Problem kod druge trudnoće

odgovora

Objavljeno

Ja sad pored Klomifena dobila da pijem i Cikloproginolu, jer mi je endometrijum bio mali 12 dana ciklusa što znači da mi je nivo esttrogena mali. Čekam da dobijiem pa da počnem da pijem lekiće, a u međuvremenu pijem Folan i tokoferol. I živim u nadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yora,i ja imam istu terapiju. Cikloproginovu pijem 4 meseca i iscekujemo bebu....ali nje nema. Sada mi je dr. prepisao Klomifen 2x1 od petog dana ciklusa ,a sa ciklopr. da ne prekidam...interesuje me koju su vam pocetnu dozu klomiena prepisali :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[ куоте наме = ' Анцхи ' дате = '24 .06.2010 , 21:34 ' пост = '26231 ' ]

Иора , и ја имам исту терапију . Циклопрогинову пијем 4 месеца и исцекујемо бебу .... али ње нема . Сада ми је др преписао кломифен 2к1 од петог дана циклуса , а са циклопр . да не прекидам ... интересује ме коју су вам поцетну дозу кломиена преписали : хух :

[ / куоте ]

Vidiš, ja istu dozu, 2x1, pijem ali od 2 dana ciklusa. Tako sam pila i prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, klomifen krećem surta da pijem, pošto sam danas dobila. A Cikloproginolu od petog dana. To mu dođe petak. Uh.

Anchi, držim ti fige, da nam ovo bude zadnja tura lekova. I reci mi koja je tebi dijagnoza. Zašto ti je dr prepisao lekiće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle spontanog sam cesto krvarila.....uzburkali se hormoni,pa sam dobila cykloproginovu,a onda mi je na uz-u video da mi izostaje ovulacija pa mi je prepisao klomifin....... ovog meseca sam to sve ispila..... i sada cekammm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nista,danas sam dobila :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet nista,danas sam dobila :( :( :(

glavu gore ;) idemo dalje.

Mi smo prvo dete planirali, zeljena trudnoca koja se desila iz prvog pokusaja.Sada se patimo vec 4 god.

Aprila sam imala bioh.trudnocu.I to je na neki nacin mali pomak,i nada da mozemo da zabebimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa prvom bebom sam imala problema da ostanem u drugom stanju. Popila kutiju Klomifena i posle par ultra zvukova DR dala znak da radimo na bebi i rodio se Srđan. Sad bih opet bebu ali nikako da uspe. Da li ste i vi imali takav problem i posle koliko vremena ste ostli u drugom stanju. MI pokušavamo 6 meseci ali neće. A meni je tako mučno da opet jurim po bolnicama da neznam šta da radim.

Eh draga moja ...verujem ti da ti nije lako jer sve to i ja sad prolazim,te neke upalice pa pijem neke antibiotike ,taman kad pomislim evo sad ce doci,ono nista,muka mi je od lekara i svih tih analiza,vec polako dizem ruke od svega,jer imam osecaj da nece nikada ni doci,imam jednog sincica i samo gledam u njega i idem napred, pa kad se desi desice se..jer svaki lekar prica svoju pricu i trazi samo novac za neke silne analize koje vec znam da su u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sa prvom bebom sam imala problema da ostanem u drugom stanju. Popila kutiju Klomifena i posle par ultra zvukova DR dala znak da radimo na bebi i rodio se Srđan. Sad bih opet bebu ali nikako da uspe. Da li ste i vi imali takav problem i posle koliko vremena ste ostli u drugom stanju. MI pokušavamo 6 meseci ali neće. A meni je tako mučno da opet jurim po bolnicama da neznam šta da radim.

Draga Yora, iskreno se nadam da od tvoje poslednje poruke do sada ima lepih novosti ili da ce ih uskoro biti. Da ne treba gubiti nadu pokazace vam moja prica.

Naime, imala sam problem da prvi put zatrudnim (ako se to uopste moze nazvati problem) cekajuci 7 za mene tada dugih meseci. Suprugov jako los spermogram nas je demoralisao. Moja doktorka ne dozvoljava da gubim nadu famoznom recenicom:”Dokle god postoji i jedan pokretan spermatozoid postiji sansa za trudnocu!” Do zaceca je doslo u toku bombardovanja 1999. kada sam se najmanje nadala i kada mi je mozak bio najrastereceniji po pitanju trudnoce. U januaru 2000. rodila sam sina Vladu. A onda smo nakon 4-5 godina hteli i drugu bebu. Godine su prolazile. Bioloski sat je polako otkucavao. Spermogram jos losiji. Tesili smo se sto imamo, hvala Bogu, naseg Vladu. Medjutim, zelja je bivala sve veca i veca. Hteli smo inseminaciju ali i za to je trebao bolji spermogram. Suprug pocinje terapiju. Poboljsanje minimalno. I kada smo vec izgubili skoro svaku nadu, u prolece 2009. sa nepunih 40. godina zatrudnela sam drugi put prirodnim putem. U januaru 2010. rodila se mala garava curica - Nada. Razlika medju njima je 10 godina i 10 dana. Vlada prosto obozava sestricu!

Hvala Bogu, ostvario nam se san! Nema srecnijih mame, tate i bate!

Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama uz ponovljenu poruku da nikad ne treba gubiti nadu!

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Yora, iskreno se nadam da od tvoje poslednje poruke do sada ima lepih novosti ili da ce ih uskoro biti. Da ne treba gubiti nadu pokazace vam moja prica.

Naime, imala sam problem da prvi put zatrudnim (ako se to uopste moze nazvati problem) cekajuci 7 za mene tada dugih meseci. Suprugov jako los spermogram nas je demoralisao. Moja doktorka ne dozvoljava da gubim nadu famoznom recenicom:”Dokle god postoji i jedan pokretan spermatozoid postiji sansa za trudnocu!” Do zaceca je doslo u toku bombardovanja 1999. kada sam se najmanje nadala i kada mi je mozak bio najrastereceniji po pitanju trudnoce. U januaru 2000. rodila sam sina Vladu. A onda smo nakon 4-5 godina hteli i drugu bebu. Godine su prolazile. Bioloski sat je polako otkucavao. Spermogram jos losiji. Tesili smo se sto imamo, hvala Bogu, naseg Vladu. Medjutim, zelja je bivala sve veca i veca. Hteli smo inseminaciju ali i za to je trebao bolji spermogram. Suprug pocinje terapiju. Poboljsanje minimalno. I kada smo vec izgubili skoro svaku nadu, u prolece 2009. sa nepunih 40. godina zatrudnela sam drugi put prirodnim putem. U januaru 2010. rodila se mala garava curica - Nada. Razlika medju njima je 10 godina i 10 dana. Vlada prosto obozava sestricu!

Hvala Bogu, ostvario nam se san! Nema srecnijih mame, tate i bate!

Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama uz ponovljenu poruku da nikad ne treba gubiti nadu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Snekidj!!!

Procitala sam o tvom problemu, i ja se kao i yora nadam da je kod tebe sad sve u pozitivnom smeru.

JA imam isti problem kao i ti samo sa drugim detetom. Naime, prvo dete sam dobila bez ikakvih problema, bukvalno iz prvog pokusaja. Bilo je ono ajde da probamo pa sta bude, i eto rodila sam divnog decaka po imenu Zoran. Ali ne dugo posle toga zelela sam jos jedno dete. Misila sam da kao i prvi put necu imati problem. Ali kako su prlazili meseci pa i godine tako sam ja bila sve napetija i nervoznija jer mi nije bilo jasno zasto se to desava posle prve trudnoce koja mi se desila bez ikakve muke.Isla sam na sve moguce analize, od hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, do hormona, koji su bezprekorni, cak sam i sama insistirala da radim HSG koji nije bio ni malo prijatan. Cak sam i inseminaciju radila. I opet nista. Suprogov spermogram je u perfektnom stanju. I sta jos da ti kazem ja jos uvek nisam trudna posle 6 godina pokusavanja. Iskreno izgubila sam nadu da ce mi se to ikad vise i desiti. :(

Ako ista kod tebe ima pozitivno javi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Snekidj!!!

Procitala sam o tvom problemu, i ja se kao i yora nadam da je kod tebe sad sve u pozitivnom smeru.

JA imam isti problem kao i ti samo sa drugim detetom. Naime, prvo dete sam dobila bez ikakvih problema, bukvalno iz prvog pokusaja. Bilo je ono ajde da probamo pa sta bude, i eto rodila sam divnog decaka po imenu Zoran. Ali ne dugo posle toga zelela sam jos jedno dete. Misila sam da kao i prvi put necu imati problem. Ali kako su prlazili meseci pa i godine tako sam ja bila sve napetija i nervoznija jer mi nije bilo jasno zasto se to desava posle prve trudnoce koja mi se desila bez ikakve muke.Isla sam na sve moguce analize, od hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, do hormona, koji su bezprekorni, cak sam i sama insistirala da radim HSG koji nije bio ni malo prijatan. Cak sam i inseminaciju radila. I opet nista. Suprogov spermogram je u perfektnom stanju. I sta jos da ti kazem ja jos uvek nisam trudna posle 6 godina pokusavanja. Iskreno izgubila sam nadu da ce mi se to ikad vise i desiti. :(

Ako ista kod tebe ima pozitivno javi!!!

Draga Snekidj!!!

Procitala sam o tvom problemu, i ja se kao i yora nadam da je kod tebe sad sve u pozitivnom smeru.

JA imam isti problem kao i ti samo sa drugim detetom. Naime, prvo dete sam dobila bez ikakvih problema, bukvalno iz prvog pokusaja. Bilo je ono ajde da probamo pa sta bude, i eto rodila sam divnog decaka po imenu Zoran. Ali ne dugo posle toga zelela sam jos jedno dete. Misila sam da kao i prvi put necu imati problem. Ali kako su prlazili meseci pa i godine tako sam ja bila sve napetija i nervoznija jer mi nije bilo jasno zasto se to desava posle prve trudnoce koja mi se desila bez ikakve muke.Isla sam na sve moguce analize, od hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, do hormona, koji su bezprekorni, cak sam i sama insistirala da radim HSG koji nije bio ni malo prijatan. Cak sam i inseminaciju radila. I opet nista. Suprogov spermogram je u perfektnom stanju. I sta jos da ti kazem ja jos uvek nisam trudna posle 6 godina pokusavanja. Iskreno izgubila sam nadu da ce mi se to ikad vise i desiti. :(

Ako ista kod tebe ima pozitivno javi!!!

Ja sam nova na ovom forumu i imam isti problem.

Vec dve godine radimo na drugom detetu, ali nista.

Prosli smo sve moguce preglede i inseminaciju, ali opet nista.

Ja sam na kraju pronasla neke informacije o ASA testu i uradili smo ga na Torlaku.

Ispostavilo se da nam problem prave antitela koja ne dozvoljavaju da jajna celija bude oplodjena.

Zao mi je sto na taj test nismo otisli ranije. Bar bi znali u cemu je problem.

Sad se nadam da ce se to srediti pa da pocnemo opet da radimo na bebi.

Eto...ako je od neke pomoci, probaj da proveris i to.

Ta antitela se mogu pojaviti u bilo kom trenutku u zivotu bez obzira sto je ranije bilo sve u redu.

Istrazujuci po netu saznala sam da su neki parovi po 7-8 godina pokusavali da zabebe dok nisu ustanovili da je problem u antispermatozoidnim antitelima.

Nadam se da ce ovo nekom biti od pomoci.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekom se neda prvo nekom drugo :wacko: Mi smo prvo cekali 3 godine a drugo brzo posle 3 meseca,eto nema pravila kod nas je bilo u glavi bas onako kad smo se opustili desilo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to obicno tako biva. Ko dugo ceka prvo, drugo se desi mnogo brze i lakse, i obratno.

Evo, moja sestra je sa prvim detetom zatrudnela iz prvog pokusaja, prvi mesec, a drugo prave vec 4 godine i nista. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to obicno tako biva. Ko dugo ceka prvo, drugo se desi mnogo brze i lakse, i obratno.

Evo, moja sestra je sa prvim detetom zatrudnela iz prvog pokusaja, prvi mesec, a drugo prave vec 4 godine i nista. :-(

U bre... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to obicno tako biva. Ko dugo ceka prvo, drugo se desi mnogo brze i lakse, i obratno.

Evo, moja sestra je sa prvim detetom zatrudnela iz prvog pokusaja, prvi mesec, a drugo prave vec 4 godine i nista. :-(

Ne slazem se s ovim,mislim da tu nema nikakvog pravila
enav voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slazem se s ovim,mislim da tu nema nikakvog pravila

Tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam problema i pre prve trudnoce..bili smo i kod lekara i ja i muz govorili su da je sve uredu a mi i dalje nismo mogli imati decu ..mucili smo se dobrih pola godine a mozda i vise neznam ne secam se bas tacno. Brojali smo plodne neplodne i opet nista. Dok nisam dobila pa smo na prvi dan menstruacije i ostade u drugom stanju . cerka mi sad ima 2 godine i 2meseca a sad nam je dosla ideja da probamo i drugo . pokisavali smo racunali probali i u menstruaciju kao prvi put i opet nista sad sam vec ocajna. Iscekala sam 2 menstruacije znaci radimo nekih 2 i po meseca na bebi i evo sad sam docekala opet razocaranje. Citam sad vec i clanke uz pomoc caja da probamo al me nesto vuce da ni to nece uspeti. Ocajna sam volela bi bebca jos jednog al nikako nam neide. Neide mi u logiku ja imam tek 24godine i da mi tako tesko ostati trudna. Moja sestra lako je ostala trudna ,moja majka ima nas dve mene i sestru njoj iz prvog puta i zatrudnela sa obe a ja ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Merimko, to je samo nesto vise od 2 meseca :) mislim da zaista nemas razloga za toliku zabrinutost. Mnoge od nas su godinama pokusavale dok nisu ostvarile san :) Pisi nam kakva vam je strategija (posto sam po pisanju stekla utisak da se niste opustili i uzivali u pravljenju bebe) bila tokom ova 2 meseca. Koliko cesto odnosi? Da li ste ciljali neke dane? Da li si ikada pratila kada je kod tebe ovulacija?

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Zone... tokom svakog ciklusa kod zdrave mlade zene je verovatnoca za trudnoci 20 %, tako da apsolutno nemas razloga za brigu...i takodje ne znaci odmah da problem lezi u tebi... generalno.letnji meseci nisu najidealniji za zatrudnjivanje jer vrucina utice na proizvodnju i kvalitet spermija...  kad neko ima 24 god   tek posle godinu dana intezivnog rada na bebi treba biti zabrinut... moj savet, opustencija i uzivancija i eto bebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.