Psi lutalice

odgovora

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama?

Kako spreciti napad?

Kako se odbraniti?

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa?

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama? Iskustva negativna.

Kako spreciti napad? Nikako...nema pomoći, osim stajati u mjestu.

Kako se odbraniti? Ne izazivati, skrenuti pogled...ne gledati u oči.

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa? Ne voditi dijete u njihovu blizinu.

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

Pitanje koje samo vlast može da riješi.

Uticaj na građane kroz promotivne letke...tribine....reklamne spotove, prihvatilšta za pse...javne donacije....

Npr: Moja komšinica je neki dan pustila Haskija na ulicu jer je shvatila da ona nije za to... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto se desava u zadnjih par dana je zaista strasno, mora se nesto preduzeti al kolko vidim oni koji bi trebali ne trude se mnogo :( :(

Samo treba produziti i ne gledati u njih moja iskustva, dete sklanjam sto dalje kad ih vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama?

Kako spreciti napad?

Kako se odbraniti?

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa?

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

1. Grozna

2. napad ne može da se spreči, jedino ih zaobilaziti

3. kao mala kad vidim psa na ulici - neverovatnom brzinom sam se pretvarala u majmuna i pela na neverovatno visoke ograde (betonske, metalne...)

4. a šta dete zna? moja doživljava frasove i od domaćih pasa....

5. staviti psima čipove, sa imenom vlasnika - pa kad puste psa na ulicu - odmah nenormalna kazna. Postojeće čopore sterilisati, staviti u prihvatilišta

i još da dodam da dobijam ospe od vlasnika pasa koje pse vode bez povodca - i za to bi uvela kazne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i još da dodam da dobijam ospe od vlasnika pasa koje pse vode bez povodca - i za to bi uvela kazne!

Da slazem se sa tobom, posebno opasne pse <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama?

Kako spreciti napad?

Kako se odbraniti?

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa?

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

Pitanje koje samo vlast može da riješi.

Uticaj na građane kroz promotivne letke...tribine....reklamne spotove, prihvatilšta za pse...javne donacije....

Npr: Moja komšinica je neki dan pustila Haskija na ulicu jer je shvatila da ona nije za to... :huh:

Eto odgovora, strogo kazniti nesavesne vlasnike, jer svi ti napušteni psi su nekom pripadali, izbačeni su na ulicu iz ovog ili onog razloga, pa su se parili, kotili, radjali se novi štenci, i naravno da je grad preplavljen lutalicama. Isti ti psi verovatno danima ne jedu, postanu razdražljivi, besni, glad im pomuti razum, isto kao i čoveku što bi, i naravno da se dešavaju napadi + što nisu vakcinisani protiv besnila i ostalih bolesti. Mene nikad nije napala lutalica, ali to ne znači da se slažem sa tim da budu na ulici i predstavljaju opasnost po ljude, a i greota mi je kad vidim izgladnele i bolesne pse. Rešenje : Bolesne i agresivne pse uspavati, pitome skloniti sa ulice, vakcinisati, sterilisati/kastrirati i pokušati dati na usvajanje, a pritom je vlasnik koji usvoji psa obavezan da čipuje istog, pa kad ga izbaciš na ulicu sledi astronomska kazna! Mada, sad su svi vlasnici u obavezi da čipuju psa. I nikako mi ne u glavu kako neko može imati srca da izbaci psa iz kuće zato što nije više slatko štene, zato što ona/on nije za to, hiljadu besmislenih razlogaa, tužno....Nisu krivi psi, krivi su ljudi!

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ugledam čopor pasa lutalica nije mi dobro ... jako se bojim ludalica jer sam imala negativna iskustva sa njima.

Sjećam se kada sam bila klinka da ih je bilo masa po ulicama. Država je jednom mjesečno organizovala "hajku" na njih pa se u kasnim noćnim satima moglo da čuje cjelovešernja pucnjava a ujutru bi se samo vidjele krvave fleke po ulicama KAKVO NEHUMANO RJEŠENJE PROBLEMA!!!

U BL su "rješili problem" tako što su kastrirali pse lutalice jedno vrijeme i šta su već radili ženkama nemam pojma tako da je to znatno smanjolo populaciju tih pasa na ulici. Idealno rjesenje bi bilo prihvatilište za pse, njihova vakcinacija i sl tome ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли сте знали да је 80% паса луталица избачено на улицу, јер их њихов власник није више желео.

Сваки пас може да се претвори у крволочног пса, све зависи од жеље власника, најчешће нападе на човека забележени су од стране Немачког овчара, Лабрадора и Далматинца, али на њих није одмах хајка. Жао ми је што се Пит-Булови и Стафорди цела раса нападне и жигоше кад се деси овако нешто. И код паса постоје ментални поремећаји као и код човека, не може се због једног случаја окривити цела раса.

Најчешћи кривци су власници, обично незрели клинци који желе да изгледају опасно, своје псе васпитају и вежбају да буду опасни.

Ја сам имала Пит Була, моја маза, никад није напао нити зарежао на човека, врло просто зато што ја нисам хтела да буде крволочан и није био.

И ја сам за то да се овај Стафорд који је ујео девојчицу успава, првенствено због душевног мира те девојчице и њених родитеља, а и због тога што очигледно да пас није стабилан. Нисам за то да се забране целе две расе због једног ицидента, који је могла да направи било која раса, па њих нису забранили.

Bravo jekić t2015.gif

Miss Crissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Pit-Bul i Stafordski terijer treba da se ukinu kao rase,jer kome ce uopste takve krvolocne zivotinje.Dzaba vaspitavanje i dresura kad im je pasmina takva.Stvoreni su za borbe,dok je Nemacki ovcar stvoren prvenstveno za cuvanje stoke.

Znam jos jedan slucaj bas iz mog okruzenja da je Staford ujeo trudnicu u sestom mesecu,i to je pustio da udje u dvorisete i kad je posla da izadje na kapiju ujeo je.

Ako su borbe pasa zakonom zabranjene ,a te se rase koriste za borbe,onda ih i treba ukinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama? Nemam iskustva sa njima.

Kako spreciti napad? Zaobilaziti ih u širokom luku.

Kako se odbraniti? Baciti im nešto na drugu stranu da im odvuče pažnju i onda bežati...

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa? Biti mirno, ne gledati ih i ne dirati.

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama? U azil...ko hoće neka dođe u azil i udomi ih.

I ne razumem vlasnike koji puštaju sopstveno kuče na ulicu, da bi ih se rešili...meni bi bilo normalno da ga odvedem u azil...i takođe mi nije jasno da se kučići šetaju bez korpe za njušku, pogotovo velike pse...

Pre nekoliko dana U Košutnjaku igrali smo se sa loptom i prema nama je počeo da trči vučjak...mm je shvatio da on trči na loptu i bacio je na drugu stranu, vučjak ju je odmah zgrabio i probušio, i krenuo ka nama, jer sam ja u ruci imala kesu koja je šuškala...vlasnica je stajala na udaljenosti i zvala ga, ali on nije slušao...onda je mm počeo da viče i da je zove da dođe da ga veže....ona kaže da ga zove, jer se ustremio na loptu, pa da je ne probuši (dakle ona zna njegovu "boljku"). Vlasnica nema kontrolu nad njim...i vučjak mora da nosi korpu. Aleksa je plakao zbog lopte, vlasnica je htela da da novac da kupimo novu loptu, izvinjavala se ....novac nismo uzeli i rekli smo joj da stavi kučetu korpu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam po dnevnoj stampi, pa da i vas pitam.

Kakva su vam iskustva sa psima lutalicama?

Kako spreciti napad?

Kako se odbraniti?

Kako dete treba da reaguje u blizini ovakvih pasa?

Kako resiti problem copora lutalica po ulicama?

Nisam imala neprijatnih iskustava sa psima uopste, ali to je valjda zato sto ceo zivot nekakve kerove razvlacim i stvarno nemam strah od njih, ali sam par puta vidjala kako znaju da napadnu, pojure zareze na nekoga i stvarno se covek zamisli sta bi radio da se i njemu desi.

Najbolji nacin da se napad spreci je da se ne bojite, jer psi to nanjuse, luci se sasvim drugaciji znoj ako se plasite i ako se ne plasite, zatim znam da pse ne treba gledati direktno u oci jer ih to iritira, i ne cackati ih prvi, prsto mirno proci pored njih kao da i nisu tu. A ako krenu prvi, bez panike ih zveknuti iz sve snage kamenom, torbom, nekim stapom, nogom, sta vam se nadje pri ruci. Uglavnom ne bezati nego uzvratiti. Ili lepo nabavite Pfeffer sprej anti dog, koji nosam u torbi kad god idem kod babe i dede (oni su naselju Medakovic, a tamo malo malo pa se desi neki incident sa dzukelama).

Dete ne treba da se priblizava coporima i ako je ikako moguce da ih zaobilazi u najsirem luku.

Problm pasa lutalica najbolje bi bilo resiti uspavljivanjem jednog dela, sterilizacijom i kastracijom drugog dela, treci deo moze u azile i treba uvesti rigorozne kaze za one koji psa uzmu dok je stene a kad odraste i dosadi im izbace ga na ulicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли сте знали да је 80% паса луталица избачено на улицу, јер их њихов власник није више желео.

Сваки пас може да се претвори у крволочног пса, све зависи од жеље власника, најчешће нападе на човека забележени су од стране Немачког овчара, Лабрадора и Далматинца, али на њих није одмах хајка. Жао ми је што се Пит-Булови и Стафорди цела раса нападне и жигоше кад се деси овако нешто. И код паса постоје ментални поремећаји као и код човека, не може се због једног случаја окривити цела раса.

Најчешћи кривци су власници, обично незрели клинци који желе да изгледају опасно, своје псе васпитају и вежбају да буду опасни.

Ја сам имала Пит Була, моја маза, никад није напао нити зарежао на човека, врло просто зато што ја нисам хтела да буде крволочан и није био.

И ја сам за то да се овај Стафорд који је ујео девојчицу успава, првенствено због душевног мира те девојчице и њених родитеља, а и због тога што очигледно да пас није стабилан. Нисам за то да се забране целе две расе због једног ицидента, који је могла да направи било која раса, па њих нису забранили.

Nije jedan slucaj i nije to dzaba rasa koja se koristi za borbe. Treba ih zabraniti ili istrebiti. Veruj mi na rec, bez imalo grize savesti bih otrovala psa te rase da ga imam u komsiluku, cak i da je najumiljatiji pas na svetu. Sta ja znam kada ce mu doci zuta minuta. Bolje spreciti nego leciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da Pit-Bul i Stafordski terijer treba da se ukinu kao rase,jer kome ce uopste takve krvolocne zivotinje.Dzaba vaspitavanje i dresura kad im je pasmina takva.Stvoreni su za borbe,dok je Nemacki ovcar stvoren prvenstveno za cuvanje stoke.

Znam jos jedan slucaj bas iz mog okruzenja da je Staford ujeo trudnicu u sestom mesecu,i to je pustio da udje u dvorisete i kad je posla da izadje na kapiju ujeo je.

Ako su borbe pasa zakonom zabranjene ,a te se rase koriste za borbe,onda ih i treba ukinuti.

Nije jedan slucaj i nije to dzaba rasa koja se koristi za borbe. Treba ih zabraniti ili istrebiti. Veruj mi na rec, bez imalo grize savesti bih otrovala psa te rase da ga imam u komsiluku, cak i da je najumiljatiji pas na svetu. Sta ja znam kada ce mu doci zuta minuta. Bolje spreciti nego leciti.

Auuu zene, sta je sa vama? Kakvo ukidanje rase? Staford ujeo, Pit ujeo, to je senzacija, a da li se pitate sta je sa drugim rasama o kojima se ne pise? Mene je licno ujeo vucjak kad sam bila mala bez ikakvog razloga! Ali ne mrzim zbog toga ni tog vucjaka, niti jednu rasu. Ne mogu da verujem o cemu vi pricate! IvanaKK ti bi bez grize savesti otrovala pit bula ili staforda u komsiluku? Jel' bi i ovog mog otrovala koji je najumiljatiji pas koji postoji, pitomiji od mesanca koga sam imala 13 god. Cuj, "sta ja znam kad ce mu doci zuta minuta", a sta ako nikad ne dodje? Sta ako nekom labradoru, vucjaku, rovajleru.... dodje zuta minuta, od njih se ne plasite? Sokirala sam se ovim sto sam procitala ovde, ccccc..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro zene ,u pravu ste ,ako cemo tako onda treba ukinuti i Chau-chau i seoske dzevgare od kojih ne mozes da prodjes.

Sigurno je to da sa jakim pasminama treba biti pazljiv,ali sve je stvar vaspitanja sigurna sam.Covek moze nadjacati svaku pasminu,i svakog krvolocnog pretvoriti u pitomog ljubimca.

Kakav gazda -takav pas!Nisu krive zivotinje vec mi ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice pasa lutalica nikada nisam imala neprijatnog iskustva, ali sam par puta bila svedok maltretiranja istih od strane ljudi, tipa... sutiranje, udaranje, gadjanje, iako su ti psi lezali ili spavali totalno nezainteresovani za okolinu. Slazem se da pas koji ima vlasnika, treba da nosi korpu, ali samo u slucaju ukoliko nije vezan tj. na povodcu. I sama sam imala nemackog ovcara i znala vlasnike pasa raznih rasa,izmedju ostalih i "ozloglasenih" pit bulova ali nijedan od njih nije nikada krenuo na coveka, a kamoli ga ujeo, a o deci i da ne pricam. Sve zavisi od vlasnika tog psa i slazem se da na osnovu incidenta pojedinca, ne treba donositi sud o svima. :)

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Апсолутно се не слажем, мислим да је ово што сам болдовала прилично сурово, замисли теби неко да отрује љубимца, без имало гриже савести, не знам шта би ти помислила о таквој особи.

Upravo, da idem ja sada da otrujem psa koji ce MOZDA postati agresivan? Sto bi uopste postao agresivan ako je rastao u normalnom okruzenju, okruzen maksimalnom ljubavlju, vaspitan i dresiran? S kojim pravom uopste tako nesto da se uradi, po kom osnovu i s kojim razlogom?? I posle vlasnik pita" sto ste mi otrovali psa"? "eto tako, mozda ce da postane agresivan" <_< <_< <_<

E dobro zene ,u pravu ste ,ako cemo tako onda treba ukinuti i Chau-chau i seoske dzevgare od kojih ne mozes da prodjes.

Sigurno je to da sa jakim pasminama treba biti pazljiv,ali sve je stvar vaspitanja sigurna sam.Covek moze nadjacati svaku pasminu,i svakog krvolocnog pretvoriti u pitomog ljubimca.

Kakav gazda -takav pas!Nisu krive zivotinje vec mi ljudi.

E sa ovim se vec slazem. Ljute me takve stvari mnogo. Pre pola sata smo se Leon - (pit bul terijer) i ja mazili i grlili najsladje moguce na svetu, posle mi je zaspao na grudima kao beba i onda dodjem ovde i procitam takvu surovu budalastinu da mi nije bilo dobro. Isto tako, danas ga izvedem u setnju, za nama trci "razjareni" maltezer koji kidise na Leona, ovaj ga samo pogledao, nije trepnuo. Slazem se da ima agresivnih pitova, kao sto ima i drugih rasa koje su agresivne, ali za to su iskljucivo krivi vlasnici. I ja se grozim kad vidim nabildovanog, iskompleksiranog celavca kako seta razjarenog i besnog pita, i NIKAKO nisam za to, jezim se toga, zao mi je zivotinje, ali zasto sada osudjivati i one pitove koji su kao male mace? Koliko samo ljudi ima pita 13 - 14 god. to su psi koji nisu napravili nijedan incident, internet je preplavljen pricama o njima, ali na svu srecu i u pozitivnom kontekstu, i to su vlasnici normalni, NEiskopleksirani ljudi, bake, deke.... secam se price jedne bake koja izmedju ostalog kaze" imala sam mnoge rase pasa u zivotu, ali nijedan pas nije bio tako mazan i dobar kao moj pit bul, posle pita uvek pit" Dakle, zasto osudjivati celu rasu zbog par iskompleksiranih primitivaca? Napisala sam na drugoj temi al' evo ponovicu, NIJE PAS KRIV, KRIV JE VLASNIK! Pas se ne rodi zao, pas se nauci da bude zao, isto kao i ljudi. Kako ga odgojis i vaspitas, takav ce biti!

P.S. Nisu samo pitovi korisceni za borbe! Postoje borbe i drugih rasa, npr. sarplaninaca, al' ljudi to ne znaju, nego se samo zakace za pita i staforda.

Nemam obicaj da se raspravljam na forumu, ali ovo me toliko pogodilo i potreslo da sam morala da reagujem, al' necu vise, to nekako nisam ja B);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret...ja mislim da je ok da daš svoje mišljenje, pogotovo iz iskustva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sorry ako sam povredila osecanja nekoga ko drzi neku od krvolocnih rasa, ali moje misljenje je da ih treba ukloniti. Suncokret, da si mi u neposrednom komsiluku, vrlo je verovatno da bih, prvi put kada me popreko pogleda. Nista licno, ali stvarno koliko god volim pse, ljude a posebno decu volim vise.

jekic, jeste surovo, ali kad procitas jednom, drugi, treci put da je pas odredjene rase napao dete...jbg, probudi to neku surovost u meni.

Sve u svemu, da neko ne pomisli da se pravdam, ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro zene ,u pravu ste ,ako cemo tako onda treba ukinuti i Chau-chau i seoske dzevgare od kojih ne mozes da prodjes.

Sigurno je to da sa jakim pasminama treba biti pazljiv,ali sve je stvar vaspitanja sigurna sam.Covek moze nadjacati svaku pasminu,i svakog krvolocnog pretvoriti u pitomog ljubimca.

Kakav gazda -takav pas!Nisu krive zivotinje vec mi ljudi.

Slazem se.

Ja sam od onih koji se ne boje pasa i nikada nisam imala ni jedan problem sa lutalicama. Imala sam i imam problem sa komsijama koji idu po kraju sa bejzbol palicama i tuku zivotinje bez ikakvog razloga. Ti ljudi prave lutalice da budu agresivni i plasljivi. Mi ispred zgrade imamo 4 psa mesanca o kojima puno ljudi vode racuna. Vakcinisani su, sterilisani, zapraseni od buva i stalno su tu. Nikoga nisu napadali osim sto uvek laju na one koji nose bejzbol palice ili stapove.

Plasljiv pas oseti ako je covek neprijateljski neraspolozen ili se plasi i tu oseti ponekad svoju nadmoc, pa napada. Slazem se da ima i onih neuracunljivih, ali vraticu se na Cicaninu recenicu: krivi su ljudi.

Zivotinje imaju prava na ovu planetu kao i mi, kao i sva ostala bica. To sto smo mi "nad rasa" pa vladamo celom planetom, ne znaci da nismo odgovorni za svet oko nas.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Срећом постоји какав такав закон у овој држави, како за несавесне власнике, тако за и мучитеље и убице животиња. Ја сам на пример чула да је Лабрадор врло агресиван пас и да се не препоручује за децу, па опет не бих ишла и тровала по комшилуку.

Sta da ti kazem, veoma lose si informisana. Treba da nadjes pouzdanije izvore informacija :)

P.S. Nije valjda da stvarno ocekujes da padnem na ovakve provokacije i upustim se u neku internet prepirku? Znas, draga, kako se kaze: Arguing on the internet is like running on special olympic's-you can win, but you'll still be retarded. I ja se toga cvrsto drzim. Uostalom, zasto to ikoga potresa, to je samo moje misljenje, a svako ima pravo na svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam obicaj da se raspravljam na forumu, ali ovo me toliko pogodilo i potreslo da sam morala da reagujem, al' necu vise, to nekako nisam ja B);)

Suncokret,nema mesta za nervozu.Ovo je jedna obicna razmena misljenja,ja samo idem i prelistavam postove i ne gledam ko pise,vec se samo mislim :"dobro receno i nije tako dobro receno",ali kad predjem na drugu temu ja vec zaboravim ko je sta pisao.Znam da smo samo zene,jednake i ravnopravne. :rolleyes:

Yelena sve si lepo rekla,ja jako puno volim sve zivotinje.

Mog Fanija sam u devetom mesecu trudnoce,kada je padala kisa unosila u sobu i susila ga fenom i to ga umotavala u neku suknju da me niko ne vidi. :lol: Zamisli koja sam budala bila-mislila da ce mi se smrznuti.Jana je isto privrzena zivotinjama.Ali isto tako bilo kog psa da imam ,pa makar to bila i ona dzevgarica ja ga volim istom merom i jako se vezem,jer to je deo mene,odraz moje licnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pomalo plasim pasa lutalica, skoro svaki dan ih vidjam na ulicama, parkovima..posebno sad, kad ide hladnije vreme, a psi su gladni i lako nalaze zrtve. Idu u coporima i traze plen, najgore je ujutro i uvece, tad ih ima bas puno.

Ne dozvoljavam da cerke osete moj strah, samo mirno predjemo ulicu ili ne obracamo paznju.

Problem su deca koja idu sama u skolu, oni se brzo uplase i ne znaju da odreaguju kako treba. Prijatelji imaju problem sa tim, ne smeju malog da puste samog u skolu jer su ga vec par puta napadali psi. Mali vec ima traume, bas zbog tih lutalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam zivotinje, imam psa, i jako mi je zao kada vidim lutalice na ulici. Mm i ja ih cesto nahranimo. Kada setam svog psa, prilicno se bojim da me ne napadnu psi-sto se desavalo i mislim da pod hitno treba da se preduzme nesto u ovoj zemlji kako bi azili konacno proradili, naravno, na sve to utice i vaspitanje ljudi koji zanemaruju zivotinje i ostavljaju ih po ulicama. Njih treba strogo kazniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam zivotinje, imam psa, i jako mi je zao kada vidim lutalice na ulici. Mm i ja ih cesto nahranimo. Kada setam svog psa, prilicno se bojim da me ne napadnu psi-sto se desavalo i mislim da pod hitno treba da se preduzme nesto u ovoj zemlji kako bi azili konacno proradili, naravno, na sve to utice i vaspitanje ljudi koji zanemaruju zivotinje i ostavljaju ih po ulicama. Njih treba strogo kazniti.

E, sa ovim se potpuno slazem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije jedan slucaj i nije to dzaba rasa koja se koristi za borbe. Treba ih zabraniti ili istrebiti. Veruj mi na rec, bez imalo grize savesti bih otrovala psa te rase da ga imam u komsiluku, cak i da je najumiljatiji pas na svetu. Sta ja znam kada ce mu doci zuta minuta. Bolje spreciti nego leciti.

otrovala bi psa?????????????? bez grize savjesti?? koje savjest pa ti duse nemas.

Ne mogu da vjerujem da javno tako nesto mozes da izjavis

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.