Detoksikacija organizma

odgovora

Objavljeno

10 najboljih detoks namirnica

| FITNEA.COM

Ako želite da detoksikujete organizam, nema potrebe da kupujete “magične preparate”.

Dovoljno je da odaberete namirnice koje su čuvene po svojim detoks svojstvima. Predstavljamo vam 10 najboljih.

Avokado

Tačno je da je avokado na našem tržištu skup i retko se nalazi, ali povremeno kupite samo jednu voćku i dodajte je u neku osvežavajuću salatu.

Njegova cena će se isplatiti, budući da je pun antioksidanasa i da je jedan od najvažnijih “čistača” organizma.

Brusnice

Osim što pomažu u lečenju urinarnih infekcija, brusnice “teraju” toksine iz vašeg tela. One pospešuju lučenje mokraće i osim bakterija, uklanjaju i toksine.

Kupus

jetheriot / Flickr.com

Kupus je bogat sumporom, koji je važan činilac razlaganja hemikalija u telu. On pomaže da se oslobodite pesticida, tragova antibiotika i drugih lekova u organizmu i drugih štetnih stvari koje se talože u organima.

Limun

Ova kisela voćka je prepuna vitamina i antioksidanasa. Oni štite jetru i tako je oslobađaju nagomilanih toksina.

Brokoli

Ako ne volite brokoli, pokušajte barem da ga ubacite u neka jela koja vam se dopadaju, jer je veoma koristan.

Prepun je antioksidanasa koji čiste vaše telo, ali i enzima zahvaljujući kojima će vaš sistem organa za varenje raditi “kao sat”.

Pošto je sirov najbolji, probajte da ga usitnite i dodate svakodnevnim obrocima.

Beli luk

Prepun je sumpora, a ima i antibiotska svojstva, pa bi trebalo da ga uzimate svakodnevno.

Cvekla

Cvekla se može dodati mnogim jelima, ali se može jesti i sirova. Bogata je betainima i pektinom kkoji štite jetru i sistem organa za varenje.

Grejpfrut

Ovo voće čisti digestivni sistem i sprečava nastanak kamena u bubregu. Takođe, ima nizak nivo šećera i malo kalorija, pa je idealan za osobe na dijeti.

Semenke suncokreta

Semenke suncogreta su idealna gruckalica, jer čiste jetru. One takođe sprečavaju nagomilavanje “lošeg” holesterola.

Sočivo

dubisme / Flickr.com

Ova namirnica bogata proteinima pomaže sistemu organa za varenje i čisti vaše telo. I sočivo, kao i semenke bundeve, snižavaju holesterol i pomažu da se uspostavi ravnoteža šećera u krvi.

Izvor b92.net

Kristina86, Mejja i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro mi je preporučila neka dr iz doma zdravlja ovde u Bg, kaže da je počela da uzima svako jutro - ali ne ove kapsule, nego kupi u zdravoj hrani prirodni pa razmuti u vodi... :wacko::unsure:

Meni to malo "uuuf" ne bih se usudila da probam, i ako ga ona hvali na sva usta i kaže da je posle 10 dana osetila prve rezultate - nema malaksalosti, nekako je ornija, "lakša" i tako to...

znaci ima u zdravoj hrani .Ja isto planiram da koristim zeolit,ali sam cula da nije bas dobar farmaceutski,nego treba naci pravi ,prirodni bez dodataka i farmaceutske prerade .Pocinjem uskoro da ga koristim,pa cu da napisem iskustvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeolit je odlicna stvar, koristi se i za preciscivanje zemlje koja je tretirana pesticidima i herbicidima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene! Milenice pisi ako nadjes taj cisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene! Milenice pisi ako nadjes taj cisti.

U zdravoj hrani nisam nasla.Imam broj telefona jednog lika iz Vranja koji prodaje taj cisti,Moj brat ce pokusati da mi nabavi sledece nedelje u Bgu od jednog vlasnika teretane.Kaze da on prodaje isto taj cisti u prahu ,i da kosta 400 dinara,ali ne znam koliko je pakovanje.Eto,ako nadjem,i kupim javljam .

Ivančica i Mmmoj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam ja broj jednog coveka sto prodaje zeolit...ne znam da l smem ovde da postavim taj broj telefona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda u male oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam ja broj jednog coveka sto prodaje zeolit...ne znam da l smem ovde da postavim taj broj telefona?

Da ne bude neke navale i spama - ko želi nek ti pošalje pp. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima neki sajt o tome i moze se naruciti al to su te kao tabletice, a nasla sam i na sajtu kupujemprodajem neki prodaju u prahu..e sad sta je pametnije ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nešto specijalno informisana o zeolitu ali sam dosta puta čula da je odlična stvar i čula sam da je bolji taj u prahu ali da je užasno važno da se obazrivo "rukuje' tačnije jako je opasno ako se udahne makar jedna čestica istog :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako opasno da se udahne? zeolit se pije, bolji je u prahu....

glina se takodje koristi u ciscenju organizma, ali se ona koristi na smeni godisnjih doba uz redukovanu ishranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure, ja sam videla u izlogu zdrave hrane kod mene u komsiluku reklamu za zeolit. sutra putujem, i necu biti nedelju dana tu, pa ako stignem ujutro, pogledacu vam kakav je i koliko kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prodavacica kaze sledece: pije se paralelno u kamencicima i u prahu. ti kamencici se rastvore u dva l vode i tako se pije, a u prahu, ako sam dobro skontala, dvaput dnevno. kolicina za mesec dana kosta 1200 dinara, a "tretman" traje upravo toliko. zatim se pravi pauza od dva meseca. napomenula je da u tih mesec dana treba popiti najmanje 100 l vode. :blink: ako popijes toliku vodu za mesec dana, svakako si proterao sve iz organizma. to je, ako mene pitate, bzvz skroz.

mna mama, Ivančica i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prodavacica kaze sledece: pije se paralelno u kamencicima i u prahu. ti kamencici se rastvore u dva l vode i tako se pije, a u prahu, ako sam dobro skontala, dvaput dnevno. kolicina za mesec dana kosta 1200 dinara, a "tretman" traje upravo toliko. zatim se pravi pauza od dva meseca. napomenula je da u tih mesec dana treba popiti najmanje 100 l vode. :blink: ako popijes toliku vodu za mesec dana, svakako si proterao sve iz organizma. to je, ako mene pitate, bzvz skroz.

Na prvo "čitanje" tih 100 l zvuči strašno ali u principu to je to,dnevno se treba popiti oko 3,5l vode što je ok i potreba u slučajevima takvih detoksikacija,pa i ja kada sam na neri pijem minimum 2 l čiste vode,3-4 šolje čaja i litru ipo tog sirupa nere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako opasno da se udahne? zeolit se pije, bolji je u prahu....

glina se takodje koristi u ciscenju organizma, ali se ona koristi na smeni godisnjih doba uz redukovanu ishranu

Čula sam,ali sam samo čula da je ok piti,ali nikako da se udane jer u takvom obliku može izazavti rak u kratkom vremenskomperiodu...elem,to sam pročitala na forumu čiji sam član a članica je osoba 'od struke' (neznma baš tačno kakve jer povremeno čitam forum ali je jako "uvažena" i puna znanja ^_^ ...elem evo ga taj post

u vezi terapije Zeolitom ja ne znam nešto posebno iako i mene zanima... Zeolit je poznat po tome da rusi odavno ga koriste kod ljudi koji su bili izlozeni radioktivnim supstancama , daju kapsule zeolita i radiokativni metali vezu se sa elementima u zeolitu i izbaceni su iz organizma preko urine.

Navodno, zeolit je efikasan kao chelator , znaci veze i druge teske metale i pesticide i sl.

E sad, problem je u tome sto ko može znati koliko i šta ima u organizmu ? danas je nemoguće napraviti takav test, koji bi izmerio koliko imaš olova ili pesticida i sl. iako za neke testove postoje tehnike ali to nije dostupno nama običnim ljudima.

Iz tog razloga, ne znaš šta imaš i ne znaš nakon terapije da li je funkcionisalo da li si nešto izbacio .. pa tako ostaje samo ono,da verujes da si ne sto dobro uradio za organizam.

Ja bih kupila kvalitetan zeolit, micronized, od neke dobre firme... ne bih se zezala i kupovala od neke firme tek tako.. iz tog razloga kad sam gledala zadnji put izgubila sam se u moru ponuda , kombinacija (u prahu ili kapsule itd itd)

znam da nikako ne sme da se udahne taj prah od zeolita.. prouzrokuje rak u kratkom vremenu..

najvaznije je ne zaboraviti da treba piti puno vode ! nekih dobrih 2 litara vode jer na taj način izbacuje se se zeolit sa ostalim otpadom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako ovaj moj predhodni post "zvuči" kao rekla-kazala,opet je bolje dobro se informisati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam dosta o zeolitu,čak piše da mogu trudnice i dojilje.E sad,meni je malo frka to da nađeš pravi čist zeolit :unsure: Isto tako ja ne mogu da pijem na silu 2 litra vode,kad jedem po ceo dan sirovo voće i povrće koje već sadrži znatnu količinu vode,i ne jedem slano ni slatko,nemam osjećaj žeđi toliki da popijem 2 l vode.Popijem jednu čašu :D .Ali,kad mi tijelo ne traži,ja neću da se forsiram sa vodom.

Ako je istina da kupi teške metale to je odlično,jer sam sigurna da se svako od nas nakupio istih,i ja sam mislila da njih ništa ne može eliminisati iz organizma.Nisam znala za ovaj zeolit,a i malo sam sumnjičava iako sam danas iščitala dosta pozitivnih utisaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, ja sam vec negde pisala o tome da je moja prof. biologije mene ubedila da vode treba piti onoliko koliko imas potrebe da je pijes. generalno, kaze ona, pravilo je da treba insistirati na tome da se zedj gasi vodom - ne sokovima i drugim picem - ali previse vode je opterecenje za bubrege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi,kada osetimo žeđ to znači da smo već malo dehidrirali,ja na primer da pratim svoj osećaj žeđi ne bi popila više od 2 čaše vode,ovako sam stvorila naviku da pijem 10-tak casa vode dnevno i vidim da mi baš prija,mada isto mislim da velike količine vode mogu preopteretiti bubrege....ali svakako da u procesu detoksikacije kao što je neerom ili zeolitom POD OBAVEZNO je unošenje velike količine vode da bi voda 'oterala' upravo talog iz bubrega....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U zdravoj hrani na Zelenjaku (stanica 56 prema Adi - pošto ima dve zdrave hrane a ova je jeftinija :D) ima prirodni zeolit u plastičnim kutijama. 800gr je 385 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sad znamo gde i cenu, a ko ce da proba prvi? :ph34r::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad čujem Zelenjak sve mi nešto sumnjičavo :ph34r::lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sad znamo gde i cenu, a ko ce da proba prvi? :ph34r::lol:

Ko proba nek javi B):ph34r:

Ja kad čujem Zelenjak sve mi nešto sumnjičavo :ph34r::lol:.

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlična je za skidanje hemikalija sa voća i povrća ;) .Čak i ako se ljušti,vredi ga tretirati sa sodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.