Skinuli smo pelene

odgovora

Objavljeno

Kod nas je obrnuto,kakimo redovno u nosu ali i dalje cesto u gace mad ne stalno.Juce smo bili na nekom slavlju i ona je uredno trazila da piski ali jutros se kuci opet upiskila u gace. Ja sam na kraju pocela da se smejem od muke.Nije mi jasna.

Definitivno cu Marinu odvikavati vec sledece godine,mozda bude uspesnije kad je mladja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi još uvek imamo problema sa kakenjem i noćnim pelenama koje su i dalje mokre.

Nezgode pri mokrenju više nema ali i dalje ipak uglavnom mi je stavljamo na nošu kada se ona uredno ispiški.

Pelena za spavanje i dalje je mokra jer mi ona spava do kasno (oko 9h se budi) ali ovih dana se nosim sa mišlju da počnem da je budim pred zoru da bi piškila pa da nastavi da spava.

Ali za kakanje stvarno nemam ideju kako da "regulišem" jer ona jednostavno stojećki kaki :( a što je najgore uredno prijavi kad se ukaki i onako kao patkica se dogega. Ali da kaki sedeći, nikako :(

ISTO I KOD NAS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo skinuli pelenu, dnevnu i u vrticu, a za spavanje jos uvek stavljamo, kad se Mata uspavka, jer mu zaboga sada smeta i po celu noc je skida. Inace piska stojeci, dobro je poceo da“ciljs“ nosu a i za kakanje stavljamo pelenu, od kad je imao zatvor od longacefa, naplasio se i trpi, nece da kaka. Ali za stalo sam zadovoljna super je sve prihhvatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo skinuli pelenu, dnevnu i u vrticu, a za spavanje jos uvek stavljamo, kad se Mata uspavka, jer mu zaboga sada smeta i po celu noc je skida. Inace piska stojeci, dobro je poceo da“cilja“ nosu a i za kakanje stavljamo pelenu, od kad je imao zatvor od longacefa, naplasio se i trpi, nece da kaka. Ali za stalo sam zadovoljna super je sve prihhvatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne bi pisala dva puta isto kopirala sam post sa teme "odvikvanje od pelena". Zvanicno se prijavljujemo na ovu temu.

Evo i nas konacno sa lepim vestima! Vec nedelju dana uredno trazi kad hoce da piski i kaki,ni jedna mokra pelena! "Kliknulo" joj je! :wub: A sto se tice nocne,uglavnom je suva ili trazi da piski u toku noci ali jutros mi je samo rekla,u snu, "mama ja piskim u pelenu" bile smo obe uspavane da bi skakale na nosu,za to ima jos vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teodora vec tri meseca ne nosi pampers. Dve noci se ispiskila u kreveticu i to u vreme kad je (oba puta) bila prehladjena.

Pre dve nedelje iznenada pocinje da trpi. Uopste nece na nosu. Nisam primecivala nista neobicno pa sam mislila da je neka faza -i da nece da ostavi igru, crtani film i jedino sto sam preduzela bilo je da je podsecam i cesce nudim da piski. Vidim je da cupka i uvrce nogicama a ne mogu da je nateram da sedne na nosu. Onda je jednom cupkala ispred nose i nije htela da sedne. Upiskila se tad u sorc. Tad sam tek nakon tusiranja videla crvenilo. Pre toga ga nije bilo. I onda se iznerviram na samu sebe-sto nisam na vreme posumnjala da joj nesto smeta dok piski. Ujutru odmah odnesem urin na analizu, srecom nije urinarna infekcija vec je problem bio spolja.

Iz DZ pravac u vrtic da saznam cime ih brisu posle nose, a baba koja menja nasu vaspitacicu mi ladno odgovori da ih ona i ne brise, da su oni veliki i sve sami. Ona sedi za sto a oni sami idu u wc. Jasleni blok, deca 2 godine???

Pedijatar nam je zabranio ovlazne maramice, koristimo Tantum vodu za ispiranje i mazem je nekom kremicom uvece. Sve je proslo, ali sam trebala ranije da skontam zasto nece da piski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja ću se pofalim sa mojim detetom koje ima skoro 3 godine. Prošle godine sam pokušavala da je odviknem od pelene, ali je šorala gde je stigla. Tada sam joj oblačila gaćice.

Ovo leto mi odemo na Savu, ja je skinem skroz i provalim da kad nije imala gaćke je išla NA KOFICU da piški. Jednom i na nošu (koja je do tada bila bauk!).

Ali ajd, nisam htela još - nadala sam se da će kad krene u vrtić i vidi od druge dece, početi i ona.

Odemo mi u Bg i par dan pred povratak u Slo mi kod moje tetke. Gola ona, skupila se u nekom lavoru i brčka se. Sonta muž da će ona da kaki, i brže bolje je izvadi iz lavora i strpa je na nošu (nama je inače kaknje opet postalo problem). Kakila je tad i sva srećna ''mama govance!!! mama govance!!!''

Rešim ja opet da je učim na nošu. I opet obučem gaćice. Do kuće smo išli bez pelene (tetki je upišala celu kuću hahahaha). Nekih 45 min puta.

Kući sam je i dalje držala u gaćicama, ona skakuće i drži se za ribicu, ja je pitam jel hoće da piški, a ona mi traži sladoled haha

Kažem sedi na nošu, mama će da da sladoled. Sede dete, ispiškilo se i opet sva srećna ''mama napravila sam baricu!!!''.

Posle pola sata, ja napolju sa mamom, muž sa njom u nutra, ali je ne gleda. Tad sam joj skinula gaćke. Ono dete samo selo na nošu, otišla kod tate i prijavila da je napravila baricu. Ja gledam okolo - ni kapi.

Mlogo sam srećna.

Noćnu pelenu joj stavljam, ali je uvek suva. Čak se jednom i noću budila i nije se upiškila, mada je njoj noću suva pelena odavno. Do nedelje će ima noćnu, posle i to skidam.

Ujutru joj čim se probudi (traži da pređe kod nas da se mazi) skinem da bude bez gaćica i ne brinem. Mada ona onda sama trči na nošu. A hit je i adapter za wc šolju.

A savet svim očajnim mama - pustite, možda još jednostavno nisu spremni.

p.s. sad piška non stop, uvek u nošu kaže muž da sve pare koje ćemo uštedeti na kupovini pelena ima da odu na toalet papir heheheh

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo resili da se odviknemo od pelena ovog leta, ali ne ide nam bas sjajno. Sada sam na odmoru i toplo je, a i konacno je zenska progovorila pa sam mislila da je idealan trenutak, medjutim za sada se svodi na to da je ja nudim na svakih sat i po da ide na nosu, i vrlo cesto nista ne uradi, a onda pet minuta kasnije se upiski u gace. Kada pomenem nosu vice mama mama i obesi mi se o vrat i pocinje da se mazi kao mace. imam utisak da ne zeli da poraste. :rolleyes: Juce je htela neke loptice koje joj stoje na ormanu, ja joj kazem moze ali prvo da sednes na nosu i zaista je sela i piskila. Medjutim danas nece ni da cuje. Jel ima neko koristan savet, ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo resili da se odviknemo od pelena ovog leta, ali ne ide nam bas sjajno. Sada sam na odmoru i toplo je, a i konacno je zenska progovorila pa sam mislila da je idealan trenutak, medjutim za sada se svodi na to da je ja nudim na svakih sat i po da ide na nosu, i vrlo cesto nista ne uradi, a onda pet minuta kasnije se upiski u gace. Kada pomenem nosu vice mama mama i obesi mi se o vrat i pocinje da se mazi kao mace. imam utisak da ne zeli da poraste. :rolleyes: Juce je htela neke loptice koje joj stoje na ormanu, ja joj kazem moze ali prvo da sednes na nosu i zaista je sela i piskila. Medjutim danas nece ni da cuje. Jel ima neko koristan savet, ideju?

Probaj kao i ja što sam uradila - nemoj da joj oblačiš gaćice. One ipak nešto malo mokraće zadrže, kad ih nema ono samo leti. Ja sam provalila kod ove moje da to pali. A sa gaćicama mi je komplet nameštaj bio popišan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj kao i ja što sam uradila - nemoj da joj oblačiš gaćice. One ipak nešto malo mokraće zadrže, kad ih nema ono samo leti. Ja sam provalila kod ove moje da to pali. A sa gaćicama mi je komplet nameštaj bio popišan :D

Hvala na savetu. :rolleyes: Izgleda sam rano digla uzbunu, juce i danas ceo dan ide na nosu bez problema, cak je i u parkicu trazila da piski... Mislim da je kljucni trenutak bio odnosenje nose u kupatilo, pored wc solje, tada joj je kliknulo sta treba da radi. Sada samo tamo idemo, malo je ja stavljam kada vidim da cupka, a nekada i sama trazi. Sve je skapirala za 7 dana, mislim da smo dobro prosli. ;) Jos se samo pitam kako se uspesno resiti nocne pelene? Sinoc joj je bila suva, ali to je izgleda uvek lutrija sa njima da li ce ostati suvi... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nas bilo par dana ali evo konacno sam uhvatila malo vremena pa da Vam se javim.Ne piskimo uopste vise u gace,stalno smo suvi pa smo odlucili da skinemo i nocnu pelenu.Jednom u toku noci je stavim na nosu jer pred uspavljivanje popije flasicu mleka pa ne moze da izdrzi celu noc.Ona kroz san obavi sta ima i ja je samo vratim u krevet,super nam je ovako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle leta koje je prošlo u opuštenom 's...nju' u gaće :D ,moja Anđelina je 3 septembra odlučila da to obavlja uredno na šolji,na travi u parku,tamo-vamo,ma svugde i u svako doba,osim u noši,dakle kupili smo adapter ali njega koristi samo kada piški...(inače kaki nekad i 4 puta dnevno :ph34r: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,bar ima napretka.Pocece i da kaki u solju.

Mi smo bas kratko koristili nosu.Brzo je presla na adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima kad ste skinule nocnu pelenu, do kad ste dete budili da piski nocu, ja S. budim oko pola 5 ujutru tad dojim D. a nekad mi bas bude zao al se bojim da se ne upiski, kako da znam da moze da prespava celu noc bez tog budjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neda meni zaplace nocu i kaze kaka,nosa nam pored kreveta.Desi se i da se upiski,ne budim je ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,bar ima napretka.Pocece i da kaki u solju.

Mi smo bas kratko koristili nosu.Brzo je presla na adapter.

ja bih pre pomislila da je ti navikavas da piski nocu tim bujenjem. Pa ako se i u piski nekad u krevet, nece to biti 10 puta, nego 1-3 puta i onda ce da shvati.

U vasem uzrastu, obicno klinci ustanu iz kreveta i ufuraju se kod mame u krevet. Tada treba reagovati i odneti dete na nosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i dalje poražavajućeg "napretka" :(

NIti traži sama da piški (moramo mi da je samoinicijativno stavljamo da piški, i tada bez problema obavi) niti je počela da kaki na nošu ili bilo gde :(

U ponedeljak idemo kod dr pedijatra na kontrolu pa ću se posavetovati da mi možda da uput za psihologa (ako bude smatrala da je potrebno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prijatelj koji je hirurg urolog kaze da ne valja decu stavljati da piske bez oslonca za noge. dakle ako je i na adapteru, trebalo bi da ima stolicicu gde ce spustiti noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i dalje poražavajućeg "napretka" :(

NIti traži sama da piški (moramo mi da je samoinicijativno stavljamo da piški, i tada bez problema obavi) niti je počela da kaki na nošu ili bilo gde :(

U ponedeljak idemo kod dr pedijatra na kontrolu pa ću se posavetovati da mi možda da uput za psihologa (ako bude smatrala da je potrebno)

Pa jel piski u gace ili trpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ladno bi se upiškila u gaće :( i kad to obavi onda se "javi" i to ne baš svaki put :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,bar ima napretka.Pocece i da kaki u solju.

Mi smo bas kratko koristili nosu.Brzo je presla na adapter.

Nisam se dobro izrazila,ona koristi adapter kada piški,a kada kaki obavezno bez adaptera,onako se trudi da ne upadne u šolju,ali uredno kaki :D ,kaki svugde i to po nekoliko puta dnevno

Moj prijatelj koji je hirurg urolog kaze da ne valja decu stavljati da piske bez oslonca za noge. dakle ako je i na adapteru, trebalo bi da ima stolicicu gde ce spustiti noge.

Stvarno?? Baš me zanima razlog...moram podhitno nabaviti neki 'stepenik' kao oslonac...

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze da nikako nije dobro zbog samog rada besike jer se ne prazni do kraja, a kod decaka i zbog prostate.

ja sam to cula uz put u nekoj TV emisiji gde se govorilo upravo o tome, pa sam ga zvala daga pitam. Poprilicno je bitno da svi imamo osolonac. Kako kaze on: "bolje i cuceci nego da ti noge vise"

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze da nikako nije dobro zbog samog rada besike jer se ne prazni do kraja, a kod decaka i zbog prostate.

ja sam to cula uz put u nekoj TV emisiji gde se govorilo upravo o tome, pa sam ga zvala daga pitam. Poprilicno je bitno da svi imamo osolonac. Kako kaze on: "bolje i cuceci nego da ti noge vise"

Uh,hvala ti na ovoj informaciji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco, hvala za info.... za ovo prvi put cujem, a Pavle je poceo da sedi na solji sa adapterom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam to saznala juce. Ustvari mi je juce potvrdjeno od strane specijaliste.

Pretpostavljam da mnogima koji su koristili adapter nije bilo nista, ali postoji rizik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.