Zašto je u svijetu sve manje djece?

odgovora

Objavljeno

Izvini, ali ja moram dalje. Jedina svrha mog postojanja nije da ostavim potomstvo i to je sa mene jedna od stvari koje ljude razlikuju od zivotinja.

Ajd...a kazi mi molim te po cemu ce te pamtiti kada dodje red na tebe da napustis svet?Sta nakon 20 god. ce reci jaoooo sto je ona bila dobra...ma kako da ne.Nego ce reci znas njena mama je bila ta i ta,bila je dobra zena.

Osim ako nisi neki pronalazac kao Nikola Tesla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd...a kazi mi molim te po cemu ce te pamtiti kada dodje red na tebe da napustis svet?Sta nakon 20 god. ce reci jaoooo sto je ona bila dobra...ma kako da ne.Nego ce reci znas njena mama je bila ta i ta,bila je dobra zena.

Osim ako nisi neki pronalazac kao Nikola Tesla.

:):) Ima puno divnih ljudi koje pamtimo i kada napuste ovaj svet.Eto moja učiteljica iz vrtića koja je tolike generacije podigla,i svi i danas pričamo o njoj.A njen rođeni sin je izbacio iz njenog stana kad joj je bilo najteže.

Da ne idem daleko OT,ono što za čovekom ostaje jesu njegova dela,i kakav je bio.A tema je zašto u svetu ima sve manje dece ako se ne varam?

Stvar je u tome što u svetu ima sve više dece,nije svet Srbija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:):) Ima puno divnih ljudi koje pamtimo i kada napuste ovaj svet.Eto moja učiteljica iz vrtića koja je tolike generacije podigla,i svi i danas pričamo o njoj.A njen rođeni sin je izbacio iz njenog stana kad joj je bilo najteže.

Da ne idem daleko OT,ono što za čovekom ostaje jesu njegova dela,i kakav je bio.A tema je zašto u svetu ima sve manje dece ako se ne varam?

Stvar je u tome što u svetu ima sve više dece,nije svet Srbija.

Onda treba promeniti naziv temi...ili zasto u svetu ima sve vise dece ili zasto u Srbiji ima sve manje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd...a kazi mi molim te po cemu ce te pamtiti kada dodje red na tebe da napustis svet?Sta nakon 20 god. ce reci jaoooo sto je ona bila dobra...ma kako da ne.Nego ce reci znas njena mama je bila ta i ta,bila je dobra zena.

Osim ako nisi neki pronalazac kao Nikola Tesla.

A zašto neko mora da me pamti? Ja o tome nikada nisam razmišljala...meni je bitnije kako ja živim nego kako će me pamtiti?! :unsure: Ili griješim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zašto neko mora da me pamti? Ja o tome nikada nisam razmišljala...meni je bitnije kako ja živim nego kako će me pamtiti?! :unsure: Ili griješim...

Posto jedina ja teram po svome kao "svaba tralala"...ajde mi objasnite zasto mi kao ljudska rasa postojimo?

Mislim na sustinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O čemu vi to..... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo smo se zanele... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto jedina ja teram po svome kao "svaba tralala"...ajde mi objasnite zasto mi kao ljudska rasa postojimo?

Mislim na sustinu...

Duboka filozofija...za neke druge teme.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duboka filozofija...za neke druge teme.....

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd...a kazi mi molim te po cemu ce te pamtiti kada dodje red na tebe da napustis svet?Sta nakon 20 god. ce reci jaoooo sto je ona bila dobra...ma kako da ne.Nego ce reci znas njena mama je bila ta i ta,bila je dobra zena.

Osim ako nisi neki pronalazac kao Nikola Tesla.

Ni ja ne patim od toga da me pamte. Kad umrem, stvarno mi je svejedno da li ce me neko pamtiti ili nece. Ioanko necu biti tu da to vidim i kazem: Jao sto je lepo sto su me se setili! Mnogo vise vodim racuna o tome da mi svaki dan prodje lepo, da budem srecna i usrecim ljude oko sebe.

Posto jedina ja teram po svome kao "svaba tralala"...ajde mi objasnite zasto mi kao ljudska rasa postojimo?

Mislim na sustinu...

Pa ako je reprodukcija jedina sustina i svrha naseg postojanja, onda valjda dodje da postojimo da bismo postojali?! I nasa deca, unuci, praunuci itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O čemu vi to..... :unsure:

Duboka filozofija...za neke druge teme.....

Moram jedan LIKE (svidža mi se ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa FILIPOM, B.mamom, Marijaci, Ivanom KK.

Mislim to da mi neko soli pamet kada cu i koliko dece imati je stvarno degutantno.

Svet ovo, Srbija ono...? Koga je briga, svako gleda svoj zivot i gleda da mu bude bolje. mm i ja npr nismo zeleli jedno dete za drugim, i to je nekom sebicno. Neko zeli samo jedno dete- to je sebicno? neko zeli sa svojim detetom da malo proputuje, pa mozda kasnije dodje drugo- to je subicno? Neko nema uslove za vise dece- opet sebicno...

Ljudi zivot je jedan, ne gledajte sta i kako drugi, vec napravite svoj mali svet i uzivajte u svojoj porodici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se povela teška rasprava :P

Nemam ništa protiv toga da se neko odluči za jedno dijete, posveti karijeri, ispuni i kao majka i kao žena ... njena stvar, njen izbor!

Iskreno meni je dvoje najljepše a troje mi je krajnji limit :lol: (kaže trudnica sa trećim djetetom). Rodiću i treće dijete, nije mi problem, hvata me panika, nervoza, sumnjam u sebe, gledam njih dvoje i pitam se da li ću im moći pružiti toliko ljubavi i pažnje kada dođe i treće ... milion pitanja na koje nemam odgovor a i pored troje djece NE PADA MI NA PAMET DA SE ODREKNEM SEBE, SVOJIH MALIH ZADOVOLJSTAVA, SITNICA KOJE MI ŽIVOT ČINE SRETNIM, NE NALAZIM SE SAMO U ULOZI MAJKE I DOMAĆICE, TO ME NE ISPUNJAVA i nikada ne bi bila sretna kada bi samo to bila moja životna svrha i cilj.

Mnoge žene ovako razmišljaju i jednostavno ne žele da se pate, da ispunjavaju svoje ciljeve i još uz to vode brigu oko hiljadu stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi zivot je jedan, ne gledajte sta i kako drugi, vec napravite svoj mali svet i uzivajte u svojoj porodici.

;)

Vidim da se povela teška rasprava :P

Nemam ništa protiv toga da se neko odluči za jedno dijete, posveti karijeri, ispuni i kao majka i kao žena ... njena stvar, njen izbor!

Iskreno meni je dvoje najljepše a troje mi je krajnji limit :lol: (kaže trudnica sa trećim djetetom). Rodiću i treće dijete, nije mi problem, hvata me panika, nervoza, sumnjam u sebe, gledam njih dvoje i pitam se da li ću im moći pružiti toliko ljubavi i pažnje kada dođe i treće ... milion pitanja na koje nemam odgovor a i pored troje djece NE PADA MI NA PAMET DA SE ODREKNEM SEBE, SVOJIH MALIH ZADOVOLJSTAVA, SITNICA KOJE MI ŽIVOT ČINE SRETNIM, NE NALAZIM SE SAMO U ULOZI MAJKE I DOMAĆICE, TO ME NE ISPUNJAVA i nikada ne bi bila sretna kada bi samo to bila moja životna svrha i cilj.

Mnoge žene ovako razmišljaju i jednostavno ne žele da se pate, da ispunjavaju svoje ciljeve i još uz to vode brigu oko hiljadu stvari

Bravo slazem se potpuno sa tobom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa FILIPOM, B.mamom, Marijaci, Ivanom KK.

Mislim to da mi neko soli pamet kada cu i koliko dece imati je stvarno degutantno.

Svet ovo, Srbija ono...? Koga je briga, svako gleda svoj zivot i gleda da mu bude bolje. mm i ja npr nismo zeleli jedno dete za drugim, i to je nekom sebicno. Neko zeli samo jedno dete- to je sebicno? neko zeli sa svojim detetom da malo proputuje, pa mozda kasnije dodje drugo- to je subicno? Neko nema uslove za vise dece- opet sebicno...

Ljudi zivot je jedan, ne gledajte sta i kako drugi, vec napravite svoj mali svet i uzivajte u svojoj porodici.

Kao i da naziva sebicnim bilo koju odluku koju ti ili bilo koja druga osoba donese. Odluke o porodici su neprikosnoveno pravo svakog od nas i niko nema pravo da sudi o tome niti karakterise te odluke kao sebicne, sve dok zbog toga niko ne ispasta. Zato smatram nekulturnim izjave da je imati jedno dete ili nemati nijedno sebicno, ovakvo i onakvo. I to kazem kao neko ko ima troje dece i ko bi mogao da moralise na sve strane, ali mu ne pada na pamet.

Upravo taj mali svet koji sami sebi stvaramo je nas ceo svet i stvarno me bas briga i za natalitet i opstanak ljudske vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rekla da hocu troje, ja sam bila jedinica i to je tako fuuj. Uvijek sam kukala za batom ili sekom, ali mama nije mogla da ima djece imala je 6 spontanih izmedju mene i brata, ali hajde ti objasni djetetu zasto i kako, pogotovo onom koje je samo i kome je posvecena sva paznja i pored sve nesrece. Tako da mislim da se djetetu jako mnogo oduzima kada nema brata ili sestru. Uvijek nedostajao neko da se igram sa njim, da se potucem, pa pomirim...

Koliko ko hoce da ima djece, njegov licni izbor, ne osudjujem nikoga. Samo moj licni stav je da ne treba ostajati na jednom djetetu.

Ako budemo cekali bolje vrijeme izumrjecemo svi, jer realna situacija na ovim prostorima i istorija govore da nikad nece biti dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE PADA MI NA PAMET DA SE ODREKNEM SEBE, SVOJIH MALIH ZADOVOLJSTAVA, SITNICA KOJE MI ŽIVOT ČINE SRETNIM, NE NALAZIM SE SAMO U ULOZI MAJKE I DOMAĆICE, TO ME NE ISPUNJAVA i nikada ne bi bila sretna kada bi samo to bila moja životna svrha i cilj.

Slažem se i podržavam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidis, ja imam sestru koja je 5 godina mladja od mene, i koju obozavam, ali se secam da mi je bilo super i dok sam bila jedinica i da nikada nisam patila za jos nekim a i da se nisam preterano obradovala kad sam je dobila. Nisam bila ljubomorna, ali ni preterano zainteresovana i odusevljena. Prosto je bila tu, niti mi je smetala, niti me zanimala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se i podržavam :)

Tuzno je samo sto neke zene i sa jednim detetom moraju da se odreknu svojih malih zadovoljstava,pa ipak ne rode jos dece.Dok neke i sa troje cetvoro uzivaju u sebi i svojim malim zadovoljstvima.Neko ipak ne mora da se odrekne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se povela teška rasprava :P

NE PADA MI NA PAMET DA SE ODREKNEM SEBE, SVOJIH MALIH ZADOVOLJSTAVA, SITNICA KOJE MI ŽIVOT ČINE SRETNIM, NE NALAZIM SE SAMO U ULOZI MAJKE I DOMAĆICE, TO ME NE ISPUNJAVA i nikada ne bi bila sretna kada bi samo to bila moja životna svrha i cilj.

Mnoge žene ovako razmišljaju i jednostavno ne žele da se pate, da ispunjavaju svoje ciljeve i još uz to vode brigu oko hiljadu stvari

Oprosti NANI, ali moram samo nešto da konstatujem...Koliko sam upoznata, roditelji su finansijski imućni i dosta ti pomažu, zar ne? Organizacija oko posla-možeš kako hoćeš jer radiš kod njih, finansijski problemi-opet možeš računati na njih...

Mislim da ti i to mnogo olakšava... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuzno je samo sto neke zene i sa jednim detetom moraju da se odreknu svojih malih zadovoljstava,pa ipak ne rode jos dece.Dok neke i sa troje cetvoro uzivaju u sebi i svojim malim zadovoljstvima.Neko ipak ne mora da se odrekne.

Odricati se zarad svog deteta može da predstavlja i veliko zadovoljstvo. :)

Biti roditelj svakako podrazumeva i velika odricanja. I naši roditelji su se odricali zbog nas, normalno je da i mi to činimo zarad naše dece. Osmeh mog deteta vredi više od bilo koje sitnice koje se ja odričem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odricati se zarad svog deteta može da predstavlja i veliko zadovoljstvo. :)

Biti roditelj svakako podrazumeva i velika odricanja. I naši roditelji su se odricali zbog nas, normalno je da i mi to činimo zarad naše dece. Osmeh mog deteta vredi više od bilo koje sitnice koje se ja odričem. :)

Pa naravno ja to i pricam,samo neko nece da se odrekne zarad jos jednog decijeg osmeha u kuci.Vec uziva u svojim malim zadovoljstvima,i na kraju svog zivotnog veka shvati da je siromah i da u zivotu nista nije stvorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno ja to i pricam,samo neko nece da se odrekne zarad jos jednog decijeg osmeha u kuci.Vec uziva u svojim malim zadovoljstvima,i na kraju svog zivotnog veka shvati da je siromah i da u zivotu nista nije stvorio.

Reci da misliš na mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reci da misliš na mene?

Cuti molim te,ne mislim ni na koga ovde,kako bih i mogla da mislim kad nikoga ne poznajem i otkud znam sta je u cijoj glavi.

Imam takvih primera i oko sebe,pa pisem uopsteno.

Moja sestra je skoro abortirala,na sta sam ja bila zaprepascena.Imala je sve uslove da rodi ali je upisala prekvalifikaciju za drugi smer.Znaci bukvalno je abortirala zarad karijere i zarad toga da svom prvom i za sada jedinom detetu obezbedi bolji zivot.

Da sam ja bila na njenom mestu,ne bih to ni u ludilu uradila. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.