao moj ginekolog privatno koji me je porodio.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta ke prevezivanje rane,a konce mi je skidao moj ginekolog privatno koji me je porodio.

 ha ha, moj srpski sorry :) mislila sam na menjanje onog što nam je zalljepljeno preko rane :) previjanje rane?  Nanchika88, na koji dan su vam skidali konce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa svaki dan sam sama previjala ranu. Oktanisept i menjam one gaze sta vec.

Pa jedno 7 dana od dolaska kuci tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.