Detoksikacija organizma

odgovora

Objavljeno

Detoksikaciju organizma na svoju ruku nikako ne preporucujem, posebno uz koriscenje ovih novih modernih preparata.

Pre svega toga, obavezne konsultacije sa doktorom.

Pozdrav za SanjaRusku i njenog endokrinologa, takav stav mi se svidja-ona ne zeli da smrsa po svaku cenu.

Nejesti tri dana ili samo piti vodu je mozda dobro za mrsavljenje, ali za normalno funkcionisanje jetre, zlezda i drugih organa sigurno nije. Posebno je opasno jabukovo sirce, koje moze dovesti do poremecaja rada endokrinih zlezda.

Kamilice ovako 'gladovanje' je nešto sasvom drugo,ni men nije palo sa neba da treba da ne jedem pa ću biti čista,veruj mi,veća je šteta jesti 3 dana masno,slano,pomfrit,kečap ,kolu,nego 3 dana piti vodu....lekari koji se bave time i preporučuju 'gladovanje' da li 1-3- dana,zavisi u koju svrhu i zašto...volela bi da si pročitala linkove koje sam postavila,šta sve ima u javorom sirupu a koji ipak namiruje sve što je potrebno za tih neoliko dana 'čišćenja',ovi saveti jesu korisni i ja se slažem sa tobom ali što se tiče 'čišćenja' i te svrhe,treba se ipak 'udubiti',rekla sam već da već neko vreme čitam,pratim,pitam,ispitujem i da na osnovu svega toga dolazim do nekih zaključaka...dakle prava deksikacija kreće polako i umereno,dan po dan,sve laganija hrana a onda 1-3-5 dana Neera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji nacin osoba oseti da mu je detoksikacija potrebna?

Da li je to nesto sto bi svi trebali povremeno da uradimo bez obzira na nacin ishrane ( naravno pod uslovom da smo zdravi ) ?

Da li svaka vrsta detoksikacije rezultira gubitkom na tezini? Ovo mi je veoma bitno jer sam i ovako kao grancica, mislim da bi sa samo 1kg manje odletela na povetarcu.

Uh ne bih ti znala reći išta...mada sam čula da i mršavice mogu na 'čišćenje'...ali...treba ipak pitati nekog stručnijeg!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aronija je takodje dobra.30 bobica nalije se sa 500ml vode i pije se u toku dana

Čula sam za aroniju da je 'lek'...mm je ponekad kupi ali onu sušenu...

Jel' ovde niko ne pije akai osim mene? :blink:

Šećeru ja prvi put čujem za to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novopecene izmisljotine, nista vise!

A tek cena... :blink:

Ma zašto izmišljotine,ova aronija da se koristi onako uz svakodnevnu ishranu,što da ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji nacin osoba oseti da mu je detoksikacija potrebna?

Da li je to nesto sto bi svi trebali povremeno da uradimo bez obzira na nacin ishrane ( naravno pod uslovom da smo zdravi ) ?

Da li svaka vrsta detoksikacije rezultira gubitkom na tezini? Ovo mi je veoma bitno jer sam i ovako kao grancica, mislim da bi sa samo 1kg manje odletela na povetarcu.

Pa vidi prvi post koji je moon napisala na zadatu temu...ja imam neke gasovedosta toga mi ne prija (ništa strašno) ali eto...ja bi volela da sam na Kostariki,oni su tamo na pravoj detoks-terapiji,jedu malo voća,kokosa,pirinča,piju vodu,divota ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zašto izmišljotine,ova aronija da se koristi onako uz svakodnevnu ishranu,što da ne...

Nemam pojma ali ja uzimam nju,brusnicu i borovnicu za grickanje Jani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...ja odlučila da se malo 'detoksiram' prosto osećam da mi tako nešto treba....sasvim slučajno nabasah na ovo čudo zvano Neera dijeta,prijatno sam iznenađena komentarima,iskustvima,tako da ja odlučih da krenem sa tim,samo da mi prođe menzis.....

http://www.zdravahrana.com/unapredjenje-zd...a/neera-dijeta/

mada mi opasno smetaju ove 3kg što sam nabacila tokom zime a koji neće da odu..valjda i godine čine svoje <_< ...tako da se nadam da će otići i otrovi i kilogrami :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...ja odlučila da se malo 'detoksiram' prosto osećam da mi tako nešto treba....sasvim slučajno nabasah na ovo čudo zvano Neera dijeta,prijatno sam iznenađena komentarima,iskustvima,tako da ja odlučih da krenem sa tim,samo da mi prođe menzis.....

http://www.zdravahrana.com/unapredjenje-zd...a/neera-dijeta/

mada mi opasno smetaju ove 3kg što sam nabacila tokom zime a koji neće da odu..valjda i godine čine svoje <_< ...tako da se nadam da će otići i otrovi i kilogrami :rolleyes:

ja sam veliki fan neera dijete, cula sam za neeru pre cetiri godine i od tada je koristim dva puta godisnje. prvi put je najteze, javljaju se prvih dana glavobolje i zelja za hranom, treba biti samo uporan, rezultati su fenomenalni. ja je koristim kako i preporucuju, imam dan pripreme kada jedem samo voce zatim deset dana samo sirup i cajeve i naredna tri dana supice i voce. zbog trudnoce nisam bila na neeri godinu dana i bas se spremam da pocnem u ponedeljak, jedva cekam!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam veliki fan neera dijete, cula sam za neeru pre cetiri godine i od tada je koristim dva puta godisnje. prvi put je najteze, javljaju se prvih dana glavobolje i zelja za hranom, treba biti samo uporan, rezultati su fenomenalni. ja je koristim kako i preporucuju, imam dan pripreme kada jedem samo voce zatim deset dana samo sirup i cajeve i naredna tri dana supice i voce. zbog trudnoce nisam bila na neeri godinu dana i bas se spremam da pocnem u ponedeljak, jedva cekam!!

Ti si moj čovek...konačooooooooooooooooooooooooooo...e piši sad molim te,kako.šta,gde,kada...ma SVE ME INTERESUJE...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si moj čovek...konačooooooooooooooooooooooooooo...e piši sad molim te,kako.šta,gde,kada...ma SVE ME INTERESUJE...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja sam mislila ranije da su ljudi poludeli kad koriste neeru dok nisam videla rezultate i preporuku mog devera i jetrve on je doktor a ona farmaceut pa su mi objasnili medicinski sta neera sve radi. neera se kupuje u prodavnici zdrave hrane i kosta oko 2000 din uz nju dobijas i knjizicu u kojoj ti je sve napisano i objasnjeno kako se koristi. ta bocica i traje oko 8 dana ali ja malo razvucem pa potraje deset, vremenom ti malo bude gadan taj ukus pa pijes manje. inace se ja za vreme neere osecam fenomenalno, puna sam energije cini mi se da bi mogla i da letim i od kako je koristim nisam imala ni obicnu kijavicu a kamoli grip puj puj puj glavobolja se meni javila samo prvi put i to drugi dan a zelja za hranom sesti dan to se tacno secam, svaki sledeci put nisam imala ni glavobolje ni zelju za hranom.... procitala si u knjizici za slanu vodu, ja je ne pijem, probala sam ali nema sanse, dan pocinjem sa cajem za probavu, nekad uzmem senu ali je ona malo agresivna pa je zamenim sa kirkolinom ili fitnes cajem, sa tim cajem i zavrsavam dan, u toku dana popijem dve litre neere to je oko sest casa i pola iscedjena limuna po casi, i jos dodatnih minimum 2l vode. prvih par dana se ide cesce u wc ali nije nista strasno ja sam i radila dok sam bila na neeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mislila ranije da su ljudi poludeli kad koriste neeru dok nisam videla rezultate i preporuku mog devera i jetrve on je doktor a ona farmaceut pa su mi objasnili medicinski sta neera sve radi. neera se kupuje u prodavnici zdrave hrane i kosta oko 2000 din uz nju dobijas i knjizicu u kojoj ti je sve napisano i objasnjeno kako se koristi. ta bocica i traje oko 8 dana ali ja malo razvucem pa potraje deset, vremenom ti malo bude gadan taj ukus pa pijes manje. inace se ja za vreme neere osecam fenomenalno, puna sam energije cini mi se da bi mogla i da letim i od kako je koristim nisam imala ni obicnu kijavicu a kamoli grip puj puj puj glavobolja se meni javila samo prvi put i to drugi dan a zelja za hranom sesti dan to se tacno secam, svaki sledeci put nisam imala ni glavobolje ni zelju za hranom.... procitala si u knjizici za slanu vodu, ja je ne pijem, probala sam ali nema sanse, dan pocinjem sa cajem za probavu, nekad uzmem senu ali je ona malo agresivna pa je zamenim sa kirkolinom ili fitnes cajem, sa tim cajem i zavrsavam dan, u toku dana popijem dve litre neere to je oko sest casa i pola iscedjena limuna po casi, i jos dodatnih minimum 2l vode. prvih par dana se ide cesce u wc ali nije nista strasno ja sam i radila dok sam bila na neeri.

E to sam ja odprilike čula...baš se radujem...hvala....njavažnije je dobro se pripremiti kkao organizam tako i 'glavu ;) ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to sam ja odprilike čula...baš se radujem...hvala....njavažnije je dobro se pripremiti kkao organizam tako i 'glavu ;) ..

najvaznije je pripremiti se u glavi!!!! aj pisi kad pocnes i javi ako ti treba moralna podrska!!!! ;) nisam ti napisala da skinem oko 5-7kg ali to zavisi i koliko imas viska,mrsavice skidaju manje a puniji skinu i 10 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najvaznije je pripremiti se u glavi!!!! aj pisi kad pocnes i javi ako ti treba moralna podrska!!!! ;) nisam ti napisala da skinem oko 5-7kg ali to zavisi i koliko imas viska,mrsavice skidaju manje a puniji skinu i 10 kg

Hvala,tvoji postovi su me dodatno ohrabrili i sada sam se baš 'zainatila'..pišem kada počnem,trebalo bi za nekih 10-tak dana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,tvoji postovi su me dodatno ohrabrili i sada sam se baš 'zainatila'..pišem kada počnem,trebalo bi za nekih 10-tak dana :rolleyes:

Sta ce tebi mrsavljenje (ako mene secanje sluzi, a mislim da da) :unsure:

Secam se da se pre par godina pojavila brusnica, i bila pravi hit. Pa sokovi, pa se gricka, e onda sad vise (po onima koji promovisu zdrav hranu) ni ona nije dovoljno zdrava :rolleyes: nego sad treba jesti aroniju. Jednom ja pitala u prodavnici, kao sta je ovo, zena mi kaze kako je to nevidjeno zdravo, dize iz mrtvih. Ok pitam ja, a brusnica? Kaze ona, ma brusnica, ima mnogo manje tih supstanci u sebi :D i dobro, sad se pitam, za par godina aronija ce isto biti "pfff", onda bolje da je u startu ne kupujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ozbiljno,moja 'greška' je što nisam sve objasnila,šta i kako...nikada u životu nisam bila na dijeti,uvek sam s erelativno zdravo hranila,čaki 4 porođaja nisu ostavila neki 'veliki' trag' na meni...posle par godina 'istraživanja' i čitanja mogu reći da s ejoš zdravije hranim ali ni približno onome kako je kod Phoenix...ali za ovo sam se odlučila pre svega zbog klasičnog čišćenja organizma jer osećam da mi upravo nešto tako treba,imam neke smetnjice koje bi mogle da budu od nagomilovanog otpada',prosto tako osećam...

Neera je sirup dobijen od drveta javora,taj sok se skuplja samo tokom marta i aprila i potrebno je oko 40 l soka da bi se dobio finalni proizvod-javorov sirup,koji u sebi ima dovoljno vitamina i minerala (i svačega dobrog još...) koji 'hrane' telo tih dana koliko je na detoksikaciji...dakle čula sam da je lekari (koji su upućeni u to) preporučuju,čula sam da reguliše pritisak i šećer,temeljno čisti creva(a u crevima je 70% imunog sistema)...da se mnogi osećaju baš dobro tokom trajanja iste i da je potpuno neškodljiva i preporučljiva za kompletan organizam (naravno ako nema nekih hroničnih bolesti,gastritisa...)...dakle nakon pročitanje cele brošure i skupljanja iskustva što 'uživo' što preko neta,ja odlučih da probam...sve ovo što millar i yelena kažete ja već primenjijem i tu ste u pravu ali mislim da ne može da škodi,nekih 3 do 5 dana je moj plan!!!!!!

Sta ce tebi mrsavljenje (ako mene secanje sluzi, a mislim da da) :unsure:

Secam se da se pre par godina pojavila brusnica, i bila pravi hit. Pa sokovi, pa se gricka, e onda sad vise (po onima koji promovisu zdrav hranu) ni ona nije dovoljno zdrava :rolleyes: nego sad treba jesti aroniju. Jednom ja pitala u prodavnici, kao sta je ovo, zena mi kaze kako je to nevidjeno zdravo, dize iz mrtvih. Ok pitam ja, a brusnica? Kaze ona, ma brusnica, ima mnogo manje tih supstanci u sebi :D i dobro, sad se pitam, za par godina aronija ce isto biti "pfff", onda bolje da je u startu ne kupujem. :)

Prego....pročitaj ovaj moj post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od utorka krećem sa neerom...evo od danas sam na baš laganij ishrani,taman da se pripremim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od utorka krećem sa neerom...evo od danas sam na baš laganij ishrani,taman da se pripremim...

Super..pisi obavezno kako deluje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super..pisi obavezno kako deluje..

Važi...a gde li je Markova mama :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Važi...a gde li je Markova mama :unsure:

moja neera je u frizideru, proslog cetvrtka sam pocela da primam inekcije i pijem lekove zbog kicme i sad se vodam po lekarima, cekam samo da vidim sta ce biti sa tim i pocinjem..... srecno ti bilo i javljaj kako se osecas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja neera je u frizideru, proslog cetvrtka sam pocela da primam inekcije i pijem lekove zbog kicme i sad se vodam po lekarima, cekam samo da vidim sta ce biti sa tim i pocinjem..... srecno ti bilo i javljaj kako se osecas

Au,čuvaj se...ja krenuh sa neerom danas.....uh kako sam se 'zainatila' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detoksikaciju svog organizma (ujedno i skinem koji kilogram) radim na dva načina.

Jedan je da postim isključivo kuhajući samo na vodi. Dakle čorbice od povrća kuhane bez dodatka ulja, masti sa minimalnom količinom začina i soli ili sedam dana jedem termički neobrađenu hranu tj samo svježe voće i povrće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se 'detoksiram' već 3. dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ii pricaj kako se osecas?

Uh,mislim da mi je prvo popodne bilo najteže,juče ujutru sam (kao i jutros) imala jaču malaksalost,ali prođe za pola sata,danas se osećam relativno dobro,završavam sve obaveze uspešno! Našla sam na super forum gde sam iščitala iskustva tako da tačno znam šta me čeka koji dan. Sve u svemu,mislila sam da je ovaj sirup lep i da ću ga piti sa uživanjem,ali kada dođe vreme da ga popijem meni se želludac okrene,dakle taj sirup+limun+voda+đumbir ili ljuta papričica užas potpuni :o ...pijem litru te mućkalice 2 litre vode i litru čaja. Ja non-stop kuvam spremam kolače i udišem sve te božanstvene mirise,a ne dođem u iskušenje da probam :rolleyes: ,tako da sam i samu sebe iznenadila :rolleyes:

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam da je sve ovo 'normalno',i malaksalost i glavobolja (koju sam imala taj prvi dan,i usporenost prvih 3 dana),sve u svemu,nadam se potpunom 'očišćenju' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.