Kila na stomaku

odgovora

Objavljeno

Pozdrav!

Da li neka od mama ima problem sa kilom na stomaku nakon porođaja? Moja se prostire od pupka do ispod grudi i grozno izgleda.Kao da sam u petom mesecu trudnoće. Radim vežbe ali rezultati su spori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada si se porodila, i ko ti je konstatovao kilu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre skoro godinu dana. Nisam ni išla kod hirurga ali znam i sama šta je kila. Moja kuma je imala sličnu pa je operisala. Ja još ne mogu na operaciju jer dojim. Zanima me da li mogu nekako da ublažim ovu loptu na stomaku, nekim vežbama, pojasom ili...Baš me nervira. Počinje proleće a ja ne mogu ništa normalno da obučem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvom porodjaju dobila kilu na stomaku jer su me poradjali sa vakumom. Znam kako ti je sto se tice oblacenja i da znas da vezbama nista neces postici. Meni su savetovali jos jednu trudnocu pa onda operaciju. Ovo prvo sam ih poslusala, rodila sam jos jedno dete, ali ovo drugo jos uvek nisam ali moracu i to sto pre jer osecam bolove a i hocu da mi stomak normalno izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nosiš neki steznik i koliko on može da pomogne. U septembru treba da se vratim na posao. Radim u školi. Ne znam kako ću sa ovakvim stomakom među ljude. Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nosiš neki steznik i koliko on može da pomogne. U septembru treba da se vratim na posao. Radim u školi. Ne znam kako ću sa ovakvim stomakom među ljude. Pozdrav!!!

Nosim neki steznik pompein ali on mi samo blago zategne stomak i to je to. Skupljam hrabrost da ovih dana odem kod dr opste prakse i uzmem uput za hirurga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim neki steznik pompein ali on mi samo blago zategne stomak i to je to. Skupljam hrabrost da ovih dana odem kod dr opste prakse i uzmem uput za hirurga...

Da li si bila kod hirurga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvom porodjaju dobila kilu na stomaku jer su me poradjali sa vakumom. Znam kako ti je sto se tice oblacenja i da znas da vezbama nista neces postici. Meni su savetovali jos jednu trudnocu pa onda operaciju. Ovo prvo sam ih poslusala, rodila sam jos jedno dete, ali ovo drugo jos uvek nisam ali moracu i to sto pre jer osecam bolove a i hocu da mi stomak normalno izgleda...

Nema tu drugog rešenja..moraš na operaciju..ali operacija nije komplikovana i hvala bogu retke su komplikacije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu drugog rešenja..moraš na operaciju..ali operacija nije komplikovana i hvala bogu retke su komplikacije ;)

Jos nisam otisla kod hirurga...sad idem sa sinom u Sokobanju pa cemo onda na more...mozda tamo u septembru i skupim hrabrosti i odem na tu operaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micika sta je bilo sa tvojom kilom i kako to izgleda?meni je ostao debeli stomak evo vec 3nedelje ako sam se porodila pa ne znam mozda i ja imam tu kilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micika sta je bilo sa tvojom kilom i kako to izgleda?meni je ostao debeli stomak evo vec 3nedelje ako sam se porodila pa ne znam mozda i ja imam tu kilu?

Lako možeš da proveriš da li je kila. Legneš na leđa sa otkrivenim stomakom. Polako se podižeš u sedeći položaj gledajući stomak. Ako na sredini iskače jedna guka verovatno jeste kila. Ako ti je stomak ravan onda nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Takodje imam kilu, mislim da sam je dobila u trudnoci...nisam sigurna, ali posto sam se ugojila jako puno i bila jako teska mislim da se desilo tad. U svakom slicaju nije bitno, bitno je da je kilica tu :rolleyes:

Porodila sam se pre godinu dana, i stomak mi i dalje izgleda kao da sam u petom mesecu trudnoce, iako sam da napomenem povratila staru kilazu tj. kao pre trudnoce.

E sad, nisam pametna da li da opet ostanem u drugom stanju ili prvo da se operisem !?

Bojim se da mi se stanje ne pogorsa tj. da se to ne razvuce jos vise, a opet nesto mi se neda na operaciju (moras da mirujes itd. pa se bojim da se opet ne ugojim kao prvi put)

Ako ima neko sa slicnim nedoumicama volela bih da se javi :rolleyes:

Potpuno te razumem. Isto mi je kao tebi. Moja kuma je operisala kilu nakon trećeg porođaja. Njen stomak sada odlično izgleda ali ima veliki ožiljak. Trebalo bi da se operacija obavi onda kad odlučiš da ne želiš više dece. Ja imam dva sina i nisam još sigurna da li ću roditi treće dete. Ali treba izdržati sa ovom loptom na stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila kod ginekologa i on se cudi sto nisam jos uvek operisala kilu a ja nisam jer mislim mozda cu roditi jos jednu bebu a kazu da se pre zatrudnjivanja kila ne operise jer postoji opasnost da mrezica (koju ti pri operaciji kile stave), pukne... a stomak mi visi i nervira me i boli me kada podignem nesto tesko...juce mi je majka rekla da imam veci stomak od nje i u pravu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim kao sto sam i obecala. Danas sam bila na dogovorenom razgovoru kod hirurga i rekao mije da kila nije velika, i da se bacim na jacanje trbusnih misica, jer postoji mogucnost da se vrati na svoje mesto, i za sad da je bolje da se ne operisem.

Nadam se da je u pravu, a i na neki nacin mi je laknulo.

E sad, sta mi Bog da... :huh:

Moja kila je ogromna, od ispod grudi do ispod pupka. Strašno. Ja nisam ni bila kod hirurga jer znam šta će mi reći. Svako veče radim trbušnjake ali to ne vredi. Već je počelo i psihički da mi smeta. Radim u školi a znate kakva su deca. Kad me neko pita da li sam trudna, poludim. Ništa mi ne stoji lepo. Stomak mi je postao pravi kompleks. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kila je ogromna, od ispod grudi do ispod pupka. Strašno. Ja nisam ni bila kod hirurga jer znam šta će mi reći. Svako veče radim trbušnjake ali to ne vredi. Već je počelo i psihički da mi smeta. Radim u školi a znate kakva su deca. Kad me neko pita da li sam trudna, poludim. Ništa mi ne stoji lepo. Stomak mi je postao pravi kompleks. Pozdrav!

Moja Miro, skroz te razumem! Sta da ti kazem kad ja u gradskom prolazim kao trudnica i to ladno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Miro, skroz te razumem! Sta da ti kazem kad ja u gradskom prolazim kao trudnica i to ladno!!!

Lakše mi je kad nisam jedina. Hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se dugo nije pisalo... Ima li nekog sa slicnim problemom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.