Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

Графове качимо док незакачимо :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: Luda si skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslala sam pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al si ga usitnila, jedva vidim brojeve, :D

ako dobro kontam, plodni dani mi pocinju od 23. pa narednih nekoliko dana ( 3-4),

ali ja bih trebala da dobijem tada,

sto sam pitala , zato sto se danas osecam da sam bas u plodnim danima,

sem pojacane zelje,

bola preko desne strane jajnika i bubrega, ( sto mi se inace redovno javlja kada sam u regularnim plodnim danima, ono od 10-17 dana kako kazu gin )

pojavio se sluzav sekret

znaci svi znaci plodnih dana su tu , a zbunjena sam jer treba da dobijem , po kalendaru i po mojoj prozdrljivosti

pa sam se setila da proverim po ovom da li se poklapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad pitanje je sto su mi se pomerili plodni dani,

mozda jer sam pila tablete da pomerim ciklus zbog mora ;)

hvala maybe na trudu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim da se vratimo na Lenockin kalendar i izanaliziramo kakvi su joj dani bili u ona dva keksa sto su dovela do + Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga moj dobitni...i ja spadam u ove "obične" :lol: pogodak je bio u ovim normalnim plodnim danima, tj. tačno na dan ovulacije, jer pored toga što se poklapalo sa računanjem, bilo je i plodne sluzi i boluckali su me jajnici...a i to je bio jedan od dva odnosa u tom ciklusu, proredili smo ovaj mesec jer prvo sam ja bila na putu, posle on prehlađen,a onda nismo mogli zbog Ešerihije...znači 17.09. poslednja menstruacija, odnosi 25.09., odmah posle menstruacije i onaj za koji mislim da je dobitni 03.10.... a kad se setim prošli mesec svaki drugi dan i ništa, nikad ne bih rekla da će biti ovako...

Sve je obeleženo...

4nw-kalend.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga moj dobitni...i ja spadam u ove "obične" :lol: pogodak je bio u ovim normalnim plodnim danima, tj. tačno na dan ovulacije, jer pored toga što se poklapalo sa računanjem, bilo je i plodne sluzi i boluckali su me jajnici...a i to je bio jedan od dva odnosa u tom ciklusu, proredili smo ovaj mesec jer prvo sam ja bila na putu, posle on prehlađen,a onda nismo mogli zbog Ešerihije...znači 17.09. poslednja menstruacija, odnosi 25.09., odmah posle menstruacije i onaj za koji mislim da je dobitni 03.10.... a kad se setim prošli mesec svaki drugi dan i ništa, nikad ne bih rekla da će biti ovako...

Sve je obeleženo...

Kod tebe ni blizu, eto da znas za sledeceg bebca da se ne nerviras ;)

Ja se uzdam u ovo, jer mi se prosli put poklopilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod tebe ni blizu, eto da znas za sledeceg bebca da se ne nerviras ;)

Ja se uzdam u ovo, jer mi se prosli put poklopilo...

Da, a ja se nervirala što mi se u narednom periodu ne poklapaju ovi obični i lunarni plodni dani, a ono "posao" već bio odrađen :lol:

Ova tabela što si postavila je tvoja? Znači ovaj mesec ima poklapanja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, a ja se nervirala što mi se u narednom periodu ne poklapaju ovi obični i lunarni plodni dani, a ono "posao" već bio odrađen :lol:

Ova tabela što si postavila je tvoja? Znači ovaj mesec ima poklapanja :rolleyes:

Da, moja, pa manje-vise, ukapirala sam da mi je ovulacija oko 20 dc, to je 26.11. a lunarni plodni dani pocinju od 27.11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel uspelo do sad ikome da zatrudni samo na te dane koji su kao lunarna ovulacija,bez da se poklapaju sa ovom ovulacijom na sredini ciklusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel uspelo do sad ikome da zatrudni samo na te dane koji su kao lunarna ovulacija,bez da se poklapaju sa ovom ovulacijom na sredini ciklusa?

Nisam sigurna da se neko javio, prelistaj temu, mozda nadjes nesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako :)

maby mi je napravila lunarni kalendar u momentu zaceca - oktobar i izgleda ovako

nani.gif

E sada u toku mjeseca odnose smo imali samo dva puta.

Prvi put između 8. i 12. i drugi put oko 25. i to ne sa namjerom pravljenja bebe.

Nije mi u cilju da nekoga provociram ovom zadnjom recenicom da ne pomislite nešto nego samo da vam pokažem da ovo zaista funciniše

pusa i sretno :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, uspelo je :)

Ako prelistas prvih nekoliko strana teme, tu su pisale clanice koje potvrdjuju da su bebice zacete u toku lunarne plodnosti, bez poklapanja sa sredinom ciklusa :)

Super,pošto kod mene skoro neće doći do poklapanja,hvala ti na odgovoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@maybe , moze li pomoc oko ovog kalendara? :rolleyes: Kako se pravi i gde da ga pronadjem? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@maybe , moze li pomoc oko ovog kalendara? :rolleyes: Kako se pravi i gde da ga pronadjem? :rolleyes:

Imas na pocetku teme, detaljno objasnjeno. Sad cu ja da pokusam da nadjem pa da citiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odete na sajt www.astro.com i sa desne str. odabereta "Free horoscopes", onda vam se otvori više stavki, vi odaberete "Horoscope Drawings & Calculations", pa u okviru toga drugu stavku "Extended Chart Selection", tu kod "Methods" kliknite na "Special charts" i odaberite skroz poslednju opciju "Lunar Phases Fertility Calendar" onda kliknete " Click here to show the charts", iskocice vam prozorcic u koji popunite Ime, datum i vreme rodjenja, drzavu, grad.. i onda vam izbaci za narednih godinu dana.

Malo je mozda komplikovano, ali je to sada jedino sto je free. Ranije je dr.Jonas imao svoju stranu sa besplatnim izracunavanjem, ali se sada i to placa.

Eto, pa srecno

b0304.gif

Evo ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga!

Hvala puno na pomoci :rolleyes: :rolleyes: , valjda cu se snaci :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi nam se ovde kad se snadjes i postavi svoj kalendar ;)

Evo ga, valjda sam dobro odradila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

A jesi li videla sta pise za pol ako je do zaceca doslo bas izmedju 8 i 12 (kada ti se poklapaju obicni i lunarni plodni dani)??? :)

ne nisam, kako to da vidim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi :)

Sada na ovom kalendaru treba da upises svoje cikluse - kad si poslednji put dobila, kad sledeci put treba da dobijes i da plavom linijom naznacis kojim danima ti je sredina ciklusa i otprilike ovulacija. Ako imas redovne cikluse, mozes i unapred za nekoliko meseci da sracunas.

Plodni dani su ti i crveni i plavi, mozes da ostanes u drugom stanju i u toku jednih i drugih, a najpovoljnije, navodno, za zacece je kada se plava i crvena linija "poklope".

Nadam se da sam ovo ok objasnila :)

Tu imam mali problem, posto su mi ciklusi izmedju 23-26 dana, pa ne znam kako odredim sto tacnije kad ce biti sledeci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tresnje brane 12 i 14 ... zato sam i pitala na temi od cekalica kada treba da se bere :D sad mi nesto krivo sto nismo i 13 ili sto se nisam drugacije organizaovala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tresnje brane 12 i 14 ... zato sam i pitala na temi od cekalica kada treba da se bere :D sad mi nesto krivo sto nismo i 13 ili sto se nisam drugacije organizaovala :D

To bi trebalo da je pokriveno 12, ako ti je ovulacija sigurno bila 13. onda je 14. vec kasno jer jajna celija zivi 6-12 sati, negde sam procitala i duze ali ne duze od 24 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.