Aktuelna igracka - uzrast 1. godina

odgovora

Objavljeno

Pisite koje je igracka aktuelna, zasto i koliko ta "aktuelnost" traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefo još uvijek nema godinu dana ali nije ni daleko od toga pa da se upišem ovde :)

Kod njega je uvjek aktuelan BRM BRM - sve na 2, 3, ili 4 točka. Dobio je električni motor i bez obzira što je još mali za njega ne silazi sa njega kao ni iz auta koje je imala Ana. To ga fascinira. Takođe ima igračkicu, mini bus iz kojeg iskače ćuko, maca i žabica i jedna preljepa pjesmica ide kada ga uključiš ... njega gura po čitavoj sobi.

Obožava plišane životinje. Skoro je Ana dobila malu plišanu macu - POLUDIO JE ZA NJOM nastao je opšti rat u kući oko te mace i kada god je vidi djete poludi za njom a ova mala ne da svoju igračku ...

Plastične kutije, plastične flaše, moja ručka od torbe, daljenski, telefon :lol: šerpe, lonci, kuvača, multipraktik i mikser su mu pravi izazov .... valjda zato što to ne smije dirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje devojke za ugracke su uglavnom zainteresovane samo dok su u prodavnici, kad ih dobiju poigraju se pola sata i cao. Ali ih zato zanima sve sto nije igracka. Sto ce reci, sareni koncici, perlice, ona kartonska rolna od toalet papira, kutije i kutijice, i onda ja lepo sa njima od toga pravim igrackice i tako se najbolje zaigramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam već pisala o ovome u nekoj od tema. Slična situacija kao kod IvaneKK. Nijedna igračka ne može nešto dugo da mu zadrži pažnju. S druge strane, u stanju je da se i dva sata zabavlja činijom sa jabukama, kutijama, a ako se domogne šerpe, pa to je neviđena radost! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam već pisala o ovome u nekoj od tema. Slična situacija kao kod IvaneKK. Nijedna igračka ne može nešto dugo da mu zadrži pažnju. S druge strane, u stanju je da se i dva sata zabavlja činijom sa jabukama, kutijama, a ako se domogne šerpe, pa to je neviđena radost! :lol:

Sigurno si pisala na nekoj drugoj temi, ali sam sada odvojila po uzrastima i ideja mi je bila da pisemo sa cime se dete igralo sa , na primr 14 meseci, a sa cim sa 18 ili 20 meseci. Ako budes pisala promene koje dete ima sa igrackama na ovoj temi mozda ce ti to kasnije znaciti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kanta za djubre i kesa sa kartonskim i plasticnim otpacima odvojenim da idu u one kontejnere za reciklazu :lol:

Posle toga daljinski i mobilni telefoni.

Zatim brm-brm autici i sve moguce igracke zgodne za trpanje u usta(bitno je da moze da se glocka) :lol:

A tu je i jedina lutka koju seta i u tim trenucima lici na devojcicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisite koje je igracka aktuelna, zasto i koliko ta "aktuelnost" traje.

Edukativna kocka,sa raznim figuricama i oblicima koji se ubacuju u pomenutu...poboljsava mu koncentraciju,razvija pamcenje,jos uvijek vjezbamo finu motoriku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teodori su omiljene lego kocke i drvene slagalice (oblaci devojcicu, medu, u obliku sata sa brojkama i sl) U vrticu ne ispusta automobilcice. Kod kuce ima dva-ali nisu joj interesantni, u vrticu su lepsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šerpe, lonci i poklopci i u njima kao da sprema ručak i da ruča iz njih

Lutkice-bebe da ih hrani, macka pomadama i nuna-uspavljuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šerpe, lonci, flaše i kutije nisu igračke :D :D :D

A aktuelne igračkE su nam autići, vozić na baterije, plastični alat za popravljanje svega i svačega, magična tabla za crtanje, taj naš veći brm-brm na koji sedne i voza se po kući...

Pre neki dan je dobio vozić, pa je to sad najaktuelnije... :)

Nešto ne voli plišane igračke... Samo jedno kuče na koje sedne i peva "đi, đi"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Edukativna kocka,sa raznim figuricama i oblicima koji se ubacuju u pomenutu...poboljsava mu koncentraciju,razvija pamcenje,jos uvijek vjezbamo finu motoriku!

I ovo je Pavlu najzanimljivija "igračka", po ceo dan može da se sa njom igra, sa njom se igra od 12 meseci i sad ubacuje sve figure lepo i svaku na svoje mesto i ponavlja koja je koja fihura... Povremeno se igra sa kamionima, autićima, guralicu gura ili sedne na nju i vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sara je nasla svoju omiljenu igracku, a to su kolica za lutku. Stavi neku igracku unutra pokaze mi je i kaze: Beba, a onda kaze : brrrrrrrrrrrrrrrm i trci sa kolicima po kuci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marko jos od drugog meseca, cini mi se, jako voli svoju lutku Zoricu , verovatno zato sto je sva od vristecih boja a kosa joj je ciklama pa smo joj dali to ime po pevacici... znate ko je Zorica sa ciklama kosom :DTo je neka posebna ljubav i vucemo je svuda za sobom. Inace jako voli da se igra sa cepovima od kasica , skupili smo ih milion , plasticnim flasama , peckalicom za musice , kutijicama od sumecih tableta ,kesama, i maminim jezikom :D Stalno pokusava da mi ga uzme iz usta i pojede :D

Da i jos ima neko belo cebence , to je prva stvar koju mu je mama kupila njega prisloni a obraz i mazi se i sisa palac :P

kupili smo i gumene kocke i neki eduk. telefon i puno plisanih igracaka , to mu sve drzi paznju par minuta i dosta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovo je Pavlu najzanimljivija "igračka", po ceo dan može da se sa njom igra, sa njom se igra od 12 meseci i sad ubacuje sve figure lepo i svaku na svoje mesto i ponavlja koja je koja fihura... Povremeno se igra sa kamionima, autićima, guralicu gura ili sedne na nju i vozi.

Bravo... :wub: Mi imamo dve, sve ih ubaci , al još ne govori sam sve figure (zna krug, srce, kocka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marko jos od drugog meseca, cini mi se, jako voli svoju lutku Zoricu , verovatno zato sto je sva od vristecih boja a kosa joj je ciklama pa smo joj dali to ime po pevacici... znate ko je Zorica sa ciklama kosom :DTo je neka posebna ljubav i vucemo je svuda za sobom. Inace jako voli da se igra sa cepovima od kasica , skupili smo ih milion , plasticnim flasama , peckalicom za musice , kutijicama od sumecih tableta ,kesama, i maminim jezikom :D Stalno pokusava da mi ga uzme iz usta i pojede :D

Da i jos ima neko belo cebence , to je prva stvar koju mu je mama kupila njega prisloni a obraz i mazi se i sisa palac :P

kupili smo i gumene kocke i neki eduk. telefon i puno plisanih igracaka , to mu sve drzi paznju par minuta i dosta ...

I mi smo ih imali gomilu... Da to je ta faza... Najjača je Zorica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo ih imali gomilu... Da to je ta faza... Najjača je Zorica :D

Ljubav "ne pitaj " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi punimo godinu dana uskoro a omiljene igračke su nam sve što ima neko šareno dugmence, pa još ako svira!! Voli bebi gimnastiku već dugo, samo sada ne leži ispod nje, neke fisher price autiće različitih veličina i njihove kocke, kao i šetalicu. Inače su njihove stvari super, malo su samo skuplje. Počinje da se interesuje za ono ubacivanje oblika, mi imamo chiccovu kćicu još od ćerke, super je. Tema mi se dopada, sve sam iščitala, možda dobijem neku ideju, svi pitaju šta da mu kupe (možda dobijem neku dobru šerpu ili tiganj). Inače mislim da deci treba kupovati dobre (na žalost i skupe) igračke sa milion funkcija, bezbedne ali po malo, bolje da su kvalitetne i da traju, nego da se samo lome i da gledam hoće li se poseći na nešto. Ne kupujem igračke često, obično nekim povodom, ali su uvek dobre i traju. Znate ono, ponekad neku sklonim, pa kad ponovo iznesem, opšta radost. Tako je bar bilo sa ćerkom, ona i sad voli da se igra, videćemo kako je sa sinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi punimo godinu dana uskoro a omiljene igračke su nam sve što ima neko šareno dugmence, pa još ako svira!! Voli bebi gimnastiku već dugo, samo sada ne leži ispod nje, neke fisher price autiće različitih veličina i njihove kocke, kao i šetalicu. Inače su njihove stvari super, malo su samo skuplje. Počinje da se interesuje za ono ubacivanje oblika, mi imamo chiccovu kćicu još od ćerke, super je. Tema mi se dopada, sve sam iščitala, možda dobijem neku ideju, svi pitaju šta da mu kupe (možda dobijem neku dobru šerpu ili tiganj). Inače mislim da deci treba kupovati dobre (na žalost i skupe) igračke sa milion funkcija, bezbedne ali po malo, bolje da su kvalitetne i da traju, nego da se samo lome i da gledam hoće li se poseći na nešto. Ne kupujem igračke često, obično nekim povodom, ali su uvek dobre i traju. Znate ono, ponekad neku sklonim, pa kad ponovo iznesem, opšta radost. Tako je bar bilo sa ćerkom, ona i sad voli da se igra, videćemo kako je sa sinom

A jeste muž i ti već dogovorili šta ćete vi da mu kupite?

Jel ima onaj autić guralicu? To će mu uvek biti interesantno, i kad bude veći vozaće se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliš na onaj autić što se odgurava nogicama? Baba i deda su mu to već uzeli. <_< Obzirom da mu je rodjendan za 10 dana, čekaćemo da vidimo šta će dobiti... Na poslu sam dobila vaučer za Ofy land, doduše, nisu se mnogo isprsili, kriza je svuda <_< , ali smo ga iskoristili za ćerku, ona nema više prava na paketić, a za razliku od sina, TAČNO zna šta zeli... Tako da, videćemo, posle rodjendana...i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno je aktuelan plasticni laptop (baba mu kupila za NG), koji svira neku muzikicu kako pritisnes koju tipku, a na ëkranu" se vrti slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliš na onaj autić što se odgurava nogicama? Baba i deda su mu to već uzeli. <_< Obzirom da mu je rodjendan za 10 dana, čekaćemo da vidimo šta će dobiti... Na poslu sam dobila vaučer za Ofy land, doduše, nisu se mnogo isprsili, kriza je svuda <_< , ali smo ga iskoristili za ćerku, ona nema više prava na paketić, a za razliku od sina, TAČNO zna šta zeli... Tako da, videćemo, posle rodjendana...i

Već ima :) turbo Limač ima 50% ako ste u mogućnosti - šrošetajte. :)

Mislim da super ideje možete videti na aksa.rs sajtu. Oni su puni igračaka, ne morate da kupite kod njih, ali možete da se dosetite šta sinu da pazarite :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebici od 13 meseci su najinteresantnije neke kantice, prebacuje ih, ponekad složi dve jednu na drugu, ali su mu iz dana u dan interesantne. Naravno da najviše voli mobilne, daljince od TVa, muvalice, lopte. Ima i reket s kojim solidno barata, gura sa njim balone i lopte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimi se sada najvise igra sa auticem-guralicom.Sve zivo krije u gepeku.Ako je nesto u kuci nestalo prvo tamo trazimo :D Voli i male autice.

Broj dva mu je chicco-va farma.Vrlo lepa i edukativna igracka.Cak se i Luka ponekad zaigra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nema baš neku omiljenu igračku.

Ali viče uvek od ushićenja kad vidi neku igračku i gde god prepozna oblik psa-DEEEEeeeeEEEEnnniiii! :D (Denis, inače komšijino kuče. Denisa više doziva u toku dana od mame! Imam utisak da ga se možda malo i plaši, pošto je to rundov neki kog bih mogla i ja da se plašim :D, šalim se.)

Sad je u fazi istraživanja okolline, dira kamenčiće, travčice...pre neki dan je "mrljao" puža po rukama! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su trenutno apsolutni hit kolica sa bebom. Seta bebu,ljulja je da zaspi,hrani je,daje joj iz svoje flasice da pije mleko. Takodje su zanimljive kocke,pokusava da ih slaze i mozda je rano,ali pricam joj boje. Do sad je zapamtila samo zelenu,plavu i roze i te kocke uvek prvo uzima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.