Petice

odgovora

Objavljeno

Jes i bas imala srece. Blago vama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ima sve 4 petice. Generalno nismo uopšte imali problema sa zubima. Znala je da se probudi noću, prebacim je kod nas u krevet i ona nastavi da spava. Samo ja kreten uopšte nisam videla da joj rastu petice, čim sam primetila - calgel i nije se posle budila noću. Imala je i foru da se probudi rano ujutru, a da noć celu prespava.

Od kad su počeli da joj rastu - mazala sam joj calgel

Imala sam sreće sa tim zubima kao niko!

E neka si Trto,da znas da mi je drago!Bar da cujem da je neko prosao super sa zubicima,ja nesto kontam dok Nikoli svi niknu i meni ce na ove moje dupli zubi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da devojčice imaju manje problema sa grčevima i zubima od dečaka. Sad nisam svaki post čitala, nisam pratila čije je dete muško, čije žensko. Ali barem žene koje znam da su imale devojčice - nisu mi se uopšte žalile, sa druge strane sestra koja ima dva sina i kuma sad malog sinčića - kukala i kuka na sva usta. Da li ima istine u tome ili ne - ne znam.

Rekoh kako smo mi prošli, mada moje dete ima očigledno visok prag bola. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bar nekad da malo i muskarce nesto boli, a ne zene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bar nekad da malo i muskarce nesto boli, a ne zene. ;)

Yes, ali tad opet mame najviše stradaju :lol: obrni okreni guza ti odpozadi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenska je tuga pregolema B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da devojčice imaju manje problema sa grčevima i zubima od dečaka. Sad nisam svaki post čitala, nisam pratila čije je dete muško, čije žensko. Ali barem žene koje znam da su imale devojčice - nisu mi se uopšte žalile, sa druge strane sestra koja ima dva sina i kuma sad malog sinčića - kukala i kuka na sva usta. Da li ima istine u tome ili ne - ne znam.

Rekoh kako smo mi prošli, mada moje dete ima očigledno visok prag bola. :lol:

Evo da skromno dignem dva prstića i da kažem "evo majke ženskog deteta koje se napatilo za svaki zubić" :( A dobro. Sve je to ipak prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da devojčice imaju manje problema sa grčevima i zubima od dečaka. Sad nisam svaki post čitala, nisam pratila čije je dete muško, čije žensko. Ali barem žene koje znam da su imale devojčice - nisu mi se uopšte žalile, sa druge strane sestra koja ima dva sina i kuma sad malog sinčića - kukala i kuka na sva usta. Da li ima istine u tome ili ne - ne znam.

Rekoh kako smo mi prošli, mada moje dete ima očigledno visok prag bola. :lol:

Jao moja sva deca su se 'patila' i sa grčevima i sa nicanjem zubića :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas se obradujem kad vidim da je neko lagano prosao sa zubicima. Mi "platismo" debelo za svaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas se obradujem kad vidim da je neko lagano prosao sa zubicima. Mi "platismo" debelo za svaki.

Ma i to draga prođe ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i to draga prođe ;) ;)

Lepo je to cuti t2030.gif ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce i nocas imali temperaturu. Nekad malo slini i kasljuca, ali ne vidim da mu je crveno grlo. S vremena na vrijeme gura ruku u usta i ispljuje pola majice, pa pretpostavljam da su peticem, iako ne mogu da napipam da su mu nabubrile desni. Samo se bojim da ce biti proces kao i sa cetvorkama koje su nicale citavu vjecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce i nocas imali temperaturu. Nekad malo slini i kasljuca, ali ne vidim da mu je crveno grlo. S vremena na vrijeme gura ruku u usta i ispljuje pola majice, pa pretpostavljam da su peticem, iako ne mogu da napipam da su mu nabubrile desni. Samo se bojim da ce biti proces kao i sa cetvorkama koje su nicale citavu vjecnost.

Nama su dve izlazile istovremeno - 4 nedelje slinav, bez T... Samo ga prati, držim fige da sve prođe leganice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da devojčice imaju manje problema sa grčevima i zubima od dečaka. Sad nisam svaki post čitala, nisam pratila čije je dete muško, čije žensko. Ali barem žene koje znam da su imale devojčice - nisu mi se uopšte žalile, sa druge strane sestra koja ima dva sina i kuma sad malog sinčića - kukala i kuka na sva usta. Da li ima istine u tome ili ne - ne znam.

Rekoh kako smo mi prošli, mada moje dete ima očigledno visok prag bola. :lol:

Moje devojcice nisu imale grcice, i do petica nismo imali problema sa Luninim zubima, ali ovo, ljudi moji............................................................................................................ Sad jos ima i upalu uha :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce i nocas imali temperaturu. Nekad malo slini i kasljuca, ali ne vidim da mu je crveno grlo. S vremena na vrijeme gura ruku u usta i ispljuje pola majice, pa pretpostavljam da su peticem, iako ne mogu da napipam da su mu nabubrile desni. Samo se bojim da ce biti proces kao i sa cetvorkama koje su nicale citavu vjecnost.

Moze i grlo da bude upaljeno od zubica. Moze i uvo, sto kaze Nadja,

da bi znala da li su zubi ili infekcija vazno je da ispratis T. Ukoliko se T pojavljuje povremeno,a nema je konstantno, onda je to od zuba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros bili kod doktora i dobili amoksicilin, upaljeno mu je grlo. :(

Najgore je sto se on u svemu tome nenormalno razmazio, samo se pekmezi, ne mogu mu kako treba ni ubrizgati sirup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu ne bi dala amoksicilin bez brisa grla. <_< Dete ti nije razmazeno vec je kenjkavo jer ga muci nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros bili kod dr. jer je Anja imala T,zacepljen joj je nos i kaslje(Ena takodje,ali to je za drugu temu) Nisu dobile nista sem sirupa za T,jer je dijagnoza sledeca: Anji napokon krenule petice(a Eni napokon trojke) :wacko:

Dok njima niknu zubi,meni ce rogovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros bili kod dr. jer je Anja imala T,zacepljen joj je nos i kaslje(Ena takodje,ali to je za drugu temu) Nisu dobile nista sem sirupa za T,jer je dijagnoza sledeca: Anji napokon krenule petice(a Eni napokon trojke) :wacko:

Dok njima niknu zubi,meni ce rogovi...

I meni..:D Sada su mu krenule 3ke i 4ke gore! Blizu je jedna trojka skroz, a, ustvari krenuli su jos pre 2,3 meseca, pa haos! A zanimljivo je sto dole ima samo jedinice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni..:D Sada su mu krenule 3ke i 4ke gore! Blizu je jedna trojka skroz, a, ustvari krenuli su jos pre 2,3 meseca, pa haos! A zanimljivo je sto dole ima samo jedinice.

Mojoj malenoj zubi rastu kao kvasac! Par puta je bilo problema,ali sad ih i ne oseti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje izuzetno otekli desni, čak se i kost formirala za petice (sve četiri) a od petica ni traga :( balavi i slini evo već 10ak dana. Da kucnem u drvo bar nema T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas i dalje izuzetno otekli desni, čak se i kost formirala za petice (sve četiri) a od petica ni traga :( balavi i slini evo već 10ak dana. Da kucnem u drvo bar nema T

Eto par stana u nazad sam pisala - kod nas je to slinavljenje bez T trajajo 4 nedelje... Samo nek ona nama nema T, a nosić će da prođe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gornja desno IZBILA ..... jaooo kad sam je "napipala" samo što joj nisam sve po spisku (mislim zubu ;) )

A čekaju nas još 3 komada :(

Evo sad se vraćam nazad i čitam od marta bre ona se pati sa njima.... Sačuvaj bože

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gornja desno IZBILA ..... jaooo kad sam je "napipala" samo što joj nisam sve po spisku (mislim zubu ;) )

A čekaju nas još 3 komada :(

Evo sad se vraćam nazad i čitam od marta bre ona se pati sa njima.... Sačuvaj bože

Super kad je probio bar jedan. Jel' joj svaki tako dugo izbijao ili samo 5ice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.