odgovora

Objavljeno

Ovde je jedna mama napisala da je joga opušta (za razliku od nas što nas opušta trošenje para, doterivanje i sl.) :) Nek se javi :)

Moja bivša diretkorka ima oko 60godina i izgleda fantastično a ide godinama na jogu.

Fantastično - jeste linija koju ima, kako zrači i kako žena ne krije ni jednu boru na licu a tako izgleda svže svaki dan. Verujem da joga ima veliki deo u tome, jer nema koga znam da je išao ili ide a da nema DOBROG efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja draga sestra je instruktor joge. Ona bar kaze da onoliko koliko fantasticno utice na liniju jos je bolja za dusu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda bih mogla i ja, pa imala bih svog instruktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda bih mogla i ja, pa imala bih svog instruktora.

Ja da imam instruktora, još i besplatnog - ne bih razmišljala, ali stvarno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, a ja u ovom mom seocetu a ona u Beogradu. Tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama dy jel li rođena seka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena, a ja veoma ponosna. Da me vidite kako sam digla nos. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama dy, jel mogu ja "preko veze" sa popustom :)?

Ja sam jako zainteresovana, u mom selu ima aerobik, al ja bih nešto suptilnije :rolleyes: :rolleyes: - jogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama dy, jel mogu ja "preko veze" sa popustom :)?

Ja sam jako zainteresovana, u mom selu ima aerobik, al ja bih nešto suptilnije :rolleyes: :rolleyes:

Moze naravno. :) Ko zeli nek mi se javi pa cu ja preko veze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. Volim yogu više nego sex :D

Na yogu sam krenula pre nekih godinu dana. I išla sam samo 3-4 meseca jer iskreno nisam više mogla sebi to da priuštim (oko 2.500din mesečno). Prvenstveno sam krenula iz zdravestvenih razloga (problemi sa kičmom) a onda sam se navukla i iz "duhovnih" povoda. Naime, izuzetno me je promenila i opustila i navela na put da počnem da razmišljam da savršenstvo pružiti ljubav, osmeh i pozitivnu energiju a ne čekati da ti bude pružena.

Trenutno ne vežbam ali sam zadržala onaj vid "opuštanja" odnosno da jednostavno zatvorite oči i da odete na neko vama predivno mesto i to učinite svaki dan pa makar na 10-20minuta. Jutarnji časovi, kada je tišina u kući su savršeni za to. I sada kada uhvatim sebe da sam besna samo sednem i zatvorim oči i ubeđujem sebe da je sve to prolazno (što i jeste) i vizueliziram tu negativnu energiju koju izbacujem i sebe i zamenim je nečim pozitivnim.

Evo par linkova pa... ko je zainteresovan...samo napred

Početni joga položaji

Opuštanje

Takođe sam negde na rapidsheru pronašla i skinula dvd sa vežbanjem pa ako nekoga interesuje pokušaću ponovo da pronađem taj link gde može da se skine. Ovih dana planiram da se vratim i vežbanju samo dok Emu vratim u stari režim spavanja.

PS što se tiče linije, mislim da sam nesvesno i ja smršala u tom periodu ali nisam se merila tako da ostaje verovanju na rečima poznanika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim. Volim yogu više nego sex :D

Na yogu sam krenula pre nekih godinu dana. I išla sam samo 3-4 meseca jer iskreno nisam više mogla sebi to da priuštim (oko 2.500din mesečno). Prvenstveno sam krenula iz zdravestvenih razloga (problemi sa kičmom) a onda sam se navukla i iz "duhovnih" povoda. Naime, izuzetno me je promenila i opustila i navela na put da počnem da razmišljam da savršenstvo pružiti ljubav, osmeh i pozitivnu energiju a ne čekati da ti bude pružena.

Trenutno ne vežbam ali sam zadržala onaj vid "opuštanja" odnosno da jednostavno zatvorite oči i da odete na neko vama predivno mesto i to učinite svaki dan pa makar na 10-20minuta. Jutarnji časovi, kada je tišina u kući su savršeni za to. I sada kada uhvatim sebe da sam besna samo sednem i zatvorim oči i ubeđujem sebe da je sve to prolazno (što i jeste) i vizueliziram tu negativnu energiju koju izbacujem i sebe i zamenim je nečim pozitivnim.

Evo par linkova pa... ko je zainteresovan...samo napred

Početni joga položaji

Opuštanje

Takođe sam negde na rapidsheru pronašla i skinula dvd sa vežbanjem pa ako nekoga interesuje pokušaću ponovo da pronađem taj link gde može da se skine. Ovih dana planiram da se vratim i vežbanju samo dok Emu vratim u stari režim spavanja.

PS što se tiče linije, mislim da sam nesvesno i ja smršala u tom periodu ali nisam se merila tako da ostaje verovanju na rečima poznanika.

Ana,hvala ti za ovo.

Ne samo da je skupo,nego ne znam ni da li će ko moći da mi čuva dete,a i ide zima,pa me niko neće isterati iz kuće,pa ako te ne mrzi,postavi taj link za download ako pronađeš,jer moram biti sam svoj majstor.

Uvek me je zanimalo,a nikad se nisam informisala,sve kao nemam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću, verovatno ću večeras da se potrudim (čim Emu uspavam) i naravno podeliću sa vama na šta god još naiđem. Pa, da krenemo zajedno u vežbanje i "smirivanje" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad, rado bih vam napisala i neke informacije koje sam dobijala od yoga učitelja

Šta vam je potrebno za vežbanje:

1. jedna malo deblja prostirka, koliko da vas pod ne žulja

2. tzv kocka, odnosno jedan "deblji" predmet od tvrdog materijala koji će vam biti pomoćno sredstvo kod nekih vežbi. Za neke vežbe, kao pomoćno sredstvo (ako nemate kocku) može da vam pomogne urolana tepih staza

3. pamučna odeća (čarapice ili bosi, trenerka, šira majica i majica sa dugim rukavima). bitno je da sve bude što komotnije i da vas ne žulja

Vežba se samo do granice kada vam prija. U svakoj vežbi čim osetite da vam mišići podrhtavaju i da ulaze u osećaj bola popustite ili prekinite tu vežbu i vratite se u tzv neutralni položaj (što će te vežbanjem videti koji je to položaj).

Disanje je azbuka joge. Joga nema smisla ako na ovo ne obratite pražnju prilikom vežbe. Iskreno i neće biti problem jer jednostavno se takav ritam disanja sam nametne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra mi dolazi sestra pa ako vas nesto zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad, rado bih vam napisala i neke informacije koje sam dobijala od yoga učitelja

Šta vam je potrebno za vežbanje:

1. jedna malo deblja prostirka, koliko da vas pod ne žulja

2. tzv kocka, odnosno jedan "deblji" predmet od tvrdog materijala koji će vam biti pomoćno sredstvo kod nekih vežbi. Za neke vežbe, kao pomoćno sredstvo (ako nemate kocku) može da vam pomogne urolana tepih staza

3. pamučna odeća (čarapice ili bosi, trenerka, šira majica i majica sa dugim rukavima). bitno je da sve bude što komotnije i da vas ne žulja

Vežba se samo do granice kada vam prija. U svakoj vežbi čim osetite da vam mišići podrhtavaju i da ulaze u osećaj bola popustite ili prekinite tu vežbu i vratite se u tzv neutralni položaj (što će te vežbanjem videti koji je to položaj).

Disanje je azbuka joge. Joga nema smisla ako na ovo ne obratite pražnju prilikom vežbe. Iskreno i neće biti problem jer jednostavno se takav ritam disanja sam nametne.

Hvala Ana na trudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra mi dolazi sestra pa ako vas nesto zanima...

Jao bila bih ti zahvalna ako bi je pitala kako da izvedem tehniku neizmeničnog disanja kroz nozdrve ako imam hroničnih problema sa sinusima i skoro uvek mi je bar jedna nozdrva potpuno začepljena?

Hvala ti puno a i njoj se zahvali i izvini na maltretiranju.

Tiko, nema na čemu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricala mi je nesto u vezi disanja, cini mi se da mi je rekla da vrlo retko disemo na obe nozdrve istom jacinom. Tako nesto...

Sad smo se cule...

Nadi sodan je vezba naizmenicnog disanja i ona kaze da je odlicna kad si uznemiren i da te super smiri. E sad kaze ako ti je skroz zapusen nos da ne mozes to da radis a ako mozes bar malo da dises onda moze. Jos kaze da usmrkujes kroz nos slanu vodu i sutra ce ona da ti kucka ima i neka posuda koju jogini koriste kaze nesto kao cajnik i sluzi za te probleme koje ti imas. Pita te gde si isla na jogu i na koju jogu si isla? Al ga srocih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricala mi je nesto u vezi disanja, cini mi se da mi je rekla da vrlo retko disemo na obe nozdrve istom jacinom. Tako nesto...

Sad smo se cule...

Nadi sodan je vezba naizmenicnog disanja i ona kaze da je odlicna kad si uznemiren i da te super smiri. E sad kaze ako ti je skroz zapusen nos da ne mozes to da radis a ako mozes bar malo da dises onda moze. Jos kaze da usmrkujes kroz nos slanu vodu i sutra ce ona da ti kucka ima i neka posuda koju jogini koriste kaze nesto kao cajnik i sluzi za te probleme koje ti imas. Pita te gde si isla na jogu i na koju jogu si isla? Al ga srocih.

Lepo si opisala i razumem te za tu keramičku posudu, znam kako izgleda. Čak je i kod tog instruktora joge moglo da se poruči odnosno kupi. Još uvek se dvoumim oko kupovine jer baš mi je nekako strah oko prave primene iste. Ijako me drugarica ubeđuje da je sasvim jednostavno.

Išla sam na tzv Radža joga (početni stepen) kod instr. Laze (nemam pojma prezime). On je pre predstavljao jednu Novosadsku školu a sada ima svoju ovde u Zemunu.

Evo nađoh i njihov link Lotos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas cu sutra da joj pokazem ovaj link, a sto se tice te posude i ona kaze da je jednostavno. Nesto, kako sam ja razumela, nagnes se na jednu stranu sipas nesto iz te posude u jednu nozdrvu a na drugu izlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas cu sutra da joj pokazem ovaj link, a sto se tice te posude i ona kaze da je jednostavno. Nesto, kako sam ja razumela, nagnes se na jednu stranu sipas nesto iz te posude u jednu nozdrvu a na drugu izlazi.

Sipa se morska voda. A fora je da se očisti kao što bi trebalo i bebicama da čistimo sa fiziološkim rastvorom.

Pitanje za tvoju sestru:

koliko košta ta keramička posuda, gde se kupuje i kako se pravi taj rastvor sa morskom solju?

Hvala i tebi i njoj puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://healthandyoga.com/html/clean/nasal.html

Ne znam da li ime da se kupi u Beogradu,ali mozes da probas u joga centrima.Posuda se napunu mlakom vodom i doda se kasicica soli na pola litra vode.To se zove jala neti mozes naci na internetu pa se bolje informisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.