Iznenadni gosti

odgovora

Objavljeno

Taman ste nasli vremena za sebe(posle duzeg vremena),da se malo odmorite kad DING-DONG!Upadaju gosti(jos ako vole malo duze da sede)kuvaj kafu,sipaj sok,dete place,muz sedi...Da li pozelite da izadjete iz koze tada?Da li pomislite:"Bas sada ste nasli da dodjete?"

Nika91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sreca sto ovde gosti obicno jave kad ce doci.... :lol: ...pre sam imala taj problem...jao sta sad da spremim na brzaka,imamo li da ih posluzimo i tako to!!Sad...savrseno me boli uvo.Samo se trudim da mi kuca bude uvek cista a za sve ostalo ce da se snadjem!!!Obicno su ti nenajavljeni gosti neko koga vrlo dobro poznajem i slobodna sam prema njima,pa bi ih bez razmisljanja zaposlila da kuvaju kafu ili nesto slicno!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zna biti neprijatno, ali ako nisu neki prefinjeni "vazni" gosti, nije me sramota da im iskreno pokazem kako sam umorna i zauzeta, pa ako njih posle sat vremena nije sramota da ostanu, mene nije sramota da im kazem kako se izvinjavam ali imam nesto da uradim , da odem ili tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada sam kuci mislim u nasu lepu srbiju nemogu posteno ni da se naspavam stalno neko dolazi....nekada mi bas strasno i dosaadi mi...a ovde se uvek gosti najave kada dolaze i uvek ono pitanje dali si slobodna,sta radis primas li goste.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada sam kuci mislim u nasu lepu srbiju nemogu posteno ni da se naspavam stalno neko dolazi....nekada mi bas strasno i dosaadi mi...a ovde se uvek gosti najave kada dolaze i uvek ono pitanje dali si slobodna,sta radis primas li goste.....

Isto tako i kod nas. Kad odem mojima ja preko praga, a na kapiji se novi pojavljuju! :lol: Nema veze sto smo mi zakazali nesto, sto smo tamo ogranicen broj dana, neki bas vole da se "utresu" sto kaze moj tata :P . Ajde dobro, hoce da vide dete, sve to stoji, al bre brate da se bar jave ne bi bilo problema. Naravno ne svi, srecom u manjini su takvi...

Ovde, s druge strane, ne moze nista bez ugovaranja po nedelju dana (barem) unapred i samo jednom smo imali tel. poziv: "Tu smo u komsiluku, jel mozemo da svratimo?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se srećom uvek najave :):D:rolleyes::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto zivimo sa voljenim svekrom i svekrvom kod njih je obicaj da se niko ne najavljuje samo bup-evo pune kuce. Jos zivimo u centru,preko puta pijace pa ti nasa kuca vise dodje kao neko svratist. U pocetku sam pizdela,sad sam se malo navikla ali mi i dalje jako smeta,ali ko te pite ako ti se ne svidja,izvoli. Najgore mi je sto svi svrata jos" jao, molim vas mogu li u wc?". Moja draga sveki se naravni nikada ne seti da izriba isti. Ju, izvinite,ja se malo zanela i skrenula sa teme. Kod mm i mene se vecinom najavljuju isto kao i mi kad zelimo da idemo kod nekog. Ne par dana unapred ali par sati da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je jako ruzno i nevaspitano ne najaviti se nekom ko ima malo dete ili bebu.. Nemam namere nikog da sluzim ako imam obaveze oko deteta pa neka se ljuti ko hoce.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto zivimo sa voljenim svekrom i svekrvom kod njih je obicaj da se niko ne najavljuje samo bup-evo pune kuce. Jos zivimo u centru,preko puta pijace pa ti nasa kuca vise dodje kao neko svratist. U pocetku sam pizdela,sad sam se malo navikla ali mi i dalje jako smeta,ali ko te pite ako ti se ne svidja,izvoli. Najgore mi je sto svi svrata jos" jao, molim vas mogu li u wc?". Moja draga sveki se naravni nikada ne seti da izriba isti. Ju, izvinite,ja se malo zanela i skrenula sa teme. Kod mm i mene se vecinom najavljuju isto kao i mi kad zelimo da idemo kod nekog. Ne par dana unapred ali par sati da.

jao,pa ti si ga bas ..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vecinu nasih naucili da se najave,ali se desi da zovu pa dodju za 15 min.U frizu uvek neko pecivo,naravno.Mada kada zelim da sto pre odu,nema klope :)Mene najvise izludjuju oni koji ostaju dugo,predugo,koji nemaju osecaj.I to uglavnom (za neverovati)oni sa decom(valjda misle ako njihova deca nemaju red da ni tudja ne treba da ga imaju).

A ovi slobodni,tj.bez dece, kao da imaju vise osecaja za kupanje,spavanje bebe,itd.A onda se pretvaram u idiota koji bukvalno pokusava da izbaci "drage" goste.Najvise volim one sto se najave bar dan ranije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se mnogo i ne dolazi. Nemamo velike rodbine, ali i te sto imamo oni se obicno najave. Desi se da nekad banu, ali obicno pre pozovu i svi znaju reda mojoj deci i kupe se da idu kuci pre devet sati (moja deca lezu u 9 i do 10 zaspu). I ja isto volim da se najavim sat-dva, ali nikako dan ranije, jer znam da bi taj domacin nesto posebno spremao (mantije, slatko) za mene, a ja to zaista ne volim. Dan ranije se obicno najavljuju posete tipa: svekrva sa nevestom, kad beba prvi put dolazi nekom u kucu i slicno, znaci one "posebne" posete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise volim da odem kod nekoga jer znam kada cu se vratiti! :lol: :lol: :lol: Salu na stranu, nemam neke nenajavljene goste a i ako se zadese, skuvam kaficu, sokic i dovidjence! Niste se najavili i nema nista od grickalica ili za klopu! :D :D :D Drugo je ako se najavi neka malo ozbiljnija poseta, tipa kum (zivi u CG) ili sveki, neko od mojih. Tada se razjurimo i mm i ja pa sve bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo da samo sto podjemo do grada kada mi zazvoni mobilni.Pitaju jel ste kuci,ja kazem posli smo u grad a oni e pa mi smo posli kod vas.I mi se vratimo kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desavalo da samo sto podjemo do grada kada mi zazvoni mobilni.Pitaju jel ste kuci,ja kazem posli smo u grad a oni e pa mi smo posli kod vas.I mi se vratimo kuci.

Ja se niakda ne vratim kuci. Lepo pitam da se vidimo kasnije ili neki drugi dan! Kome se svidja-svidja kome se ne svidja bas me briga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je jako ruzno i nevaspitano ne najaviti se nekom ko ima malo dete ili bebu.. Nemam namere nikog da sluzim ako imam obaveze oko deteta pa neka se ljuti ko hoce.. :angry:

Upravo tako! Ja tek ocekujem svoje prvo dete,ali odavno imam gard rema ljudima koji su dovoljno slobodni da mi planiraju vreme. Prestala sam da se kontrolisem u odnosu prema nekim ljudima ciju sam prostotu i bezobrazluk tolerisala pre trudnoce. Iskreno, uopste nemam neku zelju da pokazujem svoje dete rodbini i prijateljima kad se, boze zdravlja, rodi. Mislim da je za roditele bitno da u tom prvom periodu budu sto vide zajedno,a ne da zabavljaju posmatrace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vecinu nasih naucili da se najave,ali se desi da zovu pa dodju za 15 min.U frizu uvek neko pecivo,naravno.Mada kada zelim da sto pre odu,nema klope :)Mene najvise izludjuju oni koji ostaju dugo,predugo,koji nemaju osecaj.I to uglavnom (za neverovati)oni sa decom(valjda misle ako njihova deca nemaju red da ni tudja ne treba da ga imaju).

A ovi slobodni,tj.bez dece, kao da imaju vise osecaja za kupanje,spavanje bebe,itd.A onda se pretvaram u idiota koji bukvalno pokusava da izbaci "drage" goste.Najvise volim one sto se najave bar dan ranije :D

A obozavam te koji vuku decu na svadbe i ostale proslave, cija deca lezu s roditeljima oko ponoci i koja uopste ,kao sto si rekla,nemaju red. Nikad nigde nismo isli pre nego sto beba napuni bar dva meseca (cak ni kod devera) jer smatram da detetu i roditeljima treba mir i vreme da se naviknu na novonastalu situaciju. Kad se nas beban rodi u septembru/oktobru, uopste mi nece biti tesko da odbijem posete pre kraja drugog meseca. I vrlo dobro ce znati kad je vreme da idu kuci.

ps. a sta radite kad isti to roditelji s decom uopste ne sprecavaju dete da dira vsu bebu po licu, da je ljubi po rukicama i sl? zasto imam osecaj da ce pola rodbine da me se odrekne? i zasto se zvog toga ne potresam? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je jako ruzno i nevaspitano ne najaviti se nekom ko ima malo dete ili bebu.. Nemam namere nikog da sluzim ako imam obaveze oko deteta pa neka se ljuti ko hoce.. :angry:

Upravo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne volim iznenadne goste... volim da mi se svako najavi pre nego što dođe... ja ni kod komšija ne pozvonim a da ih prvo ne pozovem telefonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ps. a sta radite kad isti to roditelji s decom uopste ne sprecavaju dete da dira vsu bebu po licu, da je ljubi po rukicama i sl? zasto imam osecaj da ce pola rodbine da me se odrekne? i zasto se zvog toga ne potresam? ;)

Ja sam kao telohranitelj stajala uvek pored nje :) A onda decici(nisu ona kriva sto ih roditelji nisu naucili) 10x objasnis da bebu ako bas moraju,maze samo i iskljucivo po nogici.

A svako ko udje u kucu je morao prvo na ribanjac ruku.Kazu:'ciste su mi,samo sam izasao iz kola' ( i pipnuo kvaku,lift,kljuceve...) Jos mi se dize kosa na glavi od takvih

Mm i ja smo imali dogovor,on opominje svoje a ja svoje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je jako ruzno i nevaspitano ne najaviti se nekom ko ima malo dete ili bebu.. Nemam namere nikog da sluzim ako imam obaveze oko deteta pa neka se ljuti ko hoce.. :angry:

U potpunosti se slazem sa ovim komentarom,ja sam to rijesila tako sto sam i rodjenoj majci rekla da mi se fino najavi bez obzira sto je ona svjeza baka :huh: ...

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam problema sa nenajavljenim gostima. I prijatelji sa kojima se vidjamo bar 2 puta sedmicno, prvo nazovu u toku dana da se najave, a tako i mi njih.

A druge posjete tipa rodbine koja ne zivi bas blizu, najavljuju se na par dana ranije, jer pretezno ostaju malo duze, pa se tu angazujemo i mm i ja da spremimo dobar rucak, tortu, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao telohranitelj stajala uvek pored nje :) A onda decici(nisu ona kriva sto ih roditelji nisu naucili) 10x objasnis da bebu ako bas moraju,maze samo i iskljucivo po nogici.

A svako ko udje u kucu je morao prvo na ribanjac ruku.Kazu:'ciste su mi,samo sam izasao iz kola' ( i pipnuo kvaku,lift,kljuceve...) Jos mi se dize kosa na glavi od takvih

Mm i ja smo imali dogovor,on opominje svoje a ja svoje ;)

JAOOO,dobra si!TAko i treba! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim iznenadne goste, koji su u fazonu, bili smo u blizini , pa svratili. Njima dosadno kod kuće, pa došli mene da smaraju, kao da ja kod kuće sedim besposlena i čekam kad će neko da dođe. Nekoliko puta su se neki ispalili i sad se naučili redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nisu ucestali nemam nista protiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam raspolozena za goste,u bilo koje doba dana i kroz nasu kucu je prodefilovalo mnogo ljudi,ali u poslednjih tri do cetiri godine,taj broj se znatno smanjio,jednostavno iskristalisao se.Ja sam jedinica i kao mala sam decu uvek okupljala kod sebe,tako da sam to nastavila i kad sam se udala.Medutim ljudi su se izbezobrazili pa su stalno dolazili kod nas,a kad bih se ja njima najavila uvek su imali neki izgovor ne bi li ipak opet dosli kod nas.Kad sam tome stala na put vise nisam bila dobra,vec jako DVOLICNA.Sto me iskreno, danas i mnogo zabole.Ali zato sada imamo nas mali slatki krug prijatelja i rodbine koji mogu uvek da dodu nenajavljeno a da nas mnogo iznenade ali tako i mi kod njih.Trenutno odn. vec neko vreme najsladi iznenadni gost nam je Jana,ne zivimo u istom mestu pa kad nam nalete, braca se otkace i naravno vuku je svaki na svoju stranu,sto ona za sad stoicki podnosi,ujka se raznezi/mada to on kao nesto ne pokazuje mnogo,boze moj,ali mi svi primetimo/ a ja njena ujna i kuma se topim kad je pitaju,koliko voli ujnu,a ona rassssiiiiiiiiiiiri rukice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.