Detoksikacija organizma

odgovora

Objavljeno

Mna samo napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna samo napred :)

Bravo mna mama, super si izdrzala. Koliko jos dana moras to piti ?

Hvala devojke :rolleyes: ,pa može se ići do 10,ja sada za to nisam spremna,sebi sam 'zadala' 5 dana i uspešno guram već 3. dan,s tim da se postepeno vraća na normalnu ishranu,6.dan bi pila sok od pomorandze,7.dan čorbu od povrća......inače ja non-stop nešto jedem i grickam tamanom sve ostatke sa tanjira,kolače koje pravim jako često,orašasto voće...tako da je ovo za mene zaista podvig!!!! Juče sam sedela sa 2 drugarice na ručku,one uživaju u ćevapima,ja jadna sa čajem od nane <_< ,al' stojećki izdržavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravooooo mna, svak ti cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravooooo mna, svak ti cast

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mna.. :rolleyes: Ja od ponedeljka jedem samo kuhano povrce..i lepo se osecam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,mislim da mi je prvo popodne bilo najteže,juče ujutru sam (kao i jutros) imala jaču malaksalost,ali prođe za pola sata,danas se osećam relativno dobro,završavam sve obaveze uspešno! Našla sam na super forum gde sam iščitala iskustva tako da tačno znam šta me čeka koji dan. Sve u svemu,mislila sam da je ovaj sirup lep i da ću ga piti sa uživanjem,ali kada dođe vreme da ga popijem meni se želludac okrene,dakle taj sirup+limun+voda+đumbir ili ljuta papričica užas potpuni :o ...pijem litru te mućkalice 2 litre vode i litru čaja. Ja non-stop kuvam spremam kolače i udišem sve te božanstvene mirise,a ne dođem u iskušenje da probam :rolleyes: ,tako da sam i samu sebe iznenadila :rolleyes:

bravo mna mama, bas sam srecna sto ti se svidja, postaces i ti obozavaoc neere.... probaj duze da izdrziz bas zbog procesa ciscenja.

a reci za ukus muckalice, prvi dan pomislis da je lep sirup a kako dani prolaze muka ziva da te uhvati.

aj kucni nam i sutra kako si!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čestitam mna :)

U toku tih 10 dana ništa ne jedeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mna.. :rolleyes: Ja od ponedeljka jedem samo kuhano povrce..i lepo se osecam..

E ja sam trebala tako 2 dana,pa 2 dana samo voće i salate,pa na neru....

bravo mna mama, bas sam srecna sto ti se svidja, postaces i ti obozavaoc neere.... probaj duze da izdrziz bas zbog procesa ciscenja.

a reci za ukus muckalice, prvi dan pomislis da je lep sirup a kako dani prolaze muka ziva da te uhvati.

aj kucni nam i sutra kako si!!!!

Danas guram 4.dan i fantastično se osećam,tačno piše u brošuri da 4. i 5. dan dobiješ energiju i da sve savršeno funkcioniše,i stvarno je tako,jedino što bi se sledeći put bolje pripremila za ovu avanturu! Ne osećam glad,ali mi je malo teže kada sam nad šporetom,a veliki deo dana sam nad istim <_< ,i udišem sve te božanstvene mirise...

Ja sam sebi 'zadala' sebi 5 dana,pa i 6.dan si praktično na neeri jer se pije samo jedan sok od pomorandze a sve ostalo je neera i voda,tako i 7. dan gde se jede samo čorba od povrća i neera....sve u svemu,jako je važna dobra priprema!

čestitam mna :)

U toku tih 10 dana ništa ne jedeš?

Eto Topaz samo pijem te bućkuriše!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mna.. :rolleyes: Ja od ponedeljka jedem samo kuhano povrce..i lepo se osecam..

E ja sam trebala tako 2 dana,pa 2 dana samo voće i salate,pa na neru....

bravo mna mama, bas sam srecna sto ti se svidja, postaces i ti obozavaoc neere.... probaj duze da izdrziz bas zbog procesa ciscenja.

a reci za ukus muckalice, prvi dan pomislis da je lep sirup a kako dani prolaze muka ziva da te uhvati.

aj kucni nam i sutra kako si!!!!

Danas guram 4.dan i fantastično se osećam,tačno piše u brošuri da 4. i 5. dan dobiješ energiju i da sve savršeno funkcioniše,i stvarno je tako,jedino što bi se sledeći put bolje pripremila za ovu avanturu! Ne osećam glad,ali mi je malo teže kada sam nad šporetom,a veliki deo dana sam nad istim <_< ,i udišem sve te božanstvene mirise...

Ja sam sebi 'zadala' sebi 5 dana,pa i 6.dan si praktično na neeri jer se pije samo jedan sok od pomorandze a sve ostalo je neera i voda,tako i 7. dan gde se jede samo čorba od povrća i neera....sve u svemu,jako je važna dobra priprema!

čestitam mna :)

U toku tih 10 dana ništa ne jedeš?

Eto Topaz samo pijem te bućkuriše!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna kraljice, opet ces biti najbolja mackica na plazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna kraljice, opet ces biti najbolja mackica na plazi

A tek što sam pročišćena i raščišćena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tek što sam pročišćena i raščišćena :lol:

Jer kad Erik pojede bananu dogadja se neverovatna promena...postaje bananamen!

Jer kad Mna ispije svu neeru dogadja se neverovatna promena...prestaje da bude neervozna,postaje procisćena,a posle upotrebe neere ni kolaci joj ne mogu nista :rolleyes:

Bravo Mna!

I sa neerom i bez nje nikad necu biti Mna kad porastem! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer kad Erik pojede bananu dogadja se neverovatna promena...postaje bananamen!

Jer kad Mna ispije svu neeru dogadja se neverovatna promena...prestaje da bude neervozna,postaje procisćena,a posle upotrebe neere ni kolaci joj ne mogu nista :rolleyes:

Bravo Mna!

I sa neerom i bez nje nikad necu biti Mna kad porastem! :wub:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jao brezo šou si,šouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,jer kad mna ispije neeru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kako prodje detox?

Odlično,baš onako kako 'piše u knjigama' :rolleyes:.ponoviću za par meseci!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ne dopada taj tvoj detox, od kad si na njemu uopste te nema na forumu ;):) )

Da malo potpisem Millar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ne dopada taj tvoj detox, od kad si na njemu uopste te nema na forumu ;):))

Da malo potpisem Millar ;)

:lol: ,e pa možda i ima veze nekakve :unsure::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam vecinu tih simptoma, a hranim se jako zdravo. dakle:

1 .Osećate se umorno.- naravo da se osecam umorno kad jesam umorna. hormoni me jebu, trcim unaokolo po ceo dan, majka sam malog deteta.

2. Imate probleme sa koncentracijom- da, jer slabo spavam, inace imam poremecaj sna ceo zivot . treba mi konjska doza sedativa da bih zaspala

3. Osećate se depresivno i razdražljivo.- da, a ko se ne oseca? zivimo u srbiji? alo? svakog kad-tad uhvati zar ne?

5. Ruke i noge su vam stalno hladne.- cesto su mi hladne ruke, ne znam mozda zbog cirkulacije

8. Imate problem sa spavanjem i budite se umorni.- upravo, no to sam vec napomenula

11. Imate podočnjake.- ceo zivot ih imam, ima ih i moja mama.

12. Imate nadimanje, gasove i druge probavne smetnje.- imam, naravno, to sam pokusala da resim prodrzavajuci se apsolutno svakog saveta. verovatno je zbog zeluca velicine decije sake.

13. Često vas muče nervoza i stres.-a koga ne muci?

14. Osećate stalnu žeđ.- pijem dnevno 3 litre vode, cesto sam zedna i obozavam vodu.

15. Osećate stalnu glad i žudite za slatkišima.-slatkisi su moj porok uz kafu i cigare (mada, cigare sam ostavila i presla na elektronske)

16. Imate alergije, ekceme, suvu kožu, akne i crvenilo na koži.-alergije cesto, obicno zbog promene vremena i vazduha

18. Skloni ste konfliktima.- da, malo sam temperamentnija.

19. Vid vam varira tokom dana.- desava se

20. Imate povišen ili snižen krvni pritisak.- imam pritisak kao mrtva kobila,

radim detox dva puta mesecno, simptomi su i dalje tu, i tu su gotovo otkako znam za sebe, tako da ne znam koliko sve ovo ima veze s mozgom ;)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj najbolji detox je kad se dobro osecam. Kad sam srecna. Nema nista bolje za organizam. Sve ostalo ukoliko se primenjuje uz stres , nervozu, mucenje (tipa pijem vodu 10 dana, a prolazim pored kamiona lubenica :) ) mi je nebulozan. Ovo pricam iz iskustva jer se celog zivota zdravo hranim, a upropastila sam svoje zdravlje samo za par meseci velikih stresova. Mozak je cudo, cisti i prlja organizam sto puta vise od bilo koje hrane.

Ovim postom ne zelim da kritikujem detoksikacije organizma putem izbacivanja ili ubacivanja neke hrane (i sama pijem acai svakog dana jer je jedan od najboljih antioskidanata i generalno se zdravo hranim sa ponekim ispadom), ali samo zelim da kazem da detoksidacija nije potpuna bez neke "duhovne detoksidacije" i opet se vracam na post od YeleneC vezan za OSMEH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj najbolji detox je kad se dobro osecam. Kad sam srecna. Nema nista bolje za organizam. Sve ostalo ukoliko se primenjuje uz stres , nervozu, mucenje (tipa pijem vodu 10 dana, a prolazim pored kamiona lubenica :) ) mi je nebulozan. Ovo pricam iz iskustva jer se celog zivota zdravo hranim, a upropastila sam svoje zdravlje samo za par meseci velikih stresova. Mozak je cudo, cisti i prlja organizam sto puta vise od bilo koje hrane.

Ovim postom ne zelim da kritikujem detoksikacije organizma putem izbacivanja ili ubacivanja neke hrane (i sama pijem acai svakog dana jer je jedan od najboljih antioskidanata i generalno se zdravo hranim sa ponekim ispadom), ali samo zelim da kazem da detoksidacija nije potpuna bez neke "duhovne detoksidacije" i opet se vracam na post od YeleneC vezan za OSMEH!

Šećeru,apsolutno si u pravu,ali tema je vrlo 'konkretna' i zaista je detoksikacija organizma (u pravom smislu te reči)u današnjem vremenu jako korisna,eto ja sam probala i uverila se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trajanje procesa detoksikacije zavisi od toga kakve metode ćeš primeniti. Npr. Ana* je spominjala dan bez hrane uz vodu i nezaslađene čajeve. Na seminaru su takođe spominjali petodnevnu dijetu, tokom koje se unosi samo limunada sa javorovim sirupom i voda. Ja to ne bih mogla.

Ako se opredeliš za detoksikaciju bez ovakvih radikalnih metoda, onda ona treba da traje bar mesec dana. Za to vreme potpuno izbacuješ industrijske proizvode, mleko i mlečne proizvode i alkoholna pića. Treba se koncentrisati na laganu hranu, pre svega voće, povrće, i žitarice. Što više svežeg povrća, obavezna salata uz ručak i večeru.

(Obrati pažnju na postove iz ove teme i na sve postove koje je Phoenix pisala u temama o ishrani.)

Bitan je i odmor, lagane fizičke aktivnosti, izbegavanje stresa.

Inače, oni koji su primenjivali ovu metodu kažu da kad se organizam očisti i uspostavi ravnotežu, kasnije sam prepoznaje šta mu odgovara, a šta ne, pa se naša "psihološka" potreba (zavisnost) od nekih štetnih namirnica eliminiše sama po sebi.

Za prosečnu zdravu žensku osobu preporuka je oko 2l dnevno. Leti nešto više. Za muškarce oko 3l.

Ja ovo tek sada videh :rolleyes: ...'nema bolje detoksikacije,definitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna ja bih pokusala ali cini mi se da nemam hrabrosti :) koliko si u - kg ? meni se sama pomislao da tu neeru trebam piti gadi, jel si ti pila neku slanu vodu ujutru ja sam citala nesto malo o tome, ali ne bas detaljno, ali zaista na nekim forumima i slov sto sma procitala svi su odusevljni i prezadovoljni sto zbog osecaja sto zbog kg..

I da da li si ti stavljala crvenu papriku u neru meni se zbog toga gadi :)

Sve sam radila kako je u upustvu,pila sam litar te slane vode(uopšte nije strašno kako zvuči) i posle toga ide pražnjenje svaki dan,stavljala sam đumbir umesto papričice i ima isti efekat (rastvara sluz),ja sada imam 59-60kg i prezadovoljna sam(to je inače moja letnja kilaža),skinula sam 5 kg ukupno za ta 2 puta od po 5 dana <_< ,inače rešila sam se nekih sitnih smetnji i neke namirnice svela na minimum kao što su mleko i slatkiši...sve u svemu jako je važna dobra priprema,a to je par dana lagane hrane,2 damna pokušaj da budeš na voću i salatama i onda 5 dana neera,toplo preporučujem,prva 2 dana je najteže,posle si puna energije,pripremi se u glavi i počni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super mna.. :rolleyes: Ja od ponedeljka jedem samo kuhano povrce..i lepo se osecam..

Biću OT a jel' ovo Venera obrisala profil :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta mislite o zeolitu za detoksikaciju organizma, nisam upucena, mozda je neko probao

http://www.neonetdoo...ault.aspx?id=24

Skoro mi je preporučila neka dr iz doma zdravlja ovde u Bg, kaže da je počela da uzima svako jutro - ali ne ove kapsule, nego kupi u zdravoj hrani prirodni pa razmuti u vodi... :wacko::unsure:

Meni to malo "uuuf" ne bih se usudila da probam, i ako ga ona hvali na sva usta i kaže da je posle 10 dana osetila prve rezultate - nema malaksalosti, nekako je ornija, "lakša" i tako to...

Milenica77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.