Petice

odgovora

Objavljeno

Tigi, Ana, nista vas ne kosta da date deci jednom paracetamol/eferalgan i da vidite da li ima promena u ponasanju, apetitu, spavanju.

Da, petru kada su izlazile cetvorke, imao je T 39,2C!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura je najgora,mi nismo prosli bez nje ni kad su prethodni nicalli! :(

Nama nije bila visoka T samo kada su dvojke nicale a sve ostalo je bila prisutna :(

YelenaC, trenutno je faza "maza" i samo mene traži pa računam da je trenutno ne boli. Ruča pristojno ali pre dva dana nije bila takva. Ali dobro. Idemo dalje i čekamo ih sa nestrpljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Samo ako vidis da stvarno nesto nije u redu u ponasanju plus tako, apetit, onda je nabolje probati sa lekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeeeee divnooo... sad će i ostale da izđipaju brzo... Dakle, da očekujem i T do 39 :blink: Mislim da mi nije dobro, muka mi je :(

Ko preživi priča će :D Još sad kad Hart reče za T od 39 kao da gledam da ćemo i mi tako proće. NI JEDNA tegoba koja može da prati rast zubića nas nije zaobišla :(

39.5 je imao,jedno vece,noc i prepodne i posle nista.Ja sam danima razmisljala sta je,mislila sam da su boginje,jer su oko nas imali boginje.I eto,danas se misterija resila. Ali je jeo normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se sinoc budili i plakali, pojma nemam da li su zubi il nesto drugo. Mada, mislim da je rano za petice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiii krenuse :wacko: Nijedan zub nam nije bio ovako naporaaaaan! Vec neko vreme je jako nervozna, ali sam ja to pripisivala celoj nervozi oko selidbe, gripu i njenoj razmazenosti, dok nisam pre par dana videla beli vrhic... Znaci vec je jednim delom izbila petica, ali nervoza ne popusta, postaje samo jos gora :wacko: Juce mi je Luna ceo dan preplakala, ali ceo celcati dan!!! I ja sam se dva puta rasplakala jer vise nisam znala sta da radim :( Kad je dosao mm prepustila sam mu je, a ja se zatvorila u sobu, jednostavno vise nisam mogla da je slusam. Nocas se u 3 probudila i vristala, trazila da legnem pored nje (a inace je mm spavao s njom), i kad sam legla i dalje je kmecala, jedva smo nesto odspavale nocas. Danas ne znam kako uopste gledam na oci. Juce kad sam ih izvela, samo je vikala da hoce kuci. Uopste ne mogu nista da smislim da joj skrenem misli, tako se nemocno osecam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iiiii krenuse :wacko: Nijedan zub nam nije bio ovako naporaaaaan! Vec neko vreme je jako nervozna, ali sam ja to pripisivala celoj nervozi oko selidbe, gripu i njenoj razmazenosti, dok nisam pre par dana videla beli vrhic... Znaci vec je jednim delom izbila petica, ali nervoza ne popusta, postaje samo jos gora :wacko: Juce mi je Luna ceo dan preplakala, ali ceo celcati dan!!! I ja sam se dva puta rasplakala jer vise nisam znala sta da radim :( Kad je dosao mm prepustila sam mu je, a ja se zatvorila u sobu, jednostavno vise nisam mogla da je slusam. Nocas se u 3 probudila i vristala, trazila da legnem pored nje (a inace je mm spavao s njom), i kad sam legla i dalje je kmecala, jedva smo nesto odspavale nocas. Danas ne znam kako uopste gledam na oci. Juce kad sam ih izvela, samo je vikala da hoce kuci. Uopste ne mogu nista da smislim da joj skrenem misli, tako se nemocno osecam :(

Draga,ja da sam na tvom mjestu dala bih joj paracetamol/eferalgan,cisto da se ona malo smiri i odspava,a i tebi je odmor neophodan!U istoj smo fazi!Odmor i san su prijeko potrebni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga,ja da sam na tvom mjestu dala bih joj paracetamol/eferalgan,cisto da se ona malo smiri i odspava,a i tebi je odmor neophodan!U istoj smo fazi!Odmor i san su prijeko potrebni!

Ma ako ovako nastavi, moracu da pribegnem takvom nekom resenju, iako ja kao uvek izbegavam lekove koliko god se moze... Uzas :wacko: Jos smo prosle nedelje svi bili bolesni, i jos se pakujemo (za vikend treba da se selimo), pa smo zaista na izmaku snaga, svi odreda... Ovih dana je TV glavni, mozda to i ne valja, ali jedino tako mogu da je smirim, pustim joj neku muziku (ili je ona pusti sama, posto zna sama da pusti DVD), i onda ne razmislja o svojoj mukici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ako ovako nastavi, moracu da pribegnem takvom nekom resenju, iako ja kao uvek izbegavam lekove koliko god se moze... Uzas :wacko: Jos smo prosle nedelje svi bili bolesni, i jos se pakujemo (za vikend treba da se selimo), pa smo zaista na izmaku snaga, svi odreda... Ovih dana je TV glavni, mozda to i ne valja, ali jedino tako mogu da je smirim, pustim joj neku muziku (ili je ona pusti sama, posto zna sama da pusti DVD), i onda ne razmislja o svojoj mukici...

Znam,razumijem te u potpunosti,ali ako nastavi intenzivno da traje,slobodno joj daj,uvece pred spavanje,bar nocu neka je mirna,danju ces vec nekako izgurati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,razumijem te u potpunosti,ali ako nastavi intenzivno da traje,slobodno joj daj,uvece pred spavanje,bar nocu neka je mirna,danju ces vec nekako izgurati!

Da, pitacu dr sta smem da joj dam, posto se ovde ne zovu tako lekovi... Uf, dosad su nas samo trojke malo mucile, ali to je bila mala maca u odnosu na ovo :wacko: Jos sam ja mislila da ona odbija hranu zato sto je boli grlo (prosle nedelje nas je sve bolelo), dr ju je jos i pregledala i nije nam nista rekla za petice :huh: A eto sad sam sama videla da su tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, pitacu dr sta smem da joj dam, posto se ovde ne zovu tako lekovi... Uf, dosad su nas samo trojke malo mucile, ali to je bila mala maca u odnosu na ovo :wacko: Jos sam ja mislila da ona odbija hranu zato sto je boli grlo (prosle nedelje nas je sve bolelo), dr ju je jos i pregledala i nije nam nista rekla za petice :huh: A eto sad sam sama videla da su tu...

I mi muku mucimo sa zubicima,nijedan nas nije zaobisao bez temperature,da poludis! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kucnem u drvo, otkad sam se pozalila ovde, Luna je postala dobrica (to mi se desilo i sa Anitinim spavanjem :lol: ). Verujem da cemo imati jos raznih epizoda, ali vazno da to ne traje vise dana zaredom, ostalo cemo lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kucnem u drvo, otkad sam se pozalila ovde, Luna je postala dobrica (to mi se desilo i sa Anitinim spavanjem :lol: ). Verujem da cemo imati jos raznih epizoda, ali vazno da to ne traje vise dana zaredom, ostalo cemo lako...

Super,samo se ti zali,vidis kako odmah sve dodje na svoje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha koliko treba da se žalim pa da i kod nas bude bolje?! :D

Ja da se upišem da ona dilema koja se provlačila na drugim temama (da li je virus-bakterija-petice), definitivno su petice.

Balavi toliko da ostavlja barice za sobom, curenje iz nosa (prozirnih slinaca) je puno smanjeno, i desi se s vremena na vreme da joj je T blago povišena. Ne prihvata nikakve sirupe da pije a od muke sam je juče na kraju morala oboriti i ubaciti na silu par mrvicu sirupa u usta. I bilo je efekta ali mi više ne pada na pamet to da radim na taj način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda joj napravi mlecnu kasicu sa zitaricama i sipaj sirup u njih. Bar za veceru. Bolje ce spavati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petice....petice....

Hm...Baš su nas napatile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha koliko treba da se žalim pa da i kod nas bude bolje?! :D

Ja da se upišem da ona dilema koja se provlačila na drugim temama (da li je virus-bakterija-petice), definitivno su petice.

Balavi toliko da ostavlja barice za sobom, curenje iz nosa (prozirnih slinaca) je puno smanjeno, i desi se s vremena na vreme da joj je T blago povišena. Ne prihvata nikakve sirupe da pije a od muke sam je juče na kraju morala oboriti i ubaciti na silu par mrvicu sirupa u usta. I bilo je efekta ali mi više ne pada na pamet to da radim na taj način.

Anchi,a da joj das cepic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi,a da joj das cepic?

uuu mislim da bi drečala i trljala guzu o pod kao cuka kad dobije gliste :lol: Šalu na stranu, iskreno to mi nije ni palo na pamet. A čepiće nikad do sada nismo ni koristili tako da nemam predstavu kako bi to "proteklo". Probaću ja da joj uvalim večeras u večeru ili kroz pasiranu bananu, smisliću već nešto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu mislim da bi drečala i trljala guzu o pod kao cuka kad dobije gliste :lol: Šalu na stranu, iskreno to mi nije ni palo na pamet. A čepiće nikad do sada nismo ni koristili tako da nemam predstavu kako bi to "proteklo". Probaću ja da joj uvalim večeras u večeru ili kroz pasiranu bananu, smisliću već nešto. ;)

Čepići su samo za vidsoku T, preko 38,5 ili 39.

Sirup lepo u špric, nju da legne, malo pritisneš obraze, i dok ona provali da plače - popila je. Meni do sad dete vazdan tražilo sirup, ovih dana je radio špric jer je dete reklo - "baci sijup u kantu" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu mislim da bi drečala i trljala guzu o pod kao cuka kad dobije gliste :lol: Šalu na stranu, iskreno to mi nije ni palo na pamet. A čepiće nikad do sada nismo ni koristili tako da nemam predstavu kako bi to "proteklo". Probaću ja da joj uvalim večeras u večeru ili kroz pasiranu bananu, smisliću već nešto. ;)

Ako predje 38.5 daj joj,Nikola ne podnosi nijedan sirup i nema te fore sa spricom,jednostavno zeludac mu ne podnosi i odmah povraca,kaze dr da spadamo u onih 30% koji ne podnose nikako!Pokvasi cepic pod vodu i drzi malo da ga ne bi istjerala!Bar da se naspavate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čepići su samo za vidsoku T, preko 38,5 ili 39.

Sirup lepo u špric, nju da legne, malo pritisneš obraze, i dok ona provali da plače - popila je. Meni do sad dete vazdan tražilo sirup, ovih dana je radio špric jer je dete reklo - :lol:"baci sijup u kantu " :D

:lol: :lol: :lol:

Ma kako ne mozete da ih prevarite sa onom kasicicom iz surupa eferalgan? Dajte im vodu da piju iz te kasicice. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama prekjuce izasla poslednja cetvorka jeeeeej i sad cekam kad ce da krenu petice. Mada do sad nismo ni jedan zub osetili uopste ali koliko vidim to izgleda nema nikakve veze. Ja se nadam da ce i sa peticama biti isto kao do sada. No videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Ma kako ne mozete da ih prevarite sa onom kasicicom iz surupa eferalgan? Dajte im vodu da piju iz te kasicice. ;)

Moje dete se ne da prevariti <_< <_< A kad provali da je ukusno, onda traži svakih sat vremena... Znači, neki sirup hoće bez problema, a neki neće ni da vidi bocu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama prekjuce izasla poslednja cetvorka jeeeeej i sad cekam kad ce da krenu petice. Mada do sad nismo ni jedan zub osetili uopste ali koliko vidim to izgleda nema nikakve veze. Ja se nadam da ce i sa peticama biti isto kao do sada. No videcemo :)

Daj bože da vam i i petice prođu ko svi ostali zubići :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ima sve 4 petice. Generalno nismo uopšte imali problema sa zubima. Znala je da se probudi noću, prebacim je kod nas u krevet i ona nastavi da spava. Samo ja kreten uopšte nisam videla da joj rastu petice, čim sam primetila - calgel i nije se posle budila noću. Imala je i foru da se probudi rano ujutru, a da noć celu prespava.

Od kad su počeli da joj rastu - mazala sam joj calgel

Imala sam sreće sa tim zubima kao niko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.