Karlične mere

odgovora

Objavljeno

Cao svima, potrebna mi je pomoc iz razloga sto mi je sutra termin a jos uvek ne znaju da li cu prirodno ili carskim rezom da se porodim, jer mi je beba velika, u etak je imala 4300gr a eksterna karlicna mera mi je 18. Iskreno da vam kazem uplasena sam i ne znam sta da radim jer su mi rekli da ce me pustiti prirodno da se porodam pa ako ne ide da ce me tek onda poroditi na carski rez, po meni to je mucenje i mislim da ce me prvo dobro namuciti pa tek onda da ce me poroditi carskim rezom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost "para vrti gdje burgija neće"

Ako postoji šansa da se prorodiš prirodno to bi bilo super mada je to u tvojoj situaciji pomalo diskutabilno. Ne znam za karlične mejre ali ako te tješi niko sa sigurnošću ti ne može reći koliko je teška tvoja beba u stomaku pa možda i griješe.

Što se tiše karličnih mjera, prvi put čujem za to ali možda uspješ nešto da izguglaš

Vidi da se dogovoriš sa doktorom koji će te porađati, ako ne ide da te odmah na CR, zamoli ga da te ne muče ... bilo bi dobro kada bi našla nekog svog tu gdje se porađaš.

Da li ti je to prvi porod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost "para vrti gdje burgija neće"

Ako postoji šansa da se prorodiš prirodno to bi bilo super mada je to u tvojoj situaciji pomalo diskutabilno. Ne znam za karlične mejre ali ako te tješi niko sa sigurnošću ti ne može reći koliko je teška tvoja beba u stomaku pa možda i griješe.

Što se tiše karličnih mjera, prvi put čujem za to ali možda uspješ nešto da izguglaš

Vidi da se dogovoriš sa doktorom koji će te porađati, ako ne ide da te odmah na CR, zamoli ga da te ne muče ... bilo bi dobro kada bi našla nekog svog tu gdje se porađaš.

Da li ti je to prvi porod?

Jeste, ovo mi je prva trudnoca i jako sam se uplasila zbog svega toga ali autra idem na razgovor da vidim sta ce da mi kazu, jer ako postoji iole mala mogucnost da se beba i ja namucimo na porodjaju ja cu radije na carski, i mislim da ce to tako na kraju i biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, potrebna mi je pomoc iz razloga sto mi je sutra termin a jos uvek ne znaju da li cu prirodno ili carskim rezom da se porodim, jer mi je beba velika, u etak je imala 4300gr a eksterna karlicna mera mi je 18. Iskreno da vam kazem uplasena sam i ne znam sta da radim jer su mi rekli da ce me pustiti prirodno da se porodam pa ako ne ide da ce me tek onda poroditi na carski rez, po meni to je mucenje i mislim da ce me prvo dobro namuciti pa tek onda da ce me poroditi carskim rezom.

Mozes li da trazis CR? Moj ti je savet da ne pokusavas, ja sam pokusala, 11h se poradjala i na kraju hitni CR, nemoj da te plasim, ali ako je tako, sto bi i sebe i bebu mucila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes li da trazis CR? Moj ti je savet da ne pokusavas, ja sam pokusala, 11h se poradjala i na kraju hitni CR, nemoj da te plasim, ali ako je tako, sto bi i sebe i bebu mucila...

Svega sam ja to svesna i zato sutra imam zakazan pregled da vidim za carski rez, i jedva cekam da vidim sta ce da mi kazu, nadam se da cu dobiti pozitivan odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karlicna mera se uzima i pred sam porodjaj. Niko od lekara nece da rizikuje patnju bebe ukoliko karlicna mera ne odgovara bebinoj velicini ili cak samo velicini bebine glave. Tacno se zna koja karlicna mera odgovara velicini bebe. Problem je samo sto UZ ne moze tacno da oderdi velicinu bebe, tj. njenu tezinu. Greska moze da bude i do 30%.

Sada doktori mogu da pricaju sta hoce, ali kada krene porodjaj, lekar koji bude na porodjaju ce odluciti da li je rizik ili ne. Ni jedan lekar nece rizikovati svoju reputaciju ukoliko se karlicne mere i velicina bebe ne poklapaju za prirodan porodjaj. Isto tako, konsultovace se i sa neonatologom pre porodjaja kakve mogu biti posledice po bebu. O carskom rezu ne odlucuje jedan dr. vec dva i neonatolog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, ovo mi je prva trudnoca i jako sam se uplasila zbog svega toga ali autra idem na razgovor da vidim sta ce da mi kazu, jer ako postoji iole mala mogucnost da se beba i ja namucimo na porodjaju ja cu radije na carski, i mislim da ce to tako na kraju i biti

Ja sam se porodila na carski samo iz ovog razloga.Hvala Bogu i ispostavilo se da je bilo bolje na carski,beba je zaista bila krupna,a karlica uska.Srecna sam jer svoj i bebim zivot nisam izlagala riziku.

Ni jedan lekar nece rizikovati svoju reputaciju ukoliko se karlicne mere i velicina bebe ne poklapaju za prirodan porodjaj. Isto tako, konsultovace se i sa neonatologom pre porodjaja kakve mogu biti posledice po bebu. O carskom rezu ne odlucuje jedan dr. vec dva i neonatolog.

Ovo bi mozda tako trebalo da bude ,ali zaista u praksi nije tako.Odlucuje sam ko kako hoce,bez drugog doktora i bez neonatologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ta mera bila 15 a sve su bile 20-18-15, moja beba se malo zaglavila, malo vise su me sekli, ali ona je bila znatno manja, imala je 3050g obim glavice 34, ali je i velika razlika od 3 cm u karlicnim merama... Ali bez obzira na sve to imala sam jako lak i jako brz porodjaj, beba je izasla iz prvog napona... tako da mislim da ako oni procene da glavica prolazi kroz tvoju karlicu to ce tako i biti... Niko ne uzima mere do pred sam porodjaj i ne poradjaju te prirodno, ako ocene da ma sanse da "zapne"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se karlicne mere ne menjaju jer uvek staju iste, takodje ne bih nista da prepustam slucaju i donela sam odluku da cu ici na carski rez jer mi ne bi bez razloga rekli da ce probati prirodno pa tek onda na carski, mislim da cu time namucite i sebe i bebu, a iskreno svi mi dobro znamo kakvi su oni svi na klinici tako da uz dobru vezu...dobijes na kraju :)

Jedva cekam da vidim mog bebca i da sve bude gotovo. Naravno obavesticu vas kako sam prosla, u svakom slucaju ce me seckati bilo to na ovaj ili onaj nacin, ali mislim da je bolje carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se karlicne mere ne menjaju jer uvek staju iste, takodje ne bih nista da prepustam slucaju i donela sam odluku da cu ici na carski rez jer mi ne bi bez razloga rekli da ce probati prirodno pa tek onda na carski, mislim da cu time namucite i sebe i bebu, a iskreno svi mi dobro znamo kakvi su oni svi na klinici tako da uz dobru vezu...dobijes na kraju :)

Jedva cekam da vidim mog bebca i da sve bude gotovo. Naravno obavesticu vas kako sam prosla, u svakom slucaju ce me seckati bilo to na ovaj ili onaj nacin, ali mislim da je bolje carski.

Tvoje mere su idealne za porodjaj! Jedino ako ne trazis izgovor za carski.

A bebina tezina se ne zna dok se ne rodi, jer to je samo nagadjanje UZ aparata na osnovu prosecnih tezina. To moze i za citav kg da se razlikuje, tako da moze da se desi da ti seku i osteciju matericu i za bebu koja ima 3500 gr.

Inace, svima je isto, prvo je kao najzdravija opcija i za tebe, a i za bebu, prirodno, pa ako zapne cz. Tako da na tebi bas nista posebno ne eksperimentisu.

Moje mere su 14 bodelok, sto je izuzetno malo, ali su obe izletele brzo i ceo porodjaj kje kratko trajao, a imale su iznad 3kg i 35 obim glave. I vazilo je da ako ne bude moglo, ici cu na carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ta mera bila 15 a sve su bile 20-18-15, moja beba se malo zaglavila, malo vise su me sekli, ali ona je bila znatno manja, imala je 3050g obim glavice 34, ali je i velika razlika od 3 cm u karlicnim merama... Ali bez obzira na sve to imala sam jako lak i jako brz porodjaj, beba je izasla iz prvog napona... tako da mislim da ako oni procene da glavica prolazi kroz tvoju karlicu to ce tako i biti... Niko ne uzima mere do pred sam porodjaj i ne poradjaju te prirodno, ako ocene da ma sanse da "zapne"

U gradskoj bolinici uzimaju karlicne mere pred porodjaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U gradskoj bolinici uzimaju karlicne mere pred porodjaj. ;)

Da, ali ne nedelju dana ranije, na GAK-u Front uzimaju na prijemu u porodiliste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ne nedelju dana ranije, na GAK-u Front uzimaju na prijemu u porodiliste...

Da, da. Na prijemu u porodiliste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa devojke samo da se javim da sam se porodila i da moja bebana ima vec mesec dana. Odmah cu da vam kazem da ti UZ koji odredjuju tezinu nisu tacni jer su mi merili bebu par dana pred porodjaj i rekli da ima 3900 da bi posle dva dana na istom aparatu imala 4190, a ja sam rodila bebanu od 4700gr i doktori koji su mi uradili CR su rekli i da je krenuo prirodno porodjaj opet bih zavrsila sa CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa devojke samo da se javim da sam se porodila i da moja bebana ima vec mesec dana. Odmah cu da vam kazem da ti UZ koji odredjuju tezinu nisu tacni jer su mi merili bebu par dana pred porodjaj i rekli da ima 3900 da bi posle dva dana na istom aparatu imala 4190, a ja sam rodila bebanu od 4700gr i doktori koji su mi uradili CR su rekli i da je krenuo prirodno porodjaj opet bih zavrsila sa CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.