"Listanje" i zacepljivanje noktića

odgovora

Objavljeno

U poslednje vreme imamo problema sa noktićima na palčevima.

Večito se toliko izlistaju i zacepe da joj dođe do "živca" :( To je dovelo do toga da skoro na silu moram da joj sečem nokte na nogama.

Od pre 10ak dana sam iskoristila jedan svoj lak i njime namazala ta dva nokta. Prvi efekat je da se još nisu zacepili. Sada čekam da joj se izravnanju pa da budu ravni.

Da li je ok da joj i dalje mažem sa običnim (do duše providnim i bež boje) lakom za nokte?

Imate li neki drugi savet i preporuku za ovaj naš problemčić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to pocelo desavati sa noktima na rukama, uvek sam imala jake i cvrste nokte, i sad se samo se listaju :blink: od cega ne znam, mazem diklom vec par dana pa cu da vidim rezulate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem i mi muku mucimo, doduse i nije neka muka, ali nije lepo videti kako mu se lista nokat od gore na dole, znaci od korena odakle raste nokat pocne da lista, pa prema vrhu , celom duzinom mogu da ga oljustim ako povucem,

ne boli ga ne svrbi ga ...

palcevi na rukama i srednji prst ( takozvani prstenac :D ).

Prvo sam mislila da je od udarca , da je negde prebio prstic kada se igrao ali onda sledeci dan pocne i taj srednji nokat da se ljusti,

isli smo kod dr, dala nam uput za mikrobiologiju,

uzeli su mu strugotinu nokta i rekli da ce zasejati podlogu pa za 21 dan ce biti rez,

dr pedijatar nam je preventive radi rekla da mazemo ili nistatin ili daktanol,

sta imamo u kuci , mada njoj to ne lici na gljivice, vise na " regeneraciju nokta", , jer da su gljivice imao bi jos promena na ostalim prstima ruku /nogu, negde po kozi ...

Pa kada nam stigne rez javljam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla da to hoce ako ima neki nedostatak vitamina kada se to desava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da je nedostatak vitamina E u pitanju ako se listaju nokti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je odmah prošlo kroz glavu da je nedostatak nekog vitamina ali mi je malo nelogično da se to dešava samo sa palčevima na nogama dok su ostali noktići kod nje odlični.

Nensi, javi rezultate.

A iskreno ne ide mi se samo zbog toga kod dr-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednje vreme imamo problema sa noktićima na palčevima.

Večito se toliko izlistaju i zacepe da joj dođe do "živca" :( To je dovelo do toga da skoro na silu moram da joj sečem nokte na nogama.

Od pre 10ak dana sam iskoristila jedan svoj lak i njime namazala ta dva nokta. Prvi efekat je da se još nisu zacepili. Sada čekam da joj se izravnanju pa da budu ravni.

Da li je ok da joj i dalje mažem sa običnim (do duše providnim i bež boje) lakom za nokte?

Imate li neki drugi savet i preporuku za ovaj naš problemčić?

Ja sam imala isti problem i od Maki - D sam dobila savet da jedem lešnike. Očigledno da su lešnici imali to što je meni nedostajalo. :)

Ako Ema jede lešnike, možeš da pokušaš. Inače lak ne rešava problem, čim ga skineš ili se izguli, nastavlja se ista priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala isti problem i od Maki - D sam dobila savet da jedem lešnike. Očigledno da su lešnici imali to što je meni nedostajalo. :)

Ako Ema jede lešnike, možeš da pokušaš. Inače lak ne rešava problem, čim ga skineš ili se izguli, nastavlja se ista priča.

Hvala na preporuci. Samleću ga i trpati gde god stignem a i davati na kašičicu uz užinu. Odlično ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je odmah prošlo kroz glavu da je nedostatak nekog vitamina ali mi je malo nelogično da se to dešava samo sa palčevima na nogama dok su ostali noktići kod nje odlični.

Nensi, javi rezultate.

A iskreno ne ide mi se samo zbog toga kod dr-a

Posto se njoj lista nokat na vrhu, sto se i nama desavalo, kapiram da je to sam od udaraca ako ide u carapicama ili bosa. Ako je stalno obuvena(sto ne valja!) onda puno savija sve prtsice dok hoda ili trci. Ja sam to pratila kod Petra dugo dok je ''prohodavao" i skontala sam da je od toga. Jedini lek za to je da joj nikad ne seces nokat makazicama ili grickalicom vec da joj nokat kratis turpijom. To, inace, vazi i za nas odrasle. Nokti se lakse odrzavaju ako ih turpijamo i na taj nacin skracujemo, a ne secemo ih. Secenjem upravo moze da se desi povreda nokta ukoliko ne uhvatimo dobar ugao da ga isecemo. Kod dece sigurno ne uspevamo uvek da uhvatimo dobar ugao za secenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kući hoda u čarapicama ali sam pre neki dan dobili Grubinove pape pa sada kada krene hladno vreme verovatno ću krenuti da ih oblačim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je sigirno od udaranja prstica. Samo probaj da joj turpijas nokte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaćemo i sa turpijanjem i sa lešnikom. Ništa nije na odmet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana*, ima li promena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravih da s ejavim , stigao je rez , sto su mu uzeli strugotinu nokta, nasli su gljivice,

dermatofiti, iz roda Trichophyton :unsure:

jako malo ima na netu o njima,

terapiju nismo dobili nista jer je njemu nokat izrastao sa sve tim delom sto se lista, tako da je sad zdrav nokat, nema vise listanja ,

inace listala su se samo 3 nokta na rukicama, oba palca i jedan srednji ,

pa nesto nisam bas sigurna i rez, jer da su gljivice valjda bi se prosirilo i na druge nokte, i kako bi proslo samo od sebe ,

jer je i pedijatar prokomentarisala i da nema nista , za 21 dan ( koliko smo cekali), nesto ce dole kod njih u lab izrasti :blink: :blink:

kaja+culjko voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaboravih da s ejavim , stigao je rez , sto su mu uzeli strugotinu nokta, nasli su gljivice,

dermatofiti, iz roda Trichophyton :unsure:

jako malo ima na netu o njima,

terapiju nismo dobili nista jer je njemu nokat izrastao sa sve tim delom sto se lista, tako da je sad zdrav nokat, nema vise listanja ,

inace listala su se samo 3 nokta na rukicama, oba palca i jedan srednji ,

pa nesto nisam bas sigurna i rez, jer da su gljivice valjda bi se prosirilo i na druge nokte, i kako bi proslo samo od sebe ,

jer je i pedijatar prokomentarisala i da nema nista , za 21 dan ( koliko smo cekali), nesto ce dole kod njih u lab izrasti :blink: :blink:

:lol: To znaci da su to 'pitome' gljivice koje ne uticu na listanje. Niste dobili terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitome kazes, ajde da ih uzgajamo onda :lol: ,

ne nismo dobili terapiju, jer je njemu nokat izrastao, tako da vise nema listanja , izgleda sasvim zdravo, normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jos da provalimo kakve bi koristi imali od uzgajanja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana*, ima li promena?

Daaa :) nosimo pape tj patofne i već su joj se skroz poravnali. Ne lakiram više a sečem ih sa makazicama jer sa turpijom mi ne dozvoljava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo problem. Nama je prvo poceo da se lista palac na levoj ruci kako je opisala NensiFancy i to se zagnojilo. Bili kod dr i rekla je da je verovatno otkinula zanokticu, mazali smo didermal i to je proslo. sada je nokat normalan. Medjutim posle par dana ja primetim nokat kaziprsta na desnoj ruci, ista prica samo bez gnoja. Lista se i lista. Posle par dana opet secem nokte na nogama kad, palac na desnoj nozi-isto. da li neko ima ideju od cega je to i kako se leci? Ako je neki vitamin, sta da joj dam?

Takodje da napomenem da niti svrbi niti boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, da odgovorim sama sebi ako jos neko bude imao ovakvu situaciju.

Rastvoriti Kalijum permanganat (Hyper mangan) (kupuje se u apoteci i nije skup, nesto do 200 din) u vodu tik da je malkice oboji u roze. U njoj neka brckaju ruke i noge u zavisnosti od toga gde se noktici listaju, 5 do 10 minuta dnevno.

Taj deo gde se to listalo joj je postao nekako braonkast i zaustavilo se listanje i sad raste normalan nokat, secem normalno, i kad dodjem do onog dela gde je izlistano, i to odsecem postepeno i gotovo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednje vreme imamo problema sa noktićima na palčevima.

Večito se toliko izlistaju i zacepe da joj dođe do "živca" :( To je dovelo do toga da skoro na silu moram da joj sečem nokte na nogama.

Od pre 10ak dana sam iskoristila jedan svoj lak i njime namazala ta dva nokta. Prvi efekat je da se još nisu zacepili. Sada čekam da joj se izravnanju pa da budu ravni.

Da li je ok da joj i dalje mažem sa običnim (do duše providnim i bež boje) lakom za nokte?

Imate li neki drugi savet i preporuku za ovaj naš problemčić?

Mi to odavno imamo na palcu desne noge,ima i na lijevoj,ali na desnoj je izrazenije listanje!Vidjeh da je Nensi ovde pisala da se moze mazati Daktanolom!Sta mi preporucujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u potpunosti rešili problem sa patofnama. Od tada nam se SAMO JEDNOM desilo da nam se noktić zacepi. Ne znam da li i ti da probaš sa bezbojnim lakom za nokte jedno 10ak dana (ako nosite patofnice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u potpunosti rešili problem sa patofnama. Od tada nam se SAMO JEDNOM desilo da nam se noktić zacepi. Ne znam da li i ti da probaš sa bezbojnim lakom za nokte jedno 10ak dana (ako nosite patofnice)

Znaci da mu ne mazem Daktanol?Da,nosimo patofnice, a ko ce njega safatati za lakiranje?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci da mu ne mazem Daktanol?Da,nosimo patofnice, a ko ce njega safatati za lakiranje?! :lol:

ma pustiš mu neki crtać i kao češkaš ga po prstićima i cap u jednom potezu ima crven noktić :lol: a ti posle objasni mužu koja ti je bila namera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma pustiš mu neki crtać i kao češkaš ga po prstićima i cap u jednom potezu ima crven noktić :lol: a ti posle objasni mužu koja ti je bila namera :D

Ok! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.