Psi lutalice

odgovora

Objavljeno

MM i ja obozavamo zivotinje. On je pre neki dan video kada je jednog psa zgazio auto i stao je na sred otvorenog puta da ga skloni sa strane iako je pas bio na mestu mrtav, da ga ne razvlace kola. Sav je krvav bio. Kada je dosao nije ni rucao i celog dana je bio neraspolozen. Inace, sve lutalice iz kraja nakon rucka hranimo. Zaista volimo iskreno zivotinje. Pre neki dan smo komentarisali kako bi ljudi koji namerno gaze pse na ulicama (a ima ih dosta) trebalo da idu na sud! Najvise na svvetu bih volela da radim u nekom azilu za pse, ali na zalost, u nasem gradu ga nema uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam dva engleska buldoga muzijak (4 godine) i zenku(1,5 godina), i strasno me ljuti kad cujem izjave poput ove da bi neko otrovao psa. Zasto??? Ne shvatam zasto bi neko namjerno i svjesno ubio psa,ako tako olako ubija zivotinje pitam se kakav je onda tim osobama odnos sa ljudima kada tako postupaju sa zivotinjama.

Ja imam bebu od 3 mjeseca i kad poraste ucicu ga da voli i postuje zivotinje.

Procitala sam da pojedini pricaju lose o rasama kao sto su pit bulovi,stafordi i ostala nazovi "borbrna"rasa pod kojima spada i rasa engleskih buldoga ,nisu oni borbeni osim ako ih covjek za to ne trenira,nisu agrasivni osim ako ih mi ne ucimo da budu.Ljudi zive u velikoj zabludi o ovim rasama i nisu informisani.Ja sam zbog muzijaka izostajala sa posla da bih bila pored njega kad je bolesan,cijelu noc ostaja budna uz njega i pazila ga jer ipak ja sam njega birala a ne on mene i zato uvijek kada sam tuzna on je tu da me razveseli,kada placem on svojom njuskom gurne moje ruke sa obraza i pocne da mase repom i laje i skace oko mene da me razveseli,kada dodjem sa posla oni skacu od srece sto sam tu i ne odvajaju se od mene.....i neko treba da ih otruje jer ce im mozda doci "zuta minuta"pa i nama dodje zuta minuta dosta puta pa sta onda?

Treba biti mnogo obazriv kada su u pitanju djeca i psi,djeci treba dati do znanja do koje granice i kako moze da postupa sa psom i nikada ih ne ostavljati zajedno bez nadzora.

A sto se lutalica tice....i ako imam pse u kuci ni malo mi nije prijatno kada sretnem copor pasa na ulici ali za one koje ne znaju a nadju se u takvoj situaciji,ne pokusavajte da pobjegnete jer pas osjeti vas strah i osjeca se superiorno i krenuce na vas,laganim hodom se udaljite od njih i mirno prodjite,u slucaju da vam pas pridje stanite mirno i ne gledajte ga,pustite ga da vas onjusi i sam ce otici.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo zivot rastem sa lovackim psima i cuvarima,jedini pas koji je odstranjen iz naseg dvorista je rotvajler koji je bio izdresiran,nismo ga mi dresirali, da skace na prvog ko naidje na gazdu cim gazda zarezi,ali ni on nikad nikoga nije napao,jos uvek tugujem za albino bokserkom koja je bila kao malo dete btw bokseri i rotvajleri su stvoreni kao psi čuvari stada a ne krvoloci i psi za borbe.Ne plasim se lutalica,nikad nisu ni zarezali na mene a ni na janu,mada se plasim za nju jer prilazi svakom psu koga sretne...Prosle zime smo nasle stene na ulicu i usvojile ga.

Mislim da psi napadaju jer su doziveli traume od ljudi ili su tako nauceni...pa kakvi smo mi ljudi?

Sto se lutalica tice,azil i sterilizacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i

A sto se lutalica tice....i ako imam pse u kuci ni malo mi nije prijatno kada sretnem copor pasa na ulici ali za one koje ne znaju a nadju se u takvoj situaciji,ne pokusavajte da pobjegnete jer pas osjeti vas strah i osjeca se superiorno i krenuce na vas,laganim hodom se udaljite od njih i mirno prodjite,u slucaju da vam pas pridje stanite mirno i ne gledajte ga,pustite ga da vas onjusi i sam ce otici.

U potpunosti se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otrovala bi psa?????????????? bez grize savjesti?? koje savjest pa ti duse nemas.

Ne mogu da vjerujem da javno tako nesto mozes da izjavis

Ja nemam duse, a ti definitivno nemas mozga kada tako sudis o nekome koga ne poznajes na osnovu jedne izjave. Od sada pa nadalje, zamolila bih te da se uzdrzis direktnog obracanja meni. Nikada ne polemisem ni o cemu sa osobama koje ostave utisak intelektualno inferiornih.

Da, to je moj stav, kome je problematican, uopste nije duzan da mu se prikloni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim životinje, ali imam problem sa psima lutalicama, ali i sa vlasnicima opasnih pasmina u komšiluku.

Nedavno smo imali čopor pasa u blizini zgrade, samo zato što su se našli neki iz firme preko puta da hrane malu ženkicu koja je bila u teranju. U roku od nekoliko dana, tu se nastanio čopor od desetak lutalica koje su "osvojile" teritoriju i niko nije smeo da prođe. Zvala sam komunalnu inspekciju. Psi su odneti, sterilisani i pušteni na isto mesto. To nije nikakvo rešenje.

Drugi, još veći problem, imam što u komšiluku ima dosta ljudi koji drže staforde, bit bulove, i doge. E od takvih se ježim. Pogotovo što ih šetaju bez korpi jedva držeći uzicu.

Imala sam okršaj sa komšijom koji ima argentinsku dogu jer sam ga nekoliko puta (kao i moj muž) zamolili da psa šeta sa korpom. Ne želim da pišem detalje, ali jedva čekam da se odselimo iz ovog stana i da ga više ne vidim.

Smatram da borbene rase nemaju šta da rade u gradovima, pogotovo ne kod vlasnika koji nisu podobni za takve rase.

U idealnom svetu, takve rase bi mogli da drže samo vlasnici koji bi prošli neku komisiju da su sposobni za tako nešto. Veća njih nije. I to je ono što me plaši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da borbene rase nemaju šta da rade u gradovima, pogotovo ne kod vlasnika koji nisu podobni za takve rase.

U idealnom svetu, takve rase bi mogli da drže samo vlasnici koji bi prošli neku komisiju da su sposobni za tako nešto. Veća njih nije. I to je ono što me plaši.

Apsolutno se slažem!

Ne samo u gradu, nego nigde. Naježim se od svih čopora pasa kad ih vidim, a i neogvornih vlasnika, kojima u principu ne možeš ništa. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slažem!

Ne samo u gradu, nego nigde. Naježim se od svih čopora pasa kad ih vidim, a i neogvornih vlasnika, kojima u principu ne možeš ništa. :(

E, revoltirana takvom situacijom, ja zauzeh svoj stav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, revoltirana takvom situacijom, ja zauzeh svoj stav!

Otrov u ruke... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otrov u ruke... :lol:

Nemam u komsiluku takvih, a nisam sinter da jurim dzukce po gradu :D

No, u cast svih krvolocnih pasa, imam divan novi avatar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam u komsiluku takvih, a nisam sinter da jurim dzukce po gradu :D

No, u cast svih krvolocnih pasa, imam divan novi avatar!

Nečija preporuka...? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neeee...to za pse i ove sto kazu da sam bezdusna...kad bi one znale da bih i njih potrovala pazile bi sta pricaju :D :D :D

Bum Bum BUm!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neeee...to za pse i ove sto kazu da sam bezdusna...kad bi one znale da bih i njih potrovala pazile bi sta pricaju :D :D :D

Bum Bum BUm!!! :D

svaka cast,nema sta. Znam da je tvoj komentar upucen meni jer sam ja rekla da si bezdusna ali nema potrebe da pises da bi trebalo da te se pazim da ne bi i mene otrovala.Potpuno si u pravu nema potrebe vise da pisem tebi a molila bi te da me izostavis iz ovakvih odvratnih komentara. Ja sam clan drustva za zastitu zivotinja i da si ti spasavala pse koji su otrovani ,da si samo gledala u kojim mukama umiru vjeruj mi ne bi tako pricala,ja ti se vise obracat necu i molim te jos jednom nemoj vise tako indirektno da me uvrstis u tvoj komentar,rekla si sa sta imas i ako imas jos nesto da dodas obrati mi se direktno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne polemisem ni o cemu sa osobama koje ostave utisak intelektualno inferiornih.

ni ti mene ne poznajes,stoga ni ti ne mozes na osnovu jednog kometara da sudis koji je nivo moje inteligencije. Molim te prestani da me omalovazavas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne polemisem ni o cemu sa osobama koje ostave utisak intelektualno inferiornih.

ni ti mene ne poznajes,stoga ni ti ne mozes na osnovu jednog kometara da sudis koji je nivo moje inteligencije. Molim te prestani da me omalovazavas.

Izvini, sama si se omalovazila i do dna blatnjave bare srozala kolicinom gluposti sazetom u jednom jedinom postu. Zato nemoj sada da se zalis, samo si dobila sta si trazila. Cao, zdravo i dovidjenja, ne mogu vise da gubim vreme sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast,nema sta. Znam da je tvoj komentar upucen meni jer sam ja rekla da si bezdusna ali nema potrebe da pises da bi trebalo da te se pazim da ne bi i mene otrovala.Potpuno si u pravu nema potrebe vise da pisem tebi a molila bi te da me izostavis iz ovakvih odvratnih komentara. Ja sam clan drustva za zastitu zivotinja i da si ti spasavala pse koji su otrovani ,da si samo gledala u kojim mukama umiru vjeruj mi ne bi tako pricala,ja ti se vise obracat necu i molim te jos jednom nemoj vise tako indirektno da me uvrstis u tvoj komentar,rekla si sa sta imas i ako imas jos nesto da dodas obrati mi se direktno

Ovde moram da se umesam. Zivim na selu i imam puno zivotinja, pse, macke... Naravno kad se desi nezgoda mislim da su vise krivi ljudi nego zivotinje. Ne znam da li imas decu, ali imam pitanje. Ako se u vasoj blizini nalazi pas ili copor pasa koji moze da ugrozi tvoju porodicu kako bi reagovala? Da li si 100% sigurna da treba da stanes pas ce da te onjusi i ode? Moj sin je stao, imao je tada 3 godine, pas je skocio i ujeo ga za lice, nas pas, kojeg smo gledali kao malo bebu. Moja svekrva nije stigla da odreaguje, bilo je strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde moram da se umesam. Zivim na selu i imam puno zivotinja, pse, macke... Naravno kad se desi nezgoda mislim da su vise krivi ljudi nego zivotinje. Ne znam da li imas decu, ali imam pitanje. Ako se u vasoj blizini nalazi pas ili copor pasa koji moze da ugrozi tvoju porodicu kako bi reagovala? Da li si 100% sigurna da treba da stanes pas ce da te onjusi i ode? Moj sin je stao, imao je tada 3 godine, pas je skocio i ujeo ga za lice, nas pas, kojeg smo gledali kao malo bebu. Moja svekrva nije stigla da odreaguje, bilo je strasno.

Ako se nadjem u situaciji da mi copor pasa ugrozi moju porodicu.....ne bih panicila jer znam sta panikom postizem.Djete bih podigla u ruke da pas ne bi mogao da mu pridje i da ostala bih mirno u nadi da ce otici. A kako kazes da ste imali psa kojeg ste gledali kao bebu, velika je vjerovatnoca da je pas bio ljubomoran jer ste posvecivali paznju vasem djetetu(sto je i normalno).Psi nikad ne napadaju nasumicno oni uvijek imaju razlog ma koliko nama bili nejasni.Naglasila sam da imam dva psa i vjerujmi veliiiikiiii strah,koliko god su oni moje maze,dobri prema nama i vole nas nikad ne znam sta moze da im se "prestampa" i urade nesto kao sto je taj vas pas uradio.Ne postoji dresura za to oni su jednostavno zivotinje i ljudi nikad ne mogu biti 100% sigurni u njihovo ponasanje kao sto ni ja ne mogu biti 100% sigurna da li ce copor pasa otici ako ja stojim mirno.

Zao mi je zbog tvog sina i mogu samo da predpostavim kroz sta si prosla jer i ja imam sina,nadam se da je sad ok.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete bih podigla u ruke dok mi dzukele glodju noge. Ah ta divna stvorenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete bih podigla u ruke dok mi dzukele glodju noge. Ah ta divna stvorenja...

Jao Boze koliko si ti luda. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam imala lose iskustvo sa psima ali poznajem ljude koji su imali i strasno je sto se to desava. Uzasno mi je zao kada cujem da je neko dete ujelo pas i to je zaista strasno i smatram glavnim i odgovornim za takva dela prvenstveno ljudski rod pa tek onda pseci, jer ipak su oni samo zivotinje koji se vode instiktom za prezivljavanje a ne inteligencijom.

Iako volim zivotinje, kada vidim copor pasa gledam da ih obidjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Boze koliko si ti luda. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D :D :D

Pa vidi, zivota ti, kakve gluposti pise, sve se bojim da bi neko dovoljno histerican da vileni zbog postova osobe koju n poznaje u tako gadnoj situaciji bio dovoljno sabran da postupi onako kako tvrdi da bi postupila...Sto kaze mm, Aha, vazi, dodji juce.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D:D:D

Pa vidi, zivota ti, kakve gluposti pise, sve se bojim da bi neko dovoljno histerican da vileni zbog postova osobe koju n poznaje u tako gadnoj situaciji bio dovoljno sabran da postupi onako kako tvrdi da bi postupila...Sto kaze mm, Aha, vazi, dodji juce.... ;)

Ti bi devojko stvarno mogla malo da obratis paznju na izrazavanje na forumu, pa onda sudi i presudjuj drugimas i o drugima!!! Ovo je savet...!

Jutros sam s ugledala rota koji je poprilicno veliki i krupan po gradji... neko ga je pustio. Da li mi neko moze reci br tel kome da se obeatim da dodju po njega... posto je ovo tema o lutalicama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti bi devojko stvarno mogla malo da obratis paznju na izrazavanje na forumu, pa onda sudi i presudjuj drugimas i o drugima!!! Ovo je savet...!

Jutros sam s ugledala rota koji je poprilicno veliki i krupan po gradji... neko ga je pustio. Da li mi neko moze reci br tel kome da se obeatim da dodju po njega... posto je ovo tema o lutalicama!!!

Hvala na savetu. Bez uvrede, sledeci put ga slobodno zadrzi za sebe, a ako meni nekada slucajno zatreba tvoj savet devojko ja cu ga zatraziti. Do tada ga slobodno smatraj nametljivim, nezanimljivim i suvisnim. A sada da se ovog dosadnog razgovora vratimo na temu.

Odgovor na tvoje pitanje je: zovi zoo higijenu ili orku. Broj ces naci ako to ukucas u Google-u. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je li ti opet o meni komenterise Ivana KK??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji je tvoj problem vise ??? Oli se ti ostavim mojih postova, niko ih tebi nije uputio da bi ga komentarisala,daj okani me se vise zeno,koja je svrha tvojih provokacija? Imam svoje misljene pa sta?? Treba i ja da mrzim zivotinje i idem okolo i trujem pse??Daj batali pretjerala si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.