Kako da beba bude sigurna pored ljubimca?

odgovora

Objavljeno

A da htedoh jos da dodam pa zaboravih , smatram da je za dete jako bitno da odrasta uz nekog ljubimca , ne bitno dali je macka , pas , papagaj ...

Slažem se!

lunna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se!

takodje u svim knjigama i enciklopedijama vezanim za razvoj deteta i odrastanje dr savetuju da deca imaju kucnog ljubimca... proverite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje u svim knjigama i enciklopedijama vezanim za razvoj deteta i odrastanje dr savetuju da deca imaju kucnog ljubimca... proverite ;)

Tačno....mi kupili hrčka pre nekolčiko dana :rolleyes:

lunna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje u svim knjigama i enciklopedijama vezanim za razvoj deteta i odrastanje dr savetuju da deca imaju kucnog ljubimca... proverite ;)

Znam ja to, nemam šta da proverim :) Odrasla sam sa psima, papagajima, kanarincima, imali smo mačku i ribice, čak smo i povredjenog goluba lečili jedno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem...koja je razlika između osoba koje su rasle sa nekom životinjom i onih koje nisu rasli sa njima? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je bas lepo i drago mi je da dosta vas ima isto misljenje kao ja..ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude :) Sad ja imam jedno pitanje za vas da li su macke toliko stetne i da li je njihova dlaka mnogo opasna?Ja sam pre 1o god imala macku i bas sam je gotivila O MOJA CABELA KAD SE SAMO SETIM ne secam se da smo imale neke posledice...moja mama je alergicna na macke al je borila s tim i stalno se mazala nekim kremama al macku nije htela da likvidira zbog mene i sestre :)... AL kad je Cabela umrla :( nismo hteli vise da uzimamo macke jer se svi porodicno vezemo za nju jos kad dodju macici meni bilo zao da ih poklanjam htela sam da ih ostavljam..to je bio nervni slom kad smo se odvajali od njih...ne planiram da je uzmem sada al eto cisto me to pitanje muci ??? veliki pozz za sve vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem...koja je razlika između osoba koje su rasle sa nekom životinjom i onih koje nisu rasli sa njima? :huh:

:lol: Nema razlike, već su u pitanju pozitivne stvari kod dece koja imaju kućne ljubimce ;)

Kućni ljubimac kod dece može razviti ili povećati motorne i fizičke sposobnosti, kao i sposobnosti za neverbalnu komunikaciju, razviti saosećanje i osećaj poverenja u druge. Dete od kućnog ljubimca može mnogo naučiti o samoj prirodi i prihvatanju životnih neminovnosti - ciklusima rađanja, razmnožavanja, razvoja, ali na žalost i bolesti i gubitka (mada ovo o bolesti i gubitku može biti i argument "protiv"). Utvrđeno je takođe da posedovanje kućnog ljubimca i kod dece i kod odraslih smanjuje stres i depresiju. Kućni ljubimac može pozitivno uticati na jedinstvo porodice i prevazilaženje izvesnih porodičnih problema, kroz podelu odgovornosti i brige oko životinje. Deca često razgovaraju sa kućnim ljubimcima o svojim nedoumicama i problemima, a dobro je i pozitivno za dete da svoje probleme i misli može da podeli sa nekim, onda kada ne želi da se poveri starijima. Ukoliko je vaše dete dosta pred TV - om ili računarom, a ima više od 10 godina, pas će mu dobro doći kao motivacija za svakodnevni izlazak iz kuće, šetnju i boravak napolju.

P.S. Ovo sam kopirala sa sajta (mrzelo me da kuckam i razmišljam :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je bas lepo i drago mi je da dosta vas ima isto misljenje kao ja..ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude :) Sad ja imam jedno pitanje za vas da li su macke toliko stetne i da li je njihova dlaka mnogo opasna?Ja sam pre 1o god imala macku i bas sam je gotivila O MOJA CABELA KAD SE SAMO SETIM ne secam se da smo imale neke posledice...moja mama je alergicna na macke al je borila s tim i stalno se mazala nekim kremama al macku nije htela da likvidira zbog mene i sestre :)... AL kad je Cabela umrla :( nismo hteli vise da uzimamo macke jer se svi porodicno vezemo za nju jos kad dodju macici meni bilo zao da ih poklanjam htela sam da ih ostavljam..to je bio nervni slom kad smo se odvajali od njih...ne planiram da je uzmem sada al eto cisto me to pitanje muci ??? veliki pozz za sve vas :rolleyes:

Mačija dlaka je opasna isto kao i pseća, ukoliko je progutaš, a životinja pritom ima neku zaraznu bolest, gliste, itd. može da bude opasno. A isto tako, i ako nema bolesti kod životinje, nije baš dobro gutati životinjske dlake, ako ih ima previše u ljudskom organizmu, može da se napravi klupko od dlaka i da stvori veliki problem. Kod mačaka je opasna i Toxoplazmosa, one su prenosici te bolesti, nalazi se u njihovom izmetu i treba biti obazriv kad se isti čisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mačija dlaka je opasna isto kao i pseća, ukoliko je progutaš, a životinja pritom ima neku zaraznu bolest, gliste, itd. može da bude opasno. A isto tako, i ako nema bolesti kod životinje, nije baš dobro gutati životinjske dlake, ako ih ima previše u ljudskom organizmu, može da se napravi klupko od dlaka i da stvori veliki problem. Kod mačaka je opasna i Toxoplazmosa, one su prenosici te bolesti, nalazi se u njihovom izmetu i treba biti obazriv kad se isti čisti.

za to znam radila sam i torc kada sam imala spontani....al hvala bogu sve je bilo ok..realno meni je lazar u kuci on se ne linja al verujem da mi je nekada dlaka negde ostala jer ima duzu dlaku de sam ja naslonila glavu itd poletela kroz vazduh i mozda sam se ja i nagutala ko ce ga nznati al evo javljam se ziva i zdrava... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a kako patke reaguju na decu? :lol:

Mi (iz zgrade) nabavili patku i u dvoristu nam je.U sred Atine patka, ali dobro mi smo na brdu, dvoriste nam je u zelenilu potpunom, mislim da ce joj biti cool :rolleyes: Skroz je slatka, vec je dosta porasla i bas gotivi decu. Videcemo sta ce biti kad malo poraste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a kako patke reaguju na decu? :lol:

Mi (iz zgrade) nabavili patku i u dvoristu nam je.U sred Atine patka, ali dobro mi smo na brdu, dvoriste nam je u zelenilu potpunom, mislim da ce joj biti cool :rolleyes: Skroz je slatka, vec je dosta porasla i bas gotivi decu. Videcemo sta ce biti kad malo poraste :lol:

Divnooooo! :lol:

Ja sam drugarici za rodjendan kupila pace, ali tad smo vec bili u osnovnoj skoli :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.