Aktuelna igracka - uzrast 2. godina (24-36meseci)

odgovora

Objavljeno

Koliko igracaka promeni vase dete u toku jedne godine odrastanja? Sta je naucilo vase dete igrajuci se odredjenom igrackom? Postoji li, uopste, omiljena igracka kod dvogodisnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko igracaka promeni vase dete u toku jedne godine odrastanja? Sta je naucilo vase dete igrajuci se odredjenom igrackom? Postoji li, uopste, omiljena igracka kod dvogodisnjaka?

Promjeni onoliko koliko mu ja pružim. ;)

Iskreno, moje mišljenje je da dijete tek od pune dvije godine zna šta se radi sa igračkama...

Do tad...djetetu obezbjedite lonce, plastične čaše...nešto zvezkavo...

Sada već zna šta se radi sa autićima, koja je lopta za tenis, a koja za fudbal...kako kopa bager...a kako radi viljuškar...

Da se autićima ne kidaju vrata, da ona služa za otvaranje i zatvaranje...da se iz čaše pije voda, a ne za gađanje TV-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si. Sada je vreme za razne spoznaje.

Petar je naucio da vrti cigru sa 25 meseci i sad zna da mu bude opsesija. Isto tako, vidim da je jako zainteresovan za igracke na navijanje, ali mu jos nisam nasla ni jednu. Ima neko neki predlog?

Loptice skocice su hit. B)

i ovakve igracke:

79949413.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si. Sada je vreme za razne spoznaje.

Petar je naucio da vrti cigru sa 25 meseci i sad zna da mu bude opsesija. Isto tako, vidim da je jako zainteresovan za igracke na navijanje, ali mu jos nisam nasla ni jednu. Ima neko neki predlog?

Loptice skocice su hit. B)

i ovakve igracke:

79949413.jpg

I moja voli sličnu takvu igračku, ali na njoj piše 1+, pa sam pomislila da je potpuno nezrela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji oboje sada preferiraju knjige, slikovnice, sve sto ima slike i sto smo vec pricali pricu, nanica cak sama uzme sedne i kao cita / prica ona nesto svoje,

joki sve cesce uzme sam bojice da boji , ali vise pokusava da crta i ttrazi da ga ucimo brojeve, slova

ali ako ja spremam nesto u kuhinji, nema te igracke koja ce ih odvojiti od miksera :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih par dana su nam aktivne lego kocke, drvene kockice raznih oblika i boja pa slaže kule od njih i klavijatura od koje me glava zaboli :o Naravno bez autića ni u krevet ne ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa klavijatura ima dugme za smanjivanje tona, na srecu nisu ga provalili,

pa ja to nastelujem a da oni ne vide,

inace bi mi glava eksplodirala :wacko: , od silnih muzickih kutija,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa klavijatura ima dugme za smanjivanje tona, na srecu nisu ga provalili,

pa ja to nastelujem a da oni ne vide,

inace bi mi glava eksplodirala :wacko: , od silnih muzickih kutija,

Ima i njegova, ali je skontaoooooo :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitvno, najaktuelnije su slagalice, puzle. Stgli smo do puzli od 24 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja je zainteresovana za puzzle tek toliko da ih nosi u rukama,i rastura po sobi :(

Inače je u subotu dobila Lego kockice(sitne neke) koje je rasturila na sred sobe,i hajde mogu reći da je to trenutno najaktuelnije. Njoj je najzanimljivije zadnjih dana da njenu stoličicu nosa od prekidača do prekidača i pali/gasi svetlo,otvara viseće delove kuhinje i tako :blink: Igračke su u drugom planu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da! I Petar vuce svoju stolicicu po kuci, ali se uglavnom zadrzava u kuhinji. Jako je zainteresovan da pere sudove, kuva i muti nesto. To ga je tata naucio. ;) U odnosu na puzle, kockice su u drugom planu, mada nekad hoce da pravi kulu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo sve igračke. Od lutkica, koje oblači, presvlači, povija u pelene i stavlja na spavanje, do autića, kockica, slagalica, neke od onih zvučnih podloga, bojice i crtanje, kuvanje , do knjiga - slikovnica.

Sve u svemu, obožava da se igra, i može to da radi satima, malo sama, a malo više sa nama.

Pitanje za Yelenu C:''Gde ste našli tu interesantnu igračkicu?''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na stolicicu ili na zeta? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je stoličica to što si postavila na slici, onda mislim na to! A zet, e pa sa zetom ćemo tek da se igramo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je stoličica to što si postavila na slici, onda mislim na to! A zet, e pa sa zetom ćemo tek da se igramo ;)

:lol: U predhodnim postovima smo spominjale stolice, pa se zbunih malo.

Evo, imas ovde:

http://www.pino-toys.rs/

i ovde:

http://www.pertinitoys.com/?id=2&kat=6

da imam para, mislim da bih sve ove igracke pokupovala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Anite su vec godinu dana aktuelne kocke, i jos uvek je drzi. Mogu reci za nju je to najzanimljivija igrica. :) Sve ostalo je prolazno, i uvek se vraca kockama... Ima ih bas puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej SandraPN, nema te cesto?!

Kockice su super stvar. To mi je najkreativnija igracka, ali moje dete jos uvek samo redja u vis,pravi kule. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: U predhodnim postovima smo spominjale stolice, pa se zbunih malo.

Evo, imas ovde:

http://www.pino-toys.rs/

i ovde:

http://www.pertinitoys.com/?id=2&kat=6

da imam para, mislim da bih sve ove igracke pokupovala. :)

Ja bih na ovaj spisak dodala sajt jednog proizvodjaca drvenih igracaka iz Subotice. Odlicni su i salju postom sve sto porucite po celoj Srbiji!Kockica---klik--

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Anite su vec godinu dana aktuelne kocke, i jos uvek je drzi. Mogu reci za nju je to najzanimljivija igrica. :) Sve ostalo je prolazno, i uvek se vraca kockama... Ima ih bas puno...

I kod nas isto :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ove pino-toys igracke najbolja investicija.Igracka koja traje vecno.Mogu da se igraju bukvalno bebe od 6 meseci pa sve do skolskog uzrasta.Samo je stvar kako dete raste tako i shvata cemu sta sluzi.Jani sam kupovala jos kad je bila beba i mm mi je stalno govorio sta ce njoj to kad ne zna sta se sa tim radi.Medjutim ona je uzimala oblike,prevrce,premesta,e sad vec kapira i slaze zna cemu sta sluzi.

Obicno su tu i neki brojevi,slova,zivotinjice pa ce i kasnije moci da se igra sa tim.

Ja ih najcesce nadjem u apoteci ili tempu.Divne igracke,cuvacu za unucice. :wub:

Da li se vasa mladja deca igraju sa onim bakugan kuglama.Mi imamo jednu i Jana se ne odvaja od nje.Jer je sklapa i rasklapa do besvesti.

Pitanje:kada vase dete ima npr samo jednu lutku ili samo jedan autic ili samo jenu kockicu i bas se tom igrackom non-stop igra,da li mu kupite jos takvih istih(slicnih) ili ipak mislite da je car bas zato sto ima jednu i mozda je i zato interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, pogledaj igracke sa ovog sajta sto sam dala u prethodnom postu, mnogo su bolje od pino-toysa.

Odgovor na tvoje pitanje: Nikad im ne kupujem vise istih igracaka, njih par dana drzi igranje sa samo jednom igrackom i posle je retko i pogledaju, tako da nema potrebe kupovati slicne ili iste stvari.

Sta je to bakugan lopta? Ja to ne znam stvarno... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Individualno je da li ce se dete vezati za jednu igracku. Ako se i veze, ja mislim da toj igracki nema zamene pa makar imala svoj duplikat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, pogledaj igracke sa ovog sajta sto sam dala u prethodnom postu, mnogo su bolje od pino-toysa.

Odgovor na tvoje pitanje: Nikad im ne kupujem vise istih igracaka, njih par dana drzi igranje sa samo jednom igrackom i posle je retko i pogledaju, tako da nema potrebe kupovati slicne ili iste stvari.

Sta je to bakugan lopta? Ja to ne znam stvarno... :unsure:

Kamilice navela sam samo kao primer,ali mislila sam na sve te drvene edukativne.Pogledala sam sajt i jos vise se odusevila,koliko su to "zdrave" igracke.

Ovo boldovano bih se slozila.Jana ima samo jednu barbiku i lepo se sa njom igra.Stalno dolazim u iskusenje da joj kupim jos koju i borim se sa tim kupiti ili ne kupiti.

Bakugan je neka glupost ,maznuli smo od sestrica,obicno se decaci igraju sa tim,ali je mnogo interesantno.To je mala loptica koja kad se rastavi npr bude,avioncic ili zmaj ili rak i sl i opet se sastavlja,ali je sve u celini.Starija deca su zaludjena tim bakugan,gormiti i zoobles :lol: .Jedna kugla je 150 din,pa kad pogledas nije ni jeftino za tu malu kuglicu.

Evo npr slicica.

dj3-bakuga.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih na ovaj spisak dodala sajt jednog proizvodjaca drvenih igracaka iz Subotice. Odlicni su i salju postom sve sto porucite po celoj Srbiji!Kockica---klik--

Imala sam iskustva sa njihovim proizvodima. Zaista su korektnog kvaliteta. Onim autićima se još uvek igraju dva dečaka koji su ih dobili pre godinu dana. Oduševljeni su sa njima. Ema i dan danas điha njihovog konjića a ljulja povremeno ima svoju funkciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.