Dok sam na trudničkom bolovanju, firma ide u stecaj

odgovora

Objavljeno

Drage moje trudnjace, najpre da vas sve pozdravim :)

Opisacu vam svoju situaciju, pa ako neka ima ista ili slicna iskustva, neka pise. Uostalom, svaki savet je dobrodosao!

Dok sam na trudnickom bolovanju, koje mi odobrava lekarska komisija, firma u kojoj radim odlazi u stecaj! Sta i kako dalje?

Imam li prava na zdravstvenu knjizicu preko biroa?

Mogu li nastaviti sa trudnickim i porodiljskim bolovanjem, pa tek onda idem na biro rada, onih nekoliko meseci koje mi sleduje po zakonu ili nemam prava na to?

Cula sam da mogu biti samo mesec dana na bolovanju dok sam na birou i posle primam par meseci naknadu koja mi sledi po statusu nezaposlene osobe i da nemam nikakvih prava kasnije, to je jedna verzija.

Druga verzija je da imam prava na trudnicko i porodiljsko, pa tek onda idem na biro rada kao nezaposlena.

U nezgodnoj sam situaciji, pa bih zelela da uradim ono sto je najbolje za mene.

Hvala unapred svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si dobila rešenje o otkazu?

Ovo te pitam jer i pored toga ako neka firma ode u stečaj, u njoj mogu da ostanu pojedini radnici da rade odnosno da se ne prekine ugovor o radu. A njihova plata se isplaćuje iz tzv. tečajne mase kao jedna od troškova stečaja. U tom slučaju država i dalje refundira tvojoj firmi platu koju bi tvoja firma i dalje trebala tebi da isplaćuje.

U koliko si dobila rešenje o prekidu rada tada se naravno prijavljuješ na biro i u tom slučaju ne primaš nikakvu naknadu osim one kao lice koje je izgubilo posao i ima pravo na naknadu u trajanju od 3 meseca (ukoliko je radilo duže od godinu dana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ana!

Da, treba ovih dana da uzmem ugovor o otkazu.

Isla sam do trzista rada, decje zastite i PIO fonda i svi mi kazu razlicito.

Po jednima imam tretman kao i svako drugo lice, koje je ostalo bez posla, a po drugima, imam prava nastaviti sa trudnickim i porodiljskim bolovanjem, pa tek onda primam naknadu sa trzista rada, ostvarenu po duzini radnog staza.

Zaista, nisam vise pametna :unsure:

Pitala sam i advokata, on kaze da vredi ova druga solucija koju sam gore pomenula.

U svakom slucaju, ja bih da sto pre sve to resim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ana!

Da, treba ovih dana da uzmem ugovor o otkazu.

Isla sam do trzista rada, decje zastite i PIO fonda i svi mi kazu razlicito.

Po jednima imam tretman kao i svako drugo lice, koje je ostalo bez posla, a po drugima, imam prava nastaviti sa trudnickim i porodiljskim bolovanjem, pa tek onda primam naknadu sa trzista rada, ostvarenu po duzini radnog staza.

Zaista, nisam vise pametna :unsure:

Pitala sam i advokata, on kaze da vredi ova druga solucija koju sam gore pomenula.

U svakom slucaju, ja bih da sto pre sve to resim.

Jao iskreno se nadam da je tvoj advokat u pravu ali... :( sumnjam. Do duše možda se tvoj slučaj razlikuje jer dolaziš na biro iz firme koja je pod stečajem.... :unsure:

Ako budeš imala vremena javi nam šta se dešava.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.