Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

hvala draga sad ceemo videti sta cu napraviti hihihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nesto isvrljala ,ali bolje mi mesecno da pratim ovaj mesec mi je bas kasnila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene :))) trazim pomoc...moze li mi neko izracunati...ne mogu bre da se snadjem uopste :blink: oci mi ispale od gledanja u monitor a nista se ne desava...buljim ko tele u sarena vrata :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i tvog kalendara :) ... Sad samo prati na njemu tvoje cikluse, otprilike desetak-dvanaest dana u sredini ciklusa ti se racunaju kao 'obicni' plodni dani, a ovi dani naznaceni crvenim su dani lunarne ovulacije. Navodno, u svakom plodnom periodu moze da se zatrudni, a sanse su najbolje kada se ta dva poklope ;)

ivancica88.gif

hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo ne znam, hoce meni neko da napravi? Sta mi treba, datum i tacno vreme? 12/07/87, 13:10h Vrbas

A meni ciklus ko loto, 7/37, uopste ne znam ni kad trebam da dobijem, zadnji je bilo na 29 dana, a pre toga 22 :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znace ovi zuti i crni kruzici na kalendaru? I negde sam procitala da kalendar daje i stepen rizika, tj. koja je verovatnoca da sa bebom bude sve u redu. Ja to u ovim tabelama sa astro.com ne vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znace ovi zuti i crni kruzici na kalendaru? I negde sam procitala da kalendar daje i stepen rizika, tj. koja je verovatnoca da sa bebom bude sve u redu. Ja to u ovim tabelama sa astro.com ne vidim.

Te tackice su pun mesec i mlad mesec, ako se na varam..

Astro.com dobijes besplatan kalendar, a to se inace placa...valjda zato ne mozes sve te detalje da dobijes kao kad odes na originalan sajt. ALi u principu dobijes dovoljno...a to je kad je ovulacija :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe hvala ti puno, divna si, sad cu sve da prostudiram! :) A za ovu redovnu O ja racunam po prethodnom mesecu, sta cu, kad sam bila kod gin kaze da je sve super, ko da nisam ni radjala, a da ce se ciklusi vremenom ustaliti. Tako da cu bas da vidim po ovom mozda se poklopi nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo nova sam na forumu,uradila sam taj kalendar i on ovako izgleda

post-57608-1329919645_thumb.jpg

Ja imam jedno pitanje ako imam odnose samo 25 ovog meseca da li ima sanse da ostanem trudna ili moram imati 28 odnos?Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedno pitanje ako imam odnose samo 25 ovog meseca da li ima sanse da ostanem trudna ili moram imati 28 odnos?Hvala unapred.

Dobrodosla i kratko se ovde zadrzala. Koliko po tvom kalendaru vidim, lunarna ovulacija je 28, tj tog dana si najplodnija. Vreme prezivljavanja spermatozoida je do 72h, pa moze da prezivi i neki od onih koji su ranije "izbaceni" :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,nadam se da ce mi po ovom kalendaru pogoditi plodne dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,nadam se da ce mi po ovom kalendaru pogoditi plodne dane.

Samo ti beri tresnjice, i vuala t123027.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni taj kalendar nista nije pogodio. Prosli mesec mi se tacno u dan pogodila ovulacija po standardnom merenju i ova po Jonasu. I nista. A u mesecu u kojem sam zatrudnila, bile su daleko jedna od druge. Naravno, zatrudnila sam na 13dc, jer je to meni plodan dan. Ovog meseca smo promasili taj 13dc, a skolski 14-ti i istovremeno Jonasov pogodjen, kao i svi ostali dani i nista. Ja imam onaj bol u jajniku kad puca folikul i to se izgleda pokazalo kao tacno. Ne kazem da tu nema istine, ali kod mene nije upalilo tih 99% kao sto se tvrdi, vec kad je bilo minimalno %.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada sam ostala trudna poklopili su mi s lunarni i moji plodni dani s tim da je ovaj lunarni pogrješio u polu djeteta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan za moguće začeće možete pogledati na sajtu astro.com

post-57871-1330691533_thumb.png

na ovoj slici se vidi kako treba da stoji, a datum je današnji 02.03.2012. a vi ga

podešavajte za svaki dan dok ne dođe mesec na mesec

kao na ovoj slici

post-57871-1330691924_thumb.png

a kome je komplikovano nek se javi pa ću izračunati, potrebni podaci za to

izračunavanje su datum, mesec, godina, vreme rođenja kao i mesto rođenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

astro24gw02maki201232484.gif

Uradih,al nista ne razumem.Jesu se poklopili ili malo fali?I sta znaci kad se poklope?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta znaci stvarno kada se poklope? Moze li malo podrobnije raspolozenje, please????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAA ni ovde ne mogu da otvorim zadnju stranicu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAAAA ni ovde ne mogu da otvorim zadnju stranicu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad odem na odgovor vidim sta je pre toga pisano, al nista ne kapiram :blink:

Takodje vidim i da je Maybe rekla da ce da uradi to za one koje su zaintesesovane :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellena javi se!!!!! Eh, navuce nas i ode, smrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta znaci stvarno kada se poklope? Moze li malo podrobnije raspolozenje, please????

:lol: :lol: :lol: Izvini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to, sta god to bilo poklapa 5. marta :blink: valjda :blink: :blink:

3ho-astro-.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav devojke,

izvinjavam se što se nisam javila, nisam imala net, a sad me zeza sajt pa ne mogu da pročitam šta ste pisale

al sad sam tu

odavde što vidim kod Anchy07 to je to, poklapa ti se 5.03.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav devojke,

izvinjavam se što se nisam javila, nisam imala net, a sad me zeza sajt pa ne mogu da pročitam šta ste pisale

al sad sam tu

odavde što vidim kod Anchy07 to je to, poklapa ti se 5.03.

tek sad vidim ovo :blink: sta je to?? nemogu da se vracam nazad da citam sve mi izbacuje neki virus..ako je nesto oko racunjanja ja sam za :D sta ti treba?? datum rodjenja??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.