Zašto je u svijetu sve manje djece?

odgovora

Objavljeno

Oh moze,moze i te kako... Zena... U oba slucaja koja si navela...

Mislila sam na drzavu, ili ne znam vec na koga ZP misli. Taj emotivni faktor nisam uzimala u obzir. Ukoliko neka zena natjera vjecitog nezenju da se predomisli, to je onda ljubav, a za ono prvo nisam sigurna da moze i zena.

Jekic, izgleda da smo ti i ja jedine koje ne razumiju naseg prosvetitelja! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Nije mi bilo smijesno sve dok nisam vidjela tvog smajlija. Sada ne mogu prestati da se cerekam. :lol:

Al' sam postala razdrazljiva i njanjava, k'o da sam trudna. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi bilo smijesno sve dok nisam vidjela tvog smajlija. Sada ne mogu prestati da se cerekam. :lol:

Al' sam postala razdrazljiva i njanjava, k'o da sam trudna. :ph34r:

Mozda i jesi, radi test! :lol: Odoh OT! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi bilo smijesno sve dok nisam vidjela tvog smajlija. Sada ne mogu prestati da se cerekam. :lol:

Al' sam postala razdrazljiva i njanjava, k'o da sam trudna. :ph34r:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поштована,

бојим се да се нисмо разумели. Није то што је мушкарац снажнији лошије за жену, зар не!? У томе је поента, па се на то све надовезује ова прича о све мање деце.

Не разумем, за шта би требало да се залажем?

Да, залажем се да женама буде много лакше него што јесте, да имају право избора у сваком погледу, да ли ће да раде или да гаје децу и све друго.

Зар не би дивно било да жена има право на 2 године пуног породиљског, да ако има више од 3 деце да прима пуну плату док најмлађе дете не напуни 18 година и многе многе друге "бенефиције" (ако се могу назвати бенефицијама јер подизање деце је најодговорнији посао и не може свако да ради, бар не квалитетно).

Тиме би се смањила и јаз у финансијском смислу жене у односу на мушкарца и жена би била потпуно независна финансијски. Нормално, склад у односима је најбитнији, то не може регулисати ни држава ни нико, до сами људи међу собом.

Надам се да сте ме разумели.

Свако добро

Potpis.

ЗП ово је једна лепа бајка, па ја прва не бих дозволила да мој муж ради да би неко подизао децу до 18 године и седео кући а да му државао омугућава то, јер те паре иду из новчаника свих нас, ми би плаћали ту плату јер би ишле те паре од пореских обавезника, за те паре би омогићила нешто свом детету не бих неком дала ко је радно способан да седи кући 20 година преко моје грбаче или грбаче мог мужа :unsure: Зашто би једна радно способна жена имала толико бенефиција, ово за две године се слажем али ово је ван сваке памети и толико нереално.

Shvatices uskoro kad stignu tvoje bebice da to nije sedenje kuci. jedino se ne bih slozila sa ZP, ne mora to da bude do 18 godina, previse je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam na drzavu, ili ne znam vec na koga ZP misli. Taj emotivni faktor nisam uzimala u obzir. Ukoliko neka zena natjera vjecitog nezenju da se predomisli, to je onda ljubav, a za ono prvo nisam sigurna da moze i zena.

Jekic, izgleda da smo ti i ja jedine koje ne razumiju naseg prosvetitelja! :lol:

Nijeste jedine,ima nas još..

То је проблем, што се или свесно или погрешно тумачите.

Ако је онако како пише, Ви сте из Источног Сарајева? Видите, тамо је било баш ружно и густо пре неких 20 ак година, зближили су се људи,на муци се познају јунаци. У таквим условима људи се оснаже, како духовно тако и физички. И није чудно то што је у РС више деце него у Србији, јер је свест о неким битним стварима мало другачије сазрела и у опште, тамо је доста тога другачије, рекао би БОЉЕ! Да ли ће издржати, видећемо, ако треба и помоћи! Из овог контекста извлачим да је тамо мање таквих "слободних" мушкараца.

У здравом телу здрав и дух. Ако сте прочитали увод на један од оних првих постова могли сте да прочитате како ће да звучи њу балкан мен и то управо ради ДРЖАВА а да ли је случајно или намерно, просудите сами.

Нама треба у опште јаче друштво, држава али СЛАБЉЕЊЕМ МУШКЕ ПОПУЛАЦИЈЕ то је једноставно НЕ МО ГУ ЋЕ!

Свако добро

A ko čini tu DRŽAVU o kojoj govoriš?Ko?Zar ne činimo ja,ti i svi mi zajedno?I kakav je to new balcan man baš me interesuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da ja sam skuvala sarmu. :P

Borjana ja sam odmah pocela da se cerekam na tvoje necu da izvinim. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpis.

Shvatices uskoro kad stignu tvoje bebice da to nije sedenje kuci. jedino se ne bih slozila sa ZP, ne mora to da bude do 18 godina, previse je.

U pravu si,to je najteži posao na svijetu.To sam ja shvatila TEK SAD kad sam dobila bebu.Ko zna šta me tek čeka,tek ću vidjeti..

18 godina? Uh,ja bih definitivno ćić-fić da moram 18 godina da budem samo domaćica.Ja ću još jednom da kažem-svaka čast domaćicama,koje su samo to,ja to ne bih mogla,nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мама Ди, ја сам написала и пише у мом посту да се за две године се слажем али сам реална ми као држава немамо те могућности, ово се све односило на период до 18 године дететовог живота.

Previse je 18 godina, nema potrebe. Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ZP je totalni gotivac,volim ljude koji imaju teoriju "pojedinac moze promeniti svet" a on je sigurno jedan od njih.ali ovde ga svi cekaju na crti :lol: .svaka cast,ima zivce ko konopce. :lol:

Ha, ha, ha. Pa, čovek samo kopira tekstove, nigde nekog njegovog mišljenja. Teško da takvi menjaju svet. Ti koji menjaju svet su beskrajno originalni, imaju svoja čvrsta uverenja i bore se za SVOJ cilj. Uz to su vrlo samouvereni i nije im preterano stalo što drugi opovrgavaju ili podržavaju njihov cilj. Da, seceru, a koji cilj i ideju ima ZP? Ja samo vidim kopirane Srpske dveri i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda i jesi, radi test! :lol: Odoh OT! :lol:

Nesto mi je sinoc "grebalo" po stomaku! :blink:

То је проблем, што се или свесно или погрешно тумачите.

Ако је онако како пише, Ви сте из Источног Сарајева? Видите, тамо је било баш ружно и густо пре неких 20 ак година, зближили су се људи,на муци се познају јунаци. У таквим условима људи се оснаже, како духовно тако и физички. И није чудно то што је у РС више деце него у Србији, јер је свест о неким битним стварима мало другачије сазрела и у опште, тамо је доста тога другачије, рекао би БОЉЕ! Да ли ће издржати, видећемо, ако треба и помоћи! Из овог контекста извлачим да је тамо мање таквих "слободних" мушкараца.

У здравом телу здрав и дух. Ако сте прочитали увод на један од оних првих постова могли сте да прочитате како ће да звучи њу балкан мен и то управо ради ДРЖАВА а да ли је случајно или намерно, просудите сами.

Нама треба у опште јаче друштво, држава али СЛАБЉЕЊЕМ МУШКЕ ПОПУЛАЦИЈЕ то је једноставно НЕ МО ГУ ЋЕ!

Свако добро

Vazi, ZP. Odustajem od dalje rasprave. ;)

Jeste, iz Istocnog Sarajeva, malog grada sa velikim prirodnim prirastajem, pa je to mozda i razlog za razliku u nasim razmisljanjima. Ovdje su pretezno mladi parovi sa djecicom, od kolica ljeti ne moze da se prodje trotoarima, hvala Bogu. :wub:

Свако добро и теби, i da vise nisi rekao ni za jedno moje pitanje da je glupo! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, ha, ha. Pa, čovek samo kopira tekstove, nigde nekog njegovog mišljenja. Teško da takvi menjaju svet. Ti koji menjaju svet su beskrajno originalni, imaju svoja čvrsta uverenja i bore se za SVOJ cilj. Uz to su vrlo samouvereni i nije im preterano stalo što drugi opovrgavaju ili podržavaju njihov cilj. Da, seceru, a koji cilj i ideju ima ZP? Ja samo vidim kopirane Srpske dveri i sl.

t2703.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Управо то, МИ ЧИНИМО ДРЖАВУ а ДРЖАВА свесрдно уз помоћ разних НВО нас "деконтамира" и "денацификује"

Погледајте један од текстова када је почела цела полемика и видећете како звучи њу балкан мен!

Meni tvoje riječi sad zvuče kao teorija zavere.A tu već ne želim da se mješam.I ja sam u NVO sektoru,i mi pomažemo porodici,a ne da stvaramo NEW BALKAN MAN-a..toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nijeste jedine,ima nas još..

Necu vise ni da se trudim, umorila sam se... <_<

E da ja sam skuvala sarmu. :P

Borjana ja sam odmah pocela da se cerekam na tvoje necu da izvinim. :D :D :D

Uuuuu domacieeeeee. :P Odoh ja da pravim baklavu, danas mi svekrva dolazi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

то сам пропустила баш ме занима какв је тај њу балкан мен.

Ja bih se i vratila,pa da stavim copy paste,ali tako me mrzi.A ZP ne želi da se ponavlja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu vise ni da se trudim, umorila sam se... <_<

Uuuuu domacieeeeee. :P Odoh ja da pravim baklavu, danas mi svekrva dolazi! :D

Dolazi sveki..nije mala stvar............ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

то сам пропустила баш ме занима какв је тај њу балкан мен.

Sto se tice ovog novopecenog Balkanca, znam da sam gledala na TV-u i da je statistika porazavajuca. Mnogi tinejzderi misle da imaju pravo da udare zenu, da je njeno da sjedi kod kuce i radja i ne znam ti jos kakvih nebuloza. U sustini, zena je nize bice. Ali ta anketa je samo radjena u Srbiji. I to je bilo na RTS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo za Jekić,mada i dalje ne kontam,jer mi se ne uklapa u realnost..

Шта ме, брате, смарате тим некаквим балканским ратовима, ништа ја ту не капирам. Кад смо већ код тог Балкана, знаш, брате, дошли су неки кул типови у нашу школу, с неким кул, супер пројектом, брате, право зезање! Снимамо неке кул филмиће, зовемо председника и неке ликове с ТВ-а, немам појма ко су, али ови из екипе кажу да су кулери и да нас једино они капирају. Капираш шта сам хтео! Какви, брате, како си оно рекао – балкански ратови, ми само оћемо да будемо њу балкан менови. Кул брате, капираш!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dolazi sveki..nije mala stvar............ :lol:

Ma, gdje mala stvar. Bas cu nju da pitam sta misli o ovoj temi, imacemo o cemu cijelu noc da pricamo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Опростите ако сам повредио Вашу сујету, није ми била намера, извињавам се, надам се да нећу никада више написати да је Ваше питање глупо!

:lol: :lol: :lol:

Joooooj moju sujetu, evo smijem se naglas! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.