Skinuli smo pelene

odgovora

Objavljeno

Luka nece da piski stojeci ni pod tackom razno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje:

Kada su vasi decaci poceli da piske stojeci? Da li je to bio 'proces' ucenja ili je doslo samo po sebi?

Pa Aleksa je odmah piskio stojeci u nosu, ili wc solju sa adapterom. (stane nogicama ) Par puta sam ga stavljala da sedne, ali on se sav izmokri tako da je uvek hteo stojeci. Tako rade i u vrticu sa decacima. Cini mi se da im je stojeci i zanimljivije...

Sad kad bolje razmislim, Jelena pa odmah sam ga tako i ucila, ja uopste nisam znala da treba da sedi na nosi?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i kod nas je tako bilo u pocetku i naravno da ga nije niko terao da piski u nosu, ali eto, sam je poceo da piski sedeci. Sad je drama, ali koliko vidim, moracu da ga ucim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i kod nas je tako bilo u pocetku i naravno da ga nije niko terao da piski u nosu, ali eto, sam je poceo da piski sedeci. Sad je drama, ali koliko vidim, moracu da ga ucim. ;)

moj luka je gledao svoj druga iz zgrade kad u dvoristu piski stojeci i tako je i on poceo. pre mozda godinu dana. ali generalno sto bi ga ucila da piski stojeci?!

za decaka tj muskarce je mnogo bolje da piske sedeci jer se tako jkedino besika prazni potpuno i onda nemaju problema sa prostatom kasnije. ja mm-a tek sada ucim da sedeci to radi ali tesko je posle 40 godina :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja o cemu ti pricas, ali pokusavam da mu 'otklonim' neprijatnost kada treba da piski u prirodi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja o cemu ti pricas, ali pokusavam da mu 'otklonim' neprijatnost kada treba da piski u prirodi. ;)

luka je gledao i mm-a i onda je poceo da vice "hocu da piskim kao tata". mozda vam to pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka je gledao i mm-a i onda je poceo da vice "hocu da piskim kao tata". mozda vam to pomogne.

isto je bilo i kod nas.

a sto se tice situacija u prirodi, kad smo skinuli pelene i krenemo negde konstantno smo ponavljali:

"sta ima veze, ako se piski Luki, piskice na beton, na travu, pored drveta" i tako redom nabrajamo sve na sta mozemo da naidjemo. secam se da je u pocetku obozavao da piski napolju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

luka je gledao i mm-a i onda je poceo da vice "hocu da piskim kao tata". mozda vam to pomogne.

Hahahaha! Kod nas je obrnuto: " Vi imate vasu nosu, ja moju! necu da piskim kao tata!"

Lepa moja, on je rak i uvek ce hteti da bude dete :lol:

isto je bilo i kod nas.

a sto se tice situacija u prirodi, kad smo skinuli pelene i krenemo negde konstantno smo ponavljali:

"sta ima veze, ako se piski Luki, piskice na beton, na travu, pored drveta" i tako redom nabrajamo sve na sta mozemo da naidjemo. secam se da je u pocetku obozavao da piski napolju..

To i ja stalno pricam, ali dzabe sve dok ga ne savatam silom i skinem gace, pa vicem kao luda: "Vidi kakav vodoskok!" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pohvalim da smo kod kuce skinuli pelene! Problem je kako ce se sve to odvijati u vrticu, ali nadam se da vaspitacice nece biti ne zainteresovane.

Ova tri dana kako je bio kuci, ja sam ga samo prvi dan pitala da li hoce pipi itd., druga dan je sam trazio, a treci dan je sam trcao na nosu i skidao gace.

Prezadovoljna sam kako on to sve fino odradjuje. Pro se skine, sedne, obavi posao i onda sam hoce da to prospe u wc - solju i pusti vodu. Na kraju sam lepo opere ruke. Kad bi samo ovako lepo nastavio, sve me strah zbog vrtica...Dok spava mu stavljam pelenu, ne opterecujem se oko toga.

Super ste,ubrzo cete i nocne da se rjesite!

t2037.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pohvalim da smo kod kuce skinuli pelene! Problem je kako ce se sve to odvijati u vrticu, ali nadam se da vaspitacice nece biti ne zainteresovane.

Ova tri dana kako je bio kuci, ja sam ga samo prvi dan pitala da li hoce pipi itd., druga dan je sam trazio, a treci dan je sam trcao na nosu i skidao gace.

Prezadovoljna sam kako on to sve fino odradjuje. Pro se skine, sedne, obavi posao i onda sam hoce da to prospe u wc - solju i pusti vodu. Na kraju sam lepo opere ruke. Kad bi samo ovako lepo nastavio, sve me strah zbog vrtica...Dok spava mu stavljam pelenu, ne opterecujem se oko toga.

Ma čim je on to sam krenuo, brzo će da ide...BRAVO za drugara! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja o cemu ti pricas, ali pokusavam da mu 'otklonim' neprijatnost kada treba da piski u prirodi. ;)

Mi imamo isto problem sa prirodom,ali i sa tudjim wc-om...nece kod drugih,nema sanse.

Samo da se pohvalim da smo kod kuce skinuli pelene! Problem je kako ce se sve to odvijati u vrticu, ali nadam se da vaspitacice nece biti ne zainteresovane.

Ova tri dana kako je bio kuci, ja sam ga samo prvi dan pitala da li hoce pipi itd., druga dan je sam trazio, a treci dan je sam trcao na nosu i skidao gace.

Prezadovoljna sam kako on to sve fino odradjuje. Pro se skine, sedne, obavi posao i onda sam hoce da to prospe u wc - solju i pusti vodu. Na kraju sam lepo opere ruke. Kad bi samo ovako lepo nastavio, sve me strah zbog vrtica...Dok spava mu stavljam pelenu, ne opterecujem se oko toga.

Bravo,samo kad je on to sam resio i sve ce ici lako,a za vrtic se nadam da ce vaspitacice biti zainteresovane,jer ove kod nas u vrticu koji tek treba da pocne da radi nisu zainteresovane,vec traze da dete samo obavlja nuzdu i sve to ide uz to. Moj nema problem sa tim,ali kad smo kod kuce,na bilo kojem drugom mestu ima problem jer nece ni da kaze,a nece ni kad ga ponudim. Tako da ne znam kako ce nam to ici od jeseni u vrticu. A nocnu jos nismo skinuli,vidim da piski jos,a meni sve nekako zao da ga budim nocu da piski,bojim se da cu ga nauciti na nocno praznjenje besike,jer evo ja prva od trudnoce non-stop nocu idem u wc.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je konacno doslo vreme da se Anja odjavi sa ove teme. Ima nekih 10-ak dana kako smo napokon skinuli i nocnu pelenu(godinu dana posle skidanja dnevne). Budi se suva,a i ako se desi da joj se piski u toku noci trazi da ide u wc. Sama je trazila da joj vise ne stavljam pampers kad ide da spava jer "ona je velika" :rolleyes: Napokon!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je konacno doslo vreme da se Anja odjavi sa ove teme. Ima nekih 10-ak dana kako smo napokon skinuli i nocnu pelenu(godinu dana posle skidanja dnevne). Budi se suva,a i ako se desi da joj se piski u toku noci trazi da ide u wc. Sama je trazila da joj vise ne stavljam pampers kad ide da spava jer "ona je velika" :rolleyes: Napokon!!!

Bravo za Anjicu i mamu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Anja.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Anjicu i mamu!

Cestitamo ! :)) Eto, dopada mi se sto je sama odlucila i sto je niste pritiskali. Bravo za vas ! :)) Pravo da ti kazem, ja sve cutim, bojim se da pricam da ne izbaksuziram :unsure: ali evo vec nekoliko noci ne piskimo u pelenu, budimo se suvi. Samo da ovako nastavimo...

Bravo Anja.... :)

Hvala cure na podrsci...

Milar ja sam nekoliko puta pokusvala da joj skinem nocnu(ima na prethodnim stranama,pisala sam o tome) ali to je bilo mucenje za sve. Ona sama se nije budila da ide u wc,a obavezno bi do jutra bila mokra ako je ja bar jednom ne odnesem da piski.

Ako ima pampers bude suva nocima,i tako cim joj skinem sledece jutro mokra... Tako u krug nekoliko pokusaja,do eto pre nekoliko veceri kad je sama rekla da ga nece. Mislim da joj je "kvrcnulo" u glavi i da je sada potpuno svesna svojih potreba,a i ja sam naucila da ce ipak biti po njihovom,ne forsirati!

Tvoj deckic je mozda resio da je gotovo sa pampersom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Andjelu 2 puta stavila na nosu, nije joj se svidjelo, posle par sekundi bi pocela da place. Ali voli da sjedi u njoj obucena, da se vozi... :lol::lol: Cekam ljeto i tople dane pa da pocnemo pomalo da se navikavamo na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je konacno doslo vreme da se Anja odjavi sa ove teme. Ima nekih 10-ak dana kako smo napokon skinuli i nocnu pelenu(godinu dana posle skidanja dnevne). Budi se suva,a i ako se desi da joj se piski u toku noci trazi da ide u wc. Sama je trazila da joj vise ne stavljam pampers kad ide da spava jer "ona je velika" :rolleyes: Napokon!!!

Bravo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ovde prijavimo... skinuli smo pelene pre 10ak dana i dnevne i noćne. Prva dva tri dana je piškio i kakio u gaće. Noću se samo prvu noć upiškio (ali se nalio vode pred spavanje). Sad redovno traži da piški u nošu, ali je za kaku problem. Neće. Vidim da mu se kaki i kažem mu da sedne na nošu ali neće. Sakrije se negde, ne da da mu iko pridje i kaki u gaće. Čini mi se da je počeo da trpi da kaki, pošto je iz vrtića došao sa govancetom na pola izašlim. Tako da neću da ga cimam, kad bude hteo sam će da traži da kaki, kao što je bilo i sa piškenjem, kad sam prestala da mu nudim nošu, sam je počeo da je traži. Kontraš (na majku)! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je buhtla.Znala sam da taj metod pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle u vrtiću piški u nošu, i dalje je samo problem kaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle u vrtiću piški u nošu, i dalje je samo problem kaka...

Ma srediće se i to. Pozdrav i poljubac za drugara! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odjavila sam se iz prvog dela ove teme i dosla u drugi koji je isto tako zanimljiv.

Elem, H prijavljuje i sto treba i sto ne treba da obavi :lol:

Kad hoce da.. pa prdne, kaze "kaka" i ja je stavim na nosu jer naravno ne znam dal hoce da kaki ili ne i ona tako obavi sta je imala i ustane :lol:

I tako po nekoliko puta na dan :lol:

Ne zna valjda jos razliku izmedju osecaja kad hoce da kaki i ovog drugog :lol: pa kulturno dete prijavi da ne bi posle bilo da nije prijavila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da dojavim da Pavle i piski i kaki u nosu... cak se dve veceri budi i trazi da piski :) Brzo i dobro jeprosao ovaj prelazak sa palena na nosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske moje, zavidim vam svima - u pozitivnom smislu naravno .... i čestitam naravno .... ovaj moj mali miš neće ni da pomisli da sam traži tutu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete dok piški ili kaki viče kaka.Posle spavanja hoće na nošu i u vrtiću,ali pre da kaže nikako.Ova dva dana sam je pustila u gaćicama i odustajem,svuda haos napravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.