Iznenadni gosti

odgovora

Objavljeno

uf,ne volim da mi neko bane! ne zato sto ne voim drustvo ,vec volim da se zna red.,mozda sam umorna dosla sa posla i spava mise,mozda sam upravo negde krenula ili neko drugi treba da mi dodje..ma bilo sta da je u pitanju,ja ne volim takvu slobodu koji drugi sebi daju.za mene je to nepostovanje i nekultura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Do duse, ja jos uvek nemam malo dete da place, al mi do sad nije smetalo. Jednostavno, ako ja tu osobu gotivim, onda je dobro dosla, ako ne, i najavljena kad dolazi, pobegla bih, a kamoli da da se nisam predhodno psihicki pripremila za nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi nasi prijatelji znaju da mi odmaramo od 15h do 18h, tako da nam tada niko ne dolazi. Sve van tog vremena nije strasno.

Recimo, ako dodje neko od svekrovih i svekrvinih prijatelja, mi se pojavimo cisto da im se javimo i sklanjamo se u nasu sobu. A opet zavisi ko je u pitanju.

U svakom slucaju, tu je dnevna soba za goste, a spavace sobe da se pobegne :lol::P:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala da ne volim nikako, a u nedelju sam htela da puknem zbog te nekulture. Zove moj ujak, koji živi u inostranstvu i pita da li smo kod kuće da dođu, ja mislim zeza se i kažem naravno samo izvolte, kaže on evo nas tu za 2 minuta. Ja u čudu... Nedelja popodne, kada kuvam ručak za ponedeljak, sređujem stan, odeća na sve strane, jer se pakujem za more, moram decu okupati, sušenje kose, oprati moju kosu, srediti nokte...da ne nabrajam...dolaze i kažu da će prespavati (njih četvero), mislili su kod ujninih roditelja, ali tamo je njena sestra i oni puk kod mene. I to kažu prespavati, ja pitam koliko ostaju, a oni do petka, ja kažem mi u sredu putujemo, a oni ladno, ma ok, možemo mi i sami ovde biti. E, tu mi puko film!!! Svašta sam rekla, posvađali se naravno, ali eto bezveze...sada su kod mojih u stanu od 35kvadrata, a moja mama danas čuva moju decu, a tata je na poslu...pa zar se tako dolazi, i to iz inostranstva, jel ja sedim kod kuće ceo dan i čekam da neko dođe da ga uslužim?! Njima nije jasno što ja besnim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala da ne volim nikako, a u nedelju sam htela da puknem zbog te nekulture. Zove moj ujak, koji živi u inostranstvu i pita da li smo kod kuće da dođu, ja mislim zeza se i kažem naravno samo izvolte, kaže on evo nas tu za 2 minuta. Ja u čudu... Nedelja popodne, kada kuvam ručak za ponedeljak, sređujem stan, odeća na sve strane, jer se pakujem za more, moram decu okupati, sušenje kose, oprati moju kosu, srediti nokte...da ne nabrajam...dolaze i kažu da će prespavati (njih četvero), mislili su kod ujninih roditelja, ali tamo je njena sestra i oni puk kod mene. I to kažu prespavati, ja pitam koliko ostaju, a oni do petka, ja kažem mi u sredu putujemo, a oni ladno, ma ok, možemo mi i sami ovde biti. E, tu mi puko film!!! Svašta sam rekla, posvađali se naravno, ali eto bezveze...sada su kod mojih u stanu od 35kvadrata, a moja mama danas čuva moju decu, a tata je na poslu...pa zar se tako dolazi, i to iz inostranstva, jel ja sedim kod kuće ceo dan i čekam da neko dođe da ga uslužim?! Njima nije jasno što ja besnim!!!

pa to je cist bezobrazluk,ne uzbudjuj se. Boze,oni dosli iz inostranstva,a ti umesto da padnes u nesvest ti tako,svasta. Ej,muka mi je od takvih :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala da ne volim nikako, a u nedelju sam htela da puknem zbog te nekulture. Zove moj ujak, koji živi u inostranstvu i pita da li smo kod kuće da dođu, ja mislim zeza se i kažem naravno samo izvolte, kaže on evo nas tu za 2 minuta. Ja u čudu... Nedelja popodne, kada kuvam ručak za ponedeljak, sređujem stan, odeća na sve strane, jer se pakujem za more, moram decu okupati, sušenje kose, oprati moju kosu, srediti nokte...da ne nabrajam...dolaze i kažu da će prespavati (njih četvero), mislili su kod ujninih roditelja, ali tamo je njena sestra i oni puk kod mene. I to kažu prespavati, ja pitam koliko ostaju, a oni do petka, ja kažem mi u sredu putujemo, a oni ladno, ma ok, možemo mi i sami ovde biti. E, tu mi puko film!!! Svašta sam rekla, posvađali se naravno, ali eto bezveze...sada su kod mojih u stanu od 35kvadrata, a moja mama danas čuva moju decu, a tata je na poslu...pa zar se tako dolazi, i to iz inostranstva, jel ja sedim kod kuće ceo dan i čekam da neko dođe da ga uslužim?! Njima nije jasno što ja besnim!!!

aaaaaaaa prevrce mi se stomak samo dok citam.Bas mi je drago sto ti je pukao film!

Neverovatni su stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Nemoj da brines Ruskinja... Ljudi jednostavno nemaju manire, a ti, ni bilo ko drugi, nije duzan da to trpi. Sledeci put, ukoliko ga i bude, ujak ce ti se najaviti mnogo mnogo ranije.

Meni je cak ruzno da se ljudi uvaljuju na spavanje nekome ko zivi u malom stanu. Drugo je kad ljudi zive u kuci sa 3-4 spavace sobe, a drugo je stan. To je bre velika obaveza, cak i sa najavljivanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Nemoj da brines Ruskinja... Ljudi jednostavno nemaju manire, a ti, ni bilo ko drugi, nije duzan da to trpi. Sledeci put, ukoliko ga i bude, ujak ce ti se najaviti mnogo mnogo ranije.

Meni je cak ruzno da se ljudi uvaljuju na spavanje nekome ko zivi u malom stanu. Drugo je kad ljudi zive u kuci sa 3-4 spavace sobe, a drugo je stan. To je bre velika obaveza, cak i sa najavljivanjem.

Ma veruj mi da je osecaj isti cak i kad imas pet spavacih soba. Ne radi se toliko o prostoru koliko o necijem bezobrazluku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala da ne volim nikako, a u nedelju sam htela da puknem zbog te nekulture. Zove moj ujak, koji živi u inostranstvu i pita da li smo kod kuće da dođu, ja mislim zeza se i kažem naravno samo izvolte, kaže on evo nas tu za 2 minuta. Ja u čudu... Nedelja popodne, kada kuvam ručak za ponedeljak, sređujem stan, odeća na sve strane, jer se pakujem za more, moram decu okupati, sušenje kose, oprati moju kosu, srediti nokte...da ne nabrajam...dolaze i kažu da će prespavati (njih četvero), mislili su kod ujninih roditelja, ali tamo je njena sestra i oni puk kod mene. I to kažu prespavati, ja pitam koliko ostaju, a oni do petka, ja kažem mi u sredu putujemo, a oni ladno, ma ok, možemo mi i sami ovde biti. E, tu mi puko film!!! Svašta sam rekla, posvađali se naravno, ali eto bezveze...sada su kod mojih u stanu od 35kvadrata, a moja mama danas čuva moju decu, a tata je na poslu...pa zar se tako dolazi, i to iz inostranstva, jel ja sedim kod kuće ceo dan i čekam da neko dođe da ga uslužim?! Njima nije jasno što ja besnim!!!

E SVASTA...stvarno nemam reci...krajnja nekultura...jos onaj deo,,mi idemo na more a njih zaboleMOGU ONI TU DA OSTANU``...ma ko su bre ti???samo si njih cekala da im ostavis stan i da ih gostis....nek si im rekla! pa nek se ljute,ko ne postuije mene ,ne posutjem ni ja njega...kad se sa nekim dogovorim,bice ugoscen najbolje sto imam..ali ove varijante mi se uopste ne svidjaju.moj dom je moje carstvo,tu ne dolazi svako,jedno je pomoci nekome ako mu je bas hitno,ali takvu slobodu ne dozvoljavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već pisala da ne volim nikako, a u nedelju sam htela da puknem zbog te nekulture. Zove moj ujak, koji živi u inostranstvu i pita da li smo kod kuće da dođu, ja misl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa akako samo ja ne mogu citirati postove, događa li se kome još ovo????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa akako samo ja ne mogu citirati postove, događa li se kome još ovo????

Samo klikni na "odgovor" i kada ti se pojavi tekst osobe koju citiras ti nista to ne menjaj vec samo ispod svega toga pisi svoj tekst i posle znas vec...postavis na forum... :) Mora da uspe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se gosti najavljuju....a inace kod nas je situacija, muz kuva kafu(posto ja uvek hvalim njegovu kafu da je bolja od moje, da bi je uvek kuvao, i deluje... :lol: :lol: ), ja sipam sok ili neko zestoko pice, a klinka je vec velika i ona nudi svoje igracke... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe sreca mala ,mogu da je zamislim kako daje barbike da se igraju ... :rolleyes::rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe pa barbike vec ne daje, daje uglavnom one igracke sa kojima se vise ne igra.. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se uglavnom svi najave. Tako i svekar i svekrva (njih sam to odmah naucila), a i moji roditelji (ne zivimo u istom mestu pa uvek kazu kad ce doci). Mi jos uvek nemamo decu, ali imamo neke navike kojih se pridrzavamo. Jednostavno, sve radimo onako kako nama odgovara. Svaki dan posle posla odmaramo i to svi znaju. Pre 18h niko i ne zove i ne dolazi. Neke fine goste imamo bas retko, najvise ih je bilo na pocetku, kad smo poceli da zivimo zajedno... Sada samo nasi pravi prijatelji.

Jedino moj brat dolazi u svako doba, a njemu je oprosteno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVEKAR!!grrrr :angry:

dokoni penzioner,bez bilo kakvog hobija,interesovanja,prijatelja i pre svega kulture!

od kad smo se doselili kod njega u komsiluk,on nalazi za shodno da se prosto pojavi ujutrru na kafi(doduse ,nije to svaki dan, ali jbg-NAJAVI SE!)

imali goset ili ne,njemu to nije problem,on je dosao ,a vi se *ebite! :angry:

danas mi je pukao film,posto je to otac mm-a,rekla sam mu da on resi tu stvar ,jer ako je ja budem resavala-nece biti dobro,opasno mi ponestaje strpljenja.

ono sto me,mozda,u celoj toj prici najvise pogadja je cinjenica da on ne dolazi tu radi nas ,tipa,dosao da vidi sina,obidje trudnu snajku ,vec da jednostavno ubije vreme! navikao je tako da svaki dan ide po rodbini(kod svojih sestara koje su tyakodje penzionerke pa imaju vremena na pretek) i ubija vreme,daveci sve redom svojim jednim te istim pricama.covek je u stanju da drzi visesatne monologe o temama koje te ne interesuju i davi pricama koje si cuo po 1000 000 put,a kad sa njim treba nesto da se konkretno dogovorimo,organizujemo kao porodica-nigde ga nema...ni mm nema zivaca za njega,ja jos manje...kad se beba rodi,tohga nece biti ,paili cemo milom ili silom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SVEKAR!!grrrr :angry:

dokoni penzioner,bez bilo kakvog hobija,interesovanja,prijatelja i pre svega kulture!

od kad smo se doselili kod njega u komsiluk,on nalazi za shodno da se prosto pojavi ujutrru na kafi(doduse ,nije to svaki dan, ali jbg-NAJAVI SE!)

imali goset ili ne,njemu to nije problem,on je dosao ,a vi se *ebite! :angry:

danas mi je pukao film,posto je to otac mm-a,rekla sam mu da on resi tu stvar ,jer ako je ja budem resavala-nece biti dobro,opasno mi ponestaje strpljenja.

ono sto me,mozda,u celoj toj prici najvise pogadja je cinjenica da on ne dolazi tu radi nas ,tipa,dosao da vidi sina,obidje trudnu snajku ,vec da jednostavno ubije vreme! navikao je tako da svaki dan ide po rodbini(kod svojih sestara koje su tyakodje penzionerke pa imaju vremena na pretek) i ubija vreme,daveci sve redom svojim jednim te istim pricama.covek je u stanju da drzi visesatne monologe o temama koje te ne interesuju i davi pricama koje si cuo po 1000 000 put,a kad sa njim treba nesto da se konkretno dogovorimo,organizujemo kao porodica-nigde ga nema...ni mm nema zivaca za njega,ja jos manje...kad se beba rodi,tohga nece biti ,paili cemo milom ili silom...

Joj, najvise mrzim to kad mi neko dodje da ubije vreme... :angry:

mm prijatelji su znali jedno vreme dok im je dete bilo malo, a zima napolju, da dodju vec u 17h, a mi radili do 16h, jos i lepo kazu da su dosli makar da dete malo promeni ambijent, ne znaju kako vise da je zabave, po ceo dan u kuci...

juuu, kako me je to nerviralo... :angry:

ali resila sam, par puta se nisam javila na tel. i molim lepo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, najvise mrzim to kad mi neko dodje da ubije vreme... :angry:

mm prijatelji su znali jedno vreme dok im je dete bilo malo, a zima napolju, da dodju vec u 17h, a mi radili do 16h, jos i lepo kazu da su dosli makar da dete malo promeni ambijent, ne znaju kako vise da je zabave, po ceo dan u kuci...

juuu, kako me je to nerviralo... :angry:

ali resila sam, par puta se nisam javila na tel. i molim lepo. :rolleyes:

ZNAM!

stvar je u tome dok smo bili u proslom stanu koji je bio nekih 10-15 min udaljen od njega-nije se pojavljivao 4 godine!!!bio je kad smo se uselili da vidi stan i kako smo se sredili,posle toga jos nekih 2-3- puta...za praznike i tako to.pa nisam imala taj problem.mi prosto nismo bliski sa nasim roditeljima( ni mm ni ja,pogotovo sto su obojica alkoholicari i bili su uzasni roditelji,majke nemamo),od samog starta zivimo odvojeno,sami i volimo nasu privatnost i da nas dan organizujemo po sopstvenom cefu

sad mu se jedna sestra preselila,pamu se smanjio krug ljudi za davljenje...eto ti njega kod nas...nemam ja nista protiv da on dodje,ali se najavi kao covek.mozda spavam,mozda neko treba da mi dodje,mozda treba nekud da idem(to se jos niej dogodilo,ali da me je zatekao na vratima,samo bih ga vratila kuci),mozda planiram nesto da radim i nemam vremena sa nekim da kafenisem...po meni je nekulturno da on dodje,da mu ja skuvam kafu i da onda pocnem nesto da radim dok on melje...

on jednostavno,samo zvrcne na interfon -ja dosao...e,mislim se u PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bre cisti bezobrazluk :angry::angry:

Sad i mene nervira :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bre cisti bezobrazluk :angry::angry:

Sad i mene nervira :angry:

jeste,cista sebicnost i bezobzirnost...kao da su svi dokoni kao on i imaju isprazan zivot kao sto je njegov :angry:

pa nismomu mi krivi sto se nije opet ozenio ili sto je zbog 20 godina odavanja alkoholu izgubio sve normalne ljude oko sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo takvih problema .. Od kad smo se preselili ovde niko nam nije samo banuo na vrata.. Jedva da nam neko i dolazi .. Samo je jednom moja sveki rekla evo stizemo za 10 min kuvaj kafu .. A mi brzo sredjuj igracke i lom sto napravial deca .. :D Obicno se najave nekoliko dana unapred pre no sto dodju..

I ne ostaju mnogo .. I obicno donesu nesto za grickanje i za decu uvek ... A samo dva puta su nam bili muzevlji prijatelji(momak i devojka) ,. Ja bi vollela da nam vise dolaze jer ponekad mi bas dosadno sama.. A i mi se naravno uvek najavimo ako hocemo da idemo kod svekrve .. Naravno ,pitamo dal su kuci i dal smetamo .. Ona je hvala bog bez dlaki na jezika pa ako smetamo ili ako hoce da se odmore samo nam kazu (ali to dosad nije bilo) i njoj lepo kad joj dodju unuci.. Evo sad cekamo da nam jave kad dolaze posto nece moci da dodju na rodjendan ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo takvih problema .. Od kad smo se preselili ovde niko nam nije samo banuo na vrata.. Jedva da nam neko i dolazi .. Samo je jednom moja sveki rekla evo stizemo za 10 min kuvaj kafu .. A mi brzo sredjuj igracke i lom sto napravial deca .. :D Obicno se najave nekoliko dana unapred pre no sto dodju..

I ne ostaju mnogo .. I obicno donesu nesto za grickanje i za decu uvek ... A samo dva puta su nam bili muzevlji prijatelji(momak i devojka) ,. Ja bi vollela da nam vise dolaze jer ponekad mi bas dosadno sama.. A i mi se naravno uvek najavimo ako hocemo da idemo kod svekrve .. Naravno ,pitamo dal su kuci i dal smetamo .. Ona je hvala bog bez dlaki na jezika pa ako smetamo ili ako hoce da se odmore samo nam kazu (ali to dosad nije bilo) i njoj lepo kad joj dodju unuci.. Evo sad cekamo da nam jave kad dolaze posto nece moci da dodju na rodjendan ..

to je skroz ok,kad te neko nazove i ljudski pita da li nesto radis i moze li da se dodje...mene nervira to sto on kao pao sa marsa...ja sam dosao...grrrrr :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bm nemoj sad da se nerviras zbog gerijatrije...polako...ili nabavi video interfon...ili mu bre reci...tebi bar to nije problem...sta je najgore sto moze da se desi? Da ne dolazi?! I ovako po prici kapiram da nije ni zasluzio bolji odnos...i to sto slusas ubitacne monologe je sigurno i vise nego sto je zasluzio...cuvaj ti svoje zivce i bebce a skartiraj te bezobzirne matorce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste,cista sebicnost i bezobzirnost...kao da su svi dokoni kao on i imaju isprazan zivot kao sto je njegov :angry:

pa nismomu mi krivi sto se nije opet ozenio ili sto je zbog 20 godina odavanja alkoholu izgubio sve normalne ljude oko sebe

Najgore je sto verovatno nije ni svestan, a i ne razmislja o tome, koliko je s*ebao svoj zivot i sta je sve mogao da ima, a nema i koliko on sad vama smeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.