Detoksikacija organizma

odgovora

Objavljeno

Samo da vam javim da sam probala da napravim mleko od rize. Sta da vam kazem, moj sin ga je jeo dve veceri za redom. Pomesala sam sa keksom umesto pravog mleka i nije nista primetio.

Nije komlikovano za napraviti, i relativno je brzo'- ja sam ocekivala da ce proces duze trajati, ali nije.

Nije kao pravo mleko, ali sasvim je ok. Praktikovacu i ubuduce.

Nisu ludi oni azijati, zato oni svi imaju extra linije, riza je zakon ;)

Ja htela da probam da napravim al nikao da se usudim :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim da sam probala da napravim mleko od rize. Sta da vam kazem, moj sin ga je jeo dve veceri za redom. Pomesala sam sa keksom umesto pravog mleka i nije nista primetio.

Nije komlikovano za napraviti, i relativno je brzo'- ja sam ocekivala da ce proces duze trajati, ali nije.

Nije kao pravo mleko, ali sasvim je ok. Praktikovacu i ubuduce.

Nisu ludi oni azijati, zato oni svi imaju extra linije, riza je zakon ;)

Ja htela da probam da napravim al nikao da se usudim :mellow:

Ja ću sutra da pokušam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu ovo napraviti. Ja se trudim da se zdravo hranimo i svaki dan kuvam. Prehrana je raznovrsna, sa puno povrca. Ribu jedemo dva puta nedeljno. Trudim se, ali sta je danas prirodno i zdravo. Kupis povrce koje je takodjer genetski modifikovano. Razocaras se samo.

Jutros sam napisala ogroman post na ovu temu, ali dosla mi komsinica i sve loncice pobrkala. Imala bi ja ovde jos svasta pisati. Svaka cast za Phenix, sve joj se vise divim i moram priznati da me je potakla da manje koristim neke stvari, kao npr. vegetu. Moram malo procackati i ostale teme, da se ne bi ponavljala sa pitanjima.

Takođe....hvala Phoenix :)

Kad isprobate recept, javite kakvo je mleko! Ja ću prvo da probam od pirinča.

I ja, ali mi je malo nejasno...

Samo da vam javim da sam probala da napravim mleko od rize. Sta da vam kazem, moj sin ga je jeo dve veceri za redom. Pomesala sam sa keksom umesto pravog mleka i nije nista primetio.

Nije komlikovano za napraviti, i relativno je brzo'- ja sam ocekivala da ce proces duze trajati, ali nije.

Nije kao pravo mleko, ali sasvim je ok. Praktikovacu i ubuduce.

Nisu ludi oni azijati, zato oni svi imaju extra linije, riza je zakon ;)

Milar, jel pirinač bude skuhan, nije mi jasno kako može omekšati :unsure: u vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe....hvala Phoenix :)

I ja, ali mi je malo nejasno...

Milar, jel pirinač bude skuhan, nije mi jasno kako može omekšati :unsure: u vodi.

Ne znam kako je Milar pravila, u receptu piše da treba da se nekoliko puta potapa i ostavlja da odstoji u toploj vodi (150gr pirinča, lešnika ili badema). Onda kad postane mekano, ispasira se i razredi vodom.

Milar, koliko puta si potapala i koliko je trajao proces omekšavanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mleko bas cesto pravim. Samo sto ga nakon potapanja prokuvam minut-dva, samo da prokljuca i onda izblendujem. A u vodi mi stoji 4-6 sati, kako kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure...sada mi recite, jel u pitanju obična riža? Da li se ona malo propere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure...sada mi recite, jel u pitanju obična riža? Da li se ona malo propere?

Da, najobičnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure...sada mi recite, jel u pitanju obična riža? Da li se ona malo propere?

Ja koristim koji pirinac trenutno imam, i sa svim mi bude super, mada je najlaksi za pripremu Uncle Ben, cini mi se da njemu treba najmanje vremena da omeksa, i malo properem, samo kroz cediljku pustim malo vode i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pravim to, ali samo da kažem da svakako treba oprati pirinač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam temu i dobro je da je imamo na forumu. Milsim da jako malo znamo sta unosimo u nas organizam(osim poznatih otrova ;) ), a sigurno mnogi ne znaju da mozemo i da se ocistimo od svega. Put je dugacak, dugotrajan, ali isplatljiv, kazu. Necu pisati o svom stavu jer ovo nije filosofska, vec prakticna tema.

Detksikacija je prirodan proces svakog zivog organizma, ali ukoliko unosimo previse otrova, pri tome i raznovrsnog, onda moramo da pospeujemo s vremena na vreme ovaj proces. Naime, sve sto radimo da bi pospesili proces detokiskacije je, ustvari, vrlo banalno, ubrzavanje metabolizma. Sto vam metabolizam bolje radi, organizam ce se lakse izboriti sa otrovima.

Zato, nikada ne mojte da se uhvatite samo za ishranu kao vasu nocnu moru, pitajte se koliko setate, koliko spavate, kad ste napunili kadu i lezali duze od 15 minuta u vodi, koliko ste puta uzivali u sexu itd. Znate li koliko zdrav smeh dovodi do ubrzavanja metabolizma? Jednako kao i zdrav san. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, evo u ovome što sam pisala nađoh da su za čišćenje bubrega dobre i sledeće stvarčice: đumbir, kopriva, peršun, koren belog sleza, lubenica, limun i brusnica.

Cimerka je pila caj od koprive i persuna za problematicnu kozu na licu....i znam da joj je tada dermatolog spominjao da joj je lice problematicno zbog nepravilnog rada buberega i da treba od ovog da pije zajeve. I jao sto je to meni ruzno.... tj ona boja me podseca na zabe.... uf....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bubrege i čišćenje generalno je svila kukuruza. Ona bi trebalo da je osnov, a onda doda ko šta želi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam temu i dobro je da je imamo na forumu. Milsim da jako malo znamo sta unosimo u nas organizam(osim poznatih otrova ;) ), a sigurno mnogi ne znaju da mozemo i da se ocistimo od svega. Put je dugacak, dugotrajan, ali isplatljiv, kazu. Necu pisati o svom stavu jer ovo nije filosofska, vec prakticna tema.

Detksikacija je prirodan proces svakog zivog organizma, ali ukoliko unosimo previse otrova, pri tome i raznovrsnog, onda moramo da pospeujemo s vremena na vreme ovaj proces. Naime, sve sto radimo da bi pospesili proces detokiskacije je, ustvari, vrlo banalno, ubrzavanje metabolizma. Sto vam metabolizam bolje radi, organizam ce se lakse izboriti sa otrovima.

Zato, nikada ne mojte da se uhvatite samo za ishranu kao vasu nocnu moru, pitajte se koliko setate, koliko spavate, kad ste napunili kadu i lezali duze od 15 minuta u vodi, koliko ste puta uzivali u sexu itd. Znate li koliko zdrav smeh dovodi do ubrzavanja metabolizma? Jednako kao i zdrav san. ;)

YelenaC, potpuno si u pravu. Možda je za početak trebalo da pronađemo neke vežbice disanja. ;)

Cimerka je pila caj od koprive i persuna za problematicnu kozu na licu....i znam da joj je tada dermatolog spominjao da joj je lice problematicno zbog nepravilnog rada buberega i da treba od ovog da pije zajeve. I jao sto je to meni ruzno.... tj ona boja me podseca na zabe.... uf....

:lol:

Ja volim koprivu i trpam je svuda! I svežu i suvu.

Za bubrege i čišćenje generalno je svila kukuruza. Ona bi trebalo da je osnov, a onda doda ko šta želi.

Moja svekrva koristi svilu zbog povišenog šećera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato, nikada ne mojte da se uhvatite samo za ishranu kao vasu nocnu moru, pitajte se koliko setate, koliko spavate, kad ste napunili kadu i lezali duze od 15 minuta u vodi, koliko ste puta uzivali u sexu itd. Znate li koliko zdrav smeh dovodi do ubrzavanja metabolizma? Jednako kao i zdrav san. ;)

Ovo radim bas cesto,bar dva puta sedmicno.Kada izadjem iz kade mnogo ogladnim,iako samo lezim.Jednom je mm morao da mi donese da pojedem pitu. :unsure:

Takodje mislim da su sport,setnja, rekreacija vazni,sto je kod mene svedeno na nulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ja sam menjala vodu vise puta. Kad god prodjem kroz kuhinju ja promesam pirinac i promenim vodu. Iznenadila sam se, ali ne treba mu mnogo da omeksa, mozda nekih 5'-6 h, kao sto je rekla i Beba Borac, ja sam mislila da ce mu trebati pet dana...

I ja sam se iznenadila, prilično brzo omekša. Vasilije poslednjih dana jede žitarice sa ovim mlekom, ali neće da ga pije.

Ovo radim bas cesto,bar dva puta sedmicno.Kada izadjem iz kade mnogo ogladnim,iako samo lezim.Jednom je mm morao da mi donese da pojedem pitu. :unsure:

Takodje mislim da su sport,setnja, rekreacija vazni,sto je kod mene svedeno na nulu.

Slažem se sa tobom da su sport i rekreacija jako bitni, ali ne verujem da su baš svedeni na nulu kod tebe. Da li je to uopšte moguće pored Jane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa tobom da su sport i rekreacija jako bitni, ali ne verujem da su baš svedeni na nulu kod tebe. Da li je to uopšte moguće pored Jane?

Ja sam fizicki potpuno neaktivna.Vecinu dana sam u kuci,pa i kad idemo napolje samo setamo.Kad malo bolje sagledam vecinu dana presedim,najvise na podu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slimline flasteri za stopala

Slimline detox patches su flasteri za stopala koji prirodno odstranjuju toksine iz tela. Dok spavate Slimline detox patches mogu da vam pomognu u izvlačenju toksina i teških metala iz tela, u ublažavanju bolova koji su slabijeg intenziteta.

Olakšava teret imunološkog sistema, poboljšava funkciju krvi, smanjuje otoke u telu, pomaže prirodno čišćenje limfnog sistema i poboljšava kvalitet spavanja.

Kako se koristi Slimline detox patches:1. 1. Odstranite veći deo lepljive hartije i bacite ga.

2. 2. Postavite flaster na centralni deo stopala, uverite se da je tekst sa kesice okrenut nadole prema lepljivoj površini.

3. 3. Zalepite ga i rastegnite čvrsto po tabanima vašeg stopala. Da bi postigli najbolje rezultate, stavite ga pre spavanja. Možete ih nosite po kući ukoliko spavate manje od 8 časova.

4. 4. Dozvolite 8 do 12 časova da toksini budu potpuno apsorbovani iz vašeg tela pre odstranjivanja Slimline detox patches. Slimline detox patches najbolje funkcionišu ukoliko su postavljeni na tabanima stopala, ali i dopunski mogu da se stave na druge ciljane površine tela.

Iako mogu da se koriste u bilo koje doba dana, ipak se preporučuje da se koriste uveče dok spavate. Nošenje čarapa preko flastera za stopala može da pomogne da se spreči njihovo pomeranje u toku noći.

Ukoliko želite da postignete maksimalni efekat u detoksikaciji, ovaj tip flastera možete koristiti paralelno sa konzumiranjem kapsula od divljeg Ginseng-a (Wild Ginseng), koji će pomoći u brzom pročišćavanju organizma, njegovu maksimalnu detoksikaciju i brz povratak u dobro psiho-fizičko stanje.

Ako ste ljubitelj čajeva, flasteri za detoksikaciju mogu da se kombinuju sa Slimline Tea (čaj), koji ujedno vrši drenažu limfnog sistema, povećava diurezu i ubrzava eliminaciju toksina.

Zabeleška

Slimline detox patches ne treba da se stavlja na otvorene rane, sluznice ili u predelu očiju. Slimline detox patches može da bude vrlo efikasno postavljen na druge površine tela gde osećate bol, neugodnost ili otok. Kada ga koristite na bilo koju površinu, gde je koža prirodno vlažna, masna, iskrivljena ili sklona kretanju, pomoći će korišćenje neke vrste lepljive trake ili sličan proizvod (kao flasteri ili medicinska traka) da bi bolje obezbedili optimalni kontakt Slimline detox patches sa kožom

Evo od mene nečeg provereno dobrog za detoksikaciju organizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Večears moram detaljno da pročešljam ovu temu...i da barem nešto primenim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Večears moram detaljno da pročešljam ovu temu...i da barem nešto primenim...

Ja cu ovo sa cuvarkucom,odlicna stvar,nista me ne kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comi, jesi li probao ove flastere? Pitam zato što sam malo nepoverljiva prema takvim stvarima... Kad nešto izgleda tako lako, prosto mi je neverovatno da može da bude delotvorno i da pritom ne šteti... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Comi, jesi li probao ove flastere? Pitam zato što sam malo nepoverljiva prema takvim stvarima... Kad nešto izgleda tako lako, prosto mi je neverovatno da može da bude delotvorno i da pritom ne šteti... :unsure:

Jesam probao lično na meni.

Išao sam na prezentaciju raznih proizvoda među kojima je bio i ovaj flaster.Lepo doktorka koja je vodila prezentaciju napuni providan bokalčić vodom i sipa u vodu zemlje i sve to lepo promeša i stavi jedan flaster u to.Posle par minuta već se primećuje kako je voda sve bistrija i bistrija.

I rešimo ja i jedna moja prijateljica da probamo i stvarno daje rezultate.

Poboljšalo mi je koncentraciju,pamćenje,manje se nerviram,mnogo ređe me boli glava,stabilizovao mi se pritisak,ne osećam težinu u nogama i pospanost...

Jako dobar proizvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam vecinu tih simptoma, a hranim se jako zdravo. dakle:

1 .Osećate se umorno.- naravo da se osecam umorno kad jesam umorna. hormoni me jebu, trcim unaokolo po ceo dan, majka sam malog deteta.

2. Imate probleme sa koncentracijom- da, jer slabo spavam, inace imam poremecaj sna ceo zivot . treba mi konjska doza sedativa da bih zaspala

3. Osećate se depresivno i razdražljivo.- da, a ko se ne oseca? zivimo u srbiji? alo? svakog kad-tad uhvati zar ne?

5. Ruke i noge su vam stalno hladne.- cesto su mi hladne ruke, ne znam mozda zbog cirkulacije

8. Imate problem sa spavanjem i budite se umorni.- upravo, no to sam vec napomenula

11. Imate podočnjake.- ceo zivot ih imam, ima ih i moja mama.

12. Imate nadimanje, gasove i druge probavne smetnje.- imam, naravno, to sam pokusala da resim prodrzavajuci se apsolutno svakog saveta. verovatno je zbog zeluca velicine decije sake.

13. Često vas muče nervoza i stres.-a koga ne muci?

14. Osećate stalnu žeđ.- pijem dnevno 3 litre vode, cesto sam zedna i obozavam vodu.

15. Osećate stalnu glad i žudite za slatkišima.-slatkisi su moj porok uz kafu i cigare (mada, cigare sam ostavila i presla na elektronske)

16. Imate alergije, ekceme, suvu kožu, akne i crvenilo na koži.-alergije cesto, obicno zbog promene vremena i vazduha

18. Skloni ste konfliktima.- da, malo sam temperamentnija.

19. Vid vam varira tokom dana.- desava se

20. Imate povišen ili snižen krvni pritisak.- imam pritisak kao mrtva kobila,

radim detox dva puta mesecno, simptomi su i dalje tu, i tu su gotovo otkako znam za sebe, tako da ne znam koliko sve ovo ima veze s mozgom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...ja odlučila da se malo 'detoksiram' prosto osećam da mi tako nešto treba....sasvim slučajno nabasah na ovo čudo zvano Neera dijeta,prijatno sam iznenađena komentarima,iskustvima,tako da ja odlučih da krenem sa tim,samo da mi prođe menzis.....

http://www.zdravahrana.com/unapredjenje-zd...a/neera-dijeta/

mada mi opasno smetaju ove 3kg što sam nabacila tokom zime a koji neće da odu..valjda i godine čine svoje <_<...tako da se nadam da će otići i otrovi i kilogrami :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...ja odlučila da se malo 'detoksiram' prosto osećam da mi tako nešto treba....sasvim slučajno nabasah na ovo čudo zvano Neera dijeta,prijatno sam iznenađena komentarima,iskustvima,tako da ja odlučih da krenem sa tim,samo da mi prođe menzis.....

http://www.zdravahrana.com/unapredjenje-zd...a/neera-dijeta/

mada mi opasno smetaju ove 3kg što sam nabacila tokom zime a koji neće da odu..valjda i godine čine svoje <_<...tako da se nadam da će otići i otrovi i kilogrami :rolleyes:

Neera je super ali je baš iscrpljujuća, čuvaj se. Nego da ti samo dam predlog da početak uknapiraš i sa mesečevom menom (najbolji efekat mršavljenja ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neera je super ali je baš iscrpljujuća, čuvaj se. Nego da ti samo dam predlog da početak uknapiraš i sa mesečevom menom (najbolji efekat mršavljenja ;) )

Još kada bi mi objasnila to za mesečeve mene,pojma nemam ništa o tome...i tvoje iskustvo sa neera dijetom i detoksikacijom???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.