Psi lutalice

odgovora

Objavljeno

Ја и дан данас храним луталице, кад видим неку малу, гладну животињицу мени буде толико жао, како смо ми људи сурови :(

Једно време сам имала у торби увек неколико месних нареска, и тако идем улицом и видим неку њушкицу и онда јој дам јадној да једе.

А кад сам студирала испод мог улаза били су неки пси које је цела зграда чувала, и сви смо од ручка носили испред зграде и давали куцама да једу, пси су били тако умиљати и слатки.

I ja sam to radila sa psima koji nisu agresivni, i dan danas ponekada uradim, mada uglavnom nasa kuca sve pojede. Ali kada su agresivne dzukele u pitanju, kafilerija RULES!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TO je odvratno sta se radi, ali ja stvarno ne mogu da ulazim u razloge agresivnosti pasa, jer taj problem ne mogu da resim, a prednost dajem ljudima i jedino mi je bitno da se takvi psi sklone, na koji god nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama?

Kako spreciti napad?

Kako se odbraniti?

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa?

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

1) Ocajna.

2-3)Ostati miran, koliko god da je to moguce, ili sa sobom nositi bezbol palicu.....

4) Moje dete se plasi lutalica, i odmah skace da je uzmemo....mislim sta dalje pricati...

5) Da se ja pitam, ja bih ih sve pohvatala u sinteraj. Ja stvarno volim pse, i smatram da je on najbolji covekov drug, ali i taj covek mora da njega prihvati kao druga. A ne da kad mu se cefne da ga izbaci na uliicu.....

Pitanje koje samo vlast može da riješi.

Uticaj na građane kroz promotivne letke...tribine....reklamne spotove, prihvatilšta za pse...javne donacije....

Npr: Moja komšinica je neki dan pustila Haskija na ulicu jer je shvatila da ona nije za to... :huh:

Upravo to me ljuti! :angry:

Upravo zbog jednog takvog me je kao malu napao besan pas. Gazdi je bilo zao da gleda kako mu pas umire(posto je dobio injekciju za uspavljivanje), pa ga je on lepo izbacio iz dvorista..... Srecom nosila sam veliku jaknu, pa me je samo za jaknu ugrizo...uzas, i dan danas nije mi prijatno kada vidim copor lutalica... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr: Moja komšinica je neki dan pustila Haskija na ulicu jer je shvatila da ona nije za to..

Nemam rijeci za takvo ponasanje. Upravo zbog takvih osoba koje odjednom shvate da vise ne zele psa ili nemaju vremena nase ulice su pune gladnih i agresivnih pasa,ali i kretena koji imaju agresivnog psa i drze ga pustenog i to ne ispred kuce nego ispred kafane koju posjeduju,kao sto je bio slucaj kod mene.Setala sam sa svojim psom koji je uvjek na povodcu i taj rot vajler se samo zaletio sa druge strane ulice,sekundi su u pitanju bili nisam stigla ni korak da napravim on je vec nepao mog psa,prizor je bio uzasan,u toj borbi rot je par puta i mene dohvatio....ma uzas ,imala sam srecu jer je moj pas buldog i uspio je da se brani ali ostali manji psi koje je taj rot,koji godinama je tu,dohvatio nisu imali istu srecu.

Milion puta cu reci NIJE TAJ PAS KRIV neko kreteni koji znaju da je agresivan i nista po tom pitanju nisu radili,cak ga je gazda setao pustenog po centru grada i on je juri pse ,cak je i zaklao pudlicu zeni na oci ,koja je sjedjela u kaficu a ovaj se samo smijao....sta da kazem drugo bez ovakvim ljudima i zatvor je mala kazna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr: Moja komšinica je neki dan pustila Haskija na ulicu jer je shvatila da ona nije za to..

Nemam rijeci za takvo ponasanje. Upravo zbog takvih osoba koje odjednom shvate da vise ne zele psa ili nemaju vremena nase ulice su pune gladnih i agresivnih pasa,ali i kretena koji imaju agresivnog psa i drze ga pustenog i to ne ispred kuce nego ispred kafane koju posjeduju,kao sto je bio slucaj kod mene.Setala sam sa svojim psom koji je uvjek na povodcu i taj rot vajler se samo zaletio sa druge strane ulice,sekundi su u pitanju bili nisam stigla ni korak da napravim on je vec nepao mog psa,prizor je bio uzasan,u toj borbi rot je par puta i mene dohvatio....ma uzas ,imala sam srecu jer je moj pas buldog i uspio je da se brani ali ostali manji psi koje je taj rot,koji godinama je tu,dohvatio nisu imali istu srecu.

Milion puta cu reci NIJE TAJ PAS KRIV neko kreteni koji znaju da je agresivan i nista po tom pitanju nisu radili,cak ga je gazda setao pustenog po centru grada i on je juri pse ,cak je i zaklao pudlicu zeni na oci ,koja je sjedjela u kaficu a ovaj se samo smijao....sta da kazem drugo bez ovakvim ljudima i zatvor je mala kazna

Strasno! Taj haski ce se tesko snaci na ulici s obzirom da je bio kucni pas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.