Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

Znas kako - mi mozemo da pretpostavimo kada je ovulacija (sto si ti oznacila zelenim), ali da li bas mora da bude na taj dan - ne mora. Zato se plavim oznacava duzi period, ne samo tu oko sredine ciklusa.

E sad, najpovoljnije je da ti se plava i crvena linije preklope - ali ne samo da se 'zakace' (jedan kraj plave linije zakaci drugu i obrnuto), nego da se bas onako poklope, da ti je crvena na sred srede (ili sto blize) plavoj ;)

Nadam se da sam pomogla.

Ja bih malo doradila ovo sto je Maybe napisala jer plava linija predstavlja dane kada se ocekuje ovulacija a samo jedan dan je stvarno ovulacija. Ako pretpostavimo da tacno znas kada je ovulacija i taj dan obelezis zelenim poljem, onda je najveca verovatnoca da je do oplodnje doslo ako se zeleno polje i crvena linija poklapaju, bez obzira gde se u odnosu na njih nalazi plava linija. Ali to je samo u slucaju da 100% znas da odredis ovulaciju (npr. pracenjem na uz).

Evo mog slucaja odredjivanja O preko BT i ostalih simptoma - ovaj mesec sam imala klasicne simptome ovulacije (sluz, bol u grudima i donjem stomaku) 5. i 10. dc. Merenjem BT je odredjeno da je O bila 15. dc sto mi dodje kao logican dan, na sred je ciklusa a i Bt je bila najniza. 16. dc sam osecala tezinu folikula pri svakom koraku a kada se previjem preko stomaka ili na pritisak osecala sam da me boli povrsina velicine kuglice. Sutradan, tj. 17 dc sam osetila intenzivan bol na mestu gde je folikul u trajanju od 1-2 min. I to mi je delovalo kao pucanje. Problem je sto je folikul i dalje mogao da se vidi to vece na uz. Tek 19. dc se nije vise video F (18. nije gledano). U danima kad je mogla da bude O (18. ili 19.) nisam imala ama bas nikakve simptome. To me vraca na ciklus kada sam zatrudnela sa Savom - kada sam osetila pucanje F nismo nista radili nego tek posle dva dana i uboli. Nadam se da smo i sada da vas vise ne bih smarala sa ovakvim razlaganjem ciklusa u sitna crevca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maybe, Ljubinka..

Tako mi deluje sad kao da treba milion faktora da se potrefi i kako je verovatnoca minimalna.. prosto da ne poverujem kako te silne zene zatrudne iz cuga, a znam ih dosta.

Ma, kad bude..bice. Valjda se necu ubiti u pojam ako budem cekala jos dugo.

Mislila sam da prema ff znam da odredim tacno kad je ovulacija. Ko bi rekao kakva je enigma zensko telo i dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da odem OT, danas smo brali tresnjice i uopste nisam (puno :rolleyes:) razmisljala o bebi ... Kad ce posle tresnjica mm meni - sutra opet pauza, mada mozda ne bi trebali da pauziramo, primetio sam 'onu' sluz ... :blink: Dakle danas sam se 100% uverila da nisam od nas dvoje samo ja skrenula, ja nisam ni sluz primetila :mellow:!

:lol:

Pa sta ce jadan, verovatno je pomislio "ako ne mozes da je pobedis pridruzi joj se" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moram samo da napomenem da ne brkate cervikalnu sluz sa arousal fluid - ne znam kako da prevedem..dakle pre ili posle seksa ne mozete napraviti razliku sta je sekret zbog uzbudjenja a sta je cervikalna sluz.

Jer naravno kad smo uzbudjene uvek postoji taj "eggwhite" ali to nije to..

evo ovde pise

http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Arousal-Fluid.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moram samo da napomenem da ne brkate cervikalnu sluz sa arousal fluid - ne znam kako da prevedem..dakle pre ili posle seksa ne mozete napraviti razliku sta je sekret zbog uzbudjenja a sta je cervikalna sluz.

Jer naravno kad smo uzbudjene uvek postoji taj "eggwhite" ali to nije to..

evo ovde pise

http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Arousal-Fluid.html

Da, meni je to u pocetku bio bas problem, a posle sam ukapirala sta je sta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece da mi otvori ovaj deo tog sajta <_< ... ISP blokira <_< ... kaze:

Dear User,

This site has been blocked due to content that is contrary to the societal and cultural norms of the sultanate. However, if you believe that the website you are trying to access does not contain any such content, please fill in and submit the form below.

Ako se pravljenje beba ne podudara sa arapskim kulturnim i socijalnim normama, ne znam sta se onda podudara <_<

:o

Jao, strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece da mi otvori ovaj deo tog sajta <_< ... ISP blokira <_< ... kaze:

Dear User,

This site has been blocked due to content that is contrary to the societal and cultural norms of the sultanate. However, if you believe that the website you are trying to access does not contain any such content, please fill in and submit the form below.

Ako se pravljenje beba ne podudara sa arapskim kulturnim i socijalnim normama, ne znam sta se onda podudara <_<

Stvarno su zatuc :huh: Verovatno tekst koji sadrzi reci sex i uzbudjenje zajedno bude blokiran :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je isti sajt, zar ne? :lol: Na moju zalost :(

Sto je najcudnije nije mi ceo sajt blokiran, vec samo vecina njegovih stranica <_<.

Cek, zar ti blokira kada odes na ovu stranicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nabavila ja vpn, sada ce moci da blokira ... nista :P ... hehehe, pobedila sam!

Pa sta te briga, tvoja kultura tebi dozvoljava takav sadrzaj :rolleyes:

Da neces i ti da pocnes da meris BT? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta te briga, tvoja kultura tebi dozvoljava takav sadrzaj :rolleyes:

Da neces i ti da pocnes da meris BT? :unsure:

Nije valjda da Maybe ne meri BT? Zašto Maybe??! :lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мејби надам се да нећеш да уопште имаш разлога да мериш али ако ипка буде, твоје ће да буде само ујутру да измериш температуру а наше је све остало, постале смо експерти :lol:

После неког времена једва чекаш ујутру да устанеш да измериш, слично је као са тестовима, мислим исто узбуђење шта ће бити.

Da, naucis na osnovu temperature da pratis sva desavanja u telu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrzi me, lenjost je moja najveca mana, veruj mi ;) Ja generalno ne znam gde se nalazim ujutru, tako da setiti se toplomera cim otvorim oci nema sanse da se desi <_< ...

:P :P :P

Meni se muž smejao pre neko jutro jer pojma nisam imala zašto mi je zvonio alarm, samo sam ga ugasila :) On me podseća da trebam da merim temperaturu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo mi uze reci iz usta: izto kao kod Jekic!!!!!!!!!!!!!!!!

A lepo dr Jonas kaze da je onda kada se poklope lunarna i obica ovulacija verovatnoca od zaceca 99%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala maybe, gledam i neverujem da smo tako potrefili!

Inace sam jednom negde citala kako ako muskarac nema duze vreme odnose, onda su mu kvalitetniji i brzi spermici. Nama je nekako decembar bio postan mesec jer je on radio kao magarac. Mozda i to ima uticaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам вала имала трешања у изобиљу, баш сам мислила штета што не мерим БТ да се похвалим како смо вредни :lol:

:lol:

ali mm nije bio nesto fantastican spermogram, pa zato mi to kao ima smisla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ово за мушко нисам ни гледала тек сад ти кад си рекла обратила сам пажњу, ма то нема везе, нек буде само живо и здраво, као и свакој жени то ми је на првом месту.

Иначе читала сам баш јуче да је неки Авганистанац задавио жену јер је родила друго дете девојчицу, а свекрва се сумљичи за подстрекивање, ух баш ми било нешто тешко кад сам читала, задавио је као маче :(

Tako je Jekic. A inace ces i ti dobiti batinice - ZASTO BWE TO CITAS????

Ti si jedna dobra trudnica i samo fine stvari da citas, jel jasno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да од сад само читам лепе ствари, ово баш било безвезе.

Tako i treba draga, samo fine stvari, sada sam ozbiljna. Bez stresa, ako treba saljem ti bajke, ionako ce ti trebati kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JE L MOZE NEKO DA MI IZRACUNA TU LUNARNU OVULACIJU POSTO JA NEMAM POJMA TO DA URADIM... :unsure: :unsure: :unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JE L MOZE NEKO DA MI IZRACUNA TU LUNARNU OVULACIJU POSTO JA NEMAM POJMA TO DA URADIM... :unsure: :unsure: :unsure::blink:

Moze samo mi trebaju neki tvoji podaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ja ovo dobro tumacim nisu. Prosli mesec jedina berba je bila 25.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad uradila svoj kalendar, i moram reći da u narednih par meseci (veštica je tačna kao sat) lunarna ovulacija se podudara sa ovom regularnom ovul.. E koliko je to berićetno, tačno ću da vidim :unsure:

I da proverim tih 99% sigurnosti začeća :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze samo mi trebaju neki tvoji podaci

Moze, moze,ali nam za pocetak treba tvoj tacan datum, vreme i mesto rodjenja ;).

22.02.1989 vreme 16.00 h mesto Arandjelovac... poslala sam ja mislim maybe u inbox ali sam videla da je i LunaMi odgovorila, pa koja bude imala vremena... :) Unapred hvala.... :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Simce, ovo je tvoj kalendar za ovu godinu, na njega upisi svoje plodne dane u toku ciklusa, pa vidi da li ima poklapanja i kada :D

simce.gif

CRVENO OBELEZENO JE OVULACIJA,JE L DA?STO ZNACI DA MI JE OVDE OVULACIJA IZMEDJU 9.02 I 10.02 JESAM DOBRO SKONTALA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CRVENO OBELEZENO JE OVULACIJA,JE L DA?STO ZNACI DA MI JE OVDE OVULACIJA IZMEDJU 9.02 I 10.02 JESAM DOBRO SKONTALA?

Da ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.