Samostalno kupanje

odgovora

Objavljeno

Da pitam mame koje imaju malo stariju dečicu:

Kada su vaša deca počela sama da se kupaju?

P.S. Možda sam malo promašila temu,videla sam da je o higijeni,pa ako treba premestite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa 10 god bar moja a mala ima 9 i po i jos joj nedam ....

Hvala Zvonka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitam mame koje imaju malo stariju dečicu:

Kada su vaša deca počela sama da se kupaju?

Pitam zbog jedne situacije iz mog okruženja,pa da vidim da li sam u pravu ili ne.

P.S. Možda sam malo promašila temu,videla sam da je o higijeni,pa ako treba premestite.

Evo mi smo svecano krenuli od septembra da se tusiramo sami(7 godina),ali kosu perem ja,i kad se tusira napravi poplavu po kupatilu,a tek kad bi i kosu prao,dok ne nauci bolje da upravlja rucicom za tus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitam mame koje imaju malo stariju dečicu:

Kada su vaša deca počela sama da se kupaju?

Pitam zbog jedne situacije iz mog okruženja,pa da vidim da li sam u pravu ili ne.

P.S. Možda sam malo promašila temu,videla sam da je o higijeni,pa ako treba premestite.

Moja Ana ima 7 godina i sama se kupa .... e sada to "sama" je malo diskutabilno. Kada ona svoje završi, ja dođem, operem joj još malo piši i guzu i dodatno našamponiram i isperem kosu jer joj je jako duga i gusta kosa.

Nije stvar u tome kako ce ona to uraditi nego jednostavno učim je da bude samostalna a ja za njom idem i ipravljam gdje pogrješi. Jedna od tih lekcija samostalnosti je (između ostalog) i "samostalno" kupanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je vec otvorena tema da dopisem jos nesto.

Ja moram da podesim vodu jer se malo teze kod nas podesava npr hoce u toku tusiranja da se pojaca hladna ili vruca. I to sto prska mada ga ucim da se okrene tako da mlaz ide u plocice i ne radi lose za sada.

Medjutim video mladji pa bi i on :lol:

Ali kakav ce to odmor biti kad budu znali da se sami okupaju i uzmu cisto odelo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je vec otvorena tema da dopisem jos nesto.

Ja moram da podesim vodu jer se malo teze kod nas podesava npr hoce u toku tusiranja da se pojaca hladna ili vruca. I to sto prska mada ga ucim da se okrene tako da mlaz ide u plocice i ne radi lose za sada.

Medjutim video mladji pa bi i on :lol:

Ali kakav ce to odmor biti kad budu znali da se sami okupaju i uzmu cisto odelo! :rolleyes:

Joko mozda ima i tu da se kupi slavina na kojoj nastelujes temperaturu i nista vise ne okreces ona sama mesa vodu... Nama stoji na 38 stepeni i super je. A ima osigurac za decu tako da ne mogu preko 38 da okrenu da se ne izgore. Super mi je i sad za bebice, ne moram da brinem kad punim kadicu jesam li dobro temperirala.

Sa 7 god je super da ti se sin kupa skoro samostalno. Mislim da ne bih ranije ni smela samog da ga pustim u kadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anja se od 7. godine sama tušira...a ja joj još uvek perem kosu, jer ne ispere dobro, pa je jedno vreme imala temenjaču...Inače, sada ima još malo pa 9 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.