Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

ivancice ne daviš nego mi trema datum, mesec, godina vreme rođenja i mesto rođenja

10.12.1988 08.30 pancevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10.12.1988 08.30 pancevo

Joj, Ivancice, sto si ti mlada... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Ivancice, sto si ti mlada... :rolleyes:

ko rosa u podne :lol: salim se...mlada mama sta ces :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro pitanje Anchy da li je i prvo gledanje vezano sa ciklusom ili sa sa mesecom kakav je bio kad smo se rodili, al je možda najlakše tako objasniti

po meni su oba vezana za astrologiju, samo što je dr.jonas, istraživao po mesečevim menama ili položajima meseca kako utiče na ženu i njenu plodnost, ali isto tako govori u koji sat treba imati odnos, tačno koji dan ne vezano za biološki ciklus (naravno to se ne može naći na netu).

ivancice da li je ujutru (i to mi je bitno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro pitanje Anchy da li je i prvo gledanje vezano sa ciklusom ili sa sa mesecom kakav je bio kad smo se rodili, al je možda najlakše tako objasniti

po meni su oba vezana za astrologiju, samo što je dr.jonas, istraživao po mesečevim menama ili položajima meseca kako utiče na ženu i njenu plodnost, ali isto tako govori u koji sat treba imati odnos, tačno koji dan ne vezano za biološki ciklus (naravno to se ne može naći na netu).

ivancice da li je ujutru (i to mi je bitno)

da da naravno 08.30 ujutru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivancice ovo su datumi koje sam ja izračunala

15-16.03. 11-12.04. 09.05. 5-6.06. 03.07.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivancice ovo su datumi koje sam ja izračunala

15-16.03. 11-12.04. 09.05. 5-6.06. 03.07.

hvala puno :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema na čemu,

anchy htedoh još da dodam da je i ovo drugo računanje vezano sa ciklusommeseca ako obratiš pažnju kad je sledeće poklapanje meseca na mesec (uglavnom je jednom mesečno) i na 27-28 dana

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro je pianje bilo od anchy pa sam malo lutala po netu

dr Jonas zovu "kosmička ovulacija" , a ova druga "lunarna ovulacija"

prva je vezana za astrologiju i astronomiju, adruga samo za astrologiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se danas poklapaju :P

Dohvatila sam mm sa vrata smiley-sex002.gif

Neće da skodi smiley-dance010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se danas poklapaju :P

Dohvatila sam mm sa vrata smiley-sex002.gif

Neće da skodi smiley-dance010.gif

OHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DIVNO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos 5dc smiley-love013.gif

Al opet,neće da skodi smiley-happy023.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos 5dc smiley-love013.gif

Al opet,neće da skodi smiley-happy023.gif

Moze sa mo da koristi!!!! m0163.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam gledala lunarnu i ovaj mesec bi trebalo da mi se poklopi, ovulacija mi je 8dc sto pada 7.03. kad je ona debela crvena linija.

Maybi ako te nemrzi da li bi htela da proveris da li mi se poklopilo za proslu trudnocu to je bilo 2009. poslednja men. je bila 12.02. Bas me zanima da li ce se poklopiti, tj. da li ovo deluje na meni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanja kasno se uključujem

nije bitno koja metoda upali, samo nek upali...

a volela bih kad bi devojke/žene koje su već bile prirodnim putem trudne, a znaju datum

začeća ako ih ne mrzi i aspoložene su da pogledaju da li su začele na bilo koju varijantu

lunarne ovulacije, a naravno i da nam to napišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to što je mian tražila, to i mene interesuje i naravno ishod, da li je trudnoća iznešena do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene interesuje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ja sam sebi zapisala za godinu dana ovulacije po dr.jonasu,ali nisam bas vodila racuna da spavamo bas tog dana,tako da ne znam da li sam tada zatrudnela..Vise sam bila u fazonu,kad se desi,desi se i sta bude bice... ako je po jonasu,ja sam zatrudnela oko 4og februara i trebalo je da bude musko po tome..heheh.. trebala sam da dobijem oko 20og februara,ali 24 sam konstatovala trudnocu koja se nocas zavrsila spontanim... :(

sad cu da kupim maybe baby :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ja sam sebi zapisala za godinu dana ovulacije po dr.jonasu,ali nisam bas vodila racuna da spavamo bas tog dana,tako da ne znam da li sam tada zatrudnela..Vise sam bila u fazonu,kad se desi,desi se i sta bude bice... ako je po jonasu,ja sam zatrudnela oko 4og februara i trebalo je da bude musko po tome..heheh.. trebala sam da dobijem oko 20og februara,ali 24 sam konstatovala trudnocu koja se nocas zavrsila spontanim... :(

sad cu da kupim maybe baby :rolleyes:

EH, steta sto nisam sacuvala onaj moj da ti poklonim. Po mom misljenju potpuno je beskoristan i bacanje para. Bolji pokazatelj je BT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EH, steta sto nisam sacuvala onaj moj da ti poklonim. Po mom misljenju potpuno je beskoristan i bacanje para. Bolji pokazatelj je BT

znaci,mislis da ga ne kupujem? pa nista,onda cu i ja da krenem sa BT,ali nekako mi to merenje predstavlja psihicko opterecenje jer sam 3 meseca imala temperaturu iz nepoznatih razloga pa poludim cim vidim toplomer :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci,mislis da ga ne kupujem? pa nista,onda cu i ja da krenem sa BT,ali nekako mi to merenje predstavlja psihicko opterecenje jer sam 3 meseca imala temperaturu iz nepoznatih razloga pa poludim cim vidim toplomer :huh:

Sve smo razlicite i imamo razlocite temp tokom ciklusa. Meni su recimo jako visoke temp dok su Ljubinki niske.

Fora je da se uvek u isto vreme meri, istim toplomerom i to je najbolje ujutro. Navijes sat i bez mrdanja prevelikog i cimanja (jer je tada najbolje ocitavanja). Prvi mesec je opitni, a posle se fino navikes i sve bude super. Posle vec znas sta se desava sa organizmom. I BT nije nikada za sada pogresila. Evo neka ti druge devojke kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su kod prosle, neplanirane trudnoce istovremeno bile i lunarna i prava ovulacija. Nazalost, usledio je missed ab. I nedavno su mi se poklopile, ali nije doslo do trudnoce. Ovog neseca se ne poklapaju i ne znam kad ce jer mi ciklus nije uvek redovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čitala sam i dosta njih je napisalo kako nisu začele na lunarnu (nego na plavu ili da za njih lunarna ne važi)

sad sam pokušala da nađem te postove al je puno strana

pa sam samo htela da one koje ne mrzi pogledaju da li su začele na ovu drugu varijantu što sam pisala

što se mene tiče ja radim na obe varijante, pa šta upali, al imam veći problem nemam plivače il ću morati da menjam staro za novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekalina

žaomi je zbog tvog spontanog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.