Krvarenje desni kod odraslih

odgovora

Objavljeno

Imate li iskustva sa ovom pojavom?

Kako smanjiti krvanje? - meni baš krvare, kada god perem zube a zubar kaže da to nije mnogo te da ne vidi neki poseban razlog tog krvarenja

Zbog čega nastaje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je njoj pomglo možda će i meni ... probaću, moram samo da kupim žalfiju...

U cvijetu ili kesici ili je svejdno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila da joj nisu krvarili,nego oticali...izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahahaha

prvo sam kontala da si pogrješila temu :lol:

OK .. OK ... a taman mi se svidjeo recept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahahaha

prvo sam kontala da si pogrješila temu :lol:

OK .. OK ... a taman mi se svidjeo recept

Eh,kad sam ja brzopleta... :huh:

Mada,ko zna žalfija je višestruko delotvorna,možda i nisam mnogo lupila. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li iskustva sa ovom pojavom?

Kako smanjiti krvanje? - meni baš krvare, kada god perem zube a zubar kaže da to nije mnogo te da ne vidi neki poseban razlog tog krvarenja

Zbog čega nastaje ....

ja imam problem veliki sa time, narocito posto imam i zacetak paredentoze, zubarka mi je preporucila gel GINGIVAL, u sustini je to na biljnoj bazi, kamilica , nana i srcenjak(to ne znam sta je), ali od kako ujutru i uvece posle pranja zuba izmasiram malo desni sa njim, meni je bolje, sada kad perem ne krvare mi UOPSTE desni, ni malo....ja sam bila katastrofa, jedem jabuku a ono po njoj krv :( ...UZAS!!!!

Probaj, kosta mozda 70-80 dinara,barem galenikin proizvod(sigurno ima i od drugih farmaceutskih kuca) biljno je i nece da skodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces vjerovati ali imam taj gel u kuci .... jednom je MM nešto trebalo tako da mogu već danas da probam.

Meni se znalo dešavati da krv ostane i na malo tvrđoj korici hljeba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces vjerovati ali imam taj gel u kuci .... jednom je MM nešto trebalo tako da mogu već danas da probam.

Meni se znalo dešavati da krv ostane i na malo tvrđoj korici hljeba :(

probaj , deluje, ali moras biti disciplinovana.....sve te razumem....na banani :( kad je ostalo rekla sam dosta i otisla kod zubara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li iskustva sa ovom pojavom?

Kako smanjiti krvanje? - meni baš krvare, kada god perem zube a zubar kaže da to nije mnogo te da ne vidi neki poseban razlog tog krvarenja

Zbog čega nastaje ....

Ja sam tako godinama kulirala to krvarenje i onda zaradila paredentopatiju :) krvarenje desnih nikada nije bezveze.... čak i ako ti zubar kaže da ne vidi razlog krvarenja ti insistiraj na čišćenju zuba, odnosno kamenca....

tako ćeš sprečiti dalje infekcije, a ne može ni da ti škodi...

Postoji Curasept tečnost, malo je skupa i odlična je za upale desni, samo se ne sme koristiti stalno... nedelju dana, pa pauza od mesec...

takođe svakodnevno ispiranje 3% hidrogenom.... i obavezno konac svako veče, nemoj da te mrzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tako godinama kulirala to krvarenje i onda zaradila paredentopatiju :) krvarenje desnih nikada nije bezveze.... čak i ako ti zubar kaže da ne vidi razlog krvarenja ti insistiraj na čišćenju zuba, odnosno kamenca....

tako ćeš sprečiti dalje infekcije, a ne može ni da ti škodi...

Postoji Curasept tečnost, malo je skupa i odlična je za upale desni, samo se ne sme koristiti stalno... nedelju dana, pa pauza od mesec...

takođe svakodnevno ispiranje 3% hidrogenom.... i obavezno konac svako veče, nemoj da te mrzi :)

Nažalost i mene je stigla paradentopatija, nasledno (moja mama je izgubila dosta zuba jer nije lečila desni, tj.zubari su joj lečili ili vadili zube, a niko nije spominjao ovo dok nije bilo kasno, kad je morala da pravi veštačke...stvarno je onako kako kažu, podmukla bolest, zubi krenu da se klimaju i izvlače se po malo, dok jednom ne ispadnu sami)..ali na sreću, otkrila sam je kad je bila zahvatila samo donji front(pre6-7 godina) znači samo donje jedinice i dvojke...prvo me je zubar uplašio da moram na operaciju, da mi "gurnu" te zube nazad, da se javim kod oralnog hirurga, a kad sam otišla, hirurg je rekao da je to početna faza i da nema potrebe za tako radikalnim zahvatima...promenila sam zubara i sad obavezno jednom godišnje, ako treba i češće odem na čišćenje zuba, kamenac i karijes mi se ne stvaraju, ali mi se stvaraju neke, kao pušačke naslage, iako nisam nikad pušila, zubarka mi kaže da je to zbog specifičnog sastava moje pljuvačke, valjda ima nešto što stvara te naslage...na kraju mi uradi i tzv.peskiranje, kao iz nekog pištolja pod pritiskom, sodom-bikarbonom i ne znam čime još isčisti zube...hidrogen obavezno, ali ja ne svakodnevno, kao i neka tečnost ili gel...tačno je i to za konac...od pasta za zube koristim Sensodyne godinama i meke četkice...htela sam da promenim pa sam kupila Paradontax, ali uopšte nisam zadovoljna, dugo mi nisu krvarili desni, a onda u toku korišćenja ove paste, opet su počeli, tako da sam se vratila na Sensodyne...ovih dana treba da zakažem kod zubarke čišćenje, moraću da zovem u ponedeljak, posebno jer opet osećam upalu na pojedinim mestima, a i kad perem zube pojavljuje se krv...u principu ova bolest ne može da se izleči,ali uz pravilno tretiranje, redovne odlaske kod zubara, odgovarajuće paste i četkice za zube, hidrogen, konac, odgovarajuće tečnosti za ispiranje i gelove, može da se drži pod kontrolom, tj.da ne napreduje, znači nije ništa previše strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da, ultra soft četkica i odgovarajuća pasta... to obavezno... meni Paradontax odgovara, mada njom perem zube samo uveče, preko dana ne, jer ima GROZAN ukus...

nije ništa strašno, ali treba vodit računa i negovati zube... ja na sreću nemam probleme sa karijesima, ali me zbog paradentopatije malo malo pa zadesi gangrena nekog zuba... obe gornje dvojke su otiple na večna lovišta :D trebalo je da idem i na hirurško čišćenje paradontalnih džepova, ali smo to odložili za posle porođaja....

ma može sve to da se kontroliše, samo treba stvoriti naviku da zubima dnevno posvetiš bar 15 minuta vremena... toliko treba da se lepo operu, očiste koncep i isperu... pa tako bar pred spavanje, ako ne i ujutru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da, ultra soft četkica i odgovarajuća pasta... to obavezno... meni Paradontax odgovara, mada njom perem zube samo uveče, preko dana ne, jer ima GROZAN ukus...

nije ništa strašno, ali treba vodit računa i negovati zube... ja na sreću nemam probleme sa karijesima, ali me zbog paradentopatije malo malo pa zadesi gangrena nekog zuba... obe gornje dvojke su otiple na večna lovišta :D trebalo je da idem i na hirurško čišćenje paradontalnih džepova, ali smo to odložili za posle porođaja....

ma može sve to da se kontroliše, samo treba stvoriti naviku da zubima dnevno posvetiš bar 15 minuta vremena... toliko treba da se lepo operu, očiste koncep i isperu... pa tako bar pred spavanje, ako ne i ujutru...

Da, ultra soft ili sensitive četkica...Ja sam se na ukus Paradontaxa navikla, ono i piše u uputstvu da je u početku slan, pa onda nikakav, a na kraju osvežavajuć, ali džaba kad mi nije odgovarao ovako...

Nemam ni ja problema sa karijesom, samo mi je jedan zub plombiran, jedna sedmica, ali sam morala izvaditi 3 šestice, isto kao i kod tebe, zbog paradentoze se stvorile gnojne kesice na korenu i moralo je vađenje da ne pređe na druge zube, nije strašno jer su pozadi, pa kad su mi nikle sedmice i osmice pomerile su se napred i skoro se i ne primećuje gde su bile šestice, za jednu se čak i zubar zbunio mislio je od sedmice da je šestica...

Inače, ja baš imam strah od gubljenja zuba, najviše zbog mame, jer sam sve to videla kod nje, tako da se nadam da ću uspeti da se izborim sa ovom paradentopatijom...evo, sad sam stvarno rešila da zovem zubarku u ponedeljak, da zakažem, vreme mi je za redovno čišćenje, moram da nađem vremena, nema izgovora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala vam na savetima.

"zvanično" nemam još uvek paradentozu ali i te kako imam krvarenja prilikom skoro svakog pranja zuba. Zato ću se poslužiti vašim savetima i promeniti četkicu, pastu za zube i početi da koristim Gingival.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala vam na savetima.

"zvanično" nemam još uvek paradentozu ali i te kako imam krvarenja prilikom skoro svakog pranja zuba. Zato ću se poslužiti vašim savetima i promeniti četkicu, pastu za zube i početi da koristim Gingival.

Ne znam da li si bila kod zubara zbog svog problema, ali najbolje je da ti on da stručan savet...možda je samo upala desni, ali možda je i nešto više...nadam se da je kod tebe samo akutna upala i neću da te plašim, ali paradentoza upravo tako i kreće, krvarenje prilikom pranja zuba...ni ja nisam znala da je imam dok mi zubar nije rekao, mislila sam da su upale, ispirala žalfijom i ostalo...ali kao što rekoh, ni to nije strašno, može da se drži pod kontrolom i zato je najbolje da se što ranije otkrije, kako bi se krenulo sa odgovarajućom terapijom, da ne bi dalje napredovalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam ja da kada krvere desni nije dobro. Kada sam bila zadnji put kod zubara sve je bilo ok i nije bilo potrebe za nekom "terapijom". Ali tada nisam imala česta krvarenja desni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su krvaranja sve češća i grozno je to ... fuj ... kada perem zube gadim se sama sebe. Pocela sam terapiju sa gelom, moram jos cetkicu i pastu da promjenim. Koliko kosta paradontax pasta, znam da je ona sensodin što takođe pomaže jako skupa.

Hvala na savjetima, krećem, pa ću vam javiti rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su krvaranja sve češća i grozno je to ... fuj ... kada perem zube gadim se sama sebe. Pocela sam terapiju sa gelom, moram jos cetkicu i pastu da promjenim. Koliko kosta paradontax pasta, znam da je ona sensodin što takođe pomaže jako skupa.

Hvala na savjetima, krećem, pa ću vam javiti rezultate

Mislim da je Paradontax čak malo skuplja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni znaju da krvare desni kada mi opadne zeljezo. Uglavnom uradim analizu krvi, i kada vidim da sam malokrvna, pocnem da pijem zeljezo i krvarenje se smanji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam kupila i novu četkicu, pastu i ovaj gel za zube... Pasta je oko 300 din. (drogerija Lilly) a gel oko 100 i nešto din.

Od sinoć sam krenula sa terapijom pa samo da polako stvorim naviku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvarenje desni kod odrastlih...

Prvo izbacite ovo t...nije u duhu pravopisa srpskog jezika...i svim slilčnima njemu... :D

Ja imam povremeno problem sa ovom pojavom i obično 2-3 dana ispiram usta žalfijom i rakijom-šljivovicom (odvojeno, da ne dođe do zabune)...pomaže odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, ja sam par dana koristila meksu cetkicu, paradontax pastu i gel i mogu vm reci da ima napretka.

Nije u potpunosti stalo ali je za pola manje krvarenja nego što je bilo

Takodje primjetila sam da su mi zubi manje osjetljivi na toplo hladno i imam osjecaj da mi je "ugriz" malo jaci :lol:

pisem opet za nekih 10-ak dana pa cu vidjeti :)

A paradontax i nije toliko ruzan, ne smeta mi okus ... probala sam ja i ruznije stvari :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre par dana išla kod zubara baš zbog ovog problema..Zubarka mi je sve lepo objasnila, zašto se to dešava, kako se sprečava i kako se leči. Očistila mi je kamenac i plesan koja se skuplja u džepovima desni zbog koje se i dešava to krvarenje. Rekla mi je da umem Lakalut rastvor da ispiram ujutru i uveče i oooooobavezno koncem da čistim svako veče. Već primećujem da se upala smanjila i da je krvarenje manje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su zubi zbijeni i konac mi smeta, potrazicu ovu vodu za ispiranje, ja koristim akvafres

nace, juce sam pojela jabuku i za divno cudo nije bilo krvi :lol: napreeeeedujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mojih rezultata, poražavajućih :(

Na kraju sam morala da idem kod zubara jer se krvarenje desni nije smanjilo ni nakon redovne upotrebe preporučenih proizvoda (paste za zube i kremice).

Očistio mi je kamenac, i sva sreća što sam došla na vreme, jer mi se već počeo stvarati džep na jednom mestu. Uspelo je da se sanira bez nekog bušenja i čačkanja ali od sada uz redovno pranje zuba svako veče pred spavanje da taj džep ispiram sa 3% hidrogenom i preporučio mi je drugu četkicu za zube (marke Reach) i ispiranje sa sredstvima obogaćene fluorom.

Što se tiče paste za zube naveo mi je da su to sve same marketinške fore i da su sve iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mojih rezultata, poražavajućih :(

Na kraju sam morala da idem kod zubara jer se krvarenje desni nije smanjilo ni nakon redovne upotrebe preporučenih proizvoda (paste za zube i kremice).

Očistio mi je kamenac, i sva sreća što sam došla na vreme, jer mi se već počeo stvarati džep na jednom mestu. Uspelo je da se sanira bez nekog bušenja i čačkanja ali od sada uz redovno pranje zuba svako veče pred spavanje da taj džep ispiram sa 3% hidrogenom i preporučio mi je drugu četkicu za zube (marke Reach) i ispiranje sa sredstvima obogaćene fluorom.

Što se tiče paste za zube naveo mi je da su to sve same marketinške fore i da su sve iste.

Pa dobro, vazno da ti je skinuo kamenac sad samo dalje radis sta ti je rekao, vremenom ce se smanjti i upala i krvarenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.