Sve o porođaju carskim rezom

odgovora

Objavljeno

llolle niko ne spori mila CR i ti si ga imala jer je bio NEOPHODAN koliko sam skontala.

Vec sam pisala al evo opet cu prvi put prirodno i kako neko vec rece nije da ne boli BOLI al sve ce zene sigurna sam podrzati koje su imale kao ja i jedno i drugo iskustvo da se zaista zena prije oporavi i fala bogu nema nikakvih rezova a sami CR da zanemarim ovaj spoljni mora napraviti na materici koji ostaje kao oziljak sto i nije bezazleno za neke kasnije godine. Mislim, svi smo razliciti i razlicito dozivljavamo, prezivljavamo i oporavljamo se od bilo cega u zivotu.

I BOGU HVALA STO SI se tako lako i super oporavila od CR al stvarno vecina zena ne pa i ja.

I stvarno niko ne prica od Cr u tom kontekstu nego o tome kako neko bez imlo potrbe nego cistog HIRA I PO MENI NE UPUCENOSTI BIRA CR sto mi je nenoalno.

Moja D.je bila u inkubatoru 5.dana od posledice CR sto mozda ne bi da je prirodno.

Nego, sve je individualno kako rece.

Zelenooka ;-) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Čupavice draga, žao mi je što si tako prošla. Nadam se da je bebac dobro. Sve je individualno i upravo je u tome i stvar. Svaka priča je za sebe. Što je za neku ženu bolje, za drugu nije...A po meni želje (i pozdrave ;) ) doktori treba da ostvare ili ne, odnosno da sasvim jasno predoče svojim pacijenkinjama šta je najbolje za njih. Ja sam na početku trudnoće samo mogla da pretpostavim da ću ići na carski (više faktora) ali bez obzira na sve , nisam bila sigurna. Nisam zahtevala, meni je moj dr rekao da će tako da me porodi. Nisam sumnjala u njegovu odluku. Tebi je draga bolji bio prirodni porođaj.

Moja prijateljica će verovatno morati na vaginoplastiku da ide (veoma težak prirodni porođaj). Drugo dete verovatno neće ni imati.

Kako posledice postoje od carskog, tako i od prirodnog porođaja. Bila sam u ordinaciji kada je došla starija gospođa da joj se očisti pesar. Sačekala sam da doktorka (nije me ona porodila) to obavi i čula sam priču iza paravana, a kasnije mi je dr i pojasnila šta se dešava. Kao posledica prirodnog porođaja često se dešava spuštanje organa :bešike, materice i žene u poznijim godinama moraju da idu na ugradnju tog pesara. U Evropi, žene nakon vaginalnog porođaja dobijaju inekciju koja sprečava takve stvari (ne znam kako, dr mi nije detaljisala). Samo je rekla kako bi to trebalo da dobije svaka žena nakon prirodnog porođaja, a kako kod nas to ne daju i da onda neke žene (u poznim godinama) dođu u fazu da im se materica jako spusti i da sve bude bolno (obavljanje nužde)..

Suviše forsiranje prirodnog porođaja je nešto što meni smeta. Izmuči se žena, beba..Treba dobro proceniti, a ne zbog smanjenja troškova, limitirati broj operacija. Super ako sve ide glatko i ako se tako proceni..Ali izmučenu ženu nakon 12 i više sati poroditi hitnim carskim rezom-pa ta žena je za operacionu salu bila odmah...

ALi , kao što rekoše ženice već-neka bude što više lepih porođaja, zdravih bebica, a mi ćemo naše rezove i šavove brzo da izlečimo :)

Izmenjeno od strane llolle
azdajana i ala mala i G volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima mane I prirodan porodjaj I te kako. Izgurala sam hemoroide,imala osam sava,pet nedelja nisam.mogla da hodam a prvih 12h sati nisam smela ni iz kreveta da ustanem. 

Niko nije spori o cr ovde,samo mislim da ne treba zena koja treba da se porodi to procenjuje vec lekar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

llolle svakako .. sve si u pravu ... al ja samo smatram da je doktor taj koji treba da procijeni a ne zena i njen hir "tako je zacrtala i tacka" kako imas odreda. Imak zato sluze doktori oni znaju dal il ne, kao tebi, procijenio covjek da treba i da je sigurnije za oboje.

A sto se hemorida tice ocete li vjerovati da sam ih dobila posle CR i tad su mi rekli kad sam pitala kako posle CR "pa pobogu bebe je u stomaku pritiskala i zauzela prostor crijevima i kako su se vracali i oni svi drugi organi na svoje mjesto prosto se desilo...svasta al se i na tome napatih...

Zelenooka ;-) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moze mi se CR-to je problem...

 

Kuma je rodila blizance prirodno. Bez izguranih hemoroida,bez ijednog jedinog sava. Nakon tri sata od porodjaja je sedela u u turskom sedu. Zbog ovakvih slucajeva bih uvek pokusala prirodno,jos ako se otvaras bez indukcije,vaginaleta I.ostalog ja licno ne vidim razlog zasto cr?! No to je moje misljenje.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Avri, malagarava i Admin 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila hemoroide na prvom porodjaju, ali su se ubrzo povukli. na drugom ih nisam dobila ich. eto. maloj podatak za tabelu u vordu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala cr i dobila hemoroide. Povukli su se posle mesec dana, ali znaci nije samo kod prirodnog porodjaja.

Zelenooka ;-) i Cupavica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila hemoroide na prvom porodjaju, ali su se ubrzo povukli. na drugom ih nisam dobila ich. eto. maloj podatak za tabelu u vordu. 

Cu metnem i taj podatak.;)

Ja posle prirodnoh dobih hemoroide.

Odlazak u wc agonija prvih nedelju dana. idem ka kupatilu i placem unapred jer znam sta me ceka.

 

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napisem: stikle sam obula nakon osam meseci ili devet. -_-

Pisi u tabelu! :-)

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тема, у којој је дискусија изгубила ток и суштину, привремено ће бити закључана. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozete procitati u trecem tr da se majka hvalila kako je insistirala na CR iako je bila otvorena 8 prstiju, i dok je lezala u sobi tj apartmanu samo za nju sestre su joj dozvolile da popusi par cigareta, i donosile joj u tu sobu bebu na mazenje i probu sisanja, a kad prohoda izace na terasu! Pritom tvrdeci da zeli carski iskljucivo da se beba ne bi patila na pr porodjaju!

Carski ne sporim, ako mora, mora, sta da radimo ako ne ide! Prirodno jeste lakse za oporavak ali nisu sve zene iste ne nose isti broj beba, beba bude karlicno itd ali HIR?????

Ako je insistirala pretpostavljamo da je imala razlog za tako nešto, zar ne? Pre nego što je spomeneš u bilo kom kontekstu mislim da bi bilo fer da je pitaš ladno američki kao što si je ovde pomenula, "ALO ŽENO JEL TI CR BIO HIR?" Pa ako ti kaže da jeste, e ti je onda ovde lagano, po svom...ako me razumeš. 

Fino si to zapazila tamo u 3.trimestru, za pušenje. Imaš pravo skroz, jes budalaština. Ali znaš li kolko žena puši? Pa na terasi mesta nema kad sam i JA lično odmah nakon porođaja otrčala na terasu.  Ali mene čudi, što je nisi odmah pitala ili joj kazala da to nije ok? U oči brate, realno.

Evo ko što ja tebi ovde kažem da nije u redu da nekom na jednoj strani klimaš glavom, a na drugoj strani ga.... Pušila sam i dok sam bila trudna, i dok sam dojila, raspali i po meni. Ko je pušač razume, NEPUŠAČIMA KAPA DOLE. Za one koje su ostavile zbog trudnoće, dojenja itd RESPECT. Ali ima nas raznih. 

Izvinjavam se na iskrenosti ali ova vrsta prenosa informacija me naročito tangira i ne mogu da "prežvaćem" kad vidim i iskuliram, iz prostog razloga što znam na koga se odnosi, šta je i kako, i što se "opisana" osoba i osoba koja "opisuje" redovno sreću na istoj temi uz jako gladak i dušebrižni odnos, a ovde jedna raspalila o tome #smajlikojipovraća

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ĺepo bogami, crnokosa. Ovakve stvari treba da resavate u pp, a ne u temi o CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja poslah izvinjenje i priznah da sam gad, ali mi nestade post :D Evo opet se izvinjavam, neću više, i hvala na upozorenju. 

nenadjene voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav svima

Pitanjce...Imam troje veeelike dece rođene prirodnim putem,sada sam u 35-oj nedelji ali imam malo više godina nego nekad (mesec dana posle VTP ounim 40 ) pa me zanima da li je to možda jedna od indikacija za CR ili ću i ovo rešiti isto kao i sve do sada.

Da ne pričam o tome da mi je svaki dan sve veća frka i svakakve mi gluposti padaju na pamet,kao da sam prvo troje kupila u supermarketu,a ne da sam ih ja rodila,sa više li  manje muka,kako koje

Inače,bebac je sve vreme okrenut popreko,gleda mi u leđa,da tako  kažem,a posteljica na zadnjem zidu.Na svakom UZ do sad bio malo veći od standarda,da tako kažem

Tata grmalj,rođen sa 4600 gr i ne znam koliko dugačak,a ja positna i od mene samo stomak.Ko me gleda s leđa,ne bi nikad rekao da sam trudna

Unapred hvala na odgovoru

Izmenjeno od strane Zečevići
dodavanje informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima

Pitanjce...Imam troje veeelike dece rođene prirodnim putem,sada sam u 35-oj nedelji ali imam malo više godina nego nekad (mesec dana posle VTP ounim 40 ) pa me zanima da li je to možda jedna od indikacija za CR ili ću i ovo rešiti isto kao i sve do sada.

Da ne pričam o tome da mi je svaki dan sve veća frka i svakakve mi gluposti padaju na pamet,kao da sam prvo troje kupila u supermarketu,a ne da sam ih ja rodila,sa više li  manje muka,kako koje

Inače,bebac je sve vreme okrenut popreko,gleda mi u leđa,da tako  kažem,a posteljica na zadnjem zidu.Na svakom UZ do sad bio malo veći od standarda,da tako kažem

Tata grmalj,rođen sa 4600 gr i ne znam koliko dugačak,a ja positna i od mene samo stomak.Ko me gleda s leđa,ne bi nikad rekao da sam trudna

Unapred hvala na odgovoru

mislim da ne mora carski, evo nedavno nam se jedna clanica porodila prirodno, 40 god, prva beba. A cega se bojis, prirodnog porodjaja ili cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to  zavisi malo i od tvog doktora, ali sem ako dete nije bas krupno zasto bi. Za mog su mislili da ima 5 i planirali su carski i tako je bilo. Ali ni carski nije strasan, samo se opusti i uzivaj u trudnoci :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ne mora carski, evo nedavno nam se jedna clanica porodila prirodno, 40 god, prva beba. A cega se bojis, prirodnog porodjaja ili cr?

Ne bih baš mogla da kažem da se nečega bojim.Bar ne nečega konkretnog.Više su to neki tripovi u mojoj glavi. U poslednje vreme nemam snage ni da trepćem,pa sam se uprpila da neću moći da izguram prirodni porođaj. A onda mi je palo na pamet kako sam omatorila i kako će me možda poslati na CR,a oporavak traje,i boravak u bolnici je duži nego kod prirodnog porođaja,a ja bih kući sa bebcem koliko odmah,a ako idem na CR nema toga,i tako...

Biće da me pucaju hormoni sad pred kraj,a dok ne odem kod moje dr ja pravim razne konstrukcije u ovoj ludoj glavi,pa ko velim-daj da priupitam,vidim da ovde ima raznoraznih iskustava,možda je neko imao slično

Hvala u svakom slučaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih baš mogla da kažem da se nečega bojim.Bar ne nečega konkretnog.Više su to neki tripovi u mojoj glavi. U poslednje vreme nemam snage ni da trepćem,pa sam se uprpila da neću moći da izguram prirodni porođaj. A onda mi je palo na pamet kako sam omatorila i kako će me možda poslati na CR,a oporavak traje,i boravak u bolnici je duži nego kod prirodnog porođaja,a ja bih kući sa bebcem koliko odmah,a ako idem na CR nema toga,i tako...

Biće da me pucaju hormoni sad pred kraj,a dok ne odem kod moje dr ja pravim razne konstrukcije u ovoj ludoj glavi,pa ko velim-daj da priupitam,vidim da ovde ima raznoraznih iskustava,možda je neko imao slično

Hvala u svakom slučaju

aha.... Veruj da se sve osecamo tromo i malaksalo pred kraj trudnoce, nemamo snage ni za disanje. Ti si rodila troje prirodno i mialim da ces i ovo bez problema. Ne verujem da ce te slati na cr samo zbog godina, oni uvek daju sansu prirodi. Ja sam troje rodila i svaki sledeci porodjaj je bio brzi i laksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu ima li koga? svežih carica?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja, od pre dva meseca. Sta te zanima tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je sad procedura? Kakav ti je bio oporavak? Da li si imala problem sa dojenjem? Kad su ti doneli bebu? Posle kolikobsu te pustili kući? Gde si se porađala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Visegradskoj sam se pordila. Imala sam zakazan carski. Lezala sam duze na odeljenju, pa su mi sve potrebne analize oni odradili. Ako dolazis samo na carski, lezes dva-tri dana pre. Ali moras da imas trazene analize. Dan pred carski ti kazu do kad sta smes da jedes i to je to. Posle carskog se ide na intezivnu ili na odeljenje. To zavisi od tezine i duzine operacije. Od toga zavisi i kada cete podici i kada ces dobiti bebu. Forsiraju da se sto pre ustane i pustaju kuci treci dan jer je guzva. Ja sam bila 24h na intezivnoj, kao pregazena, a cim sam dosla na odeljenje sestra jee insistirala da ustanem.Kad se pridignes u sledecem podoju ti donose bebu. Ali samo na kratko.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba bila na neonatologiji pa mi je bilo drugacije. Mleko je krenulo odmah isti dan a nisam mogla da ga dojim. Moj je utisak da se ne trude bas oko dojenja. Cimerki je beba uvek bila sita kad je donesu. A ja tri dana nisam uspela da dodjem do sestre za laktaciju. Tek kad su me otpustili popela sam se na cetvrti i nasla sestru koja mi je pomogla.Sva sreca pa meni mleko curi i ne zadrzava se u grudima. Moras da se pobunis inace te ne slusaju.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lulu, na kom si odeljenju lezala pre CR? Kod kog dr? Mene ceka slican scenario ( a mislim i Kikiriki)

Grozni su svugde vidim sto se tice dojenja, ako nekom pukom srecom imas mleka na pretek uspeces da podojis bebu, da preduhitris da ga našopaju sa AD. 

Tako su i meni prosli put. mleko curilo na sve strane, bacala sam bukvalno a njemu daju AD (posto je bio u inkubatoru).

Kikiriki , kad tebi dodje 36 nedelja? Kad mislis da ce da te spengaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.