Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

evangelina2.gif

Klikni na ovaj link - http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi - tu moras da se registrujes, ubacis svoje potadke i datume. Kada biras tabelu, biras pod "special charts" i selektujes "lunar phases fertility calendar", ispod te selekcije odredis datum kad hoces da kalendar pocne, tu stavi pocetak godine kada si ostala u drugom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si vec uradila tabelu, a sacuvala stranu na sajtu, potrebno je samo da kliknes dugmence na kome pise:

Back to the chart selection

gde te baci na novi prozorcic. Na opciji Options ubacis datum od koga zelis da pocne tabela i kliknes Click here to show the chart i vuala ... m1830.gif

Ako nisi sacuvala idi ponovo na ovo (vec sam pisala, pa sam samo prkopirala):

Odete na sajt www.astro.com i sa desne str. odabereta "Free horoscopes", onda vam se otvori više stavki, vi odaberete "Horoscope Drawings & Calculations", pa u okviru toga drugu stavku "Extended Chart Selection", tu kod "Methods" kliknite na "Special charts" i odaberite skroz poslednju opciju "Lunar Phases Fertility Calendar" onda kliknete " Click here to show the charts", iskocice vam prozorcic u koji popunite Ime, datum i vreme rodjenja, drzavu, grad.. i onda vam izbaci za narednih godinu dana.

E sada, kad dodjes do Methods odmah u opciji Options ubaci datum od koga zelis da ide tabela, i nastavi dalje po uputstvu.

Nadam se da nije bilo preobimno objasnjenje.

Hvala! :)

Objašnjenje je odlično, samo sam kad sam prvi put pokušala previdela deo za unošenje datuma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! :)

Objašnjenje je odlično, samo sam kad sam prvi put pokušala previdela deo za unošenje datuma. :)

t1815.gif

Nije ni cudo sto si previdela, treba doci do tabele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se ovulacija poklopila sa lunarnom ovulacijom. Ciklus mi je u tom periodu trajao 32 dana, poslednja menstruacija je bila 16. oktobra 2009. a lunarna ovulacija 1. novembra. Ako je za verovati ovom kalendaru, za sledeća 3 meseca imam približna poklapanja, pa ne bi bilo loše da se pridružim čekalicama i iskoristim to! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi ocigledno ne mora da se poklapa ;)

Kada ti mislis da si ostala u drugom stanju taj put?

Dakle za mene definitivno vaze neki totalno drugi kalendari i ciklusi...Jedini period u kome sam mogla da ostanem trudna je bio izmedju crvenog i plavog perioda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se ovulacija poklopila sa lunarnom ovulacijom. Ciklus mi je u tom periodu trajao 32 dana, poslednja menstruacija je bila 16. oktobra 2009. a lunarna ovulacija 1. novembra. Ako je za verovati ovom kalendaru, za sledeća 3 meseca imam približna poklapanja, pa ne bi bilo loše da se pridružim čekalicama i iskoristim to! :)

m1211.gif m1230.gif m1235.gif m1253.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

clap.gif

m1211.gif m1230.gif m1235.gif m1253.gif

O, izgleda da ću imati toplu dobrodošlicu! :wub:

Mad se iskreno nadam da će većina vas, dok ja obavim sve preglede, da se preseli iz plusića u prvi trimestar! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, izgleda da ću imati toplu dobrodošlicu! :wub:

Mad se iskreno nadam da će većina vas, dok ja obavim sve preglede, da se preseli iz plusića u prvi trimestar! :)

Znam da se ostale cekalice da se sloze sa mnom kada kazem:

IZ TVOJIH USTA U BOZIJE USI!!!

t2774.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мејби што је ово узбудљиво, има доста поклапања, ја лично мислим да ћу се мање разочарати кад дође вештица, јер ћу сад само да кажем а и онако ми се лунарна и нормална овулације нису поклопиле :lol:

Али стварно неко ми даје неки нови полет.

Joj i meni isto!

Jedini mi je problem sto u sledecoj godini nema preklapanja, cak nisu ni blizu, ako uzmem u obzir da ciklus traje 30 dana. Nadam se da ce malo da mi se poremeti :rolleyes:

jjp-2011.jpg

Uradila sam za Savu i ni ovde nema preklapanja, sto me malo tesi. Sigurna sam da smo ga napravili u plavoj zoni jer sam osetila ovulaciju oko 11. dana a vec 16. nije bilo nikakvih vidljivih folikula na UZ, mada, sada se prisecam, od pocetka je trudnoca po UZ bila manja nego sto bi bila prema poslednjem ciklusu. A i rodio se 8 dana posle termina, sto se apsolutno poklapa sa najplodnijim crvenim danom. Mozda je ovo dokaz da su crveni dani plodniji i da ne mora ni da dodje do preklapanja :rolleyes: A i pol su potrefili

jrb-astro-.jpg

zelenim sam obelezavala pocetak ciklusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Pa dobro da li sam ja normalna??? Lepo se vidi da se crveni i plavi plodni dani preklapaju, svi sem najplodnijeg, koji se trefi sa terminom porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, evo moje tabelice, jel možeš da je izobeležavaš?

post-46317-1318619416_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32-34 dana mi traje, 22.09.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno hoce. Da li je bas redovan ciklus?

Uglavnom jeste ali su moguca odstupanja 1 dan gore dole, mada mi je ova poslednja kasnila 5 dana a negde u maju cak 8 dana. Jedno takvo kasnjenje i mozda se i preklopi. Po lunarnom kalendaru, za razliku od crkvenog, se radi na crveno slovo :lol: Nama sutra pocinju crveni radovi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka, kod mene i tebe isto, ako nam nastavi na 30 dana nema preklapanja...jedino da se nadamo da će da zakasni ili požuri po neki put, pa da se spoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se ovulacija poklopila sa lunarnom ovulacijom. Ciklus mi je u tom periodu trajao 32 dana, poslednja menstruacija je bila 16. oktobra 2009. a lunarna ovulacija 1. novembra. Ako je za verovati ovom kalendaru, za sledeća 3 meseca imam približna poklapanja, pa ne bi bilo loše da se pridružim čekalicama i iskoristim to! :)

m1211.gif Jeee! Iskoristi to! i Dobro dosla i sto prije otisla! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sam 30.11.1987. u Somboru.

Pre ove uspesne trudnoce sam imala spontani pobacaj i nisam izmedju dobila menstruaciju. Ciklus bio 24 dana, a trebala sam dobiti 8.09.2009. Pa sad racunajte.... Porodila se tacno na termin 15.06.2010., devojcicu...

Ne znam da li ozete izracunati, ali jako me zanima, pa da tako pokusamo sledeci put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sam 30.11.1987. u Somboru.

Pre ove uspesne trudnoce sam imala spontani pobacaj i nisam izmedju dobila menstruaciju. Ciklus bio 24 dana, a trebala sam dobiti 8.09.2009. Pa sad racunajte.... Porodila se tacno na termin 15.06.2010., devojcicu...

Ne znam da li ozete izracunati, ali jako me zanima, pa da tako pokusamo sledeci put :)

Treba još tačno vreme tvog rođenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba još tačno vreme tvog rođenja...

o da, 22.45h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o da, 22.45h

Evo tvoje tabele, obeležila sam i avgust i septembar, kod tebe je malo specifično jer nisi imala menstruaciju između spontanog i kiretaže...

m35-ninusk.gif

Nije precizno iscrtano kao kad radi Maybe, jer ne znam da radim u foto šopu, ali poslužiće...ovo plavo su dani kad je trebalo da dobiješ, ako su ti ciklusi na 24 dana, a ovo zeleno, ovi normalni plodni dani, crveno su lunarni plodni dani...pa pogledaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo tvoje tabele, obeležila sam i avgust i septembar, kod tebe je malo specifično jer nisi imala menstruaciju između spontanog i kiretaže...

m35-ninusk.gif

Nije precizno iscrtano kao kad radi Maybe, jer ne znam da radim u foto šopu, ali poslužiće...ovo plavo su dani kad je trebalo da dobiješ, ako su ti ciklusi na 24 dana, a ovo zeleno, ovi normalni plodni dani, crveno su lunarni plodni dani...pa pogledaj...

Vec se ne secam tacno da li smo odnos imali 28. ili 29. 09, ali jedno od ta dva dana sigurno, i samo tada (bila sam jos potresena zbog gubitka bebe, pa sam zapamtila to divno vece kada smo zaceli bebu). Znaci, sada razumem zasto sam ostala trudna iako mi nisu bili plodni dani! Ovo govori da je lunarno racunanje tacno, bar u mom slucaju! Super/1

Sad cu morati da proucim sve to da mogu na to racunati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec se ne secam tacno da li smo odnos imali 28. ili 29. 09, ali jedno od ta dva dana sigurno, i samo tada (bila sam jos potresena zbog gubitka bebe, pa sam zapamtila to divno vece kada smo zaceli bebu). Znaci, sada razumem zasto sam ostala trudna iako mi nisu bili plodni dani! Ovo govori da je lunarno racunanje tacno, bar u mom slucaju! Super/1

Sad cu morati da proucim sve to da mogu na to racunati.

E pa ako ste imali samo tad odnose, onda je ovo tačno kod tebe, jer ti je po ovome 29.09. bila lunarna ovulacija, znači pogodili ste tačno dan! Samo su oni omašili pol, piše dečko. Pa što mi nisi odmah rekla da znaš tačno kad si začela, a ne ja preračunavam menstruacije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ako ste imali samo tad odnose, onda je ovo tačno kod tebe, jer ti je po ovome 29.09. bila lunarna ovulacija, znači pogodili ste tačno dan! Samo su oni omašili pol, piše dečko. Pa što mi nisi odmah rekla da znaš tačno kad si začela, a ne ja preračunavam menstruacije :lol:

Setila sam se naknadno :D

A koga briga pol, bitno je da kod puno zena upali ovaj metod, pa samo napred cekalice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta su crne i zute tacke na tabeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta su crne i zute tacke na tabeli?

Mlad i pun mesec...

Baš mi je drago što smo na tvom primeru, kao i kod Buhle videle da može i samo u tim lunarnim plodnim danima da se zatrudni, a ne samo kad se preklope i jedni i drugi, vi baš potvrđujete ovu teoriju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlad i pun mesec...

Baš mi je drago što smo na tvom primeru, kao i kod Buhle videle da može i samo u tim lunarnim plodnim danima da se zatrudni, a ne samo kad se preklope i jedni i drugi, vi baš potvrđujete ovu teoriju!

I meni je drago sto sam pomogla u istrazivanju. Inace, resila sam problem prikaza foruma :)

Sada samo da regulisem cikluse, sada ne dobijam redovno, pa mozemo krenuti u nove avanture :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.