Iznenadni gosti

odgovora

Objavljeno

I mi smo, drugi dan nakon mog izlaska iz porodilista imali nenajavljene goste! :blink: E to mi se u zivotu nije desilo. Sreca pa mi je tu bila mama, pa je spasila situaciju. To su osobe koje vidjam jednom godisnje, a ja sjedim na slaufu, totalno unistena, u pidzami, a oni na vrata! AAAAAA katastrofa! :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo, drugi dan nakon mog izlaska iz porodilista imali nenajavljene goste! :blink: E to mi se u zivotu nije desilo. Sreca pa mi je tu bila mama, pa je spasila situaciju. To su osobe koje vidjam jednom godisnje, a ja sjedim na slaufu, totalno unistena, u pidzami, a oni na vrata! AAAAAA katastrofa! :angry: :angry:

E pa strasno! Jesu li oni znali da si se ti tek porodila? :blink:

Bas me nervira kad ljudi nepostuju tudje vreme i tudju intimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mrzim te ulete, najradije bi pukla i iskreno ne krijem "odusevljenje" pred gostima zbog tako necega jer smatram da je to krajnja nekultura.

Imala sam par scena .... na vikendici, kraj sume, MM i ja pobjegli od ljudi i grada, cerka sa bakom i dedom na moru i taman kada smo bili i vise nego intimni cujem kako ispred kuce trubi sirena. Dok sam se ja snasla i pogledala na prozor a ono RADNA kolegica sa muzem, krenula u goste kod neke rodice pa joj bilo uz put da navrati. Nisam stigla ni da se obucem kada je upala na vrata. Zagrnula sam se plahtom i onako polu-gola i rascupana se nasla ispred njih - KATASTROFA, bas sam bila ljuta.

Moj brat takodje ima tih bezobraznih uleta. Posto smo trenutno u kuci mojih roditelja (da se pohvalim, selimo se za koji dan), oni su na vikendici a brat u svom stanu sa zenom ali i on takodje ima kljuc od stana u kojem je odrastao - dakle od stana gdje smo mi. Bez pitanja upada u stan, udje, otkljuca, klopa, napravi nered, nerjetko i prespavaju jer zaspu gledajuci film a nisam jednom dosla kuci sa posla i zatekla njih kako se muvaju po kuci, odmaraju kao da su kod sebe.

nemam nista protiv, svog brata OBOZAVAM ali sam prije neki dan pukla i razbila telefon kada meje u 11:30 navece nazvao i rekao da ce navrati da nareze neki film koji je stavio da mu se skida u toku dana.

MRZIM TO!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa strasno! Jesu li oni znali da si se ti tek porodila? :blink:

Bas me nervira kad ljudi nepostuju tudje vreme i tudju intimu...

Ma, znali su... Bilo im je usput da svrate, i da vide bebu. :blink:

I jos su i rucali (pojeli su rucak koji je mama planirala spremiti gostima koji su se najavili za to vece)... I tih dana, da budem iskrena, nervirali su me svi- kako nenajavljeni, tako i oni koji su bili fini i najavili se.. Pobogu, pa ja sam se tek porodila, a oni bi da se goste, da piju i puse tu u nasem malom stanu! :angry: :angry:

Da mi nije bilo mame, ja bih ih sve istjerala, pa neka su rodbina sto puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemoj sad da se nerviras zbog gerijatrije...polako...ili nabavi video interfon...ili mu bre reci...tebi bar to nije problem...sta je najgore sto moze da se desi? Da ne dolazi?! I ovako po prici kapiram da nije ni zasluzio bolji odnos...i to sto slusas ubitacne monologe je sigurno i vise nego sto je zasluzio...cuvaj ti svoje zivce i bebce a skartiraj te bezobzirne matorce...

ma znam,samo sto gledam,ipak je on otac mm-a,ipak nam je za neke stvari pomogao u zivotu,nije mu problem kad nesto treba,samo mi je (i mom muzu) nesnosljiv kao licnost...onda kazem sebi,mogu da ga istrpim s vremena na vreme..kad sam sama i kad mi se niko nije najavio ni ne otvaram kad mi neko zvoni i dovidjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore je sto verovatno nije ni svestan, a i ne razmislja o tome, koliko je s*ebao svoj zivot i sta je sve mogao da ima, a nema i koliko on sad vama smeta...

da,rekla bih da njemu fali neka socijalna distanca ili sta vec...slabo on vodi racuna o drugim ljudima...

ja prosto ne mogu da verujem da neko moze da bude toliko dokon,da nema nikakvih interesovanja,ali uopste.on je covek koga ja za ovih 7 godina provedenih sa njegovim sinom jos NIJEDNOM nisam videla da je seo da odgleda neki film,ne prati sport,prijatelja nema(bukvalno,svi normalni porodicni ljudi sa kojima se druzio su se povukli kada je on poceo da pije,a sad posto je leceni alkos vise ne moze da se druzi ni sa ,,pajtasima`` koje je zapatio u kafani),nema hobi,ne interesuje ga ni politika,znaci apsolutno nista!!!po ceo dan lunja po gradu,vrati se kuci,nesto jede,odspava popodne,pa opet napolje,vrati se uvece legne da spava i ujutru OPET SVE ISTO IZ POCETKA....UZAS!

i zivotinja ima smisleniji zivot od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, znali su... Bilo im je usput da svrate, i da vide bebu. :blink:

I jos su i rucali (pojeli su rucak koji je mama planirala spremiti gostima koji su se najavili za to vece)... I tih dana, da budem iskrena, nervirali su me svi- kako nenajavljeni, tako i oni koji su bili fini i najavili se.. Pobogu, pa ja sam se tek porodila, a oni bi da se goste, da piju i puse tu u nasem malom stanu! :angry: :angry:

Da mi nije bilo mame, ja bih ih sve istjerala, pa neka su rodbina sto puta!

uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam i saosećam!!!

Užasavam se nenajavljenih gostiju! Nikada u životu kod nikoga nisam otišla ne najavljena, pa očekujem i da se meni gosti najave. zaista volim da primim goste i baš se trudim da ih ugostim, ali isključivo najavljene.

Jedino mi sveki dodje kad joj se ćefne, par puta je poljubila vrata. I to uvek dolazi vikendom ujutro, roletne spuštene ali ona zvoni. I kad joj otvorim vrata onda još neće da udje, nije znala da spavamo... E tu poludim, kad si me već digla iz kreveta onda ne izvodi nego ulazi! A vikendom obično i imam neki dogovor sa drugaricama, par puta se desilo da je ista drugarica sa svekrvom pila kafu :). Sveki dođe pola sata pre nje i eto, šta da radim.

mada, kad mi ona bane tako nije ništa slađe nego buditi muža : Ajde diži se, došla ti je mama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada, kad mi ona bane tako nije ništa slađe nego buditi muža : Ajde diži se, došla ti je mama :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez najave nikuda ne idem i ocekujem od drugih da isto cine kada planiraju dolazak kod nas. Nikada nisam ni imala goste bez najave,od kada znam za sebe moji roditelji i njihovi gosti su se uvek najavljivali. U situaciji sa bebom se izvinim i oredjem u drugu sobu ako je moram nahraniti,presvuci,uspavati. Dlake na jeziku nemam i upozorim da se sa bebom ne moze igrati,pa ako ce mi neko to uzeti za zlo....

Imala sam par nekih situacija dok sam radila,pa mi dodje drugarica u apoteku i misli da ja imam vremena za pricu. Opomenula sam da to ne zelim i tu je kraj rasprave,granice moraju postojati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo da samo sto podjemo do grada kada mi zazvoni mobilni.Pitaju jel ste kuci,ja kazem posli smo u grad a oni e pa mi smo posli kod vas.I mi se vratimo kuci.

Moj rodjak najpametniji, samo jednom mu se desilo da mu je nenajavljena rodbina u nedelju banula, a on planirao sa porodicom da provede nedelju napolju. Bilo je obrnuto: E, mi dosli. A on: E, mi posli. I vrati ih kuci. U rekordnom roku su svi saznali za to, covek jednim udarcem ubio oko 50 muva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNAM!

stvar je u tome dok smo bili u proslom stanu koji je bio nekih 10-15 min udaljen od njega-nije se pojavljivao 4 godine!!!bio je kad smo se uselili da vidi stan i kako smo se sredili,posle toga jos nekih 2-3- puta...za praznike i tako to.pa nisam imala taj problem.mi prosto nismo bliski sa nasim roditeljima( ni mm ni ja,pogotovo sto su obojica alkoholicari i bili su uzasni roditelji,majke nemamo),od samog starta zivimo odvojeno,sami i volimo nasu privatnost i da nas dan organizujemo po sopstvenom cefu

sad mu se jedna sestra preselila,pamu se smanjio krug ljudi za davljenje...eto ti njega kod nas...nemam ja nista protiv da on dodje,ali se najavi kao covek.mozda spavam,mozda neko treba da mi dodje,mozda treba nekud da idem(to se jos niej dogodilo,ali da me je zatekao na vratima,samo bih ga vratila kuci),mozda planiram nesto da radim i nemam vremena sa nekim da kafenisem...po meni je nekulturno da on dodje,da mu ja skuvam kafu i da onda pocnem nesto da radim dok on melje...

on jednostavno,samo zvrcne na interfon -ja dosao...e,mislim se u PM

Uopste se ne javljam na interfon ukoliko mi se niko nije prethodno najavio. Porodica i prijatelji znaju da ,ukoliko nekim cudom ne mogu da nazovu ili poslaju poruku da dolaze, treba da zvone 3-4 puta, a na zvrckanje jednom ili dva puta ne reagujem uopste,ma ko bio. Isto vazi i za vrata,samo iskuliram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman ste nasli vremena za sebe(posle duzeg vremena),da se malo odmorite kad DING-DONG!Upadaju gosti(jos ako vole malo duze da sede)kuvaj kafu,sipaj sok,dete place,muz sedi...Da li pozelite da izadjete iz koze tada?Da li pomislite:"Bas sada ste nasli da dodjete?"

Nama se uglavnom svi najave prvo... Osim moje mame... Samo tek odjednom za vrata i to me bas iznervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi juce po prvi put imali bas iznenadne goste !!! Ja igram igrice i samo cujem zvono, pomislila da je komsija... Kad ono ova bosanka sto zivi blizu nas !!! Bas prijatno iznenadjenje !! Trebala je da dodje dan posle NOC VESTICA ali otisli bili za Bosnu... I ona nas juce zvala na broj koji je mm izgubio , i resila da dodje pa ako smo tu dobro je ako nismo nikom nista... Imala je srecu ehehee... A stan... Lom i grom :D heehe dobro ne bas toliko ali je lom :D Ona malecka se odusevila igrackama , deca se igrala, mi se raspricali , malo nam bilo neprijatno zbog loma ali ona zna kako je kad imas decu :P ,oni traze stan pa smo im predlozili stan ispod naseg... A ja jos juce bila u pidzame :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu,nemam taj problem. Nikada mi se nije desilo da neko dodje nenajavljen, sa drugaricama se dogovaram i po 2-3 dana unapred oko posete.

Jedna se skoro nasalila na taj racun. Kaze "ja kad hocu da pijem kafu sa tobom,treba da zakazem ko kod zubara". Al,bas me briga.

Volim da mi je stan cakum-pakum kad mi neko dodje, da imam soka,grickalica, napravim neku gibanicu ili nesto sl. tako da sam alergicna na to nenajavljivanje. Svi sa kojima se mm i ja druzimo znaju to,i postuju nas stav.

Moj mir i slobodno vreme ne dam nikad nikome!

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu,nemam taj problem. Nikada mi se nije desilo da neko dodje nenajavljen, sa drugaricama se dogovaram i po 2-3 dana unapred oko posete.

Jedna se skoro nasalila na taj racun. Kaze "ja kad hocu da pijem kafu sa tobom,treba da zakazem ko kod zubara". Al,bas me briga.

Volim da mi je stan cakum-pakum kad mi neko dodje, da imam soka,grickalica, napravim neku gibanicu ili nesto sl. tako da sam alergicna na to nenajavljivanje. Svi sa kojima se mm i ja druzimo znaju to,i postuju nas stav.

Moj mir i slobodno vreme ne dam nikad nikome!

E ovo ti je vrlo pametno i na vreme ucinjeno, treba od samog starta ljudima staviti do znanja sta moze a sta ne, inace nadrljas, pa dok ih posle "prevaspitas" prodju godine i potrosis dragoceno vreme i strpljenje. Meni su dolazili kad su hteli i ko je hteo, isto sam htela da je uvek sve tip-top a kako sam to uspevala samo moja dusa zna, a i zdravlje...

Samo ti cuvaj svoj mir, tako i treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman ste nasli vremena za sebe(posle duzeg vremena),da se malo odmorite kad DING-DONG!Upadaju gosti(jos ako vole malo duze da sede)kuvaj kafu,sipaj sok,dete place,muz sedi...Da li pozelite da izadjete iz koze tada?Da li pomislite:"Bas sada ste nasli da dodjete?"

Retko kad neko tako bane...a i ako bane,to je obicno neko ko je dobrodosao jer se dugo nismo videli...

Tu naravno ne racunam svekra koji iako smo mu rekli da se najavi,opet ima obicaj da bane...

A sto se sluzenja tice,mm ako je tu,on je taj koji kuva kafu,donosi sok,itd

Kada neko dolazi na rucak na primer,on kuva a ne ja...

imam srece,udala sam se za kuvara,tako da je on taj koji kaze "ajde izadji mi iz kuhinje,ne smetaj i ne kradi mi materijal"

Naravno to ako je kod kuce...u poslednje vreme radi od jutra do sutra :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Goldice,da li ga iznajmljujes povremeno?Mislim samo za kuhinju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman ste nasli vremena za sebe(posle duzeg vremena),da se malo odmorite kad DING-DONG!Upadaju gosti(jos ako vole malo duze da sede)kuvaj kafu,sipaj sok,dete place,muz sedi...Da li pozelite da izadjete iz koze tada?Da li pomislite:"Bas sada ste nasli da dodjete?"

Kod nas je bas tako skoro svakog dana :( ,retkost je da prodje dan da nam neko ne svrati,to je jedan od razloga zasto ne treba ziveti u centru grada :) ,ko god da krene u grad navrati na `mali predah`...doduse neki ljudi mi ne smetaju i ne opterecujem se oko posluzenja (pa ja bi bankrotirala verujte mi),skuvam kafu i sokic i CAO...ALI NEKI.... :angry: ,bas umeju da dosadjuju,ali sta cu ne mogu da ne otvorim vrata kad cujem zvonce :D Nadam se da ce se to promeniti kad dodje bebac :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Goldice,da li ga iznajmljujes povremeno?Mislim samo za kuhinju :lol:

ahahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U subotu sam se čini mi se po 1. put obradovala iznenadnim gostima...bilo nam je zaista prijatno i baš mi je bilo toplo oko srca što su onako banuli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj vikend smo mm, Stefi i ja bili znenadni gosti. Ja to ne volim, i grozim se kad mm ne najavi par dana ranije, već dan u dan, al je bilo super.

Iznenadili smo njegovu familiju, i bilo je super... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Badnje vece mi se javila svekrva da ce doci za Bozic sa sve svoje tri sestre i tri zeta... ajde, nije bas da su iznenadni, javili su se kasno uvece, a sutradan rano ujutru su vec bili ovde. Imala sam sigurno nekih 12 sati (noci) da sredim kucu i smislim cime cu ih posluziti, ali meni je to bilo iznenadno. Ponekad se desi da se samo javi meni i kaze da je u autobusu za ovamo i da hoce da iznenadi svog sina, tako da mu ne kazem. A ona vise iznenadi mene nego njega, ali nema veze...

Ostali uglavnom dodju najavljeni, osim sto moja mama ima akcije da samo zazvoni na vrata... doduse uvek ona zove da vidi sta radimo, jesmo li u guzvi ili planiramo jedan opusten dan, pa proceni da li bi smetala ili ne i onda samo zazvoni na vrata posle nekih pola sata koliko joj je potrebno da stigne do nas. Uglavnom me tako iznenadjuje kad sam sama sa bebanom (vecinom dana sam sama sa njim) tako da je mm-u drago sto je ona dosla da mi pravi drustvo, ali ponekad mi bude malo neprijatno zato sto ne znam da li je mm imao neke namere da dodje ranije kuci i provede jedno skromno popodne sa svojom malom porodicom.

U svakom slucaju, mene uvek prijatno iznenadi dolazak moje mame, najavljen ili ne, samo sto ne znam da li to moze da zasmeta mmu isto kao sto meni ponekad zasmeta iznenadni dolazak njegove mame...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.