Porodiljsko bolovanje i bolovanje radi nege deteta

odgovora

Objavljeno

godinu dana pre trudnickog sam imala vecu platu od ostalih u firmi ( koji su na minimalcu) . zanima me da li je neko ko je bio u slicnoj situaciji imao smanjenu nadoknadu,jer mi je knjigovodja vec nagovestio kako ce se porodiljsko ravnati prema zaradama ostalih zaposlenih.  

svakako cu se zaliti ako bude tako kad stigne resenje,samo me zanima da li jos neko ima ovo iskustvo?

Koliko ja znam zarada se usklađuje na, mislim 6m sa zaradama ostalih. Ali pod tim se ne podrazumeva da ti dobijaš minimalac već da ako je prosek zarada porastao i tebi za taj neki iznos raste plata. E, sad ovo sam odavno proveravala, tako da bih ja da sam na tvom mestu zvala još par knjigovođa i pitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

godinu dana pre trudnickog sam imala vecu platu od ostalih u firmi ( koji su na minimalcu) . zanima me da li je neko ko je bio u slicnoj situaciji imao smanjenu nadoknadu,jer mi je knjigovodja vec nagovestio kako ce se porodiljsko ravnati prema zaradama ostalih zaposlenih.  

svakako cu se zaliti ako bude tako kad stigne resenje,samo me zanima da li jos neko ima ovo iskustvo?

Nama su to uradili. imala sam vecu platu, ali je neka gospodja odlucila da nam daje minimalac. Iako smo sve imali crno na belo,  imala sam najvisi stepen strucne spreme, itd itd, ne, ona je tako odlucila. Firma je meni isplatila pun iznos, ali se refundirao minimalac. Svakako smo se zalili, i to je na sudu, evo 2 godine je proslo od toga. 

Najvise zavisi od onog ko radi te papire u opstini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se ovo odnosi i na porodiljsko ili samo na trudnicko i druga bolovanja? Vidim ovde da su zahtevi za maj i jun u obradi(mada, nisam ja jedin ana bolovanju)..Ali nista ne pise za jul i avgust.

 

ne znam, zato sam rekla i Jetzel da proveri. Ja jos trudnicka cekam. verovatno sva bolovanja bi trebala biti tu, al to nek neko proveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su to uradili. imala sam vecu platu, ali je neka gospodja odlucila da nam daje minimalac. Iako smo sve imali crno na belo,  imala sam najvisi stepen strucne spreme, itd itd, ne, ona je tako odlucila. Firma je meni isplatila pun iznos, ali se refundirao minimalac. Svakako smo se zalili, i to je na sudu, evo 2 godine je proslo od toga. 

Najvise zavisi od onog ko radi te papire u opstini...

Hvala na odgovoru, to cu i ja svakako uraditi. Neka traje i 5godina (mene barem nista ne kosta jer mi je muz advokat :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, to cu i ja svakako uraditi. Neka traje i 5godina (mene barem nista ne kosta jer mi je muz advokat :) )

Ma da, mislim da postoje i oni advokati sto se naplate po izvrsenju. Ali ovde je zbog jedne nadrndane zene koja je odlucila da ona pise zakon, ne da ga sprovodi... Ma, mnogo sam zivaca izgubila zbog nje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako moze neko ovo da mi pojasni... Prijavljena sam u firmi od 01.06.2015. na minimalac. Od 01.maja 2016.god.sam na trudnickom bolovanju koje mi je zakljuceno 15.septembra otvoreno mi je porodiljsko. Sada mi je firma uplatila nesto manje od 11 000 dinara na racun,znaci 50%. Zanima me da li je to naknada za porodiljsko bolovanje,i ako jeste do kada cu primati taj iznos,tj. da li cu do kraja porodiljskog odsustva i odsustva radi nege deteta primati 50%? Nista mi nije jasno, posto sam procitala da  od jula meseca fond za zdravstveno osiguranje isplacuje porodiljama naknadu, a ne poslodavac. Hvala unapred. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako moze neko ovo da mi pojasni... Prijavljena sam u firmi od 01.06.2015. na minimalac. Od 01.maja 2016.god.sam na trudnickom bolovanju koje mi je zakljuceno 15.septembra i otvoreno mi je porodiljsko. Sada mi je firma uplatila nesto manje od 11 000 dinara na racun,znaci 50%. Zanima me da li je to naknada za porodiljsko bolovanje,i ako jeste do kada cu primati taj iznos? Hvala unapred. :)

Mislim da ti je to od 15. septembra do 30. septembra. Tj. za pola meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, imam jedno pitanje...Radim u firmi, status-ugovorom o delu...Taj status ne moze da mi se promeni, jako je komplikovano za firmu (jer je maltene ugasena a zvanicno nije, tako funkcionisemo) inace sam imala u istoj 12god staza. Sada sam trudna, niko jos uvek ne zna, ono sto me zanima, je sledece...
Sta treba da uradim da obezbedim sebi porodiljsko? Ranije, koliko pamtim (a ne smem nikoga da pitam u firmi) koleginice su se odjavljivale, prijavile u neku firmu fiktivno, minimum 6 meseci...uplatili doprinose..ali ja sam malo piglu za sve to  :cry: da li neko zna da mi objasni sta je mi je ciniti? Svesna sam da ugovorom o delu nemam NIKAKVA PRAVA - u glupoj drzavi Srbiji.. :clap::yeah:   ZALOSNO  :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav svim mamama:)

Imam pitanje sto se tice resenja za porodiljsko bolovanje, pa se nadam da ce mi neko dati koju informaciju. Knjigovodja je predao resenje pre gotovo dva meseca i jos uvek nista nije stiglo, a znam da je rok mesec dana, zbog toga sam zbunjena i ne znam koji bi mogao biti razlog kasnjenja. Da li je neko imao slicno iskustvo?

Izmenjeno od strane Aleksandra995

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom bude posle 3 meseca i uplate ti sva kasnjenja odjednom. Posle ide mesec za mesecom

Aleksandra995 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene zna li neko moram li doci u dom zdravlja bas tog dana da uzmem taj papir o porodiljskom ili mogu bilo koji dan?  Bila sam juce kod doktorke kaze od 12og mogu da otvorim bolovanje i lepo je dva puta pitam jel moram 12og da dodjem il mogu tipa kad budem dolazila da donesem rezultate..iskulirala me maksimalno..nesto smuljala i kao kaze al upamtiteee od 12og ne raditeeee O.o Ako neko zna mora li istog dana il ne bicu mu zahvalna na odgovoru :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto otvoreno od 12.  a sestra mi zakazala kod doktorke 19. ja je pitala hoce biti problem kaze ona ne svakako si na bolovanju nema veze i stvarno nije bio nikakav problem tako da nema veze u roku od mesec dana treba da odneses hranarinsku.

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto otvoreno od 12.  a sestra mi zakazala kod doktorke 19. ja je pitala hoce biti problem kaze ona ne svakako si na bolovanju nema veze i stvarno nije bio nikakav problem tako da nema veze u roku od mesec dana treba da odneses hranarinsku.

E hvala ti za info! Super sto ne moram sto puta da idem nego cu kad sve analize obavim da odem i taman uzmem i to :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,da li neko zna koliko kasne isplate za trudnicko bolovanje? U pitanju je Novi Sad (ne znam da li to ima veze) Treba tek da otvorim bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao cure ne znam da li jr neka od vaas tu treba mi pomoc mala. Dobila sam iz socijalnog resenje da mi je produzeno porodiljsko. Sad to nosim po doznake kod detetovog pedijatra ili kod mig ginekologa ? Prvi put produzavam zbunjena sam  . Hvala unapred

Izmenjeno od strane Anja991

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao cure ne znam da li jr neka od vaas tu treba mi pomoc mala. Dobila sam iz socijalnog resenje da mi je produzeno porodiljsko. Sad to nosim po doznake kod detetovog pedijatra ili kod mig ginekologa ? Prvi put produzavam zbunjena sam  . Hvala unapred

Na osnovu cega ti je produzeno pirodiljsko? Posebna nega deteta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,pokusavam da otvorim temu "pravna pomoc" ali ne uspeva... Nadam se da adm moze da ubaci moje pitanje tamo ..

Bila sam zaposlena u drzavnoj firmi odredjeno, ugovor mi je aneksom produzen do isteka porodiljskog pa sam tako bila na odredjeno 32 meseca uprkos zakonskom maksimumu od 24m. Posto nisu trazili odobrenje od vlade za zaposlenje (a to se radi krajem godine za sledecu godinu) sada sam dobila pp ugovor. 
Ono sto me zanima je da li mogu sada da pokusam da se dogovorim da sada traze saglasnost od vlade pa da me sledece godine zaposle za stalno, i zanima me posto je jedna koliginica koja radi isti posao kao ja na porodiljskom da li postoji vreme koje mora da prodje izmedju dva ugovora na odredjeno (u smislu da li moram biti npr mesec dana na pp pa onda mogu da pokusam da se izborim za tu zamenu kako bih poboljsala svoj status)?

I jos jedno pitanje... Imala sam interni dogovor sa ditektorom da dodjem na posao u ponedeljak, sto sam o uradila, tada sam u javljanju pravniku od njega cula da nije obavesten o mom statusu. Taj dan biva obavesten, i onako povredjene sujete pise resenje koje ka dobijam na potpis u utorak (po datumu vidim kad je sacinjeno) i na kom pise da stupam na posao u sredu. Zanima me samo onako ljudski, da li je u pitanju pravna obaveza ili sujeta, to sto nisu pokrivena dva dana koja jesam radila?
I inace se daju ugovori retroaktivno dan-2, pa je to nekako praksa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.