Detoksikacija organizma

odgovora

Objavljeno

Neera je super ali je baš iscrpljujuća, čuvaj se. Nego da ti samo dam predlog da početak uknapiraš i sa mesečevom menom (najbolji efekat mršavljenja ;) )

Još kada bi mi objasnila to za mesečeve mene,pojma nemam ništa o tome...i tvoje iskustvo sa neera dijetom i detoksikacijom???????

Ma vi se zezate?! :lol:

Treba, bre, mnogo da ste zaludne da bi se ovakvim stvarima bavile. :P Pogotovo sto znam da se dobro i zdravo hranite.

Uvedite u svoju ishranu jabukovo sirce u obliku pica i uzivajte. ;) Jedite namirnice koje ubrzavaju metabolizam i bicete vremenom dovoljno ociscene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...ja odlučila da se malo 'detoksiram' prosto osećam da mi tako nešto treba....sasvim slučajno nabasah na ovo čudo zvano Neera dijeta,prijatno sam iznenađena komentarima,iskustvima,tako da ja odlučih da krenem sa tim,samo da mi prođe menzis.....

http://www.zdravahrana.com/unapredjenje-zd...a/neera-dijeta/

mada mi opasno smetaju ove 3kg što sam nabacila tokom zime a koji neće da odu..valjda i godine čine svoje <_<...tako da se nadam da će otići i otrovi i kilogrami :rolleyes:

Moje iskustvo sa Nerrom...

Pila dva dana.. vec prvog sam imala glavobolje, dok sam ceo drugi dan povracala i odustala od iste.. naredna dana mi bila muka pri pomisli na bilo sta da stavim u usta od hrane. Brat moj nastavio s tim sto je i jeo i imao je nesvestice, tako da je i on odustao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vi se zezate?! :lol:

Treba, bre, mnogo da ste zaludne da bi se ovakvim stvarima bavile. :P Pogotovo sto znam da se dobro i zdravo hranite.

Uvedite u svoju ishranu jabukovo sirce u obliku pica i uzivajte. ;) Jedite namirnice koje ubrzavaju metabolizam i bicete vremenom dovoljno ociscene. ;)

Ih,ne pitaj šta mi sve još pada na pamet,no ne smem da pišem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vi se zezate?! :lol:

Treba, bre, mnogo da ste zaludne da bi se ovakvim stvarima bavile. :P Pogotovo sto znam da se dobro i zdravo hranite.

Uvedite u svoju ishranu jabukovo sirce u obliku pica i uzivajte. ;) Jedite namirnice koje ubrzavaju metabolizam i bicete vremenom dovoljno ociscene. ;)

Sta je Neera, neki proizvod ...? Iskreno, ne verujem u ovakve proizvode i nisam bas pristalica istih. Moj savet vam je da se pokusate hraniti zdravo i umereno, bavite fizickom aktivnoscu i sto kaze YelenaC sto vise smejete...

Yelena je pomenula i jabukovo sirce. Moje iskustvo vezano za njega je pozitivno i evo sta sam ja radila. Svako jutro bi popila nataste casu mlake vode u kojoj je razmucena kasicica meda i kasicica jabukovog sirceta. To se pije nekih dvadesetak dana pa se pravi pauza od nekih desetak, da ne bi negativno pocelo uticati na jetru.

Meni je ovo pomoglo da smanjim apetiti i da se procistim.

E sad ozbiljno,moja 'greška' je što nisam sve objasnila,šta i kako...nikada u životu nisam bila na dijeti,uvek sam s erelativno zdravo hranila,čaki 4 porođaja nisu ostavila neki 'veliki' trag' na meni...posle par godina 'istraživanja' i čitanja mogu reći da s ejoš zdravije hranim ali ni približno onome kako je kod Phoenix...ali za ovo sam se odlučila pre svega zbog klasičnog čišćenja organizma jer osećam da mi upravo nešto tako treba,imam neke smetnjice koje bi mogle da budu od nagomilovanog otpada',prosto tako osećam...

Neera je sirup dobijen od drveta javora,taj sok se skuplja samo tokom marta i aprila i potrebno je oko 40 l soka da bi se dobio finalni proizvod-javorov sirup,koji u sebi ima dovoljno vitamina i minerala (i svačega dobrog još...) koji 'hrane' telo tih dana koliko je na detoksikaciji...dakle čula sam da je lekari (koji su upućeni u to) preporučuju,čula sam da reguliše pritisak i šećer,temeljno čisti creva(a u crevima je 70% imunog sistema)...da se mnogi osećaju baš dobro tokom trajanja iste i da je potpuno neškodljiva i preporučljiva za kompletan organizam (naravno ako nema nekih hroničnih bolesti,gastritisa...)...dakle nakon pročitanje cele brošure i skupljanja iskustva što 'uživo' što preko neta,ja odlučih da probam...sve ovo što millar i yelena kažete ja već primenjijem i tu ste u pravu ali mislim da ne može da škodi,nekih 3 do 5 dana je moj plan!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve ovo što millar i yelena kažete ja već primenjijem i tu ste u pravu ali mislim da ne može da škodi,nekih 3 do 5 dana je moj plan!!!!!!

Ja ako sam dobro razumela,znaci ne jedes apsolutno nista,samo pijes taj sok jel da?

Pa ja ne bih izdrzala ni pola dana :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako sam dobro razumela,znaci ne jedes apsolutno nista,samo pijes taj sok jel da?

Pa ja ne bih izdrzala ni pola dana :o

Piju se smao čajevi a taj sirup se meša sa đumbirom,limunom... popije se kada god si gladna,nekoliko šoljica ali kažu da zasiti prilično i ima sve vit,minerale...potrebne za taj period od 5 do 10 dana,dakle nije strašno,samo treba imati volju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, ha mna mama, sada znam o cemu pricas! Izvini, bila sam lenja da pogledam one linkove, cim vidim da su neke posebne dijete u pitanju odmah preskacem.

Taj sirup i ja pijem, bas sam pocela pre neki dan. Ovde se to zove Maple sirup i prave ga od drveta cili list imaju na svojoj zastavi, znaci da je jako cenjen.

Sto se mene tice, popijem jednu kasicicu tog sirupa ujutro na prazan stomak. Primetila sam da me zasiti, i vec par dana koliko ga pijem apetit mi je smanjen. Nisam isla za tim, ali eto, ima nesto. Mozda bih mogla jednom kad prestanem da dojim da pokusam to ciscenje od par dana o cemu ti pricas. S tim sto bih ja to mozda dan, dva radila i tako u krug.

E to millar,pa i ja bi jedno 3 dana,možda 5,a kasnije bi tako povremeno 'čistila' po 1 dan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lično, nikada nisam probala jer znam da moj organizam tako nešto ne bi mogao sad da izdrži. Moja drugarica je držala (inače je vegan) i nikako nije mogla da je izgura kako treba.

Iskreno ovo nekome odgovara i može bez problema da izgura (a takvih je malo) i zašto i sama ne probaš. Ukoliko ti se desi da ne uspeš nemoj se razočarati već probaj onda varijantu da se jednom u mesec dana "čistiš" tako što ćeš na taj dan biti samo na vodi. E sad ono što sam pominjala (mene) ako bi taj dan čišćenja bio kada je mlad mesec neki kažu da možeš da smakneš i to 3 kg.

Mesečeve mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa mesecevim menama sam probala jos u srednjoj, ima logike, ali sam ja jedva izdrzavala. sad zaista nemam zivaca za to.

Pijem acai , sad cim njega zavrsim pocecu aloju. acai mi bas prija, idem kao luda od njega u wc, sto znaci da mi definitivno cisti organizam.

sto se sirceta tice i to sam u srednoj skoli radila, ali se ne secam jel' bese jabukovo sirce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lično, nikada nisam probala jer znam da moj organizam tako nešto ne bi mogao sad da izdrži. Moja drugarica je držala (inače je vegan) i nikako nije mogla da je izgura kako treba.

Iskreno ovo nekome odgovara i može bez problema da izgura (a takvih je malo) i zašto i sama ne probaš. Ukoliko ti se desi da ne uspeš nemoj se razočarati već probaj onda varijantu da se jednom u mesec dana "čistiš" tako što ćeš na taj dan biti samo na vodi. E sad ono što sam pominjala (mene) ako bi taj dan čišćenja bio kada je mlad mesec neki kažu da možeš da smakneš i to 3 kg.

Mesečeve mene

Uh to mi se opasno dopada,ma jednom u mesec dana piti samo vodu pa makar to bilo i bilo koji dan samo je važno izdržati tih 24 časa...mislim da se pre tog dana treba pripremiti tako što se 2-3 dana jede što laganija hrana u vidu samo voća i povrća....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jabukovo sirće je samo za mršavljenje tj. ubrzavanje metabolizna tako da nije za potpunu detoksikaciju organizma. A i ne može svako da ga pije. NPR ja sam počela i posle 3-4 dana imala sam problema sa želudcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim negde pročitam - smršajte za 10 dana 5-10kg, odma me to odbija.

Koliko znam, neki normalan gubitak kg-a ide oko 3kg mesečno, pa i manje. Dakle, izbaciti hleb, smanjiti ugljene hidrate, ne mešati uglj. hidrate sa proteinima, piti neke prirodne čajeve za čišćenje organizma i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim negde pročitam - smršajte za 10 dana 5-10kg, odma me to odbija.

Koliko znam, neki normalan gubitak kg-a ide oko 3kg mesečno, pa i manje. Dakle, izbaciti hleb, smanjiti ugljene hidrate, ne mešati uglj. hidrate sa proteinima, piti neke prirodne čajeve za čišćenje organizma i to je to!

Ja izbacila hleb i sve žitarice, sve mlečno osim jogurta, sve slatko...i evo odoše 7 kg za 10 dana ;) Sve to u saradnji sa endokrinologom, pa ćemo da vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izbacila hleb i sve žitarice, sve mlečno osim jogurta, sve slatko...i evo odoše 7 kg za 10 dana ;) Sve to u saradnji sa endokrinologom, pa ćemo da vidimo :)

Pazi se samo jo jo efekta. Do duše, kod tebe je verovatno prvo išlo izbacivanje vode i sadržaja creva. Uvek kod mršavljenja prvi kg ili dva su voda i višak iz creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi se samo jo jo efekta. Do duše, kod tebe je verovatno prvo išlo izbacivanje vode i sadržaja creva. Uvek kod mršavljenja prvi kg ili dva su voda i višak iz creva.

Slažem se. Rekla mi je da hoće prvi mesec da me "iscedi" pa onda na osnovu nekiih silnih analiza ćemo da pravimo jelovnik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izbacila hleb i sve žitarice, sve mlečno osim jogurta, sve slatko...i evo odoše 7 kg za 10 dana ;) Sve to u saradnji sa endokrinologom, pa ćemo da vidimo :)

Uh čoveče...pa kako se osećaš? Da li si rekla endokrinologu za tolike kg koji su otišli za tako kratko vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aronija je takodje dobra.30 bobica nalije se sa 500ml vode i pije se u toku dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' ovde niko ne pije akai osim mene? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zbilja ne pijem ništa što se tiče "čišćenja" organizma. Bar još ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koji nacin osoba oseti da mu je detoksikacija potrebna?

Da li je to nesto sto bi svi trebali povremeno da uradimo bez obzira na nacin ishrane ( naravno pod uslovom da smo zdravi ) ?

Da li svaka vrsta detoksikacije rezultira gubitkom na tezini? Ovo mi je veoma bitno jer sam i ovako kao grancica, mislim da bi sa samo 1kg manje odletela na povetarcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh čoveče...pa kako se osećaš? Da li si rekla endokrinologu za tolike kg koji su otišli za tako kratko vreme?

Nisam joj ništa rekla, idem na kontrolu za dve nedelje. I sama je rekla da očekuje da mi tokom prvog meseca ode 9-13 kg, a posle polako...A kako se osećam? Recimo da bih ubila za kuglu sladoleda :) To je psihički. A fizički mnogo bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aronija je takodje dobra.30 bobica nalije se sa 500ml vode i pije se u toku dana

Jel' ovde niko ne pije akai osim mene? :blink:

Novopecene izmisljotine, nista vise!

A tek cena... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detoksikaciju organizma na svoju ruku nikako ne preporucujem, posebno uz koriscenje ovih novih modernih preparata.

Pre svega toga, obavezne konsultacije sa doktorom.

Pozdrav za SanjaRusku i njenog endokrinologa, takav stav mi se svidja-ona ne zeli da smrsa po svaku cenu.

Nejesti tri dana ili samo piti vodu je mozda dobro za mrsavljenje, ali za normalno funkcionisanje jetre, zlezda i drugih organa sigurno nije. Posebno je opasno jabukovo sirce, koje moze dovesti do poremecaja rada endokrinih zlezda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detoksikaciju organizma na svoju ruku nikako ne preporucujem, posebno uz koriscenje ovih novih modernih preparata.

Pre svega toga, obavezne konsultacije sa doktorom.

Pozdrav za SanjaRusku i njenog endokrinologa, takav stav mi se svidja-ona ne zeli da smrsa po svaku cenu.

Nejesti tri dana ili samo piti vodu je mozda dobro za mrsavljenje, ali za normalno funkcionisanje jetre, zlezda i drugih organa sigurno nije. Posebno je opasno jabukovo sirce, koje moze dovesti do poremecaja rada endokrinih zlezda.

To je zato što ja nemam problem sa kompleksima, niti sam ih ikada imala. Nemam problem da nosim svoje kilograme i čak ne mogu ni da se zamislil u skroz vitkoj varijanti. Hoću da smršam zato što za godinu i nešto malo više planiram još jednu bebu, pa bih da joj obezbedim što zdraviju sredinu. A Tisi što zdraviju mamu :) Dakle, imam vremena, nikud ne žurim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.