Problem kod druge trudnoće

odgovora

Objavljeno

I sa prvom bebom sam imala problema da ostanem u drugom stanju. Popila kutiju Klomifena i posle par ultra zvukova DR dala znak da radimo na bebi i rodio se Srđan. Sad bih opet bebu ali nikako da uspe. Da li ste i vi imali takav problem i posle koliko vremena ste ostli u drugom stanju. MI pokušavamo 6 meseci ali neće. A meni je tako mučno da opet jurim po bolnicama da neznam šta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ipak otisla kod dr.a , mozda ti je opet potrebno da se stvari malo poguraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da moram kod DR ali kad se setim kako sam se borila sa sterilitetom 2 godine, kojekakvi pregledi, čekanje i iščekivanje rezultata nemam snage da opet krenem kroz isto. A moram, jer toliko želim drugu bebu isto kao i prvu. Nisam verovala da ću doći u tu situaciju. Mislila sam imam jednu bebu i to je to. Ali želja da moj Srdja postane veliki bata je veoma velika. I spremam se da od aprila krenem u novu avanturu pravljenja bebe sa lekarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni poznata prica...Zeleli smo pauzu, cuvali se...kad smo osetili zelju za drugim detetom - trudnoce nema pa nema. Skoro dve godine sam bezuspesno pokusavala da zatrudnim, sve moje prijateljice rodile drugo dete, zaova rodila, a mene ubijalo to iscekivanje i racunanje plodnih dana. Isla od lekara do lekara, radili spermograme, pratila ovulaciju, svadjala se sa muzem (umislila sam da on ne zeli to drugo dete koliko i ja) pila macinu travu, isplakala svaku menstruaciju...nema pa nema. Kad sam vec digla ruke od svega i rekla samoj sebi da sam luda, da imam zdravo i normalno dete, da ima onih koji nemaju ni jedno pa su se opet pomirili sa sudbinom - desilo se. Ugledala sam moje dve crtice na testu.

Moje uverenje je da sve to dolazilo iz moje glave, da sam bila previse opterecena tom trudnocom i kad sam napokon nasla svoj mir i rascistila neke stvari sa samom sobom - zatrudnela sam.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje uverenje je da sve to dolazilo iz moje glave, da sam bila previse opterecena tom trudnocom i kad sam napokon nasla svoj mir i rascistila neke stvari sa samom sobom - zatrudnela sam.

To je sigurno da opterecenje igra veliku ulogu.

A snage za dete se uvek moze snaci, i nada je besplatna, samo treba ziveti opusteno dok se ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yora ja bih vam predlozila da utvrdite tacan dan ovulacije. ja sam ostala u dr.stanju prvi put kada sam to i pozelela.ako imate redovno menstruaciju onda ce ovulacioni dan biti lako utvrdjen .meni je recimo 18 dan od prvog dana menstruacije. mnogim zenama je 14 ili 15 dan.sad sam u drugoj trudnoci posle 6meseci od porodjaja tako da ako sve bude uredu razlika medju decom ce nam biti 15meseci. kod mene je ovulacija osetna pa znam kad je dan za bebca.poslacu vam privatno kako se izracunava ovul.dan. videcete da ce to biti sve uredu. drugi put je mnogo lakse ostati trudan. srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja, hvala. Ali meni je i sa prvom bebom bila ovulacija problem. Sa kutijom Klomifena i folikometrijom sam ostala u drugom stanju. Sad sam pokušala da prirodno zatrudnim ali neće. Čak sam na svoju ruku pila Klomifen i ništa. Meni je ovulacija tačna ko sat i imam bolove kao da treba da dobijem. tako da znam kad je ovulacija. Izgleda da ću ipak morati kod Babićke na folikometriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo napred, glavu gore, imas jaku motivaciju, a cilj je divan, pa kreni u akciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala veliku zelju da zatrudnim i izgleda da je to bio problem.. Koliko god da smo se trudili da radimo na bebcu, ono nikako nije islo. Rezultati su bili odlicni ali dve crtice ni za lek. Onda sam nasla u apoteci Maku i pila sam je dva meseca i ostala sam trudna. Probajte i sa tim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put pokušavali 8 meseci, išla na folikulometriju, pa radili na drugi dan...Onda smo uveli nešto što se zove pc test pa se ispostavilo da su spermatozodidi normalne veličine i oblika, ali mrtvi. Zatim smo radili spermogram, ispostavilo se da je u pitanju neka bakterija. Dobili da pijemo 3 vrste antibiotika i sad imamo Lenku (4 godine). Ne mogu da prežalim što sam morala na carski rez. Kada je ona imala godinu ostala u drugom stanju, ali sam imala pobačaj. Kupili kuću, preselili se i pokušavamo li pokušavamo, ali ništa se ne dešava. Posle pobačaja mi se menstruacija katastrofirala - ili ne dobijem, ili nešto jako slabo. Probala cikloproginovu, ali to je funkcionisalo samo ta 3 meseca dok sam je pila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam posle pobacaja imala prblem sa cestim krvarenje,nikako nisam mogla da uhvatim ritam ciklusa,pa su i meni prepisali ciklo-proginovu.......radimo sada na bebi,svakog meseca nova nada :(:unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam posle pobacaja imala prblem sa cestim krvarenje,nikako nisam mogla da uhvatim ritam ciklusa,pa su i meni prepisali ciklo-proginovu.......radimo sada na bebi,svakog meseca nova nada :(:unsure::(

Biće sve ok Anchy..pa da se što pre pojave dve crtice :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jutros su na Studiju B baš reklamirali tu zlatnu, peruvian maku. Da li to neki ginekolog preporučuje? Da li znate da li je odobreno za promet i sa atestima? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu bebu dobila is prvog pokusaja.Pre prve trudnoce su mi lekari rekli da cu tesko ostati u drugom stanju jer imam policisticne jajnike koji su trebali da mi prave problem oko ostajanja u drugom stanju. medjutim kada sam prvi put rekla ajde da pokusam pa sta bude to se i desilo...bukvalno iz prvog pokusaja.I dobila sam predivnog decaka. Medjutim sa drugim detetom mi ne ide vec 5 godina.Pokusavala sam na sve moguce nacine.Racunala sam kad mi je ovulacija, isla sam na sve moguce preglede, uvek su bili dobri bez ikakvih problema, cak sam i hsg radila ma sv moguce.Radila sam cak i dve inseminacije ali opet nista.Sada sam vec pocela da verujem da vise nikad necu moci da ostanem ponovo u drugom stanju.Polako pocinjem da dizem ruke :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu bebu dobila is prvog pokusaja.Pre prve trudnoce su mi lekari rekli da cu tesko ostati u drugom stanju jer imam policisticne jajnike koji su trebali da mi prave problem oko ostajanja u drugom stanju. medjutim kada sam prvi put rekla ajde da pokusam pa sta bude to se i desilo...bukvalno iz prvog pokusaja.I dobila sam predivnog decaka. Medjutim sa drugim detetom mi ne ide vec 5 godina.Pokusavala sam na sve moguce nacine.Racunala sam kad mi je ovulacija, isla sam na sve moguce preglede, uvek su bili dobri bez ikakvih problema, cak sam i hsg radila ma sv moguce.Radila sam cak i dve inseminacije ali opet nista.Sada sam vec pocela da verujem da vise nikad necu moci da ostanem ponovo u drugom stanju.Polako pocinjem da dizem ruke :(

Nemoj nikad gubiti nadu..kad se najmanje nadaš, dogodiće se čudo.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam rešila da ponovo ozbiljno počnem da radim. Išla kod dr., obavila preglede sekreta i dobila Duphaston za regulisanje menstruacije, a piše i da služi za lečenje neplodnosti, pa ćemo videti. Jedino mi je postalo loše kad sam pročitala neželjena dejstva. Rekla mi je da bi bilo dobro da pijem 3-6 meseci da se menstruacija ustali. Javiću ako bude nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne obaziri se mnogo na neželjena dejstva leka. I ja kad sam pročitala a i upozorena od drugarice ginekologa, šta sve Klomifen može da izazove, slošilo mi se. Ali mislim da je to stvarno retko. Samo glavu gore i ne odustaj. Uz to, pij redovno folnu kiselinu i vitamin E, i uživaj. Sve dođe na svoje mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Hvala ti puno na podrsci,mozda se i desi cudo ;):(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa prvom bebom sam imala problema da ostanem u drugom stanju. Popila kutiju Klomifena i posle par ultra zvukova DR dala znak da radimo na bebi i rodio se Srđan. Sad bih opet bebu ali nikako da uspe. Da li ste i vi imali takav problem i posle koliko vremena ste ostli u drugom stanju. MI pokušavamo 6 meseci ali neće. A meni je tako mučno da opet jurim po bolnicama da neznam šta da radim.

opusti se , sve je to iz glave , uzivaj i desice se , znam za slicne slucajeve . ti samo vodi racuna o sto zdravijoj ishrani , da bi ti telo bilo spremno za trudnocu . nadam se da ce Srki dobiti batu ili seku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu bebu dobila is prvog pokusaja.Pre prve trudnoce su mi lekari rekli da cu tesko ostati u drugom stanju jer imam policisticne jajnike koji su trebali da mi prave problem oko ostajanja u drugom stanju. medjutim kada sam prvi put rekla ajde da pokusam pa sta bude to se i desilo...bukvalno iz prvog pokusaja.I dobila sam predivnog decaka. Medjutim sa drugim detetom mi ne ide vec 5 godina.Pokusavala sam na sve moguce nacine.Racunala sam kad mi je ovulacija, isla sam na sve moguce preglede, uvek su bili dobri bez ikakvih problema, cak sam i hsg radila ma sv moguce.Radila sam cak i dve inseminacije ali opet nista.Sada sam vec pocela da verujem da vise nikad necu moci da ostanem ponovo u drugom stanju.Polako pocinjem da dizem ruke :(

drzim ti placeve!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu bebu dobila is prvog pokusaja.Pre prve trudnoce su mi lekari rekli da cu tesko ostati u drugom stanju jer imam policisticne jajnike koji su trebali da mi prave problem oko ostajanja u drugom stanju. medjutim kada sam prvi put rekla ajde da pokusam pa sta bude to se i desilo...bukvalno iz prvog pokusaja.I dobila sam predivnog decaka. Medjutim sa drugim detetom mi ne ide vec 5 godina.Pokusavala sam na sve moguce nacine.Racunala sam kad mi je ovulacija, isla sam na sve moguce preglede, uvek su bili dobri bez ikakvih problema, cak sam i hsg radila ma sv moguce.Radila sam cak i dve inseminacije ali opet nista.Sada sam vec pocela da verujem da vise nikad necu moci da ostanem ponovo u drugom stanju.Polako pocinjem da dizem ruke :(

Mozda i najbolje je ono kao tobos da "dignes ruke", pa se otpusti neki cvrc u glavi i evo ti dobrih rezultata. Ja sam nekih godinu dana pokusavala da ostanem u drugom stanju i tek kada sam "digla ruke" , ali prvi mjesec, ja sam zatrudnila.

I da znas inseminacije su glupost, meni je dr rekao da je svojim pacijentkinjama nikad ne preporucuje, jer zene ocekuju cudo od tog postupka a psiha odradi swvoje i rezultati izostanu.

srecno :) drzim ti fige, i sto je najvaznije opusteno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda i najbolje je ono kao tobos da "dignes ruke", pa se otpusti neki cvrc u glavi i evo ti dobrih rezultata. Ja sam nekih godinu dana pokusavala da ostanem u drugom stanju i tek kada sam "digla ruke" , ali prvi mjesec, ja sam zatrudnila.

I da znas inseminacije su glupost, meni je dr rekao da je svojim pacijentkinjama nikad ne preporucuje, jer zene ocekuju cudo od tog postupka a psiha odradi swvoje i rezultati izostanu.

srecno :) drzim ti fige, i sto je najvaznije opusteno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na podrsci kao i na savetima.....

iskreno ne znam sta bi mogla da vam kazem osim da cekam da se desi cudo, mada sam prestala da verujem u cuda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na podrsci kao i na savetima.....

iskreno ne znam sta bi mogla da vam kazem osim da cekam da se desi cudo, mada sam prestala da verujem u cuda :(

Nikada ne prestaj da veruješ..kada se najmanje budeš nadala, desiće se jedno malo čudo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada ne prestaj da veruješ..kada se najmanje budeš nadala, desiće se jedno malo čudo ;)

pozdrav vam svima,evo da vam se javim i sa mojim problemom,sa prvom trudnoćom sam imala poteškoća i zatrudnila sam nakon 4 god. baš kad sam se najmanje nadala,sad pokušavam drugu trudnoću i prošli sam mesec pila klomifen i išla na folikulizaciju i sve je bilo ok ali nisam trudna.od sutra počinjem opet sa klomifenom i nadam se da će biti ovaj mesec,neprestajem da se nadam i to me drži... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.