Dr. Jonas - lunarna ovulacija

odgovora

Objavljeno

Ja bi rado pomagla ,ali uopste ne razumem sta treba,da gledam i uradim.

Daj samo tvoje podatke, datum, tačno vreme i mesto rođenja, koliko ti traju ciklusi i datume kad su ti bile poslednje menstruacije pre obe trudnoće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ima :rolleyes: A jesu li se kod tebe poklopili menstrualni plodni dani i ovi lunarni?

Ne, po ciklusu mi bili plodni dani oko 10og u mesecu, a po lunarnom 19og.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim ima jos poklapanja, a ima i ne poklapanja, samo mi se cini da je ovih prvih vise, jeee!!!

Sto neko rece, sad vise necu da se nerviram kad dodje vestica, samo cu da kazem "ma nisu mi se poklopile ovulacije" :P

P.S. Maybe, zeno, odmori malo mozak, ceo dan racunas <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Samo treba da nam das svoj datum rodjenja, tacno vreme kad si se rodila i mesto u kom si rodjena.

Onda nam daj datum poslednje mens pred prvu trudnocu, kao i datum poslednje mens pred drugu trudnocu.

I jos samo nam reci na koliko dana su ti ciklusi.

Eto, "samo" to :lol: ...

E,evo vam datum poslednje menstruacije pred drugu trudnoću,ako hoćete.

(Ja i zaboravila da sam bila trudna još jednom)

16.07.2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim ima jos poklapanja, a ima i ne poklapanja, samo mi se cini da je ovih prvih vise, jeee!!!

Sto neko rece, sad vise necu da se nerviram kad dodje vestica, samo cu da kazem "ma nisu mi se poklopile ovulacije" :P

Da,očigledno ima dosta više onih kojima se poklapa. Ima tu nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9.april 1989 u 12:45h u Uzicu

datum poslednje pred prvu 24 septembar 2009

datum poslednje pred drugu 28 avgust 2011

ciklus 25 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravih da pitam, ima li neko da mu se poklapa ovog meseca? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC

Ti si jos jedna "normalna" :lol: ... mada je tu veoma blizu ova lunarna ovulacija (crvena) ... a po njoj bebac treba da bude musko :wub:

yelenac-1.gif

Ma samo da vam ''udjem'' u statistiku ;) Samo sto je pocetak moje menstruacije bio 15. oktobar, a na tabeli je oznacen 20 i neki.... :blink: (Blue line)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina

Tebi za sada po racunici nema cistih preklapanja. To ne znaci da nece doci do zaceca! Samo je vazno da probate da "pokrijete" sve plodne dane u ciklusu - pogotovo ove crvene!

BEDAK :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala smo se navukle za manje od 24 sata. :lol: :lol: Sta ti je novitet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pozitivno iznenadila da se bas dosta poklapa.. :) bas me raduje, jos da nam se mna mama pridruzi, ako se kod nje sve poklopi onda nema sta vise da razmisljamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno! Ivana84 - vidi kako se poklapa!!! :)

ivana84.gif

Ja ti tu nist' ne razumem,ali saznali smo danas da je decak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пошаљи ми ти на пп у колико сати си рођена и место рођења, не могу без тога.

I meni.

Ok, treba nam tvoj datum, tacno vreme i mesto rodjenja. Takodje, treba nam datum pocetka poslednjeg mens ciklusa pred trudnocu, kao i koliko ti dana uglavnom traje mens ciklus :)

Hvala!

Rođena 20.05.1981. 16:35 h...u Pakracu(Rep.Hrvatska)....zadnja menstruacija 25.12.2008. godine ciklus traje 30 dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se poklapa sa datumom koji su mi odredili ginekolizi. Ja ne znam koji je bio datum začeća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Maybe puno, srce si :)

ako te ne mrzi, pliz mi uradi da vidim da li mi se sa proslom trudnocom potrefilo

poslednja menstruacija 04 maj 2008

ciklusi su tada bili na tacno 28 dana

novi sad,

06.01.1983.

12:15 podne

pliz pliz, hvala unapred

lenocka, hvala na tumacenju, ja to nista ne razumem, ali jako razumem da zelim bebuuuuuuuuuuuuuuuu

Da sam znala da ce ovako ici, tj. nece ici, pocela bih da pravim bebu pre 2godine jos, nego kao mislim, bice lako jer sam prvi put tako lako ostala, tj sledeci ciklus mi je vec izostao.

poceli smo da pravimo dete jer znam da se to inace ne desava odmah, pa kao ajde da krenemo.

nisam razmisljala uopste o trudoci u tom mesecu niti sam znala nista od simptoma.

tek kad mi je kasnilo 2dana sam pomislila da bi mozda bilo dobro da uradim test i primetila da su mi grudi teske a meke i stomak nekako cudno naduvan.

pms u smislu hrane, tj zdranja redovnog nije bilo, tj nisam osecala ali sam jela po navici, kao treba da dobijem pa daj cokolade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci tebi su lunarni dani van poklapanja odgovarali?

Pa da - plava linija oznacava tradicionalne plodne dane (one koje merimo LH trakicama). Zato ne pocinje odmah sa mens, vec pokriva otprilike desetak dana sredinom ciklusa.

Ovde, na dnu dijagrama pise: Please, regulary mark the begininig and end of menstruation(blue)....etc.

Pa me je to zbunilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pise, pise, ali ja nisam procitala - pa krenula umesto zelenim, plavim linijama da oznacavam plodne dane :lol: ... sad mi je nekako priraslo k'srcu, crveno i plavo :P:lol:

:lol: :lol: :lol: Dobro, cisto da se zna, zacece u mom slucaju je bilo (folikulometrijom ;))

29.10.2008. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da i nije toliko klasican kad smo samo ja i Zelena C izuzetci koji se ne poklapaju sa tabelom... :lol:

Mazo, ti i ja smo samo "tipicni" ginekoloski slucajevi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe nista ne razumem ovu tabelu nemam pojma oko toga ,znas kad neko nikada u zivotu nije gledao kad su mu plodni dani,a kad ne,kad je ovulacija i sl- e ja sam taj covek.

U svakom slucaju znam da sam oba puta zatrudnela u prvoj nedelji posle menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi se bas poklapa! I jos pise da je decak :wub:

I meni je pisalo da je dečak. To je greška :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala opet Maybe

pa ja mislim da je doslo tik pred ciklus, sam kraj aprila, tj svega par dana pre 4 maja. jer mi se i beta poklapa sa tom racunicom a i datum porodjaja, ako se beba nosi punih 9 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodjena sam 25.02.1978 12:55 Cacak

Prva trudnoca:

zadnja manstruacija 27. novembar

Druga trudnoca:

Zadnja menstruacija 6 decembar

Treca trudnoca:

zadnja menstruacija 2 maj

Napomena: Za prve dve ciklus 28 dana, e sad treca trudnoca imala sam jedan ciklus preko trudnoce tako da mi je mens pre ovoga sto sam zapisala bila 30 april i po tome mi je izracunat termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis godina kad sam ostala trudna? Prvo 1996

Drugo 1998 i trece 2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako smo se popalile, pa to je strasno! Ozivesmo ovaj forum za cas!

Jos samo da upali... ;)

Bas bih volela da se nekome poklopi za ovaj mesec pa da uzbudjenje bude jos vece!

Ceo dan sam u nekoj euforiji, nekako sam sva srecna, objasnjavam mm 100 puta, nista ne razume, kaze samo ti meni kazi kad treba da ... :D

Jao... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je samo u tome greska, necu se buniti :D

Kako mislis? Da je doslo do zaceca pre te poslednje menstruacije? Ili je 4. maj datum kada si trebala da dobijes, a nisi?

... ako je tako i ti si ostala u drugom stanju u prethodnom ciklusu, onda ti je ovo ustvari kako treba da izgleda kalendar, da pokaze taj prethodni ciklus (u aprilu) - a onda ti se poklapa :blink::rolleyes:;)

kiara3.gif

JA NE MOGU DA VERUJEMMMMM

daaaa, ja mislim da sam zatrudnela pre poslednjeg ciklusa, par dana pred M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.