Zašto je u svijetu sve manje djece?

odgovora

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP rekao si kako ne možeš da vjeruješ kakoo tvoj tekst niko nije prokomentarisao.Šta sad kažeš? :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP, moze li drzava dovoljno da osnazi muskarca kako bi izdrzavao 5-toro djece, i na koji nacin je to moguce? Sta, doktorima dati veca primanja, dok zenama sa istom titulom smanjiti? Zar to ne bi bilo pogresno?

Ево да покушам да појасним.

Прво, све је мало шире него ово на шта смо сви свели овде. Не ради се ту о затуцаној жени и мушкарцу силоватељу. У ствари, поента и јесте такав вид представљања да би се већина убедила у то. И то, није поента да се "њихово" јавно мњење преобрази, већ да би се ОВДЕ народ "денацификовао" и "културно деконтаминирао".

Шта се крије у тој целој причи?

Искрено, без неких увијања, МУШКАРАЦ иде у РАТ, мушкарац брани кућу и дом ФИЗИЧКИ, док је жена ту да сачува тај дом док мушкарац није ту (и када је ту, али више кроз духовно и образовно ка деци, родбини итд) а да не буде све тако, било је и жена хероја и јунака кроз историју (кучук Стана, партизанка Мара :) и многе друге) али је та улога ФИЗИЧКЕ ОДБРАНЕ остала на мушкарцу. И то оснаживање мушкарца, односно ослабљавање се ради управо из ТИХ разлога.

Далеко било, ко волео рат, био му у кући, али, зар ми ништа не памтимо? Јесмо ли ми пилићи или људи???

Е тај снажан мушкарац има снагу да се одупре не правди, да се одупре проблемима са којима се сви суочавамо, а жене су ту да то подрже и још више оснаже мушкарца.

Што сте питали, за плате доктора жене и мушкарца је глупо, извините, нити мислим да треба мање да буде плаћена нити мислим да јесте, али то је опет нека друга прича.

Погледајте око себе, колико има "слободних мушкараца" не спремних на жртвовање, на породицу, на радост ... Има их доста и ти и такви су доведени у ту ситуацију, нећу да кажем, много њих и није ништа урадило да би то променило, мало је друштво такво али у принципу, надам се да сте разумели поенту!

Хвала

свако добро!

Da li je potrebno nešto dodati.....ZP OVO JE CELA SUŠTINA...BRAVO!!!!!!!!!!!

p.S. OVAJ POST TREBA PAŽLJIVO PROČITATI I SHVATITI SUŠTINU...oprostite na velikim slovima :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ЗП ако ћемо искрено мушкарци и започињу рат па је редно и они да иду ;)

Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP rekao si kako ne možeš da vjeruješ kakoo tvoj tekst niko nije prokomentarisao.Šta sad kažeš? :lol::lol::lol:

da :lol: ....evo izbi rat međ' ženama :lol: ....šalim se...sve smo mi drugarice koje ćakulamo uz kafu (dok se ručak sam sprema <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja govorim s moje tacke gledista,nisam taj post ZP ni iscitala ceo,ja svo vreme pricam "odredjen period" ne ceo zivot,mislim to mi je suludo...Pa ta deca odrastaju,nece uvek biti mali... Mislim da je ova tema otisla daleko od sustine

Svako sve tumaci kako se njemu svidja. Skreci te temu na drugu stranu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako sve tumaci kako se njemu svidja. Skreci te temu na drugu stranu. :D

U stvari je sve tako jednostavno.....ja nikada nisam pokušavala da budem 'bolja' i 'jača' od muškarca...jer nema potrebe...budimo to što jesmo i trudimo se da pravimo dobre izbore u životu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па ја сам тако разумела, мислим да нам је довољно омогућено од државе годину дана, морамо да будемо реални ми нисмо богата земља и ово је неки максимум који нам је држава дала. Нисам ни видела да се ово односи на овај временски после порођаја, са тим се слажем да је другачије не би ваљало, али ово је ако ћемо да будемо реални сасвим довољно. Ја сам цео ЗП пост разумела да жена треба да седи кући и да рађа само :unsure:

ma kavi...nekoliko puta je pomenuo i 'mlade obrazovane majke'...pa onda valjda sledi i rad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da :lol: ....evo izbi rat međ' ženama :lol: ....šalim se...sve smo mi drugarice koje ćakulamo uz kafu (dok se ručak sam sprema <_< )

Meni se pasulj krčka,u ekspres loncu,a beba samo sisa.. ;) eh da muškarci ovako ratuju super bi nam svima bilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

хехе ја могу овако до сутра сад сам домаћица :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se pasulj krčka,u ekspres loncu,a beba samo sisa.. ;) eh da muškarci ovako ratuju super bi nam svima bilo ;)

Meni se ništa ne krčka a deca će upravo da nagrnu.....a ja kuckam :unsure::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

хехе ја могу овако до сутра сад сам домаћица :lol:

me too.. :lol: iskreno orden ženama što su samo domaćice.Ja bih pukla brzih dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se ništa ne krčka a deca će upravo da nagrnu.....a ja kuckam :unsure::P

E ni meni se ne krcka nista,a ovaj moj Balkanac ce uskoro da dodje umoraan i gladan...

Bolje da idem,necu vise da nastavljam polemiku oko ovoga,inace ode mast u propast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Само да појасним, ја би лично највише волео да могу да обезбедим да моја жена не мора да ради, чак ми је и она то пар пута рекла, али данас је то не могуће. Е то су права за која се сви ми залажемо, равноправност али, када се мало зачепрка испод тога, пронађе се углавном не задовољство и јако квалитента радна снага ЖЕНЕ!!! Ја мислим да су жене у многим сегментима много способније од мушкараца, али не нужно, једно другом су потребни у сваком случају. Али зар није много лепше омогућити ИЗБОР женама да могу да бирају да не раде ако није неопходно и ако оне то не желе или не могу из неких објективних разлога?

Lepo rečeno.

Mislim da se sve ovde pogresno razumelo. Niko nije rekao da zena treba da zavisi od muskarca i da ne bi trebalo da radi. Ja samo zelim da dok radjam i gajim decu mm muz bude dovoljno sposoban da nas izdrzava, i lepo je osloniti se na njega.

Potpis.

Mm trenutno nije baš u mogućnosti da zaradi sam za celu porodicu, ali kada bi bio (a radimo na tome da bude) uživala bih u svim čarima majčinstva što duže.(što kaže Šećer, da zaradim džeparac)

Volela bih da imam izbor, ali trenutno na žalost nemam, prosto smo prinuđeni oboje da radimo.

Muka me hvata samo kada pomislim da ću bukvalno po ceo dan biti van kuće, jer mi je takvo radno vreme.

Mada, mm i ja maštamo...kada bismo dobili na lotou, pa da oboje ne radimo....milina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ni meni se ne krcka nista,a ovaj moj Balkanac ce uskoro da dodje umoraan i gladan...

Bolje da idem,necu vise da nastavljam polemiku oko ovoga,inace ode mast u propast...

Idi bre,bićeš srećna ako ne dobiješ šamar zbog ručka :lol: ....jao crni humor...odoh i ja....'vidimo' se kasnije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi bre,bićeš srećna ako ne dobiješ šamar zbog ručka :lol: ....jao crni humor...odoh i ja....'vidimo' se kasnije :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: E slatko se nasmejah... Pevacu celo posle-podne ako budem prosla bez batina... ajde ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidite...opet se prijavih samo da dodam :D ...dođosmo mi do žustrih razgovora,polemike...ali....sve ostade na tome,nit' je ko koga vređao,nit' se ko naljutio,e to je dobra stvar :rolleyes: ...odoh sada da nešto zbućkam na brzinu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој ако не стави нешто за ручак добиће од мене шамар :lol:

Шалим се мало и ја, пошто су код нас сад измењене улоге :lol:

hahhahaha jao meni....jekić ti si šou...uh još imaš pojačanje od čak 3 bebe,pa kada ga zalepite vas 4-oro ima da leti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ЗП ајде молим те без ове демагогије, реци нам конкретно шта ти хоћеш, искрено ја те у овој твојој поруци уопште не разумем, који је проблем по теби у суштини, веома си контрадикторан, прво кажеш да желиш да жена зависи од мушкарца и да се ослања на њега и да је мушкарац оснажен, па после то поричеш, мене занима конкретно зашта се ти залажеш.

Jekić....zp se zalaže za jednu zdtravu porodicu u koj je žena zaštićena i koja radi toliko da sve može da postigne i bude srećna...eto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP...moja ćerka u trećem osnovne ima 4x nedeljno fizičko vaspitanje... :) i 3x nedeljno trening odbojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Што сте питали, за плате доктора жене и мушкарца је глупо, извините, нити мислим да треба мање да буде плаћена нити мислим да јесте, али то је опет нека друга прича.

Погледајте око себе, колико има "слободних мушкараца" не спремних на жртвовање, на породицу, на радост ... Има их доста и ти и такви су доведени у ту ситуацију, нећу да кажем, много њих и није ништа урадило да би то променило, мало је друштво такво али у принципу, надам се да сте разумели поенту!

Necu da izvinim! Jasno se moglo procitati u onom tvom postu da se treba raditi na osnazivanju muskaraca, a ne zena! Pitam na sta se odnosi to?

Ako si mislio finansijski, zbog cega se i povela ova polemika, onda to povlaci jedino vece plate muskarcima!

Zasto te ne razumijem? Zato sto pricas da neko zeli ulogu muskarca da degradira, ko je to? Drzava? Zasto bi jednoj drzavi bilo u cilju da ima muskarce koji nisu spremni za nju da udju u rat?

Ne moze niko samosvjesnog muskarca, sigurnog u sebe i u svoje sposobnosti srozati, niti moze nekog kome zenidba i djeca nisu ni na pameti natjerati da se predomisli. Oko mene nema mnogo "slobodnih muskaraca", znam svega par, ostalo su uzorni muzevi, ocevi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze niko samosvjesnog muskarca, sigurnog u sebe i u svoje sposobnosti srozati, niti moze nekog kome zenidba i djeca nisu ni na pameti natjerati da se predomisli. Oko mene nema mnogo "slobodnih muskaraca", znam svega par, ostalo su uzorni muzevi, ocevi...

Oh moze,moze i te kako... Zena... U oba slucaja koja si navela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da izvinim! Jasno se moglo procitati u onom tvom postu da se treba raditi na osnazivanju muskaraca, a ne zena! Pitam na sta se odnosi to?

Ako si mislio finansijski, zbog cega se i povela ova polemika, onda to povlaci jedino vece plate muskarcima!

Zasto te ne razumijem? Zato sto pricas da neko zeli ulogu muskarca da degradira, ko je to? Drzava? Zasto bi jednoj drzavi bilo u cilju da ima muskarce koji nisu spremni za nju da udju u rat?

Ne moze niko samosvjesnog muskarca, sigurnog u sebe i u svoje sposobnosti srozati, niti moze nekog kome zenidba i djeca nisu ni na pameti natjerati da se predomisli. Oko mene nema mnogo "slobodnih muskaraca", znam svega par, ostalo su uzorni muzevi, ocevi...

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.