Granulom na rani od epiziotomije

odgovora

Objavljeno

Na ginekoloskom pregledu skoro 2 meseca nakon porodjaja doktor mi je rekao da na unutrasnjoj rani od epiziotomije imam granulom. Skidao mi je deo gazom sto je bilo neprijatno, i sada malo krvari. Treba da se javim sl.ned. dok on smislili kako cemo to tretirati ,jer koliko sam razumela lek kojim se to nekada tretiralo vise ne moze da se nadje. Da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ginekoloskom pregledu skoro 2 meseca nakon porodjaja doktor mi je rekao da na unutrasnjoj rani od epiziotomije imam granulom. Skidao mi je deo gazom sto je bilo neprijatno, i sada malo krvari. Treba da se javim sl.ned. dok on smislili kako cemo to tretirati ,jer koliko sam razumela lek kojim se to nekada tretiralo vise ne moze da se nadje. Da li je neko imao slicno iskustvo?

Jao, baš mi je žao :( ...ja nemam takvo iskustvo...valjda će se neko javiti. Nadam se da će se brzo srediti, da uživaš opušteno sa bebicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ginekoloskom pregledu skoro 2 meseca nakon porodjaja doktor mi je rekao da na unutrasnjoj rani od epiziotomije imam granulom. Skidao mi je deo gazom sto je bilo neprijatno, i sada malo krvari. Treba da se javim sl.ned. dok on smislili kako cemo to tretirati ,jer koliko sam razumela lek kojim se to nekada tretiralo vise ne moze da se nadje. Da li je neko imao slicno iskustvo?

moja drugarica(specijalizira ginekologiju)danas smo se videle, pa sa, je pitala, posto sam videla da ti niko ne odgovara, kaze da je to kao ,,divlje meso,, i da se obicno hiruski odstrani pri drugom porodjaju(znas ako ponovo rade epiziotomiju, oni ga recnu pri usivanju te epiziotomije) to je nepravilno zarasla epiziotomija, i nije nista opasno,kaze kod nekih zena se desava da to oziljno tkivo krene da buja, samo je neprijatno jer ga u nekim slucajevima zene osecaju kao tvrdu izraslinu koja smeta, znaci hiruski se skine, nije nista opasno! kako ona kaza! e, sada ne znam o kom leku je rec, ona kaze da za to ne postoji lek koji bi unistio to na neki drugi nacin osim ovog koji je ona meni rekla! nadam se da sam barem nesto pomogla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima vec ovakva tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima. Idem ove nedelje ponovo na pregled pa cu videti. Nadam se da nece biti nikakve nove intervencije.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala isti problem, meni ginekolog davao antibiotike da sprecimo infekciju i nakon par dana uradio "seckanje" u opstoj anesteziji, trajalo citavih 10 minuta. Kaze moglo je da se ceka, jer nije bas opasno ali ona uvek deluje odmah sta god da je u pitanju. Ne brini nista, nije to strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala isti problem, meni ginekolog davao antibiotike da sprecimo infekciju i nakon par dana uradio "seckanje" u opstoj anesteziji, trajalo citavih 10 minuta. Kaze moglo je da se ceka, jer nije bas opasno ali ona uvek deluje odmah sta god da je u pitanju. Ne brini nista, nije to strasno.

Da li si ostajala da lezis u bolnici nakon toga? Posto dojim bebu ne znam kako to da izvede, ako dodje do seckanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si ostajala da lezis u bolnici nakon toga? Posto dojim bebu ne znam kako to da izvede, ako dodje do seckanja.

Nisam, jer sam to radila privatno. Bila sam u toj bolnici od ujutru do uvece, pa sam posle lezala kuci jos dva dana. Mada sam se super osecala, mogla sam odmah da trcim, bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.