Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

Kako smo se popalile, pa to je strasno! Ozivesmo ovaj forum za cas!

Jos samo da upali... ;)

Bas bih volela da se nekome poklopi za ovaj mesec pa da uzbudjenje bude jos vece!

Ceo dan sam u nekoj euforiji, nekako sam sva srecna, objasnjavam mm 100 puta, nista ne razume, kaze samo ti meni kazi kad treba da ... :D

Jao... :rolleyes:

:lol: Jadni naši muževi sa nama. Ali,oni makar ne moraju ništa da razmišljaju,samo da rade,a ipak mislim da je to lakše.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daaa, oni nemaju trip boli me ovo, zignulo me tu, cini mi se da je ovo simptom i sl.. :)

eto nama nove zanimacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nikad nisam pratila ovulaciju,niti znam kako se to radi...

22.decembar 2009. sam imala zadnji mens pred trudnocu...a poslije tog mensa smo prvi sex imali 2.januara 2010. sa namjerom da pokusamo napraviti sta...

u datum sam ukucala 22.12.2009 i dobila ovaj rezultat...pa eto vi meni sada pojasnite... :rolleyes:

znaci ne verujem u isto vreme nam je bila mens, skoro u isto vreme smo ostale trudne :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja greska 30 mart, taj racunaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe kad cu ja stici na red :lol: :lol: :lol: hocu li pre nego pocnes da naplacujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem nista. Ima li veze koliko traje ciklus? Mislim sta ako lunarna ovulacija traje duze od ciklusa (posto se meni poklapa pocetak ciklusa i ovulacije), i sta oznacava plava linija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem koliko su nas zvezdice zaintrigirale...zene,srecno svima,pa da se polako svima poklapaju linijice.Ipak ima necega u onoj "bice kad je sudjeno".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako bih volela da nemamo vise cekalice, i da kad neka cekalica dodje sacekamo je sa ovim kalendarom i odmah u prvi trimestar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako bih volela da nemamo vise cekalice, i da kad neka cekalica dodje sacekamo je sa ovim kalendarom i odmah u prvi trimestar. :)

Mogla bi da nam to bude praksa-cim se neko prijavi u cekalice,mi trazimo podatke,izracunamo,upisemo i postavimo,i nadamo se da ce nova cekalica sto pre otici.

Ja sad odoh na spavanje,i kladim se da ce sutra kad ustanem i pogledam ovde biti jos koja strana...za jedan dan 6strana... zene,laku noc. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na zalost kod mene se nista ne poklapa,

sta su ove zute tackice, jedino se oko njih meni nesto poklapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto vidis oko tih tackica sam bila najaktivnija ,

inace nisam nesto ljubitelj horoskopa, ali sam malo citala mesec je vladar mog znaka, i dosta utice na mene,

ono sto sam primetila nevezano za horoskop jeste da sam dosta "uznemirena" za vreme punog meseca, nekako razbudjena kao da iscekujem nesto da se desi , cesto mi se desi da ne mogu da zaspim do duboko u noc ustanem odem do prozora a mesec ko dinja veliki :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su podaci potrebni? Nisam uspela sve da iscitam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka, a ti si se sinoc uplasila da cemo da smorimo ostale cekalice!!!!!!!!!!!

Vidis da smo unele zivost medju cekalicama.

Maybe, zeno, gde si bila pre tri meseca kada sam sve ovo iskopavala, da se ne mucim. Bas je ovako dobro sto si sve fino stavila na forum.

Ono sto vidim kao prednost svega ovoga je da imamo dva termina u mesecu kada mozemo da zatrudnimo ili ako se poklope obe ovulacije da 99% zatrudnimo. Znaci vise posla ali, slozicete se i vise zadovoljstva, zar ne?!

t4705.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12.12.1988. 05:05h Novi Sad

25.05.2009. ciklusi 28 dana

26.12.2010. ciklusi se nisu jos uredovili posle prve trudnoce, sta onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jakoooo interesantno ali treba izdvojiti vremena .. da covjek prouci ... pa cu sutra malo da cacnem, da vidim meni za prošlu i za narednu godinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tada sam bila kod svekra i svekrve :D:lol:

UHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

t0129.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tebi su lunarni dani van poklapanja odgovarali?

Da!

Meni je ciklus 40 dana u proseku. Sredina ciklusa mi je bila 10og, a ja sam zatrudnela 19og (po lunarnom najdeblja crvena crta) i tacno kad se izracuna kad je termin porodjaja, na taj dan tacno sam se porodila! 12.04. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja - za tvoju prvu trudnocu ti se dve ovulacije ne podudaraju. Medjutim, i tebi kao i jos nekim clanicama se ove crvene mesecne ovulacije podudaraju sa samim krajem starog i/ili pocetkom novog ciklusa:

nadja-1.gif

Moj zakljucak - sve treba vredno da beremo tresnje bas pre nego sto treba da dobijemo! :rolleyes:

Salu na stranu, da li se ti secas kada si mozda ostala u drugom stanju tog meseca?

Hm, to bi trebalo da znaci da sam mogla da zatrudnim u toku menstruacije? Kaze da bi tad bila devojcica... Steta sto nismo imali odnose u toku mece :P A sta je ona zuta tackica? Mozda je tu negde nesto i bilo :rolleyes: Mada, tad smo bili studentarija, ziveli zajedno u domu, tresnjice su padale k'o lude :rolleyes: tako da ne znam tacno kad smo imali taj sudbonosni odnos.

Posle prve trudnoce imala sam 4 mece, svaki put je ciklus bio sve kraci (vracao se na staro-28 dana), ali ne secam se tacno kako je islo... Medjutim, znam tacno kad sam zatrudnela. Hoces da racunas sa ciklusom od 28 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам вољна да пратим овулацију и менструацију, али не знам да радим у фотошопу t2309.gif
А ја мислила овим сузицама да натерам Мејби да се смилује на мене па да ми она обележава t1815.gif
Наивчино

b0201.gif malo je falilo da se ja ponudim da ti obelezavam u Pshopu

Kako bih volela da nemamo vise cekalice, i da kad neka cekalica dodje sacekamo je sa ovim kalendarom i odmah u prvi trimestar. :)

Sjajna ideja p0112.gif

Ma ne znam koliko sam za to da sve pise u zvezdama, bas i nisam, nisam neki ljubitelj horoskopa i tih stvari - meni ovo ima vise veze sa mesecom nego sa zvezdama i planetama i uopste astrologijom. Jednostavno, ima tu neke logike za mene - menstrualni ciklusi su nam 'lunarni', odnosno traju isto koliko i pun ciklus meseca, u proseku 28 dana.

Ni ja bas ne volim horoskop i astrologiju ali mi se cini da ovo i nema neke veze sa tim. Poznato je da mesec i meseceve mene uticu na organizam tako da mi se sve ovo cini mogucim. Jos mi je zanimljivo da mi je ovaj mesec kasnila menst. (sto se bas retko desava) i dobih je bas na pun mesec. Bas kao da se ravna sa njim. Kod mene nema skorog preklapanja, sto ne mora nista da znaci, probacemo u crvenim danima. U mom slucaju bice i bukvalno crveni jer su u prvim danima ciklusa :D Sad nemam vremena, ali sutra cu da postavim moju tabelu sa predvidjenim plavim poljima a moram i da pronadjem podatke za moje sve tri trudnoce, pa da vidimo da li se poklapa, a najstrasnije je sto cu mozda da saznam i pol za dve nesudjene bebe :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne samo u toku mens, vec i par dana pre njenog pocetka. A mogla si da zatrudnis i u toku plodnih plavih dana ;) Ona zuta tackica oznacava pun mesec, koji je tebi tada padao bas sredinom ciklusa.

Ne moram da racunam ako znas datum ;) To mi je mnogo lakse, reci koji je, ja cu da ga upisem sa plavom linijom i videcemo da li se podudara.

10, 11. ili 12. januar 2011. Mislim da ce najpre biti 11. ;) Je l' problem ovaj raspon od 3 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi se bas poklapa! I jos pise da je decak :wub:

filipa.gif

Po ovome sam zatrudnila 12.1. ili u period plave linije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da i ja dam svoj doprinos, šta treba da radim? Tačno znam sve svoje ovulacije i znam da je u drugoj trudnoci bio dečak, pa baš bih volela da vidim da l' su mi pogodili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, treba nam tvoj datum, tacno vreme i mesto rodjenja. Takodje, treba nam datum pocetka poslednjeg mens ciklusa pred trudnocu, kao i koliko ti dana uglavnom traje mens ciklus :)

Hvala!

Jel može meni neko da izračuna??? Uopšte ne kontam tabele...

Moji podatci: 26.03.1983. Novi Sad, 23:00h

Prva: 17.02.2008. 6-7 dana

Druga: 28.04.2011. 5-6 dana

Za ovulacije ne znam jer ih nikad nisam pratila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da znas ovulacije kada su, samo mi jos reci na koliko dana su ti ciklusi (28?), to je jos jedino sto mi treba.

Ja razumela da treba koliko m traje,.... ciklusi su mi 25 dana u prvom a 26-28 u drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi datum, vreme i mesto tvog rodjenja. Takodje trebaju mi datumi tvoje poslednje mens pred svaku trudnocu, otprilike raspon plodnih dana za taj mesec (od-do, ako vec znas, hehe, ako ne, mogu i ja da sracunam) i koliko ti prosecno traje ciklus.

Pa da vidimo da li se i sta poklapa ;)

Za ovu poslednju trudnocu si pisala da je bila kasnije, bice interesantno da vidimo da li je u pitanju plava ili crvena linija - ili obe.

Ok sexy profesorko ;)

31.12.1981 - Beograd - 21.50h

I trudnoća - poslednja menstr. 30.10.2009, plodni dani oko 15.11

II trudnoća - poslednja menstr. 18.02.2010, plodni dani oko 3 - 4 .03

III trudnoća - poslednja menstr. 13 ili 14.04.2011, plodni dani (1.05 i 7.05) to je ta zabuna bila, baš me zanima, šta će da mi kaže tabela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.