Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

Ja tipujem na 28.11. pa konzilijum 30.11. I porođaj 01.12.

Za pobuniš...nije problem...nisam baš ćutljivi tip koji pušta da ga zajašu...

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je dr rekao "pocetkom decembra" ce me primiti na koji dan, pa pretpostavljam konzilijumi pa ce zakazati CR za 10. okvirno (nadala sam se otpusti i ponovnom prijemu pred CR al tesko izlgeda). No ima vremena, videcemo. 17. mi termin pa pretpostavka da ce CR biti s 39 nedelja.

( a i 10. nemam nista planirano :D, ostalih dana sam prebukirana)

I ja sam mnogo svesnija sada nego prvi put, tada sam cutala- u fazonu tako je kako je. Sad bih tacno napravila haos kad bih cula da su mu dali AD a ja pucam od mleka. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni je drugi cr pao mnogo teze nego prvi,nadam se da ce Mala tebi biti lakse..

Kiki I tebi se priblizilo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezala sam na patologiji a cr mi je radio dr Jovanovic. Nisam ga birala on je na tom odeljenju, ali sam prezadovoljna. Pogotovo sto sam ja bila malo komplikovaniji slucaj. Na patologiji zadrzavaju vec od 36. nedelje ako je neki veci problem. Ili po dogovoru sa dr. koji radi cr.

I konzilijum nije svaki dan, kad sam ja bila bio je ponedeljkom, sredom i petkom.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni je drugi cr pao mnogo teze nego prvi,nadam se da ce Mala tebi biti lakse..

Kiki I tebi se priblizilo :rolleyes:

Ja sam prvi put prirodno, tako da ne znam sta me ceka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prvi put prirodno.. Sve sam nešto čitala o cr pa gledala na netu...što možda i nisam morala...

I dalje je konzilijum ponedeljak-sreda-petak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala,nisam u toku,zasto sad carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle cr je najbitnije da što pre ustnete. Prvo ustajanje jeste njteže, svako drugo ke lakše mnogo. Ja kad sam bila puštali su sve treći dan, ja sam išla kući četvrti dan i sećam se da sam uspela sama bebu da ubacim prvi put u krevetac iz kreveta, što mi je nakon prvog ustajanja bila misaona imenica :)

*Sole* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle cr je najbitnije da što pre ustnete. Prvo ustajanje jeste njteže, svako drugo ke lakše mnogo. Ja kad sam bila puštali su sve treći dan, ja sam išla kući četvrti dan i sećam se da sam uspela sama bebu da ubacim prvi put u krevetac iz kreveta, što mi je nakon prvog ustajanja bila misaona imenica :)

Potpis!

Apsolutno najbintija stvar je sto pre ustati. Posle toga sve je lakse.

Mene su primili jedan dan pre cr. Uradili sve analize tog dana i sutradan odmah ujutru cr.

Meni je mnogo laksi bio drugi cr. Vec sam znala sta me ceka. Manje je bolelo, gotovo da nisam ni primala diklofen, samo jednom odmah nakon cr. I mnogo brze sam se oporavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se dva puta porađala cr i oba puta prošla odlično. Prvi carski mi je radio dr Glišić, kod njega sam inače išla i na kontrole, a drugi cr Dukanac. S obzirom da je prvi porođaj bio prevremen, nisam imala ništa spremno od dokumentacije, međutim za drugi su mi na šalteru dali papirić sa potrebnim analizama koje treba uraditi 7 dana pre prijema. Meni su na humanoj zakazali prijem 29.marta,a porodili 5.aprila. Po dolasku na odeljenje odrade se osnovne analize i pregled, na danima konzilijuma dogovore se za termin. 

Što se tiče samog oporavka, oba puta je sve bilo odlično. Što reče Anđelčić, važno je što više se kretati.. Mene su oba puta terali da praktično sama pređem sa operacionog stola na pokretni krevet, što jeste bilo agonično i pešaka da pređem iz jedne sobe u drugu. Par sati nakon cr, bar u Višegradskoj, teraju te da radiš vežbe odizanja zadnjice i okretanja na stranu, što definitivno kasnije pomaže prilikom prvog ustajanja. Prvog dana posle porođaja, fizijatar pomaže pri ustajanju, odmah skidaju kateter. Meni su bebca doveli sutradan na maženje. Moj sin je od rođenja bio alavac, tako da sam ga odmah stavila na dojku da siše. Mleko mi je nadošlo tek 3.dan,ali sam ja bez obzira na to, Andriju stavljala bar po 5 min na svaku dojku, da povuče. Od svih sestara iz laktarijuma, samo jedna je bila super fina i objašnjavala i pokazivala kako da se izmuzujemo. Čak je par puta i obilazila da proveri da li smo dobro postavile bebe na sisu. Sve ostale su samo došle do vrata, pitale da li dojimo i to je bilo to..

Higijena je zadovoljavajuća. Uglavnom su sve sobe dvokrevetne, ima jedna samo četvorokrevetna, u njoj ima i tv.. Što se tiče ljubaznosti, svi su bili korektni, sem jedne mlade plavuše, sestre,  koja je znala da bude baš bezobrazna..

Posle prvog carskog, otpuštaju trećeg dana, a nakon drugog i svih sledećih, četvrtog dana nakon operacije...

Sve u svemu, ja imam lepa iskustva. Meni su bili traumatični trenuci klizme i kateter,ali ništa strašno...samo neprijatno... Sećam se onih silnih šetnji po hodniku, sve smo kao zombiji, neke sa sobom vuku kateter, većina drži ranu i hoda pognuto,kosa kao dredovi od nečešljanja, :) ali sve to prođe.. Ja sam se pešaka pela na 3.sprat za skidanje konaca, šetala odmah po izlasku iz porodilišta, ali verujem da sam sve to mogla, samo zato što sam aktivno šetala...

Sa srećom, buduće carice! :) Ako treba još neka pomoć, tu sam!

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posdle koliko vam je doslo mleko? Ivanaica, zvuci ohrabrujuce sto donose bebu odmah sutradan, ako sam dobro razumela, dakle ne 0.dan nego 1. dan??

Da li je i u slucaju spinala ustaje taj 0.dan ili tek sutradan? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su posle spinalne podigli posle 24 h. Malo vise zapravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugarica rekla da su nju u NF odmah terali da ustane, i da su je 2h posle operacije terali da sama pređe iz kreveta u kolica i odvezli je u sobu sa još 3-4 žene gde je bila 1 dan pa su je prebacili u drugu sobu. Bebu su doneli isti dan (hitan cr, noću). Jesu li tebi MG nešto spominjali taj papirić sa analizama? Meni je samo dr iz dz rekla da dođem 22.11. sa uk i urinom i da će mi dati da radim ks, ne znam da li će mi opet uzimati i vg i cv btis. Od ostalih analiza imam odrađen HIV i Hbs ag, i naravno krvnu grupu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posdle koliko vam je doslo mleko?

Da li je i u slucaju spinala ustaje taj 0.dan ili tek sutradan? 

Oba puta trećeg dana krenulo mleko u potocima (zakazani cr oba puta, nije krenuo spontano porođaj). Ovo moje drugo dete bi uredno ispovraćalo njuhovo AD i onda se fino nasisalo kod mene.

Ovde kod nas dižu na noge posle par sati, bilo totalna, bilo spinalna. To preživiš i onda je sve lakše. Što više u vertikali, to brži oporavak.

Bebu nultog dana doneli 2-3 puta na maženje, pa tek sutradan na podoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha magarence, zna dete sta je m mleko :D odlucno od rodjenja!

Kikirki, ta drugarica sto je odmah ustajal je l pod spinalom rodila? Jel u Visegradksoj Kiki?

Citala sam da forsiraju strogo mirovanje 24h zbog glavobolja. Pitam se da li je to mozda vec prevazidjeno ili je jos uvek praksa i dali zavisi od porodilista. 

Nemam pojma za papiric, ja sam kutros vadila u DZ elektrolite, ureu i kreatinin ( to mi treba za internistu koji ce me takodje pogledati), Hbs

HIV mi nisu pominjali, (bas cudno, buduci da tebi jesu a ista bolnica) a ni KG. ( mada za KG mozda racunaju da imam od proslog puta). Ja sam moj papiric izgubila, nosala sam ga u knjizici-sto mi je logicno u slucaju da mi na ulici ili negde pozli, da mi uvek KG bude pri ruci, al sam se namenjala knjizica u zadnjih godinu 2 pa tako izgubila i  KG. 

 

Koliko stara treba da je urinokultura do odlaska u bolnicu?

 

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posdle koliko vam je doslo mleko? Ivanaica, zvuci ohrabrujuce sto donose bebu odmah sutradan, ako sam dobro razumela, dakle ne 0.dan nego 1. dan??

Da li je i u slucaju spinala ustaje taj 0.dan ili tek sutradan? 

Ti odmah imaš kolostrum, iako ne osetiš prepunjenost dojki imaš čime da podojiš bebu odmah nakon rođenja :)

A nadolaženje prelaznog mleka nakon kolostruma meni je posle oba cr bilo trećeg dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti odmah imaš kolostrum, iako ne osetiš prepunjenost dojki imaš čime da podojiš bebu odmah nakon rođenja :)

A nadolaženje prelaznog mleka nakon kolostruma meni je posle oba cr bilo trećeg dana :)

Meni je prosli put kolostrum tek sutradan (oko 24h nakon vaginalnog porodjaja) naisao, a cula sam da nakon CR jos duze traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti odmah imaš kolostrum, iako ne osetiš prepunjenost dojki imaš čime da podojiš bebu odmah nakon rođenja :)

A nadolaženje prelaznog mleka nakon kolostruma meni je posle oba cr bilo trećeg dana :)

 

I ti si bese CR u Visegradskoj? Kada su ti doneli bebu na podoj, ako je spinalna jel mozes odmah da je prineses na grudi? 

Stvarno nemam poverenja u osoblje ovde i znam da sopaju sa dohranom samo tako, bar su mi tako radili u gradskoj, ja bacala mleko i prosipala a njega dohranjivali-pogotovo sam sumnjicava kad nije Baby friendly. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

I ti si bese CR u Visegradskoj? Kada su ti doneli bebu na podoj, ako je spinalna jel mozes odmah da je prineses na grudi? 

Stvarno nemam poverenja u osoblje ovde i znam da sopaju sa dohranom samo tako, bar su mi tako radili u gradskoj, ja bacala mleko i prosipala a njega dohranjivali-pogotovo sam sumnjicava kad nije Baby friendly. 

Prvi u gradskoj, drugi u Visegradskoj. Mala prednost visegradskoj. Meni bebu nisu hteli da donesu uopšte jer sam 4 dana primala transfuziju, ali sam u jednom trenutku počela da plačem i dr mi je išla po bebu (naklon joj do poda) i pomogla mi da stavim bebu da sisa.

Praksa je da nulti dan vidiš bebu iz njihovih ruku 10 sekundi, prvi dan jedno maženje bez dojenja (ja dojila), drugi dan 5x donose na podoj, treći dan idete kući. Spinal u Višegradskoj izbegavaju, što ne znam.... sestre iz laktarijuma vidiš jednom (ili ni jednom) dnevno, za dojenje su podrška = 0. Sve ostalo od mene pohvale za Višegradsku, za dojenje ko se snađe sam, taj doji... :(

Imaju glupe izjave: nije ti krenulo mleko. Pa naravno da nije, beba prvo sisa kolostrum. 

Pumpice su zabranjene, ako ih i ponesete, krijte i izdajajte ukoliko želite, u kupatilu krišom. Ja sam izdajala na 2h da bih održala laktaciju tj podstakla.

Na otpustu dobijaš predlog 'ako zatreba' trenutno aktuelnog proizvođača ad, u naše vreme Humanu u Gradskoj, u Višegradskoj Novalac... :smajlikojiludi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni HIV nisu spominjali u Višegradskoj već u dz Voždovac. Što se krvne gupe tiče, pisala sam na trećem trimestru, svakako ti izvade opet. Mislim da to rade zato što žene dođu sa tuđom knjižicom :ph34r:  pa neće da gataju. 

Ta drugarica o kojoj sam pisala se porađala u Narodnom Frontu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i mene nervira dohranjivanje. Na Zvezdari u Gradskoj gde sam se prvi put porađala, iznerviralo me što ja imam mleko (kolostrum) a oni mi dete hrane dohranom. Zato se sad plašim  još više, jer sam čula da blizance donose jedno po jedno. Svaki podoj jedno dete. A ne znam da li ih donose ako su u inkubatoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da...ja namuzla krvnicki oko 20-30 ml kolostruma, sva ponosna odnela sestri a ona onako pogleda kao piih pa nije to nista. 

I dan danas se pitam da li su mu uopste dali. 

Meni podrska za dojenje ne treba, samo mi bitno da mi donose bebu a za samo dojenje cu se vec snaci. 

A sto ne daju pumpice?? Nisu ni u gradskoj bili neki ljubitelji pumpica doduse.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne treba ni meni podrška, samo beba. Pa ćemo mi da se podržimo same. Ja ću da ponesem pumpicu ako ništa drugo, a ono da održim laktaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@malagarava nisam u toku,zasto sad carski?

Sorry sto smaram,verovatno nisi vidella pitanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E VG nisam videla pitanje, prosli put je pored relativno brzog porodjaja V imao intrakranijalno krvarenje po rodjenju, granicni slucaj  gde dolazi do ireverzibilnih ostecenja pa je bio na IMD nekoliko dana..hvala Bogu sve se zavrsilo bez posledica. 

Lekari nisu otkrili uzrok-verovanto nesto s porodjajnim kanalima posto svi hematolozi negiraju povezanost s fraxijem. Takve stvari se obicno desavaju kad je velika beba, dugotrajan porodjaj, koriscenje focepsa ili vakuma-a kod nas nista od toga nije bilo slucaj. 2900, posle nekoliko napona izgurala. 

Elem zbog toga i sto se iz vise razloga vodi kao VR trudnoca lekari su misljenja da bi trebalo CR. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.