Skinuli smo pelene

odgovora

Objavljeno

Evo da se pohvalim da smo u Novu Godinu usli bez pampersa! :) Skinuli smo odmah i dnevni i nocnu.Evo vec par dana redovno ide na nosu, samo se dva,tri puta upiskio preko dana a nocu samo jednom do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pohvalim da smo u Novu Godinu usli bez pampersa! :) Skinuli smo odmah i dnevni i nocnu.Evo vec par dana redovno ide na nosu, samo se dva,tri puta upiskio preko dana a nocu samo jednom do sad.

Bravo, bravo! Da li ga 'hvatas' kad mu se piski ili ima momente da ti kaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo definitivno skinuli i noćnu pelenu pre 10-ak dana. S tim što devojku moram da nosim na wc-šolju oko 4 ujutru inače se obavezno upiški,i apsolutno joj ne smeta da bude mokra do ujutru. Opet kažem da je sa Anjom to sve bilo relativno lako,brzo je skontala šta treba da radi,dok slutim da ću sa Enom imati problema oko to ovikavanja. Videćemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kontam ti pričaš za Anju...a ustvari odvikavaš moju snajku...pa mala je ona još uvijek <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kontam ti pričaš za Anju...a ustvari odvikavaš moju snajku...pa mala je ona još uvijek <_<

Slažem se, ima vremena...

A Marina, vidi - svi se otimamo oko tvoje male devojčice - i ja sam rekla da je hoću za snajku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo skroz skinuli dnevnu,sam se skida da piski i da kaki,nekad malo pusti u gacice ali to je zbog hulahopki,treba ih skinuti,a kad budem videla da je nocna suva skidam,necu da ga budim da piski,nek nauci da ne piski nocu,piski pre spavanja i kad ustane i kraj.Sad kad ga skidam,pelena je skoro prazna,piski mozda jednom i to mislim pre nego sto i zaspi,par puta je rekao pikam.Ali polako,nek mu bude toplo na guzi jos ove zime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma o Anji i pričam :lol:

O Eni teško da ću pričati bar još godinu dana. :lol: Hoću da kažem da sam Anju već stavljala na nošu sa nekih 14 meseci,i ona je bez problema sedela(nesvesno naravno) i Raadila radnju,a Enu sam pokušala eto da kažem iz zezanja da stavim na nošu,kao da sam je stavila na žar. Nema teorije da sedne,a nešto drugo i da ne pomislim da će uraditi- i neka je imamo vremena.

My heart i ja sam tako mislila, neću je ni buditi,i skinuću joj noćnu kad bude suva. I tako bila joj je suva pelena nekih mesec-dva,i ja rekoh to je to,spremna je. Tako je i bilo prvih par noći i bez pampersa,pa je onda počela dve-tri noći za redom da piški u krevet. Onda sam ne nekoliko noći nosila na wc. Znači upiški se obavezno u toku noći (zadnjih) a pampers mi se ne vraća ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj slatke ste mi sa Deda Mrazom! Ziveo Deda Mraz! :DDDDD Slatkisi mali <3

Bravo za Nikolicu,velikog momka!!!

Mi smo dnevnu pelenu skinuli oko 2. rodjendana,a nocnu oko treceg i to na jedvite jade.Mina se jedno jutro probudila i rekla da hoce da piski.Ja mislila da me zeza ,kad ona stvarno piskila.I tako je nastavila da trazi svaki put jedno mesec dana.E,onda je jedno mesec dana kakila u gace,nije bilo sanse da kaze kad hoce da kaki.Kada je to prestalo,onda je par meseci znala da se upiski jednom dnevno.Znaci,nikad dva puta,nikad tri puta,vec svaki dan po jednom.E,to me je vec izludjivalo.I sad mislim da je terala neki inat.Ako 5 puta zna da trazi,a 6. se upiski,onda je tu verovatno nesto drugo bilo po sredi.A sa nocnom smo se namucili bas.Njij je pelena uvek bila prepuna ujutuj.Znaci,u te tri godine ni jednom se nije probudila sa suvom pelenom.Vidim ja da do te suve pelene nece ni doci i rekoh da probam da joj skinem.Stavljala sam je nocu na nosu po 2-3 puta.Nekad se upiski,nekad ne.I to je bas potrajalo.Nekako mi je bas bilo zao kad se upiski ,a ja je presvucem preko noci,a ona ujutru ustane sva ponosna i kaze:"Vidis mama da se nisam upiskila." Kada sam otisla u porodiliste ,zaboravila sam da kazem mm da mora da je budi nocu.A posto je spavala sa njim u krevetu probude se jedno jutro skroz mokri.Pita njega Mina onako tuzno:"tata,a zasto smo mi mokri?" A on joj kaze,da joj ne poljulja samopouzdanje ,kako su se oznojili.Posle Mina,kad god se upiski,ustane ujutru i kaze:"Joj,mama,opet sam se oznojila." I tako,to je bas potrajalo,sigurno 3-4meseca.Bas smo se namucili.

Jaoj Viki, ja sam piskila u krevet do polaska u skolu! Malo malo, pa se nocu upiskim! Desavalo se i da se budim i da sama idem da piskim, ali... mada se moja mama nije puno brinula oko toga, samo da joj ja budem "ziva i zdrava". Doktori su to pripisivali mojoj slaboj besiki, a na kraju nije ispalo nista od toga, hvala Bogu! :)

I mi smo definitivno skinuli i noćnu pelenu pre 10-ak dana. S tim što devojku moram da nosim na wc-šolju oko 4 ujutru inače se obavezno upiški,i apsolutno joj ne smeta da bude mokra do ujutru. Opet kažem da je sa Anjom to sve bilo relativno lako,brzo je skontala šta treba da radi,dok slutim da ću sa Enom imati problema oko to ovikavanja. Videćemo

Jaaoj Marina, svaka cast! Ti si moj idol! :D

Ja hocu da skinem detetu pelenu sa godinu i par meseci :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma o Anji i pričam :lol:

O Eni teško da ću pričati bar još godinu dana. :lol: Hoću da kažem da sam Anju već stavljala na nošu sa nekih 14 meseci,i ona je bez problema sedela(nesvesno naravno) i Raadila radnju,a Enu sam pokušala eto da kažem iz zezanja da stavim na nošu,kao da sam je stavila na žar. Nema teorije da sedne,a nešto drugo i da ne pomislim da će uraditi- i neka je imamo vremena.

My heart i ja sam tako mislila, neću je ni buditi,i skinuću joj noćnu kad bude suva. I tako bila joj je suva pelena nekih mesec-dva,i ja rekoh to je to,spremna je. Tako je i bilo prvih par noći i bez pampersa,pa je onda počela dve-tri noći za redom da piški u krevet. Onda sam ne nekoliko noći nosila na wc. Znači upiški se obavezno u toku noći (zadnjih) a pampers mi se ne vraća ponovo.

Ja navijam za to da ne vracas pamper! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoj Marina, svaka cast! Ti si moj idol! :D

Ja hocu da skinem detetu pelenu sa godinu i par meseci :P:D

Ha,ha pa i ja sam tako htela,al deca neće :lol: Na kraju ipak bude po njihovom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, bravo! Da li ga 'hvatas' kad mu se piski ili ima momente da ti kaze?

hvatam ga,nudim otprilike na sat i po do dva i redovno ide evo vec dve nedelje,nece ili ne zna da trazi nosu.U vrticu se jos nije upiskio,verovatno ga cesce nude.Ali i ovo je veliki napredak za nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sto se nose tice aktivniji od srede.Prva tri dana sam mu skinula pelenu i konstantno je odbijao nosu sve je zavrsavao u gacice.Vec sam mislila da odustanem posebno jer sam izabrala jako los period za skidanje pelena, kad je on poceo da primecuje da upiskiti se u gacice i nije bas prijatno,tako da je kad sam mu ponudila nosu resio da piski u nju ali samo da stoji, (pobogu tako rade decaci :lol: ).Tako da evo vec nekoliko dana piskimo samo u nosu iako sam mu pelenu vratila jer je poceo da kaslje pa nisam htela da se razboli zato sto sam ja zapela da se otarasimo pelene bas sad.Uglavnom, pelena je suva ceo dan jer mu nudim nosu otprilike na svakih sat vremena cak i nocu ostane suva jer piski pred kupanje u kadu to mu je interesantno, i ostane suv sve do jutra kad mu opet ponudim nosu.Mislim da smo na dobrom putu da uskoro potrazi nosu sam kad oseti potrebu samo me brine to sto od ponedeljka opet krece u vrtic pa se bojim da se ne vratimo na pocetak.Planiram da razgovaram i sa vaspitacicama samo nisam sigurna koliko ce one biti raspolozene da ga nutkaju nosom svakih sat vremena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sto se nose tice aktivniji od srede.Prva tri dana sam mu skinula pelenu i konstantno je odbijao nosu sve je zavrsavao u gacice.Vec sam mislila da odustanem posebno jer sam izabrala jako los period za skidanje pelena, kad je on poceo da primecuje da upiskiti se u gacice i nije bas prijatno,tako da je kad sam mu ponudila nosu resio da piski u nju ali samo da stoji, (pobogu tako rade decaci :lol: ).Tako da evo vec nekoliko dana piskimo samo u nosu iako sam mu pelenu vratila jer je poceo da kaslje pa nisam htela da se razboli zato sto sam ja zapela da se otarasimo pelene bas sad.Uglavnom, pelena je suva ceo dan jer mu nudim nosu otprilike na svakih sat vremena cak i nocu ostane suva jer piski pred kupanje u kadu to mu je interesantno, i ostane suv sve do jutra kad mu opet ponudim nosu.Mislim da smo na dobrom putu da uskoro potrazi nosu sam kad oseti potrebu samo me brine to sto od ponedeljka opet krece u vrtic pa se bojim da se ne vratimo na pocetak.Planiram da razgovaram i sa vaspitacicama samo nisam sigurna koliko ce one biti raspolozene da ga nutkaju nosom svakih sat vremena....

Pa,mislim da ne bi trebalo da se bune,al ti vidi. Tako sam i ja mom,cim malo zaslini ja mu vracala pelenu,ali sad vise nije mokar pa nemamo tih problema.Kazem ja,nema nista od skidanja pelene dok oni to ne rese da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvatam ga,nudim otprilike na sat i po do dva i redovno ide evo vec dve nedelje,nece ili ne zna da trazi nosu.U vrticu se jos nije upiskio,verovatno ga cesce nude.Ali i ovo je veliki napredak za nas :)

Naravno da je napredak. U nekom trenutku pokusaj da mu ne nudis da vidis da li ce da trazi. Ja kad sam prestala da nudim, pruzila sam mu sansu da sam kaze. ;)

Marina, moje dete je imalo suvu nocnu pelenu jos sa 14 meseci. Ako bi se i desilo da se upiski, budio bi se uplakan. Ja sam mu lakse skinula nocnu nego dnevnu. Medjutim, sad, posle 5 meseci od skidanja i dnevne i nocne, budi se svaku noc da piski. :blink:

Ja sam to povezala sa fazom vezanom za rast zuba(petica) i nervoze. Po meni, bude tu oscilacija, pa nekad i mora da se ustane da se piski. ;) Ja mislim da je dobro, kad se vec ponekad piski nocu, da se dete nauci da se budi samo. U vasem slucaju to nije ako njoj ne smeta sto je mokra i tako spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa njoj stvarno ne smeta da spava mokra,zato je ja podižem,a opet nisam pametna šta da radim,ne bih da joj stvaram naviku takvu,ako će tako onda da joj vratim pampers? Ili ne? S druge strane ja sam jako dugo piškila noću u krevet,pa možda ima malo i toga(genetike)? Neznam sta da radim :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar je piskio nocu do pune tri godine, evo i bato ce izgleda da ga nasledi. Luka ne nosi danju pelene, mada mu stavim za dnevno spavanje ali je odavno suva, ali zato ujutru kad ustane uh bas je puna. Ali sam resila da se ne nerviram, kod P je to doslo samo po sebi, valjda ce i kod L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa njoj stvarno ne smeta da spava mokra,zato je ja podižem,a opet nisam pametna šta da radim,ne bih da joj stvaram naviku takvu,ako će tako onda da joj vratim pampers? Ili ne? S druge strane ja sam jako dugo piškila noću u krevet,pa možda ima malo i toga(genetike)? Neznam sta da radim :wacko:

Mogu misliti kako je mucno presvlaciti je u pola noci ili ujutro. Po meni, kad vec nije svesna, vrati joj pelenu. Drugo je ako ti mozes da vidis da se ona vrti dok spava ili bilo kako pokazuje neku neprijatnost kada se upiski ili neposredno pre nego sto ce da piski. ako nema znakova, nema vajde, samo tvoja muka.

Bas sto kaze Dy, ja mislim da se sve resava sa 3 godine ako ne pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedan problem sa devojcicom koja ima 4.5 god. I dalje nocu moram staviti pelenu. Sa tri god. je ostavila ali tada je dosla na svet seka tako da smo morali vratiti pelene jer zbog ljubomore je pocela opet nocu piskiti i to na svakih pola sata, (tako bar kaze dr. da je zbog ljubomore).

Desetak dana joj posle 19h ne dajem da pije nista, ode na nosu pre spavanja to je oko 21h i moram je staviti opet oko ponoci pa tako do jutra izdrzimo.

Juce je oko 20h popila pola case vode i nije docekala ponoc da je u stavim na nosu vec se sat vremena ranije upiskila, zabrinjava me to sto se ona ne probudi, njoj to ocigledno ne smeta. Da li je neko imao slican problem?

Stvarno ne znam sta da radim... :(

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam jedan problem sa devojcicom koja ima 4.5 god. I dalje nocu moram staviti pelenu. Sa tri god. je ostavila ali tada je dosla na svet seka tako da smo morali vratiti pelene jer zbog ljubomore je pocela opet nocu piskiti i to na svakih pola sata, (tako bar kaze dr. da je zbog ljubomore).

Desetak dana joj posle 19h ne dajem da pije nista, ode na nosu pre spavanja to je oko 21h i moram je staviti opet oko ponoci pa tako do jutra izdrzimo.

Juce je oko 20h popila pola case vode i nije docekala ponoc da je u stavim na nosu vec se sat vremena ranije upiskila, zabrinjava me to sto se ona ne probudi, njoj to ocigledno ne smeta. Da li je neko imao slican problem?

Stvarno ne znam sta da radim... :(

Tema postoji...te i tamo možeš pitati, ali i pročitati dosta toga na ovo što tebe zanima. Dobro došla na forum! :)KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...ja se čudim otkud ja na ovoj temi... :D admini brzi, nema šta... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje:

Kada su vasi decaci poceli da piske stojeci? Da li je to bio 'proces' ucenja ili je doslo samo po sebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje:

Kada su vasi decaci poceli da piske stojeci? Da li je to bio 'proces' ucenja ili je doslo samo po sebi?

To je proces učenja...dakle kada mu se piški odmah na WC šolju i pokažeš mu kako da drži pišu i da tako piški...takođe i napolju kada je samo ga tako skini i neka piški...tj. neće on sigurno odmah tako piškiti, ali kada se odlučiš za taj način, nema više sedenja. Mom Aleksi je to odmah bilo sve jasno, ali verovatno da ima uticaja što ide u vrtić, jer vidi da i tamo dečaci tako piške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je Luka prvo i piskio samo stojeci, dugo nije hteo na nosu.. pa je onda prihvatio i nosu..

mislim da tu nema mnogo sta da se uci. kako mu je lakse i kad mu dodje sam ce da trazi da piski na solju stojeci.

mi bar njega nismo ucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Petru je na pocetku bilo zabavno da piski u Wc solju stojeci, ali ga je to proslo posle mesec dana. Sada uspevamo napolju da piskimo stojeci, ali tek kada mu 'dogori' i kada mu ne dam da mrdne. Nadam se da to nece dugo trajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi sa Lukom imamosad drugi problem i nije za ovu temu..

ljubomora zbog Stefana i upiskavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.